website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

Just now, dareza said:

 

ja se kladim da ce Majdov na kraju kvalifikacija biti ispred Kukolja u renkingu :d

Ako ovako nastavi hoce sigurno ali ako obojica budu imali normu ne verujem da ce na osnuvu rankinga da odluce ko ce da ide, bice sigurno neka borba:dunno:

Link to comment
Share on other sites

Нашој редакцији се вече пре Првенство Балкана у дворани јавио првак Србије у сали на 1.500 м и 3.000 м, Милош Пендић

 

Милош Пендић је у позиву нашој редакцији саопштио:

 

- Дубоко разочаран и огорчен одлучио сам да више никада нећу наступати за Србију.

 

Објаснио је да је разлог одлука селектора Слободана Поповића да га не стави на списак за (тада предстојеће) Првенство Балкана у дворани. Каже да је због  „неправде“ с болом у грудима примљен у Хитну помоћ:

 

- Где су ми установили повишен крвни притисак 170 с 90.

 

Подсетио је да је вишеструки првак државе на стази и у кросу, од пионирских дана па све до сениорских. Као млађи и старији јуниор такмичио се за Србију и освајао медаље на ПБ. Имао је повреду Ахилове тетиве од краја 2013. па до почетка 2016. Прошле године се вратио краљици спортова.

 

– Нису потенцијални учесници првенстава Балкана и Европе прочитали моју поруку од 25. јануара у којој наводим да је Првенство Србије, само једно од такмичења на основу кога ћу одредити учеснике за Првенства Балкана и Европе – каже селектор Поповић. – Претпостављам да није било дилеме око ангажовања оних који имају норме за Првенство Европе у овим дисциплинама, већ око Николе Бурсаћа на 1.500 и Елзана Бибића на 3.000. Када Милош буде упоредио своје овогодишње резултате с њима и пласмане које су остварили, видеће исправност моје одлуке. Наравно, разумем да је повређен и надам се да је у афекту рекао да се неће више такмичити за Србију, јер је веома талентован атлетичар, пред којим је будућност и рачунамо на њега.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...