website statistics
Jump to content

Croatia National Thread


dcro
 Share

Recommended Posts

4 hours ago, prso1000 said:

:yikes:Nikola Miljenic 50.23 na 100m Delfin (25m) na SP i prolazak u polufinale  

Nikola trenira u Americi gde postiže dosta dobre rezultate na tamošnjim takmičenjima,  tako da su ovo očekivani rezultati, posebno u malim bazenima. On ima sve predispozicije za odlične rezultate, pitanje je samo koliko dugo će ostati u plivanju jer znamo svi koliko se na ovim prostorima posvećuje pažnja tom sportu

Link to comment
Share on other sites

On 12/17/2021 at 1:08 PM, NikolaB said:

Nikola trenira u Americi gde postiže dosta dobre rezultate na tamošnjim takmičenjima,  tako da su ovo očekivani rezultati, posebno u malim bazenima. On ima sve predispozicije za odlične rezultate, pitanje je samo koliko dugo će ostati u plivanju jer znamo svi koliko se na ovim prostorima posvećuje pažnja tom sportu

Sve je to poznato, ali skoro 2sek je popravio PB. Zato sam se čudio. 
dobto ne pliva često u 25m bazenima ali ipak. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Izgleda da Silić i posada ne samo da su se prabacili u Europu, nego će čak nastupiti i u Svjetskom kupu ovaj vikend. Teško da će popraviti bodovno stanje, ali dobro će im doći za pripremu.


U dvosjedu izgleda da će izvisiti zbog lošeg nastupa u zadnjoj utrci. Vjerojatno je došlo do prevrtanja ili skorog prevrtanja obzirom na zaostatak. Šteta, inače bi bili ispred Izraela i gotovo sigurno unutra, a ovako će morati tražiti jedno 12. mjesto ili bolji rezultat u Europi.

 

Četverosjed je najvjerojatnije siguran, ali treba još pričekati rasplet oko Italije i Nizozemske.

 

Inače, izgleda da su ih i i ozlijede načele. U zadnjim utrikama u Americi su od nekud ubacili Nikolu Nimca u posadu (Olimpijac u skeletonu iz Torina). :wacko:

#banbestmen

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stanje Taekwondo olympic ranking  1/2022:

M-54: 

41. Luka Turkalj

45. Josip Teskera 

 

M-68: 

10. Lovre Brecic 

20. Leon Glasnovic 

 

M-80:

6. Toni Kanaet 

47. Marko Golubic 

 

M+80:

6. Ivan Sapina

37. Vedran Golec (zavrsio karijeru)

 

F-49:

9. Kristina Tomić

12. Lena Stojkovic

 

F-57:

8. Nikita Glasnovic

45. Kristina Beros

 

F-67:

1. Matea Jelić

13. Bruna Vuletic

29. Doris Pole

 

F+67:

38. Iva Rados

75. Ivana Babic

 

Naravno ovo je samo trenutno stanje, i nije bilo mnogo natjecanja u 2020/21 tako da tek sad pocinje ono pravo. Osim toga trenutni ranking ukljucuje rezulatate iz 2018/19 godine koji se nece racunati za Pariz 2024. Tako da i netko tko ima 0 bodova jos se bez problema moze kvalificirati. Vjeorvatno ide prvih 5 (ili 6) direktno. Bodovi iz 2023 racunaju se 100%, iz 2022 75%, iz 2021 50% a iz 2020 (ukljucijuci Tokio) sa 25%. 

Do 1 veljace svake godine se moze  promijeniti kategorija. Kod muskih ne ocekujem nikakve promjene, ali kod zena ce biti zanimljivo. Matea Jelic je objavila da ostaje u kategoriji F67, sto su lose vijesti prije svega za Vuletic i donekle za Pole. Pole ce nadam se preci u F+67, a Vuletic ostaje jedino opcija vratiti se u F57. Za Pole to i nije neki problem jer se svakako bori u F73 na vecini turnira i ako uzme tu kategorju vec bi bila na 16 mjestu trenutno. 

Vuletic bi u F57 bila cak na odlicnom 7 mjestu, ali upitno je da li ona mode skidati kilazu. Trenutno se bori u F62, to bi mogla i dalje na G1/G2 turnirima kao i na EP/SP, ali na Grand Prix bi morala u F57. 

 

Najvazniji turniri za Hrvatsku repku u 2022 (narvno ako Covid  ne promjeni opet sve):

20.02. Presidents Cup Albania G2

05.03 Prvenstvo HR (vjerovatno izlucno za EP)

01.05. Qualification tournament I Grand Slam (Kina) G1

19.05. Europsko prvenstvo Manchester G4 

03.06. Grand Prix Rim G6

10.06. Grand prix Challenge Korea (G1, kvalifikacije za Grand Prix) 

18.06. Croatia Open G2

01.08. Juniorsko SP Sofia G7

01.09. Qualification tournament Grand Slam II (Kina) G1

01.09. Grand Prix Paris G6

06.10. U 21 EP Albania G1

21.10. Grand Prix Manchester G6

01.11. Open Women's Championship (tab) G4

01.12. Grand Slam Wuxi China 

01.12. Grand Prix Final Wuxi China G10

Svjetsko prvenstvo (G14) bi se trebalo odrazt u drugoj polovici 2022, lokacija i datum jos nisu objavljeni, domacinstvo je oduzeto Kini nakon dvije odgode. 

Sumnjam da ce se putovati na turnire u Kinu i Koreju. 

Na Grand Prix turniru nastupaju najboljih 31, a na Grand Prix finalu najboljih 15 po kategoriji. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da će bob četverosjed također biti prvi ispod crte. :rolleyes:

 

Talijani nas najvjerojatnije prestižu ovaj vikend. Postoje šanse da mi prestignemo Rumunje, ali vrlo su male.

 

Upadamo jedino ako Nizozemci otpadnu. Njihov odbor traži jedan Top 8 rezultat ili Top 12 u ukupnom poretku. Ove sezone najbolji su bili 11., a u ukupnom poretku trenutno su 18. Ne bi trebali uspjeti, ali kakve smo mi sreće, ništa me više ne bi iznenadilo. :p

 

 

#banbestmen

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, dcro said:

Izgleda da će bob četverosjed također biti prvi ispod crte. :rolleyes:

 

Talijani nas najvjerojatnije prestižu ovaj vikend. Postoje šanse da mi prestignemo Rumunje, ali vrlo su male.

 

Upadamo jedino ako Nizozemci otpadnu. Njihov odbor traži jedan Top 8 rezultat ili Top 12 u ukupnom poretku. Ove sezone najbolji su bili 11., a u ukupnom poretku trenutno su 18. Ne bi trebali uspjeti, ali kakve smo mi sreće, ništa me više ne bi iznenadilo. :p

 

 

Ne kužim se u taj bob ali zar nismo u dvosjedu trenutno na 18 mjestu? 
 

u četverosjedu smo 17, ok kužim sa Italijom i NED, ali zar nam nisu šanse veće možda uhvatit JAM ? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, prso1000 said:

Ne kužim se u taj bob ali zar nismo u dvosjedu trenutno na 18 mjestu? 
 

u četverosjedu smo 17, ok kužim sa Italijom i NED, ali zar nam nisu šanse veće možda uhvatit JAM ? 

Za poredak se računa onoliko rezultata koliko je održano utrka u Svjetskom kupu. Trenutno je to šest.

 

Naši već imaju sedmi rezultat u rezervi i on je isti kao i sedmi rezultat od Jamajke (80 bodova), tako da tu neće biti promjene. Rumunji tek čekaju sedmi rezultat ovaj vikend u SK, tako da mogu ispasti u slučaju lošeg rezultata.

#banbestmen

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, prso1000 said:

Bas me zanima koga će Croski nominirat. 3 kvote 4 skijaša, imam osjećaj da će Vidović ispast 😉

Pametno bi bilo poslati nekoga da nastupa u kombinacijama drugi tjedan. Ondje se da lako popraviti ranking.

 

Zanimljivo kod žena vrlo vjerojatno upada 4. Trebat će pronaći neku. :p

#banbestmen

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...