website statistics
Jump to content

Kvalifikacije Pariz 2024 (Hrvatska) Road to Paris 2024


Rafoo
 Share

Recommended Posts

10 minutes ago, Petar1973 said:

Kako mi se sad čini situacija je prilično jasna i osrednja što se naših predstavnika tiče. Volio bih ako netko zna više da me demantira ili se složi, al čini mi se da je situacija slijedeća:

 

Archery - Remar teoretska šansa, iako ima solidan ranking

Athletics - Dvoje sigurni, dvoje blizu, ostali daleko. Optimistički bi moglo bit više od 6 kvota, pesimistički samo 2, možda 3.

Basketball - veeelika želja, ali realno jako jako teško.

Boxing - Jedna kvota sigurna, još jedna šansa za njih 3-4. Nadam se barem jedna kvota. To bi bilo i ok, ali teško, nažalost.

Canoeing - imamo dvije kvote, jedna mirnovodaška, jedna divljevodaška. Neznam kako stoji Tot, ona bi mogla. Djeluje mi realno, al nekako se slabo to spominje.

Cycling - jedna kvota bi trebala bit. Može samo manje, više nema šanse.

Equestrian - mislim da tu nemamo nikakvih šansi

Fencing - prošli tjedan sve šanse prokockane

Gymnastics - dvije kvote, mislim da je to ok. Žao mi je one djevojke, al za nju ima vremena.

Handball - unutra i velika nada za nešto više

Judo - Matić unutra, nadam se barem još dvije kvote. Iako teoretski možemo ići i do 4.

Modern Penthatlon - dugo je onaj mađar šta nastupa za Hrvatsku kotirao dobro, al mislim da ga više nema nigdje.

Rowing - tri posade unutra, nadam se iskreno da bi i sestre Jurković mogle ući. Nadam se da nitko od jačih nije ostao u konkurenciji u njihovoj klasi.

Sailing - šest posada. Tu smo dobri. Jedriličari to ok odrade.

Shooting - tu sam baš razočaran osobno. Samo jedna kvota, imamo šanse, čak mislim realne za još dvije. Toplo se nadam da će se to dogodit. Još jedan trapaš barem. 

Swimming - tri kvote su skroz ok. Teško će tu biti nešto više od toga

Table Tennis - jako ugodno iznenađenje. Muška reprezentacija, dva muška predstavnika pojedinačno i toplo se nadam barem jedna cura u pojedinačnoj. Šteta je jedino šta nije realno nadati se ničem velikom na igrama.

Taekwondo - 3 kvote su ipak jedna ili dvije manje od očekivanja. Barem po meni.

Tennis - totalni upitnici i totalni cirkus. Tu ne stojimo dobro ni rezultatski, a čini mi se ni motivacijski. Možda budemo konkurentni u muškom paru, sve ostalo je upitno tko će uopće nastupiti. Neznam ni predviđati, valjda po jedna pojedinačna kvota i po jedan par u svim konkurencijama. Neznam.

Water Polo - kao i rukometaši, velika nadanja

Wrestling - idemo sada na završne kvalifikacije sa 4 grčkorimska borca. Optimistično se nadat dvije kvote, ali bi i jedna bila veliki uspjeh.

 

Eto, nadam se da je analiza ok. Hajde, nadam se da će me netko demantirat u pozitivnom smislu i da ćemo negdje uspjeti dobiti još koju kvotu da nas bude što više u Parizu.

I ispravio bi te za atletiku

4 je vec sigurnih 

2 maratonske, Perković i Mihaljević 

I jos ce biti sigurnih preko rankinga tipa Tolj i Marković po meni su unutra oni 

Plus velike šanse za Kolak,Košćak,Bloudek,Čeko,Pravdica, Gregurić.

Ne znam jel sam koga zaboravio

Po meni idemo u Pariz sa 12 kvota.

Link to comment
Share on other sites

Za atletiku Petar prenegativan, Rafo preoptimistican. 
 

4 imamo, Tolj je sigurna. I ja sam mislio da je Marković siguran, ali pao je na 29 mjesto. Zeznulo ga je ono netko natjecanje gdje su bacali disk ko ludi, u Oklahomi. Kubanka je bacila npr 73m. Tu ih je pat bacilo normu koji inače sigurno ne bi. Trebat će mu još dva dobra rezultata. 
 

od ostalih su samo još Ceko i Greguric trenutno unutra, ali to neće bit dovoljno. Po meni najbolje šanse ipak imaju Koscak i Pravdica. 
 

kolak je van forme, tako da sumnjam. Ceko neće, Bloudek bez šanse . Vuković na 800m je blizu, ali teško. 
bit će negdje između 6-9 kvota. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Rafoo said:

Anton Glasnović trenutno unutra putem kvote,no jos ima 2 mjesta putem europskog prvenstva 

Bilo bi zanimljivo kad bi Josip izborio preko europskog , a Anton preko rankinga koga bi savez poslao, Josip je ipak olimpijski pobjednik

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Duki1994 said:

Bilo bi zanimljivo kad bi Josip izborio preko europskog , a Anton preko rankinga koga bi savez poslao, Josip je ipak olimpijski pobjednik

Nemoguce, jer Josip ne ide na EP 

ali ako Ravelico uzme kvote i HSS se drži pravila ko osvoji ide, onda Ravelico 

Edited by prso1000
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rafoo said:

I ispravio bi te za atletiku

4 je vec sigurnih 

2 maratonske, Perković i Mihaljević 

I jos ce biti sigurnih preko rankinga tipa Tolj i Marković po meni su unutra oni 

Plus velike šanse za Kolak,Košćak,Bloudek,Čeko,Pravdica, Gregurić.

Ne znam jel sam koga zaboravio

Po meni idemo u Pariz sa 12 kvota.

Uh, da. Zaboravio sam za maratonke. Mislim da je 12 ipak preoptimistično, al stvarno se nadam da će bit tako.

Link to comment
Share on other sites

Slab nastup Puljiz na GS u Dusanbe 

 

Ispala u 1/8 finale, bez novih bodova za Pariz. Konkurencija je bila odlična tako da Puljiz ispada iz direktne kvote. 
 

Topolovec takodjer ispala u 1/8 finala. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, prso1000 said:

Slab nastup Puljiz na GS u Dusanbe 

 

Ispala u 1/8 finale, bez novih bodova za Pariz. Konkurencija je bila odlična tako da Puljiz ispada iz direktne kvote. 
 

Topolovec takodjer ispala u 1/8 finala. 

Danas nesto bolje, Oberan u borbi za trece, a Cvjetko za prvo mjesto, Cvjetko samljela sve svoje protivnice, Oberan imala srece repesaž prosla bez borbe, za trece protiv talijanke koja je izbacila Kristo u osmini finala 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...