website statistics
Jump to content

Pablita

Totallympics Addicted
  • Posts

    580
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Pablita last won the day on October 1 2018

Pablita had the most liked content!

Personal Information

  • Nation
    Italy
  • Gender
    Female
  • Date of Birth
    02/15/1984
  • Favourite Olympic Games
    Both

Recent Profile Visitors

2,766 profile views

Pablita's Achievements

  1. [hide] Group Stage November 20th - December 2nd, 2022 32 Nations, The Top 2 Nations from each Group will qualify for the Round of 16. Group A Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 20th 2022, h. 19:00 Qatar 1 1 Ecuador November 21st 2022, h. 19:00 Senegal 1 2 Netherlands November 25th 2022, h. 16:00 Qatar 0 1 Senegal November 25th 2022, h. 19:00 Netherlands 2 1 Ecuador November 29th 2022, h. 18:00 Ecuador 1 1 Senegal November 29th 2022, h. 18:00 Netherlands 2 0 Qatar Group B Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 21st 2022, h. 16:00 England 2 0 Iran November 21st 2022, h. 22:00 United States 0 1 Wales November 25th 2022, h. 13:00 Wales 1 1 Iran November 25th 2022, h. 22:00 England 2 0 United States November 29th 2022, h. 22:00 Wales 1 1 England November 29th 2022, h. 22:00 Iran 1 0 United States Group C Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 22nd 2022, h. 13:00 Argentina 2 1 Saudi Arabia November 22nd 2022, h. 19:00 Mexico 2 2 Poland November 26th 2022, h. 16:00 Poland 2 0 Saudi Arabia November 26th 2022, h. 22:00 Argentina 2 1 Mexico November 30th 2022, h. 22:00 Poland 0 2 Argentina November 30th 2022, h. 22:00 Saudi Arabia 0 2 Mexico Group D Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 22nd 2022, h. 16:00 Denmark 1 0 Tunisia November 22nd 2022, h. 22:00 France 2 1 Australia November 26th 2022, h. 13:00 Tunisia 1 1 Australia November 26th 2022, h. 19:00 France 1 1 Denmark November 30th 2022, h. 18:00 Australia 0 1 Denmark November 30th 2022, h. 18:00 Tunisia 0 2 France Group E Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 23rd 2022, h. 16:00 Germany 3 1 Japan November 23rd 2022, h. 19:00 Spain 2 0 Costa Rica November 27th 2022, h. 13:00 Japan 0 1 Costa Rica November 27th 2022, h. 22:00 Spain 1 1 Germany December 1st 2022, h. 22:00 Japan 0 2 Spain December 1st 2022, h. 22:00 Costa Rica 1 3 Germany Group F Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 23rd 2022, h. 13:00 Morocco 1 2 Croatia November 23rd 2022, h. 22:00 Belgium 2 0 Canada November 27th 2022, h. 16:00 Belgium 1 1 Morocco November 27th 2022, h. 19:00 Croatia 2 1 Canada December 1st 2022, h. 18:00 Croatia 1 1 Belgium December 1st 2022, h. 18:00 Canada 0 1 Morocco Group G Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 24th 2022, h. 13:00 Switzerland 1 2 Cameroon November 24th 2022, h. 22:00 Brazil 1 0 Serbia November 28th 2022, h. 13:00 Cameroon 1 2 Serbia November 28th 2022, h. 19:00 Brazil 2 1 Switzerland December 2nd 2022, h. 22:00 Serbia 1 1 Switzerland December 2nd 2022, h. 22:00 Cameroon 1 2 Brazil Group H Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 24th 2022, h. 16:00 Uruguay 2 1 South Korea November 24th 2022, h. 19:00 Portugal 1 1 Ghana November 28th 2022, h. 16:00 South Korea 0 1 Ghana November 28th 2022, h. 22:00 Portugal 1 2 Uruguay December 2nd 2022, h. 18:00 Ghana 1 2 Uruguay December 2nd 2022, h. 18:00 South Korea 0 1 Portugal Top 3 Place 1st 2nd 3rd Nation Argentina Serbia Brazil [/hide]
  2. You are almost right: the Italian singer Gianni Morandi is from Bologna not from Parma so the song is sponsored by Granarolo founded in 1957 in Bologna Anyway, votes sent! Very interesting music this year!
  3. [hide] Knockout Round October 11th- October 15th, 2022 Third-Place Match Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 15th 2022, h. 16:00 Italy 1 3 United States Final Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 15th 2022, h. 20:00 Brazil 1 3 Serbia [/hide]
  4. [hide] Knockout Round October 11th- October 15th, 2022 4 Nations, The Winners of each Semifinal will qualify for the Final. The Losers of each Semifinal will play the Third-Place Match. Semifinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 12th 2022, h. 20:30 Serbia 3 2 United States October 13th 2022, h. 20:00 Italy 1 3 Brazil [/hide]
  5. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Women's Scratch Day 1 Ocotber 12th 2022 Amber Joseph Maggie Coles-Lyster x Petra Sevcikova Any British Athlete Martina Fidanza x Yumi Kajihara Maike van der Duin Anita Yvonne Stenberg Nikola Wielowska Alzbeta Bacikova Tania Calvo Barbero Aline Seitz Lily Williams Any Other Athlete x Women's Team Sprint Day 1 Ocotber 12th 2022 Australia Canada x Colombia France Germany x Great Britain x Japan Malaysia Mexico Netherlands New Zealand Nigeria Poland Any Other Nation Men's Team Sprint Day 1 Ocotber 12th 2022 Australia Canada Czech Republic France x Germany x Great Britain India Japan Malaysia Netherlands x Poland Spain Any Other Nation Men's Team Pursuit Day 2 Ocotber 13th 2022 Australia Belgium Canada Colombia Denmark France x Germany Great Britain x Italy x New Zealand Poland Switzerland Any Other Nation Women's Elimination Day 2 Ocotber 13th 2022 Lotte Kopecky x Sarah van Dam Valentine Fortin Any British Athlete Any Italian Athlete x Yumi Kajihara Olivija Baleisyte Yereli Acevedo Mendoza Mylene de Zoete Ally Wollaston Alzbeta Bacikova Michelle Andres Jennifer Valente x Any Other Athlete Men's Keirin Day 2 Ocotber 13th 2022 Matthew Richardson Kevin Quintero Chavarro Santiago Ramirez Morales Rayan Helal Sebastien Vigier Stefan Botticher Marc Jurczyk Kento Yamasaki x Sergey Ponomaryov Vasilijus Lendel Muhammad Shah Firdaus Sahrom Jeffrey Hoogland x Harrie Lavreysen x Jai Angsuthasawit Any Other Athlete Men's Scratch Day 2 Ocotber 13th 2022 Joshua Duffy Tuur Dens x Daniel Babor Donavan Grondin x Any German Athlete Rhys Britton x Rotem Tene Mattia Pinazzi Kazushige Kuboki Roy Eefting Aaron Gate Any Spanish Athlete Gavin Hoover Any Other Athlete Women's Team Pursuit Day 2 Ocotber 13th 2022 Australia Canada Colombia France Germany x Great Britain x Japan Malaysia Mexico Netherlands New Zealand Nigeria Poland Any Other Nation x Men's Point Race Day 3 Ocotber 14th Robbe Ghys Benjamin Thomas x Ethan Vernon Any Italian Athlete x Jose Muniz Vazquez Any Dutch Athlete Any Athlete from New Zealand Wojciech Pszczolarksi Daniel Crista Martin Chren Sebastian Mora Vedri Any Swiss Athlete Any Other Athlete x Men's Time Trial Day 3 Ocotber 14th Cristian Ortega Fontalvo Santiago Ramirez Morales Robin Wagner Melvin Landerneau Maximilian Dornbach Matteo Bianchi Davide Boscaro Yuta Obara Muhammad Fadhil Mohd Zonis Nicholas Kergozou de la Boessiere Patryk Rajkowski x Alejandro Martinez Chorro x Any Other Athlete x Men's Individual Pursuit Day 3 Ocotber 14th Conor Leahy James Moriarty Chris Ernst Corentin Ermenault Tobias Buck-Gramcko Nicolas Heinrich x Jonathan Milan x Any Other Italian Athlete x Daniel Crista Erik Martorell Haga Claudio Imhof Any Other Swiss Athlete Any Other Athlete Women's Omnium Day 3 Ocotber 14th Lotte Kopecky x Amalie Dideriksen Clara Copponi Katie Archibald x Emily Kay Elisa Balsamo x Yumi Kajihara Victoria Velasco Fuentes Maike van der Duin Ally Wollaston Anita Yvonne Stenberg Maria Martins Jennifer Valente Any Other Athlete Women's Individual Sprint Day 3 Ocotber 14th Lauriane Genest Kelsey Mitchell x Martha Bayona Pineda Mathilde Gros Lea Sophie Freidrich x Emma Hinze x Sophie Capewell Miriam Vece Riyu Ohta Laurine van Riessen Any Other Dutch Athlete Ellesse Andrews Olena Starikova Any Other Athlete Women's Time Trial Day 4 Ocotber 15th Kristina Clonan Any Other Australian Athlete Martha Bayona Pineda Veronika Jabornikova Taky Marie Divine Kouame Lea Sophie Freidrich x Pauline Sophie Grabosch x Miriam Vece x Kyra Lamberink Steffie van der Peet Marlena Karwacka Urszula Los Helena Casas Roige Any Other Athlete Women's Madison Day 4 Ocotber 15th Australia Belgium Denmark France x Germany Great Britain x Italy Netherlands x New Zealand Poland Spain Switzerland United States Any Other Pair Women's Individual Pursuit Day 4 Ocotber 15th Maeve Plouffe Marion Borras Franziska Brausse x Meike Kroger x Josie Knight Anna Morris Kelly Murphy Martina Alzini x Vittoria Guazzini Daniek Hengeveld Bryony Botha Fabienne Buri Any Other Athlete Men's Omnium Day 4 Ocotber 15th Fabio van den Bossche Juan Arango Carvajal Tobias Hansen Donavan Grondin Any British Athlete x Bernard Benyamin van Aert Elia Viviani x Shunsuke Imamura Ricardo Pena Salas Aaron Gate x Sebastian Mora Vedri Simon Vitzthum Any American Athlete Any Other Athlete Women's Points Race Day 5 Ocotber 16th Chloe Moran Lotte Kopecky x Maggie Coles-Lyster Marion Borras x Any British Athlete x Silvia Zanardi Yareli Acevedo Mendoza Bryony Botha Anita Yvonne Stenberg Karolina Karasiewicz Maria Martins Lena Mettraux Jennifer Valente Any Other Athlete Men's Madison Day 5 Ocotber 16th Australia Belgium Denmark x France Germany Great Britain x Italy x Japan Netherlands New Zealand Poland Portugal Switzerland United States Any Other Pair Women's Keirin Day 5 Ocotber 16th Nicky Degrendele Lauriane Genest Kelsey Mitchell x Martha Bayona Pineda Mathilde Gros Lea Sophie Freidrich x Sophie Capewell Mino Sato x Shanne Braspennincx Laurine van Riessen Ellesse Andrews Helena Casas Roige Olena Starikova Any Other Athlete Men's Individual Sprint Day 5 Ocotber 16th Matthew Glaetzer Matthew Richardson Kevin Quintero Chavarro Rayan Helal Sebastian Vigier Stefan Botticher Anhy British Athlete Kento Yamasaki x Vasilijus Lendel Jeffrey Hoogland x Harrie Lavreysen x Mateusz Rudyk Jair Tjon En Fa Any Other Athlete Men's Elimination Day 5 Ocotber 16th Yacine Chalel Jules Hesters Jordan Parra Arias Jan Vones Tim Torn Teutenberg Ethan Vernon x Rotem Tene Elia Viviani x Yoeri Havik Erik Martorell Haga Akil Campbell Gavin Hoover Any Other Athlete x [/hide]
  6. [hide] Knockout Round October 11th- October 15th, 2022 8 Nations, The Winners of each Quarterfinals will qualify for the Semifinals. Quarterfinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 11th 2022, h. 17:00 Italy 1 3 China October 11th 2022, h. 17:30 United States 3 2 Turkey October 11th 2022, h. 20:00 Brazil 3 1 Japan October 11th 2022, h. 20:30 Serbia 3 0 Poland [/hide]
  7. [hide] Second Round October 4th- October 9th, 2022 16 Nations, The Top 4 Nations from each Pool will qualify for the Quarterfinals. Group E Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 4th 2022, h. 14:15 Japan 3 0 Belgium October 4th 2022, h. 17:15 Italy 3 1 Brazil October 4th 2022, h. 20:15 Netherlands 3 0 Argentina October 5th 2022, h. 14:15 Italy 3 1 Japan October 5th 2022, h. 17:15 China 3 0 Puerto Rico October 5th 2022, h. 20:15 Belgium 3 0 Argentina October 6th 2022, h. 16:00 Brazil 3 1 Puerto Rico October 6th 2022, h. 20:00 China 3 0 Netherlands October 7th 2022, h. 14:15 Japan 3 1 Puerto Rico October 7th 2022, h. 17:15 Italy 3 0 Argentina October 7th 2022, h. 20:15 Brazil 3 1 Netherlands October 8th 2022, h. 13:30 Italy 2 3 China October 8th 2022, h. 17:00 Brazil 3 2 Belgium October 9th 2022, h. 12:30 China 3 0 Belgium October 9th 2022, h. 15:30 Japan 3 2 Netherlands October 9th 2022, h. 18:30 Puerto Rico 1 3 Argentina Group F Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 4th 2022, h. 15:00 Thailand 3 1 Canada October 4th 2022, h. 17:30 United States 3 0 Dominican Republic October 4th 2022, h. 19:00 Turkey 3 0 Germany October 4th 2022, h. 20:30 Serbia 3 1 Poland October 5th 2022, h. 15:00 Thailand 3 2 Germany October 5th 2022, h. 17:30 Turkey 3 0 Canada October 5th 2022, h. 19:00 Serbia 3 0 Dominican Republic October 5th 2022, h. 20:30 United States 3 1 Poland October 7th 2022, h. 15:00 Serbia 3 1 Thailand October 7th 2022, h. 17:30 United States 2 3 Turkey October 7th 2022, h. 19:00 Dominican Republic 1 3 Germany October 7th 2022, h. 20:30 Poland 3 1 Canada October 8th 2022, h. 15:00 United States 3 1 Thailand October 8th 2022, h. 17:30 Serbia 2 3 Turkey October 8th 2022, h. 19:00 Dominican Republic 3 1 Canada October 8th 2022, h. 20:30 Poland 3 0 Germany [/hide]
  8. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Men's -60kg Day 1 Ocotber 6th 2022 Karamat Huseynov Jorre Verstraeten Yang Yung Wei x Romain Valadier Picard x Lukhumi Chkhvimiani Naohisa Takato x Magzhan Shamshadin Ariunbold Enkhtaivan Sumiyabazar Enkhtaivan Tornike Tsjakadoea Lee Harim Francisco Garrigos Artem Lesiuk Any Other Athlete x Women's -48kg Day 1 Ocotber 6th 2022 Shirine Boukli Shira Rishony Francesca Milani x Assunta Scutto Funa Tonaki x Natsumi Tsunoda Baasankhuu Bavuudorj Narantsetseg Ganbaatar Catarina Costa Milica Nikolic x Julia Figueroa Laura Martinez Abelenda Any Other Athlete x Men's -66kg Day 2 Ocotber 7th 2022 Yashar Najafov Orkhan Safarov Willian Lima Vazha Margvelashvili x Tal Flicker Baruch Shmailov Hifumi Abe x Denis Vieru Kherlen Ganbold Baskhuu Yondonperenlei An Baul x Alberto Gaitero Martin Bogdan Iadov Sardor Nurillaev Any Other Athlete x Women's -52kg Day 2 Ocotber 7th 2022 Larissa Pimenta Amandine Buchard Mascha Ballhaus Chelsie Giles Reka Pupp Gefen Primo Odette Giuffrida x Uta Abe Distria Krasniqi x Khorloodoi Bishrelt Fabienne Kocher Diyora Keldiyorova x Any Other Athlete x Men's -73kg Day 3 Ocotber 8th 2022 Hidayat Heydarov Rustam Orujov Magdiel Estrada Lasha Shavdatuashvili x Tohar Butbul Giovanni Esposito Manuel Lombardo Soichi Hashimoto x Tsogtbaatar Tsend-Ochir x Alexandru Raicu Salvador Cases Roca Murodjon Yuldoshev Any Other Athlete x Women's -57kg Day 3 Ocotber 8th 2022 Mina Libeer Rafaela Silva x Christa Deguchi Jessica Klimkait x Sarah Leonie Cysique x Eteri Liparteliani Pauline Starke Timna Nelson Levy Haruka Funakubo Enkhriilen Lkhagvatogoo Ichinkhorloo Munkhtsedev Kaja Kajzer Any Other Athlete x Men's -81kg Day 4 Ocotber 9th 2022 Shamil Borchashvili x Saeid Mollaei Matthias Casse x Sami Chouchi Guilherme Schimidt Francois Gauthier Drapeau Alpha Oumar Djalo Tato Grigalashvili Attila Ungvari Sotaro Fujiwara Takanori Nagase x Frank de Wit Lee Joonhwan Vedat Albayrak Sharofiddin Boltaboev Any Other Athlete x Women's -63kg Day 4 Ocotber 9th 2022 Katharina Haecker Ketleyn Quadros x Catherine Beauchemin-Pinard Lucy Renshall Szofi Ozbas Gili Sharir Megumi Horikawa x Gankhaich Bold Geeke van den Berg Sanne Vermeer Angelika Szymanska x Andreja Leski Anriquelis Barrios Any Other Athlete x Men's -90kg Day 5 Ocotber 10th 2022 Mammadali Mehdiyev x Rafael Maicedo Ivan Felipe Silva Morales Lasha Bekauri Luka Maisuradze Eduard Trippel Krisztian Toth x Any Japanese Athlete Erlan Sherov Jesper Smink Noel van t End Komronshokh Ustopiriyon Mihael Zgank Davlat Bobonov x Any Other Athlete x Women's -70kg Day 5 Ocotber 10th 2022 Michaela Polleres Maria Portela Laura Cvjetko Barbara Matic Marie Eve Gahie Margaux Pinot x Miriam Butkereit Kelly Petersen Pollard Saki Niizoe x Sanne van Dijke x Ai Tsunoda Roustant Elvismar Rodriguez Any Other Athlete x Men's -100kg Day 6 Ocotber 11th 2022 Zelym Kotsoiev Toma Nikiforov Rafael Buzacarini Shady Elnahas Varlam Liparteliani Ilia Sulamanidze Peter Paltchik x Kentaro Iida x Simeon Catharina Michael Korrel Jorge Fonseca x Nikoloz Sherazadishvili Daniel Eich Any Other Athlete x Women's -78kg Day 6 Ocotber 11th 2022 Mayra Aguiar x Madeleine Malonga Alina Boehm Anna-Maria Wagner x Emma Reid Natalie Powell Inbar Lanir Alice Bellandi Shori Hamada x Natascha Ausma Guusje Steenhuis Beata Pacut-Kloczko Any South Korean Athlete Any Other Athlete x Men's +100kg Day 7 Ocotber 12th 2022 Ushangi Kokauri Rafael Silva x Andy Granda Martti Puumalainen Guram Tushishvili x Richard Sipocz Tsetsentsengel Odkhuu Roy Meyer Jur Spijkers Vladut Simionescu Kim Minjong Temur Rakhimov Yakiv Khammo Alisher Yusupov x Any Other Athlete x Women's +78kg Day 7 Ocotber 12th 2022 Beatriz Souza Xu Shiyan Idalys Ortiz x Romane Dicko x Julia Tolofua Raz Hershko Wakaba Tomita Adiyasuren Amarsaikhan x Marit Kamps Rochele Nunes Kim Hayun Nihel Cheikh Rouhou Any Other Athlete x [/hide]
  9. [hide] Knockout Round September 29th - October 1st, 2022 Third-Place Match Date & Time (GMT +10) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 1st 2022, h. 13:00 Australia 2 Canada Final Date & Time (GMT +10) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 1st 2022, h. 16:00 China 31 United States [/hide]
  10. [hide] Knockout Round September 29th - October 1st, 2022 4 Nations, The Winners of the Semifinals will qualify for the Final. The Losers of the Semifinals will play the Third-Place Match. Semifinals Date & Time (GMT +10) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September30th 2022, h. 17:00 Canada 13 United States September 30th 2022, h. 19:30 Australia 7 China [/hide]
  11. [hide] Knockout Round September 29th - October 1st, 2022 8 Nations, The Winners of the Quartefinals will qualify for the Semifinals. Quarterfinals Date & Time (GMT +10) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 29th 2022, h. TBD Belgium 11 Australia September 29th 2022, h. TBD China 5 France September 29th 2022, h. TBD Puerto Rico 15 Canada September 29th 2022, h. TBD United States 20 Serbia [/hide]
  12. [hide] Preliminary Round September 23rd - October 2nd, 2022 24 Nations, The Top 4 Nations from each Pool will qualify for the Second Round. Group A Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 23rd 2022, h. 20:00 Netherlands 3 0 Kenya September 24th 2022, h. 14:00 Belgium 3 2 Puerto Rico September 24th 2022, h. 15:00 Italy 3 0 Cameroon September 25th 2022, h. 13:00 Belgium 3 0 Kenya September 25th 2022, h. 16:00 Netherlands 3 0 Cameroon September 26th 2022, h. 18:00 Italy 3 1 Puerto Rico September 27th 2022, h. 18:00 Italy 3 1 Belgium September 27th 2022, h. 20:00 Cameroon 2 3 Kenya September 28th 2022, h. 20:00 Netherlands 3 1 Puerto Rico September 29th 2022, h. 18:00 Italy 3 0 Kenya September 29th 2022, h. 20:00 Puerto Rico 3 0 Cameroon September 30th 2022, h. 20:00 Netherlands 3 2 Belgium October 1st 2022, h. 16:00 Puerto Rico 3 0 Kenya October 2nd 2022, h. 13:00 Belgium 3 0 Cameroon October 2nd 2022, h. 16:00 Netherlands 1 3 Italy Group B Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 23rd 2022, h. 18:00 Poland 3 1 Croatia September 24th 2022, h. 13:00 Turkey 3 0 Thailand September 24th 2022, h. 18:30 Dominican Republic 3 2 South Korea September 27th 2022, h. 14:00 Turkey 3 2 South Korea September 27th 2022, h. 17:30 Dominican Republic 3 2 Croatia September 27th 2022, h. 20:30 Poland 3 0 Thailand September 28th 2022, h. 14:00 Thailand 0 3 Croatia September 28th 2022, h. 17:30 Turkey 3 2 Dominican Republic September 28th 2022, h. 20:30 Poland 3 1 South Korea September 29th 2022, h. 14:00 South Korea 3 1 Thailand September 29th 2022, h. 17:30 Turkey 3 2 Croatia September 29th 2022, h. 20:30 Poland 3 2 Dominican Republic October 1st 2022, h. 14:00 Dominican Republic 3 0 Thailand October 1st 2022, h. 17:30 South Korea 1 3 Croatia October 1st 2022, h. 20:30 Poland 1 3 Turkey Group C Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 24th 2022, h. 19:30 United States 3 0 Kazakhstan September 25th 2022, h. 19:00 Germany 3 1 Bulgaria September 25th 2022, h. 20:00 Serbia 3 0 Canada September 26th 2022, h. 15:30 Germany 3 0 Kazakhstan September 26th 2022, h. 16:00 Serbia 3 0 Bulgaria September 26th 2022, h. 21:00 United States 3 1 Canada September 29th 2022, h. 13:00 Canada 3 1 Kazakhstan September 29th 2022, h. 16:00 Serbia 3 1 Germany September 29th 2022, h. 19:00 United States 3 0 Bulgaria September 30th 2022, h. 13:00 Serbia 3 0 Kazakhstan September 30th 2022, h. 16:00 Bulgaria 3 2 Canada September 30th 2022, h. 19:00 United States 3 0 Germany October 1st 2022, h. 13:00 Germany 3 2 Canada October 1st 2022, h. 16:00 Bulgaria 3 1 Kazakhstan October 1st 2022, h. 19:00 United States 3 2 Serbia Group D Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 24th 2022, h. 20:30 Brazil 3 0 Czech Republic September 25th 2022, h. 14:00 China 3 1 Argentina September 25th 2022, h. 14:15 Japan 3 0 Colombia September 26th 2022, h. 14:15 Japan 3 0 Czech Republic September 26th 2022, h. 18:30 Brazil 3 1 Argentina September 27th 2022, h. 14:00 China 3 0 Colombia September 28th 2022, h. 14:15 China 3 1 Japan September 28th 2022, h. 15:00 Brazil 3 0 Colombia September 28th 2022, h. 18:00 Argentina 3 1 Czech Republic September 30th 2022, h. 14:00 China 3 0 Czech Republic September 30th 2022, h. 14:15 Brazil 3 1 Japan September 30th 2022, h. 18:00 Colombia 1 3 Argentina October 1st 2022, h. 14:00 Brazil 3 2 China October 2nd 2022, h. 18:00 Colombia 2 3 Czech Republic October 2nd 2022, h. 14:15 Japan 2 3 Argentina Top 3 Place 1st 2nd 3rd Nation Itay Brazil Serbia [/hide]
  13. [hide] Preliminary Round September 22nd - September 27th, 2022 12 Nations, Top 4 from Group A and Group B will qualify for the Quarterfinals. Group A Date & Time (GMT +10) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 22nd 2022, h. 10:30 Bosnia & Herzegovina 22 Puerto Rico September 22nd 2022, h. 11:30 United States 57 Belgium September 22nd 2022, h. 17:30 South Korea 22 China September 23rd 2022, h. 10:30 Puerto Rico 31 United States September 23rd 2022, h. 13:00 Belgium 22 South Korea September 23rd 2022, h. 14:30 China 13 Bosnia & Herzegovina September 24th 2022, h. 14:30 United States 31 China September 24th 2022, h. 18:00 Bosnia & Herzegovina 6 South Korea September 24th 2022, h. 20:30 Puerto Rico 10 Belgium September 26th 2022, h. 11:30 Belgium 12 Bosnia & Herzegovina September 26th 2022, h. 14:00 South Korea 56 United States September 26th 2022, h. 17:30 China 4 Puerto Rico September 27th 2022, h. 11:30 Puerto Rico 12 South Korea September 27th 2022, h. 13:30 China 6 Belgium September 27th 2022, h. 14:00 United States 67 Bosnia & Herzegovina Group B Date & Time (GMT +10) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 22nd 2022, h. 13:00 Canada 7 Serbia September 22nd 2022, h. 14:00 Japan 22 Mali September 22nd 2022, h. 20:30 Australia 8 France September 23rd 2022, h. 12:00 Serbia 11 Japan September 23rd 2022, h. 18:00 France 7 Canada September 23rd 2022, h. 20:30 Mali 34 Australia September 25th 2022, h. 14:30 Mali 42 France September 25th 2022, h. 18:00 Australia 4 Serbia September 25th 2022, h. 20:30 Japan 7 Canada September 26th 2022, h. 13:30 Serbia 31 Mali September 26th 2022, h. 16:00 France 22 Japan September 26th 2022, h. 20:30 Canada 16 Australia September 27th 2022, h. 16:00 Mali 34 Canada September 27th 2022, h. 17:30 Serbia 4 France September 27th 2022, h. 20:30 Australia 23 Japan Top 3 Place 1st Place 2nd Place 3rd Place Nation United States France Australia [/hide]
  14. [hide] Knockout Round September 3rd - September 11th, 2022 Third-Place Match Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 11th 2022, h. 18:00 Slovenia 1 3 Brazil Final Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 11th 2022, h. 21:00 Poland 3 1 Italy [/hide]
×
×
  • Create New...