website statistics
Jump to content

Badminton BEC Under 17 Oliver Czech International 2020


Recommended Posts

Badminton BEC Under 17 Oliver Czech International 2020

 

CZE.gif Český Krumlov (CZE) - 1 October 2020 - 3 October 2020 CZE.gif

 

121003yiqgxaox9azfhvog.jpg

 

Official Website 112255r04u4pz70n9mu99d.png
Programme 114826ez87b86sig8ubgz8.png
Results System 112255r04u4pz70n9mu99d.png
Results Database 160706oyh04y5y4bzsnssy.png
Facebook Page 000832qcaljaxz2cfx2jfq.png
Discussion Thread 160706oyh04y5y4bzsnssy.png
Link to post
Share on other sites

Men's Under 17 Singles

 

Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:CZE Tomáš VRBKA [PFR] 7 21 21 :CZE Tomáš VRBKA [PFR] 21 21 - :CZE Tomáš VRBKA [PFR]
:POL Kacper ZYCHOWICZ 21 16 16
:CZE Vojtěch HAVLÍČEK [PFR] 21 21 - :CZE Vojtěch HAVLÍČEK [PFR] 19 19 -
:AUT Lorenz OBERNDORFER 14 10 -
:CZE Jan RÁZL [12] 21 21 - :CZE Jan RÁZL [12] 21 21 - :CZE Jan RÁZL [12]
:POL Aleksander MITROSZEWSKI 17 13 -
:POL Maciej MIECZAGLOWSKI 21 11 16 :CZE Ondřej ŠOLAR [PFR] 8 6 -
:CZE Ondřej ŠOLAR [PFR] 17 21 21
:POL Mateusz GOLAS [5] 13 21 21 :POL Mateusz GOLAS [5] 21 21 - :POL Mateusz GOLAS [5]
:CZE Radek PLÁNIČKA 21 16 8
:POL Arkadiusz DYDYNSKI 21 19 21 :POL Arkadiusz DYDYNSKI 17 12 -
:CZE Teodor Richard SCHINKO [PFR] 16 21 17
:CZE Tomáš MATULA [13] w/o - - :POL Jan WILCZAK 21 21 - :POL Jan WILCZAK
:POL Jan WILCZAK - - -
:GER Tarik KRUKOWSKI w/o - - :POL Tomasz BUZA 13 19 -
:POL Tomasz BUZA - - -
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:CZE David DVOŘÁK [PFR] 11 11 - :POL Jan FRANCZAK 21 10 21 :POL Jan FRANCZAK
:POL Jan FRANCZAK 21 21 -
:AUT Jonas WINDAUER 14 10 - :CZE Ondřej BĚHOUNEK 15 21 14
:CZE Ondřej BĚHOUNEK 21 21 -
:AUT Simon BAILONI [9] 21 15 13 :POL Michal SZCZYPKA 21 21 - :POL Michal SZCZYPKA
:POL Michal SZCZYPKA 16 21 21
:CZE Jonáš HURTÍK w/o - - :POL Damian ZIMNOL [PFR] 9 7 -
:POL Damian ZIMNOL [PFR] - - -
:POL Dominik KWINTA [6] - - - :POL Dominik KWINTA [6] 21 21 - :POL Dominik KWINTA [6]
:CZE Václav SIMON w/o - -
:CZE Adam BURGET [PFR] - - - :CZE Adam BURGET [PFR] 6 13 -
:CRO Ivor ZEKAN w/o - -
:CZE Patrik HRAZDÍRA [PFR] - - - :CZE Patrik HRAZDÍRA [PFR] 21 21 - :CZE Patrik HRAZDÍRA [PFR]
:CZE Matěj RZEPLINSKI w/o - -
:GER Anton BLÜHDORN w/o - - :CZE Jan PTÁČEK 13 14 -
:CZE Jan PTÁČEK - - -
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 3
:AUT Jakob RINNER 21 15 16 :CZE Pavel JENIŠTA [PFR] 2 12 - :AUT Ilija NICOLUSSI [11]
:CZE Pavel JENIŠTA [PFR] 15 21 21
:CZE Josef CIRÓK [PFR] 17 4 - :AUT Ilija NICOLUSSI [11] 21 21 -
:AUT Ilija NICOLUSSI [11] 21 21 -
:POL Adam BOCHENEK 11 11 - :CZE Daniel DVOŘÁK 21 21 - :CZE Daniel DVOŘÁK
:CZE Daniel DVOŘÁK 21 21 -
:POL Igor JASEK - - - :POL Igor JASEK 11 16 -
:CZE Dominik KOPŘIVA [7] w/o - -
:CZE Tomáš URBANEC [PFR] 19 8 - :POL Piotr LISZKA 16 21 14 :GER Nikolas KLAUER
:POL Piotr LISZKA 21 21 -
:GER Nikolas KLAUER 21 21 - :GER Nikolas KLAUER 21 19 21
:POL Przemyslaw GAJDA [PFR] 16 15 -
:POL Piotr TOMASZEWSKI 19 21 21 :POL Piotr TOMASZEWSKI 21 21 21 :POL Piotr TOMASZEWSKI
:CZE Adam SRNEC [PFR] 21 8 12
:POL Franciszek KAMINSKI 16 11 - :CZE Jakub MÜLLER 23 18 12
:CZE Jakub MÜLLER 21 21 -
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 4
:POL Jacob TOCZEK 21 21 - :POL Jacob TOCZEK 22 19 21 :POL Jacob TOCZEK
:CZE Daniel ICKERT [PFR] 15 16 -
:POL Wiktor CIERPISZ - - - :POL Wiktor CIERPISZ 20 21 19
:GER David ECKERLIN [10] w/o - -
:CZE Patrik FUCIMAN [PFR] 21 21 - :CZE Patrik FUCIMAN [PFR] 13 11 - :POL Maksymilian DANIELAK [8]
:AUT Simon HABERSACK 17 13 -
:GER Arne MESSERSCHMIDT w/o - - :POL Maksymilian DANIELAK [8] 21 21 -
:POL Maksymilian DANIELAK [8] - - -
:GER Finn BUSCH [WDN] w/o - - :POL Bartosz KRAJEWSKI 21 13 21 :POL Bartosz KRAJEWSKI
:POL Bartosz KRAJEWSKI - - -
:POL Michal MELANIUK 18 11 - :CZE Pavel MAŇÁSEK [16] 19 21 9
:CZE Pavel MAŇÁSEK [16] 21 21 -
:AUT Lorenz WINDAUER 7 8 - :POL Wojciech NYCH 8 11 - :POL Dawid PERKOWSKI [2]
:POL Wojciech NYCH 21 21 -
:SVK Richard PAVLIK w/o - - :POL Dawid PERKOWSKI [2] 21 21 -
:POL Dawid PERKOWSKI [2] - - -
Link to post
Share on other sites

Men's Under 17 Singles

 

Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals
:CZE Tomáš VRBKA [PFR] 10 15 - :CZE Jan RÁZL [12] 23 23 - :CZE Jan RÁZL [12] 6 6 - Final
:CZE Jan RÁZL [12] 21 21 -
:POL Mateusz GOLAS [5] 21 21 - :POL Mateusz GOLAS [5] 21 21 -
:POL Jan WILCZAK 12 13 -
:POL Jan FRANCZAK 19 17 - :POL Michal SZCZYPKA 11 6 - :POL Dominik KWINTA [6] 21 21 - :POL Dominik KWINTA [6] 21 13 17
:POL Michal SZCZYPKA 21 21 -
:POL Dominik KWINTA [6] 21 21 - :POL Dominik KWINTA [6] 21 21 -
:CZE Patrik HRAZDÍRA [PFR] 9 7 -
:AUT Ilija NICOLUSSI [11] 21 12 21 :AUT Ilija NICOLUSSI [11] 22 21 - :AUT Ilija NICOLUSSI [11] 13 13 - :POL Dawid PERKOWSKI [2] 13 21 21
:CZE Daniel DVOŘÁK 14 21 15
:GER Nikolas KLAUER 21 21 - :GER Nikolas KLAUER 20 19 -
:POL Piotr TOMASZEWSKI 14 16 -
:POL Jacob TOCZEK 16 7 - :POL Maksymilian DANIELAK [8] 21 13 18 :POL Dawid PERKOWSKI [2] 21 21 - No 3rd Place Match
:POL Maksymilian DANIELAK [8] 21 21 -
:POL Bartosz KRAJEWSKI 14 15 - :POL Dawid PERKOWSKI [2] 15 21 21
:POL Dawid PERKOWSKI [2] 21 21 -
Link to post
Share on other sites

Women's Under 17 Singles

 

Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:POL Joanna PODEDWORNY [1] w/o - - :CZE Kateřina OSLADILOVÁ 21 21 - :CZE Kateřina OSLADILOVÁ
:CZE Kateřina OSLADILOVÁ - - -
:CZE Barbora BURSOVÁ - - - :CZE Tereza CIRÓKOVÁ [PFR] 11 12 -
:CZE Tereza CIRÓKOVÁ [PFR] - - -
:GER Pheline KRÜGER [13] w/o - - :CZE Ella KNAISLOVÁ [PFR] 16 14 - :CZE Lucie METZOVÁ
:CZE Ella KNAISLOVÁ [PFR] - - -
:POL Zuzanna JAROSZ 21 8 13 :CZE Lucie METZOVÁ 21 21 -
:CZE Lucie METZOVÁ 18 21 21
:SVK Lea VYBOCHOVA [6] w/o - - :WHT bye - - - :CZE Eliška BÍLKOVÁ
:CZE Justýna MUCHOVÁ w/o - -
:CZE Eliška BÍLKOVÁ - - - :CZE Eliška BÍLKOVÁ - - -
:GER Marleen SCHWABE w/o - -
:POL Julia WOJCIK [11] 18 21 17 :CZE Vanda SEDLÁČKOVÁ 21 15 21 :CZE Vanda SEDLÁČKOVÁ
:CZE Vanda SEDLÁČKOVÁ 21 16 21
:AUT Sarah DLAPKA 21 9 8 :POL Marta STYCZYNSKA 11 21 12
:POL Marta STYCZYNSKA 14 21 21
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:ITA Gianna STIGLICH [4] - - - :ITA Gianna STIGLICH [4] 21 21 - :ITA Gianna STIGLICH [4]
:GER Katharina RUDERT w/o - -
:AUT Anja RUMPOLD 21 21 - :AUT Anja RUMPOLD 6 16 -
:CZE Bára ŠENFELDOVÁ 14 19 -
:CZE Kristina KOZEMPELOVÁ [14] - - - :CZE Kristina KOZEMPELOVÁ [14] 11 22 12 :POL Kinga STOKFISZ
:GER Maya HÖFLE w/o - -
:CZE Lucie SKAŘUPOVÁ 21 16 17 :POL Kinga STOKFISZ 21 20 21
:POL Kinga STOKFISZ 14 21 21
:SVK Olivia KADLECOVA [5] w/o - - :CZE Karolína NACHTMANOVÁ 15 16 - :CZE Kateřina POKORNÁ
:CZE Karolína NACHTMANOVÁ - - -
:CZE Kateřina POKORNÁ 21 21 - :CZE Kateřina POKORNÁ 21 21 -
:AUT Chiara RUDOLF 17 14 -
:CZE Lucie KRULOVÁ [15] - - - :CZE Lucie KRULOVÁ [15] 21 21 - :CZE Lucie KRULOVÁ [15]
:GER Amelie LEHMANN w/o - -
:AUT Lena KRUG 21 21 - :AUT Lena KRUG 12 7 -
:CZE Veronika JAROŠOVÁ 17 20 -
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 3
:POL Emilia JOCHACY 21 17 21 :POL Emilia JOCHACY 11 17 - :CZE Barbora KULHÁNKOVÁ
:CZE Ivana TREPEROVÁ 11 21 14
:CZE Barbora KULHÁNKOVÁ 21 21 - :CZE Barbora KULHÁNKOVÁ 21 21 -
:POL Gabriela SKORKOWSKA [10] 14 17 -
:POL Emilia SKRZEK - - - :POL Emilia SKRZEK 19 15 - :AUT Johanna DOPPELREITER
:GER Ella NEVE w/o - -
:AUT Johanna DOPPELREITER - - - :AUT Johanna DOPPELREITER 21 21 -
:SVK Michaela TELEHANICOVA [7] w/o - -
:AUT Lena SCHINDLER 18 21 12 :POL Natalia WITKOWSKA 16 21 19 :CZE Karolína HEJDUKOVÁ
:POL Natalia WITKOWSKA 21 15 21
:CZE Karolína HEJDUKOVÁ - - - :CZE Karolína HEJDUKOVÁ 21 14 21
:SVK Johanka IVANOVICOVA [12] w/o - -
:GER Mira HAMM w/o - - :CZE Denisa VALENTOVÁ 6 8 - :CZE Petra MAIXNEROVÁ [3]
:CZE Denisa VALENTOVÁ - - -
:AUT Lara STOCKINGER 7 6 - :CZE Petra MAIXNEROVÁ [3] 21 21 -
:CZE Petra MAIXNEROVÁ [3] 21 21 -
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 4
:CRO Stella BALENOVIĆ w/o - - :CZE Apolena BÁRTOVÁ [PFR] 7 15 - :CZE Klára ŠILHAVÁ
:CZE Apolena BÁRTOVÁ [PFR] - - -
:CZE Klára ŠILHAVÁ - - - :CZE Klára ŠILHAVÁ 21 21 -
:GER Antonia SCHALLER [9] w/o - -
:GER Lina EBERL w/o - - :CZE Petra BENIŠOVÁ 16 16 - :CZE Andrea KOBYLÁKOVÁ
:CZE Petra BENIŠOVÁ - - -
:CZE Andrea KOBYLÁKOVÁ 22 13 21 :CZE Andrea KOBYLÁKOVÁ 21 21 -
:POL Anna CZUCHRA [8] 21 21 11
:POL Julia STANKIEWICZ 21 22 - :POL Julia STANKIEWICZ 14 18 - :POL Julia PIWOWAR [16]
:CZE Anna DVOŘÁKOVÁ 15 20 -
:CZE Helena CHVALOVÁ 19 12 - :POL Julia PIWOWAR [16] 21 21 -
:POL Julia PIWOWAR [16] 21 21 -
:CZE Kateřina KOLIÁŠOVÁ - - - :CZE Kateřina KOLIÁŠOVÁ 21 16 21 :CZE Kateřina KOLIÁŠOVÁ
:GER Katharina NILGES w/o - -
:CZE Valérie ŽURKOVÁ - - - :CZE Valérie ŽURKOVÁ 15 21 18
:SVK Sofia SLOSIARIKOVA [2] w/o - -
Link to post
Share on other sites

Women's Under 17 Singles

 

Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals
:CZE Kateřina OSLADILOVÁ 4 21 16 :CZE Lucie METZOVÁ 17 15 - :CZE Eliška BÍLKOVÁ 16 10 - Final
:CZE Lucie METZOVÁ 21 19 21
:CZE Eliška BÍLKOVÁ 21 15 21 :CZE Eliška BÍLKOVÁ 21 21 -
:CZE Vanda SEDLÁČKOVÁ 19 21 16
:ITA Gianna STIGLICH [4] 21 21 - :ITA Gianna STIGLICH [4] 15 21 17 :CZE Lucie KRULOVÁ [15] 21 21 - :CZE Lucie KRULOVÁ [15] 12 21 21
:POL Kinga STOKFISZ 19 14 -
:CZE Kateřina POKORNÁ 10 12 - :CZE Lucie KRULOVÁ [15] 21 18 21
:CZE Lucie KRULOVÁ [15] 21 21 -
:CZE Barbora KULHÁNKOVÁ 19 19 - :AUT Johanna DOPPELREITER 6 8 - :CZE Petra MAIXNEROVÁ [3] 21 21 - :CZE Petra MAIXNEROVÁ [3] 21 17 17
:AUT Johanna DOPPELREITER 21 21 -
:CZE Karolína HEJDUKOVÁ 9 12 - :CZE Petra MAIXNEROVÁ [3] 21 21 -
:CZE Petra MAIXNEROVÁ [3] 21 21 -
:CZE Klára ŠILHAVÁ 21 21 - :CZE Klára ŠILHAVÁ 21 21 - :CZE Klára ŠILHAVÁ 11 14 - No 3rd Place Match
:CZE Andrea KOBYLÁKOVÁ 16 11 -
:POL Julia PIWOWAR [16] 20 21 21 :POL Julia PIWOWAR [16] 8 19 -
:CZE Kateřina KOLIÁŠOVÁ 22 15 11
Link to post
Share on other sites

Men's Under 17 Doubles

 

Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:AUT Simon BAILONI [1]
:AUT Ilija NICOLUSSI [1]
- - -

:AUT Simon BAILONI [1]
:AUT Ilija NICOLUSSI [1]

:GER Anton BLÜHDORN
:GER Matteo SCHINZEL
w/o - -
:SVK Timon GUNDA
:SVK Richard PAVLIK
w/o - -

:POL Wiktor CIERPISZ
:POL Wojciech NYCH

:POL Wiktor CIERPISZ
:POL Wojciech NYCH
- - -
:POL Tomasz BUZA [7]
:POL Maksymilian DANIELAK [7]
21 21 -

:POL Tomasz BUZA [7]
:POL Maksymilian DANIELAK [7]

:CZE Josef CIRÓK [PFR]
:CZE Patrik HRAZDÍRA [PFR]
19 15 -
:POL Mateusz GOLAS
:POL Jan WILCZAK
21 21 -

:POL Mateusz GOLAS
:POL Jan WILCZAK

:CZE Daniel ICKERT [PFR]
:CZE Jan PTÁČEK [PFR]
13 7 -
:GER David ECKERLIN [3]
:GER Simon KRAX [3]
w/o - -

:POL Michal MELANIUK
:POL Aleksander MITROSZEWSKI

:POL Michal MELANIUK
:POL Aleksander MITROSZEWSKI
- - -
:POL Przemyslaw GAJDA
:POL Igor JASEK
21 16 21

:POL Przemyslaw GAJDA
:POL Igor JASEK

:CZE Jakub MÜLLER [SUB]
:CZE Adam SRNEC [SUB]
19 21 19
:CZE Adam ŠULC [5, SUB]
:CZE Adam VOJTĚCH [5, SUB]
- - -

:CZE Adam ŠULC [5, SUB]
:CZE Adam VOJTĚCH [5, SUB]

:GER Hannes BLÜHDORN
:GER Tarik KRUKOWSKI
w/o - -
:CZE Ondřej BĚHOUNEK [SUB]
:CZE Patrik FUCIMAN [SUB]
- - -

:CZE Ondřej BĚHOUNEK [SUB]
:CZE Patrik FUCIMAN [SUB]

:GER Kevin BAUM
:GER David KLAMT
w/o - -
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:CZE Pavel MAŇÁSEK
:CZE Radek PLÁNIČKA
21 21 -

:CZE Pavel MAŇÁSEK
:CZE Radek PLÁNIČKA

:AUT Jakob RINNER
:AUT Lorenz WINDAUER
10 7 -
:POL Jan FRANCZAK [SUB]
:CZE Teodor Richard SCHINKO [SUB]
- - -

:POL Jan FRANCZAK [SUB]
:CZE Teodor Richard SCHINKO [SUB]

:SVK Sebastian KADLEC [6]
:SVK Simeon SUCHY [6]
w/o - -
:POL Maciej MIECZAGLOWSKI [SUB]
:POL Damian ZIMNOL [SUB]
21 19 21

:POL Maciej MIECZAGLOWSKI [SUB]
:POL Damian ZIMNOL [SUB]

:CZE Adam BURGET [PFR]
:CZE Ondřej ŠOLAR [PFR]
17 21 17
:GER Arne MESSERSCHMIDT
:GER Luca WIECHMANN
w/o - -

:POL Michal SZCZYPKA [4]
:POL Jacob TOCZEK [4]

:POL Michal SZCZYPKA [4]
:POL Jacob TOCZEK [4]
- - -
:GER Yuri CHO
:GER Aditya PATIL
w/o - -

:POL Franciszek KAMINSKI
:POL Kacper ZYCHOWICZ

:POL Franciszek KAMINSKI
:POL Kacper ZYCHOWICZ
- - -
:AUT Simon HABERSACK
:AUT Lorenz OBERNDORFER
19 18 -

:CZE Daniel DVOŘÁK [8]
:CZE Jan RÁZL [8]

:CZE Daniel DVOŘÁK [8]
:CZE Jan RÁZL [8]
21 21 -
:POL Arkadiusz DYDYNSKI
:POL Bartosz KRAJEWSKI
- - -

:POL Arkadiusz DYDYNSKI
:POL Bartosz KRAJEWSKI

:GER Timon ANGERMANN
:GER Bruno STEFFEN-SANCHEZ
w/o - -
:POL Piotr LISZKA
:POL Piotr TOMASZEWSKI
21 21 -

:POL Piotr LISZKA
:POL Piotr TOMASZEWSKI

:CZE Vojtěch HAVLÍČEK [PFR]
:CZE Pavel JENIŠTA [PFR]
14 14 -
Link to post
Share on other sites

Men's Under 17 Doubles

 

Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals

:AUT Simon BAILONI [1]
:AUT Ilija NICOLUSSI [1]

21 21 -

:AUT Simon BAILONI [1]
:AUT Ilija NICOLUSSI [1]

21 21 -

:AUT Simon BAILONI [1]
:AUT Ilija NICOLUSSI [1]

21 21 - Final

:POL Wiktor CIERPISZ
:POL Wojciech NYCH

14 7 -

:POL Tomasz BUZA [7]
:POL Maksymilian DANIELAK [7]

21 21 -

:POL Tomasz BUZA [7]
:POL Maksymilian DANIELAK [7]

8 16 -

:POL Mateusz GOLAS
:POL Jan WILCZAK

17 7 -

:POL Michal MELANIUK
:POL Aleksander MITROSZEWSKI

18 21 23

:POL Michal MELANIUK
:POL Aleksander MITROSZEWSKI

14 21 17

:CZE Adam ŠULC [5, SUB]
:CZE Adam VOJTĚCH [5, SUB]

8 19 -

:AUT Simon BAILONI [1]
:AUT Ilija NICOLUSSI [1]

22 17 15

:POL Przemyslaw GAJDA
:POL Igor JASEK

21 18 21

:CZE Adam ŠULC [5, SUB]
:CZE Adam VOJTĚCH [5, SUB]

21 21 -

:CZE Adam ŠULC [5, SUB]
:CZE Adam VOJTĚCH [5, SUB]

21 15 21

:CZE Ondřej BĚHOUNEK [SUB]
:CZE Patrik FUCIMAN [SUB]

12 13 -

:CZE Pavel MAŇÁSEK
:CZE Radek PLÁNIČKA

19 17 -

:POL Jan FRANCZAK [SUB]
:CZE Teodor Richard SCHINKO [SUB]

18 11 -

:POL Michal SZCZYPKA [4]
:POL Jacob TOCZEK [4]

21 15 17

:POL Piotr LISZKA
:POL Piotr TOMASZEWSKI

20 21 21

:POL Jan FRANCZAK [SUB]
:CZE Teodor Richard SCHINKO [SUB]

21 21 -

:POL Maciej MIECZAGLOWSKI [SUB]
:POL Damian ZIMNOL [SUB]

7 12 -

:POL Michal SZCZYPKA [4]
:POL Jacob TOCZEK [4]

21 21 21

:POL Michal SZCZYPKA [4]
:POL Jacob TOCZEK [4]

21 21 -

:POL Franciszek KAMINSKI
:POL Kacper ZYCHOWICZ

18 11 -

:CZE Daniel DVOŘÁK [8]
:CZE Jan RÁZL [8]

20 18 -

:POL Piotr LISZKA
:POL Piotr TOMASZEWSKI

19 21 21 No 3rd Place Match

:CZE Daniel DVOŘÁK [8]
:CZE Jan RÁZL [8]

21 21 -

:POL Arkadiusz DYDYNSKI
:POL Bartosz KRAJEWSKI

21 14 18

:POL Piotr LISZKA
:POL Piotr TOMASZEWSKI

22 21 -

:POL Piotr LISZKA
:POL Piotr TOMASZEWSKI

17 21 21
Link to post
Share on other sites

Women's Under 17 Doubles

 

Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:POL Anna CZUCHRA [1]
:POL Julia PIWOWAR [1]
21 19 19

:CZE Lucie KRULOVÁ
:CZE Lucie SKAŘUPOVÁ

:CZE Lucie KRULOVÁ
:CZE Lucie SKAŘUPOVÁ
15 21 21
:GER Ella NEVE
:GER Antonia SCHALLER
w/o - -

:CZE Veronika NOVÁKOVÁ
:CZE Bára ŠENFELDOVÁ

:CZE Veronika NOVÁKOVÁ
:CZE Bára ŠENFELDOVÁ
- - -
:SVK Johanka IVANOVICOVA [7]
:SVK Lea VYBOCHOVA [7]
w/o - -

:WHT bye

:WHT bye

:CZE Barbora BURSOVÁ
:CZE Kristina KOZEMPELOVÁ
w/o - -
:CZE Veronika JAROŠOVÁ
:CZE Barbora KULHÁNKOVÁ
16 21 18

:POL Emilia JOCHACY [SUB]
:POL Marta STYCZYNSKA [SUB]

:POL Emilia JOCHACY [SUB]
:POL Marta STYCZYNSKA [SUB]
21 12 21
:CZE Martina ŠEVČÍKOVÁ [3]
:CZE Klára ŠILHAVÁ [3]
18 21 21

:CZE Martina ŠEVČÍKOVÁ [3]
:CZE Klára ŠILHAVÁ [3]

:AUT Lena KRUG
:AUT Chiara RUDOLF
21 13 16
:CZE Adéla KLÍMOVÁ
:CZE Klára KLÍMOVÁ
w/o - -

:AUT Sarah DLAPKA
:AUT Anja RUMPOLD

:AUT Sarah DLAPKA
:AUT Anja RUMPOLD
- - -
:GER Pheline KRÜGER [6]
:GER Amelie LEHMANN [6]
w/o - -

:CZE Alžběta KOBYLÁKOVÁ
:CZE Andrea KOBYLÁKOVÁ

:CZE Alžběta KOBYLÁKOVÁ
:CZE Andrea KOBYLÁKOVÁ
- - -
:CZE Petra BENIŠOVÁ
:CZE Denisa VALENTOVÁ
- - -

:CZE Petra BENIŠOVÁ
:CZE Denisa VALENTOVÁ

:GER Mira HAMM
:GER Maya HÖFLE
w/o - -
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:CZE Kateřina KOLIÁŠOVÁ
:CZE Kateřina OSLADILOVÁ
21 21 -

:CZE Kateřina KOLIÁŠOVÁ
:CZE Kateřina OSLADILOVÁ

:AUT Johanna DOPPELREITER
:AUT Lena SCHINDLER
10 7 -
:CZE Barbora JOHNOVÁ
:CZE Tereza ŠOLAROVÁ
w/o - -

:WHT bye

:WHT bye

:GER Michelle KANSCHIK [8]
:GER Marleen SCHWABE [8]
w/o - -
:CZE Tereza CIRÓKOVÁ
:CZE Anna DVOŘÁKOVÁ
21 15 -

:POL Emilia SKRZEK
:POL Julia STANKIEWICZ

:POL Emilia SKRZEK
:POL Julia STANKIEWICZ
23 21 -
:POL Zuzanna JAROSZ
:POL Natalia WITKOWSKA
13 17 -

:CZE Lucie METZOVÁ [4]
:CZE Valérie ŽURKOVÁ [4]

:CZE Lucie METZOVÁ [4]
:CZE Valérie ŽURKOVÁ [4]
21 21 -
:POL Martyna KOWALCZYK
:POL Gabriela SKORKOWSKA
15 17 -

:CZE Helena CHVALOVÁ
:CZE Ella KNAISLOVÁ

:CZE Helena CHVALOVÁ
:CZE Ella KNAISLOVÁ
21 21 -
:CZE Vanda SEDLÁČKOVÁ
:CZE Ivana TREPEROVÁ
14 21 8

:POL Kinga STOKFISZ [5]
:POL Julia WOJCIK [5]

:POL Kinga STOKFISZ [5]
:POL Julia WOJCIK [5]
21 19 21
:GER Lina EBERL
:GER Katharina RUDERT
w/o - -

:WHT bye

:WHT bye

:CZE Apolena BÁRTOVÁ
:CZE Aneta VAŠÍČKOVÁ
w/o - -
:CZE Karolína HEJDUKOVÁ
:CZE Petra MAIXNEROVÁ
- - -

:CZE Karolína HEJDUKOVÁ
:CZE Petra MAIXNEROVÁ

:SVK Olivia KADLECOVA [2]
:SVK Michaela TELEHANICOVA [2]
w/o - -
Link to post
Share on other sites

Women's Under 17 Doubles

 

Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals

:CZE Lucie KRULOVÁ
:CZE Lucie SKAŘUPOVÁ

21 21 -

:CZE Lucie KRULOVÁ
:CZE Lucie SKAŘUPOVÁ

21 15 21

:CZE Lucie KRULOVÁ
:CZE Lucie SKAŘUPOVÁ

21 20 - Final

:CZE Veronika NOVÁKOVÁ
:CZE Bára ŠENFELDOVÁ

13 16 -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:POL Emilia JOCHACY [SUB]
:POL Marta STYCZYNSKA [SUB]

18 21 15

:POL Emilia JOCHACY [SUB]
:POL Marta STYCZYNSKA [SUB]

- - -

:CZE Martina ŠEVČÍKOVÁ [3]
:CZE Klára ŠILHAVÁ [3]

18 21 21

:CZE Martina ŠEVČÍKOVÁ [3]
:CZE Klára ŠILHAVÁ [3]

21 21 -

:CZE Martina ŠEVČÍKOVÁ [3]
:CZE Klára ŠILHAVÁ [3]

23 22 -

:CZE Martina ŠEVČÍKOVÁ [3]
:CZE Klára ŠILHAVÁ [3]

21 22 -

:AUT Sarah DLAPKA
:AUT Anja RUMPOLD

21 13 16

:CZE Alžběta KOBYLÁKOVÁ
:CZE Andrea KOBYLÁKOVÁ

21 21 -

:CZE Alžběta KOBYLÁKOVÁ
:CZE Andrea KOBYLÁKOVÁ

12 15 -

:CZE Petra BENIŠOVÁ
:CZE Denisa VALENTOVÁ

15 15 -

:CZE Kateřina KOLIÁŠOVÁ
:CZE Kateřina OSLADILOVÁ

- - -

:CZE Kateřina KOLIÁŠOVÁ
:CZE Kateřina OSLADILOVÁ

17 21 19

:CZE Lucie METZOVÁ [4]
:CZE Valérie ŽURKOVÁ [4]

19 14 -

:POL Kinga STOKFISZ [5]
:POL Julia WOJCIK [5]

11 20 -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:POL Emilia SKRZEK
:POL Julia STANKIEWICZ

10 19 -

:CZE Lucie METZOVÁ [4]
:CZE Valérie ŽURKOVÁ [4]

21 8 21

:CZE Lucie METZOVÁ [4]
:CZE Valérie ŽURKOVÁ [4]

21 21 -

:CZE Helena CHVALOVÁ
:CZE Ella KNAISLOVÁ

14 0RT -

:POL Kinga STOKFISZ [5]
:POL Julia WOJCIK [5]

21 21 -

:POL Kinga STOKFISZ [5]
:POL Julia WOJCIK [5]

21 21 - No 3rd Place Match

:POL Kinga STOKFISZ [5]
:POL Julia WOJCIK [5]

21 0 -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:CZE Karolína HEJDUKOVÁ
:CZE Petra MAIXNEROVÁ

12 11 -

:CZE Karolína HEJDUKOVÁ
:CZE Petra MAIXNEROVÁ

- - -
Link to post
Share on other sites

Mixed Under 17 Doubles

 

Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:POL Dawid PERKOWSKI [1]
:POL Julia PIWOWAR [1]
- - -

:POL Dawid PERKOWSKI [1]
:POL Julia PIWOWAR [1]

21 21 -

:POL Dawid PERKOWSKI [1]
:POL Julia PIWOWAR [1]

:WHT bye

:WHT bye

- - -
:CZE Patrik HRAZDÍRA [PFR]
:CZE Petra BENIŠOVÁ [PFR]
- - -

:CZE Patrik HRAZDÍRA [PFR]
:CZE Petra BENIŠOVÁ [PFR]

18 14 -
:CRO Ivor ZEKAN
:CRO Stella BALENOVIĆ
w/o - -
:AUT Jakob RINNER
:AUT Anja RUMPOLD
- - -

:AUT Jakob RINNER
:AUT Anja RUMPOLD

10 9 -

:POL Michal MELANIUK
:POL Julia WOJCIK

:WHT bye

:WHT bye

- - -
:SVK Andrej SUCHY
:SVK Johanka IVANOVICOVA
w/o - -

:POL Michal MELANIUK
:POL Julia WOJCIK

21 21 -
:POL Michal MELANIUK
:POL Julia WOJCIK
- - -
:CZE Pavel JENIŠTA [PFR]
:CZE Veronika JAROŠOVÁ [PFR]
- - -

:CZE Pavel JENIŠTA [PFR]
:CZE Veronika JAROŠOVÁ [PFR]

21 22 -

:CZE Pavel JENIŠTA [PFR]
:CZE Veronika JAROŠOVÁ [PFR]

:WHT bye

:WHT bye

- - -
:CZE Adam SRNEC
:CZE Vanda SEDLÁČKOVÁ
- - -

:CZE Adam SRNEC
:CZE Vanda SEDLÁČKOVÁ

14 20 -
:SVK Richard PAVLIK
:SVK Lea VYBOCHOVA
w/o - -
:POL Arkadiusz DYDYNSKI
:POL Emilia SKRZEK
- - -

:POL Arkadiusz DYDYNSKI
:POL Emilia SKRZEK

21 21 -

:POL Arkadiusz DYDYNSKI
:POL Emilia SKRZEK

:WHT bye

:WHT bye

- - -
:CZE Radek PLÁNIČKA
:CZE Bára ŠENFELDOVÁ
21 12 21

:CZE Radek PLÁNIČKA
:CZE Bára ŠENFELDOVÁ

15 12 -
:POL Damian ZIMNOL
:POL Natalia WITKOWSKA
17 21 19
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2

:CZE Vojtěch HAVLÍČEK [PFR]

:CZE Barbora KULHÁNKOVÁ [PFR]

- - -

:CZE Vojtěch HAVLÍČEK [PFR]

:CZE Barbora KULHÁNKOVÁ [PFR]

9 12 -

:POL Dominik KWINTA
:POL Anna CZUCHRA

:WHT bye

:WHT bye

- - -
:CZE Ondřej PÁLINKÁŠ
:CZE Justýna MUCHOVÁ
w/o - -

:POL Dominik KWINTA
:POL Anna CZUCHRA

21 21 -

:POL Dominik KWINTA
:POL Anna CZUCHRA

- - -
:CZE Patrik FUCIMAN [PFR]
:CZE Lucie KRULOVÁ [PFR]
- - -

:CZE Patrik FUCIMAN [PFR]
:CZE Lucie KRULOVÁ [PFR]

21 21 -

:CZE Patrik FUCIMAN [PFR]
:CZE Lucie KRULOVÁ [PFR]

:WHT bye

:WHT bye

- - -
:GER Luca WIECHMANN
:GER Marleen SCHWABE
w/o - -

:POL Jacob TOCZEK
:POL Julia STANKIEWICZ

15 19 -
:POL Jacob TOCZEK
:POL Julia STANKIEWICZ
- - -
:AUT Simon BAILONI [6]
:AUT Lena KRUG [6]
- - -

:AUT Simon BAILONI [6]
:AUT Lena KRUG [6]

10 16 -

:CZE Adam ŠULC
:CZE Klára ŠILHAVÁ

:WHT bye

:WHT bye

- - -
:CZE Adam ŠULC
:CZE Klára ŠILHAVÁ
21 21 -

:CZE Adam ŠULC
:CZE Klára ŠILHAVÁ

21 21 -
:POL Piotr LISZKA
:POL Kinga STOKFISZ
16 17 -
:CZE Jakub MÜLLER [PFR]
:CZE Kateřina POKORNÁ [PFR]
- - -

:CZE Jakub MÜLLER [PFR]
:CZE Kateřina POKORNÁ [PFR]

10 12 -

:POL Piotr TOMASZEWSKI
:POL Martyna KOWALCZYK

:WHT bye

:WHT bye

- - -
:CZE Tomáš BLÁHA
:CZE Barbora BURSOVÁ
w/o - -

:POL Piotr TOMASZEWSKI
:POL Martyna KOWALCZYK

21 21 -
:POL Piotr TOMASZEWSKI
:POL Martyna KOWALCZYK
- - -
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 3
:CZE Jan RÁZL
:CZE Kristina KOZEMPELOVÁ
- - -

:CZE Jan RÁZL
:CZE Kristina KOZEMPELOVÁ

21 22 -

:CZE Jan RÁZL
:CZE Kristina KOZEMPELOVÁ

:GER David KLAMT
:GER Ella NEVE
w/o - -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:CZE Daniel DVOŘÁK

:CZE Karolína NACHTMANOVÁ

17 20 -

:CZE Daniel DVOŘÁK

:CZE Karolína NACHTMANOVÁ

- - -
:GER Thomas BERNHARD
:GER Maya HÖFLE
w/o - -

:CZE Teodor Richard SCHINKO [PFR]
:CZE Alžběta KOBYLÁKOVÁ [PFR]

21 24 -

:CZE Teodor Richard SCHINKO [PFR]
:CZE Alžběta KOBYLÁKOVÁ [PFR]

:CZE Teodor Richard SCHINKO [PFR]
:CZE Alžběta KOBYLÁKOVÁ [PFR]
- - -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:CZE David DVOŘÁK [PFR]
:CZE Anna DVOŘÁKOVÁ [PFR]

13 22 -
:CZE David DVOŘÁK [PFR]
:CZE Anna DVOŘÁKOVÁ [PFR]
- - -
:CZE Josef CIRÓK [PFR]
:CZE Tereza CIRÓKOVÁ [PFR]
- - -

:CZE Josef CIRÓK [PFR]
:CZE Tereza CIRÓKOVÁ [PFR]

21 21 -

:CZE Josef CIRÓK [PFR]
:CZE Tereza CIRÓKOVÁ [PFR]

:POL Bartosz KRAJEWSKI
:POL Aleksandra WESLAWOWICZ
w/o - -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:AUT Lorenz OBERNDORFER
:AUT Chiara RUDOLF

19 19 -
:AUT Lorenz OBERNDORFER
:AUT Chiara RUDOLF
- - -
:AUT Simon HABERSACK
:AUT Lena SCHINDLER
15 16 -

:CZE Pavel MAŇÁSEK
:CZE Karolína HEJDUKOVÁ

13 14 -

:AUT Ilija NICOLUSSI [4]
:AUT Johanna DOPPELREITER [4]

:CZE Pavel MAŇÁSEK
:CZE Karolína HEJDUKOVÁ
21 21 -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:AUT Ilija NICOLUSSI [4]
:AUT Johanna DOPPELREITER [4]

21 21 -
:AUT Ilija NICOLUSSI [4]
:AUT Johanna DOPPELREITER [4]
- - -
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 4
:AUT Lorenz WINDAUER
:AUT Sarah DLAPKA
13 9 -

:CZE Adam VOJTĚCH
:CZE Veronika NOVÁKOVÁ

11 16 -

:POL Adam BOCHENEK
:POL Zuzanna JAROSZ

:CZE Adam VOJTĚCH
:CZE Veronika NOVÁKOVÁ
21 21 -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:POL Adam BOCHENEK
:POL Zuzanna JAROSZ

21 21 -
:POL Adam BOCHENEK
:POL Zuzanna JAROSZ
- - -
:GER Simon KRAX
:GER Pheline KRÜGER
w/o - -

:CZE Jan PTÁČEK
:CZE Kateřina KOLIÁŠOVÁ

21 21 -

:CZE Jan PTÁČEK
:CZE Kateřina KOLIÁŠOVÁ

:CZE Jan PTÁČEK
:CZE Kateřina KOLIÁŠOVÁ
- - -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:CZE Ondřej ŠOLAR [PFR]
:CZE Denisa VALENTOVÁ [PFR]

15 18 -
:CZE Ondřej ŠOLAR [PFR]
:CZE Denisa VALENTOVÁ [PFR]
- - -
:POL Jan FRANCZAK
:POL Emilia JOCHACY
21 21 -

:POL Jan FRANCZAK
:POL Emilia JOCHACY

14 22 18

:POL Maksymilian DANIELAK
:POL Marta STYCZYNSKA

:AUT Jonas WINDAUER
:AUT Lara STOCKINGER
11 9 -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:POL Maksymilian DANIELAK
:POL Marta STYCZYNSKA

21 20 21

:POL Maksymilian DANIELAK
:POL Marta STYCZYNSKA

- - -
:CZE Ondřej BĚHOUNEK [PFR]
:CZE Ivana TREPEROVÁ [PFR]
- - -

:CZE Ondřej BĚHOUNEK [PFR]
:CZE Ivana TREPEROVÁ [PFR]

18 21 21

:CZE Ondřej BĚHOUNEK [PFR]
:CZE Ivana TREPEROVÁ [PFR]

:GER Arne MESSERSCHMIDT
:GER Amelie LEHMANN
w/o - -

:WHT bye

:WHT bye

- - -

:CZE Tomáš URBANEC [PFR]
:CZE Apolena BÁRTOVÁ [PFR]

21 17 19
:CZE Tomáš URBANEC [PFR]
:CZE Apolena BÁRTOVÁ [PFR]
- - -
Link to post
Share on other sites
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...