website statistics
Jump to content

LEVARTOZ

Totallympics Fanatic
  • Posts

    61
  • Joined

  • Last visited

Personal Information

  • Nation
    Spain
  • Gender
    Male
  • Date of Birth
    07/01/2002
  • Favourite Olympic Games
    Summer Olympic Games
  • Favourite Sports
    Taekwondo
  • Favourite Athletes
    Jade Jones
  • Real Name
    Cristian
  • Living City
    Madrid
  • Job
    *

Recent Profile Visitors

631 profile views

LEVARTOZ's Achievements

  1. [hide] Main Round January 18th - January 23rd, 2023 24 Nations, The 1st, 2nd-Placed Nations from each Group will qualify for the Quarterfinals. Group III Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 19th 2023 Germany 10 Argentina January 19th 2023 Norway 4 Serbia January 19th 2023 Qatar 3 Netherlands January 21st 2023 Serbia 8 Argentina January 21st 2023 Netherlands 3 Germany January 21st 2023 Qatar 7 Norway January 23rd 2023 Germany 2 Norway January 23rd 2023 Serbia 1 Netherlands January 23rd 2023 Qatar 5 Argentina Group IV Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 19th 2023 Egypt 11 Belgium January 19th 2023 Denmark 9 Croatia January 19th 2023 United States 4 Bahrain January 21st 2023 Croatia 8 Belgium January 21st 2023 Bahrain 6 Egypt January 21st 2023 United States 17 Denmark January 23rd 2023 Egypt 3 Denmark January 23rd 2023 Croatia 4 Bahrain January 23rd 2023 United States 4 Belgium [/hide]
  2. [hide] Main Round January 18th - January 23rd, 2023 24 Nations, The 1st, 2nd-Placed Nations from each Group will qualify for the Quarterfinals. Group I Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 18th 2023 Spain 5 Poland January 18th 2023 France 10 Montenegro January 18th 2023 Iran 13 Slovenia January 20th 2023 Montenegro 2 Poland January 20th 2023 Slovenia 3 Spain January 20th 2023 Iran 14 France January 22nd 2023 Spain 1 France January 22nd 2023 Montenegro 6 Slovenia January 22nd 2023 Iran 7 Poland Group II Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 18th 2023 Portugal 4 Brazil January 18th 2023 Cape Verde 6 Iceland January 18th 2023 Sweden 5 Hungary January 20th 2023 Brazil 3 Hungary January 20th 2023 Cape Verde 6 Portugal January 20th 2023 Iceland 3 Sweden January 22nd 2023 Brazil 4 Iceland January 22nd 2023 Cape Verde 4 Hungary January 22nd 2023 Sweden 6 Portugal [/hide]
  3. [hide] Group Stage January 11th - January 17th, 2023 32 Nations, The 1st, 2nd and 3rd-Placed Nations from each Group will qualify for the Main Round. Group A Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 12th 2023, h. 18:00 Chile 2 Iran January 12th 2023, h. 20:30 Spain 10 Montenegro January 14th 2023, h. 18:00 Montenegro 9 Iran January 14th 2023, h. 20:30 Spain 20 Chile January 16th 2023, h. 18:00 Montenegro 9 Chile January 16th 2023, h. 20:30 Iran 17 Spain Group B Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 11th 2023, h. 21:00 France 12 Poland January 12th 2023, h. 18:00 Saudi Arabia 18 Slovenia January 14th 2023, h. 18:00 France 25 Saudi Arabia January 14th 2023, h. 20:30 Poland 3 Slovenia January 16th 2023, h. 18:00 Slovenia 9 France January 16th 2023, h. 20:30 Poland 17 Saudi Arabia Group C Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 12th 2023, h. 18:00 Cape Verde 15 Uruguay January 12th 2023, h. 20:30 Sweden 13 Brazil January 14th 2023, h. 18:00 Brazil 18 Uruguay January 14th 2023, h. 20:30 Sweden 30 Cape Verde January 16th 2023, h. 18:00 Brazil 25 Cape Verde January 16th 2023, h. 20:30 Uruguay 28 Sweden Group D Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 12th 2023, h. 18:00 Hungary 8 South Korea January 12th 2023, h. 20:30 Iceland 3 Portugal January 14th 2023, h. 18:00 Portugal 7 South Korea January 14th 2023, h. 20:30 Iceland 3 Hungary January 16th 2023, h. 18:00 South Korea 6 Iceland January 16th 2023, h. 20:30 Portugal 3 Hungary Group E Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 13th 2023, h. 18:00 Germany 7 Qatar January 13th 2023, h. 20:30 Serbia 6 Algeria January 15th 2023, h. 18:00 Germany 10 Serbia January 15th 2023, h. 20:30 Qatar 9 Algeria January 17th 2023, h. 18:00 Algeria 13 Germany January 17th 2023, h. 20:30 Qatar 5 Serbia Group F Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 13th 2023, h. 18:00 Argentina 3 Netherlands January 13th 2023, h. 20:30 Norway 7 North Macedonia January 15th 2023, h. 18:00 North Macedonia 12 Netherlands January 15th 2023, h. 20:30 Norway 15 Argentina January 17th 2023, h. 18:00 North Macedonia 15 Argentina January 17th 2023, h. 20:30 Netherlands 15 Norway Group G Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 13th 2023, h. 18:00 Morocco 6 United States January 13th 2023, h. 20:30 Egypt 2 Croatia January 15th 2023, h. 18:00 Egypt 12 Morocco January 15th 2023, h. 20:30 Croatia 15 United States January 17th 2023, h. 18:00 United States 14 Egypt January 17th 2023, h. 20:30 Croatia 12 Morocco Group H Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 13th 2023, h. 18:00 Bahrain 4 Tunisia January 13th 2023, h. 20:30 Denmark 20 Belgium January 15th 2023, h. 18:00 Belgium 12 Tunisia January 15th 2023, h. 20:30 Denmark 18 Bahrain January 17th 2023, h. 18:00 Belgium 3 Bahrain January 17th 2023, h. 20:30 Tunisia 15 Denmark Top 3 Place 1st 2nd 3rd Nation Denmark Spain France [/hide]
  4. [hide] Group Stage November 20th - December 2nd, 2022 32 Nations, The Top 2 Nations from each Group will qualify for the Round of 16. Group A Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 20th 2022, h. 19:00 Qatar 0 2 Ecuador November 21st 2022, h. 19:00 Senegal 0 2 Netherlands November 25th 2022, h. 16:00 Qatar 1 2 Senegal November 25th 2022, h. 19:00 Netherlands 2 1 Ecuador November 29th 2022, h. 18:00 Ecuador 2 1 Senegal November 29th 2022, h. 18:00 Netherlands 4 0 Qatar Group B Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 21st 2022, h. 16:00 England 6 2 Iran November 21st 2022, h. 22:00 United States 1 1 Wales November 25th 2022, h. 13:00 Wales 3 1 Iran November 25th 2022, h. 22:00 England 3 1 United States November 29th 2022, h. 22:00 Wales 0 2 England November 29th 2022, h. 22:00 Iran 0 2 United States Group C Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 22nd 2022, h. 13:00 Argentina 7 0 Saudi Arabia November 22nd 2022, h. 19:00 Mexico 3 1 Poland November 26th 2022, h. 16:00 Poland 3 0 Saudi Arabia November 26th 2022, h. 22:00 Argentina 3 1 Mexico November 30th 2022, h. 22:00 Poland 0 3 Argentina November 30th 2022, h. 22:00 Saudi Arabia 0 4 Mexico Group D Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 22nd 2022, h. 16:00 Denmark 5 0 Tunisia November 22nd 2022, h. 22:00 France 5 0 Australia November 26th 2022, h. 13:00 Tunisia 1 1 Australia November 26th 2022, h. 19:00 France 1 2 Denmark November 30th 2022, h. 18:00 Australia 0 3 Denmark November 30th 2022, h. 18:00 Tunisia 0 4 France Group E Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 23rd 2022, h. 16:00 Germany 2 0 Japan November 23rd 2022, h. 19:00 Spain 2 1 Costa Rica November 27th 2022, h. 13:00 Japan 1 1 Costa Rica November 27th 2022, h. 22:00 Spain 1 1 Germany December 1st 2022, h. 22:00 Japan 0 2 Spain December 1st 2022, h. 22:00 Costa Rica 1 2 Germany Group F Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 23rd 2022, h. 13:00 Morocco 1 2 Croatia November 23rd 2022, h. 22:00 Belgium 3 0 Canada November 27th 2022, h. 16:00 Belgium 2 1 Morocco November 27th 2022, h. 19:00 Croatia 2 0 Canada December 1st 2022, h. 18:00 Croatia 1 2 Belgium December 1st 2022, h. 18:00 Canada 0 1 Morocco Group G Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 24th 2022, h. 13:00 Switzerland 2 0 Cameroon November 24th 2022, h. 22:00 Brazil 5 0 Serbia November 28th 2022, h. 13:00 Cameroon 2 0 Serbia November 28th 2022, h. 19:00 Brazil 3 1 Switzerland December 2nd 2022, h. 22:00 Serbia 0 2 Switzerland December 2nd 2022, h. 22:00 Cameroon 0 3 Brazil Group H Date & Time (GMT +3) Nation 1 T1 T2 Nation 2 November 24th 2022, h. 16:00 Uruguay 4 1 South Korea November 24th 2022, h. 19:00 Portugal 3 1 Ghana November 28th 2022, h. 16:00 South Korea 0 1 Ghana November 28th 2022, h. 22:00 Portugal 1 1 Uruguay December 2nd 2022, h. 18:00 Ghana 1 3 Uruguay December 2nd 2022, h. 18:00 South Korea 0 3 Portugal Top 3 Place 1st 2nd 3rd Nation Brazil Germany Argentina [/hide]
  5. Thw GS was cancelled due to the situation of China (where was supossed to be held), but next year are scheduled the 2022 GS on March and the 2023 GS on December.
  6. The olympic ranking is from January 2020 to December 2023, 4 years.
  7. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Women's Scratch Day 1 Ocotber 12th 2022 Amber Joseph Maggie Coles-Lyster Petra Sevcikova Any British Athlete Martina Fidanza X Yumi Kajihara Maike van der Duin X Anita Yvonne Stenberg X Nikola Wielowska Alzbeta Bacikova Tania Calvo Barbero Aline Seitz Lily Williams Any Other Athlete Women's Team Sprint Day 1 Ocotber 12th 2022 Australia Canada Colombia France Germany X Great Britain X Japan Malaysia Mexico Netherlands X New Zealand Nigeria Poland Any Other Nation Men's Team Sprint Day 1 Ocotber 12th 2022 Australia X Canada Czech Republic France Germany Great Britain X India Japan Malaysia Netherlands X Poland Spain Any Other Nation Men's Team Pursuit Day 2 Ocotber 13th 2022 Australia X Belgium Canada Colombia Denmark X France Germany Great Britain Italy X New Zealand Poland Switzerland Any Other Nation Women's Elimination Day 2 Ocotber 13th 2022 Lotte Kopecky X Sarah van Dam Valentine Fortin Any British Athlete Any Italian Athlete X Yumi Kajihara Olivija Baleisyte X Yereli Acevedo Mendoza Mylene de Zoete Ally Wollaston Alzbeta Bacikova Michelle Andres Jennifer Valente Any Other Athlete Men's Keirin Day 2 Ocotber 13th 2022 Matthew Richardson Kevin Quintero Chavarro X Santiago Ramirez Morales Rayan Helal Sebastien Vigier Stefan Botticher Marc Jurczyk Kento Yamasaki Sergey Ponomaryov Vasilijus Lendel Muhammad Shah Firdaus Sahrom X Jeffrey Hoogland Harrie Lavreysen X Jai Angsuthasawit Any Other Athlete Men's Scratch Day 2 Ocotber 13th 2022 Joshua Duffy Tuur Dens X Daniel Babor Donavan Grondin X Any German Athlete Rhys Britton Rotem Tene Mattia Pinazzi Kazushige Kuboki Roy Eefting X Aaron Gate Any Spanish Athlete Gavin Hoover Any Other Athlete Women's Team Pursuit Day 2 Ocotber 13th 2022 Australia Canada X Colombia France Germany X Great Britain X Japan Malaysia Mexico Netherlands New Zealand Nigeria Poland Any Other Nation Men's Point Race Day 3 Ocotber 14th Robbe Ghys X Benjamin Thomas X Ethan Vernon Any Italian Athlete Jose Muniz Vazquez Any Dutch Athlete X Any Athlete from New Zealand Wojciech Pszczolarksi Daniel Crista Martin Chren Sebastian Mora Vedri Any Swiss Athlete Any Other Athlete Men's Time Trial Day 3 Ocotber 14th Cristian Ortega Fontalvo Santiago Ramirez Morales Robin Wagner Melvin Landerneau X Maximilian Dornbach X Matteo Bianchi X Davide Boscaro Yuta Obara Muhammad Fadhil Mohd Zonis Nicholas Kergozou de la Boessiere Patryk Rajkowski Alejandro Martinez Chorro Any Other Athlete Men's Individual Pursuit Day 3 Ocotber 14th Conor Leahy James Moriarty Chris Ernst Corentin Ermenault Tobias Buck-Gramcko Nicolas Heinrich X Jonathan Milan X Any Other Italian Athlete X Daniel Crista Erik Martorell Haga Claudio Imhof Any Other Swiss Athlete Any Other Athlete Women's Omnium Day 3 Ocotber 14th Lotte Kopecky X Amalie Dideriksen Clara Copponi Katie Archibald Emily Kay Elisa Balsamo Yumi Kajihara X Victoria Velasco Fuentes Maike van der Duin Ally Wollaston Anita Yvonne Stenberg Maria Martins Jennifer Valente X Any Other Athlete Women's Individual Sprint Day 3 Ocotber 14th Lauriane Genest Kelsey Mitchell X Martha Bayona Pineda Mathilde Gros Lea Sophie Freidrich X Emma Hinze Sophie Capewell Miriam Vece Riyu Ohta Laurine van Riessen Any Other Dutch Athlete Ellesse Andrews Olena Starikova X Any Other Athlete Women's Time Trial Day 4 Ocotber 15th Kristina Clonan Any Other Australian Athlete Martha Bayona Pineda Veronika Jabornikova Taky Marie Divine Kouame Lea Sophie Freidrich X Pauline Sophie Grabosch Miriam Vece X Kyra Lamberink Steffie van der Peet X Marlena Karwacka Urszula Los Helena Casas Roige Any Other Athlete Women's Madison Day 4 Ocotber 15th Australia Belgium Denmark x France X Germany Great Britain X Italy Netherlands New Zealand Poland Spain Switzerland United States Any Other Pair Women's Individual Pursuit Day 4 Ocotber 15th Maeve Plouffe Marion Borras Franziska Brausse X Meike Kroger X Josie Knight Anna Morris Kelly Murphy Martina Alzini X Vittoria Guazzini Daniek Hengeveld Bryony Botha Fabienne Buri Any Other Athlete Men's Omnium Day 4 Ocotber 15th Fabio van den Bossche Juan Arango Carvajal Tobias Hansen Donavan Grondin X Any British Athlete Bernard Benyamin van Aert Elia Viviani X Shunsuke Imamura Ricardo Pena Salas Aaron Gate X Sebastian Mora Vedri Simon Vitzthum Any American Athlete Any Other Athlete Women's Points Race Day 5 Ocotber 16th Chloe Moran Lotte Kopecky X Maggie Coles-Lyster Marion Borras Any British Athlete Silvia Zanardi X Yareli Acevedo Mendoza Bryony Botha Anita Yvonne Stenberg Karolina Karasiewicz Maria Martins Lena Mettraux Jennifer Valente X Any Other Athlete Men's Madison Day 5 Ocotber 16th Australia Belgium Denmark X France X Germany X Great Britain Italy Japan Netherlands New Zealand Poland Portugal Switzerland United States Any Other Pair Women's Keirin Day 5 Ocotber 16th Nicky Degrendele Lauriane Genest Kelsey Mitchell Martha Bayona Pineda Mathilde Gros Lea Sophie Freidrich X Sophie Capewell Mino Sato Shanne Braspennincx X Laurine van Riessen X Ellesse Andrews Helena Casas Roige Olena Starikova Any Other Athlete Men's Individual Sprint Day 5 Ocotber 16th Matthew Glaetzer Matthew Richardson Kevin Quintero Chavarro Rayan Helal Sebastian Vigier Stefan Botticher X Anhy British Athlete Kento Yamasaki Vasilijus Lendel Jeffrey Hoogland X Harrie Lavreysen X Mateusz Rudyk Jair Tjon En Fa Any Other Athlete Men's Elimination Day 5 Ocotber 16th Yacine Chalel Jules Hesters X Jordan Parra Arias Jan Vones Tim Torn Teutenberg X Ethan Vernon Rotem Tene Elia Viviani X Yoeri Havik Erik Martorell Haga Akil Campbell Gavin Hoover Any Other Athlete [/hide]
  8. [hide] Knockout Round October 11th- October 15th, 2022 4 Nations, The Winners of each Semifinal will qualify for the Final. The Losers of each Semifinal will play the Third-Place Match. Semifinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 12th 2022, h. 20:30 Serbia 2 3 United States October 13th 2022, h. 20:00 Italy 3 2 Brazil [/hide]
  9. [hide] Knockout Round October 11th- October 15th, 2022 8 Nations, The Winners of each Quarterfinals will qualify for the Semifinals. Quarterfinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 11th 2022, h. 17:00 Italy 3 1 China October 11th 2022, h. 17:30 United States 3 1 Turkey October 11th 2022, h. 20:00 Brazil 3 1 Japan October 11th 2022, h. 20:30 Serbia 3 1 Poland [/hide]
  10. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Men's -60kg Day 1 Ocotber 6th 2022 Karamat Huseynov Jorre Verstraeten X Yang Yung Wei X Romain Valadier Picard Lukhumi Chkhvimiani X Naohisa Takato X Magzhan Shamshadin Ariunbold Enkhtaivan Sumiyabazar Enkhtaivan Tornike Tsjakadoea Lee Harim Francisco Garrigos Artem Lesiuk Any Other Athlete Women's -48kg Day 1 Ocotber 6th 2022 Shirine Boukli X Shira Rishony Francesca Milani Assunta Scutto Funa Tonaki X Natsumi Tsunoda X Baasankhuu Bavuudorj Narantsetseg Ganbaatar Catarina Costa Milica Nikolic Julia Figueroa X Laura Martinez Abelenda Any Other Athlete Men's -66kg Day 2 Ocotber 7th 2022 Yashar Najafov Orkhan Safarov Willian Lima Vazha Margvelashvili X Tal Flicker Baruch Shmailov Hifumi Abe X Denis Vieru X Kherlen Ganbold Baskhuu Yondonperenlei An Baul X Alberto Gaitero Martin Bogdan Iadov Sardor Nurillaev Any Other Athlete Women's -52kg Day 2 Ocotber 7th 2022 Larissa Pimenta Amandine Buchard X Mascha Ballhaus Chelsie Giles Reka Pupp X Gefen Primo Odette Giuffrida Uta Abe X Distria Krasniqi X Khorloodoi Bishrelt Fabienne Kocher Diyora Keldiyorova Any Other Athlete Men's -73kg Day 3 Ocotber 8th 2022 Hidayat Heydarov X Rustam Orujov Magdiel Estrada Lasha Shavdatuashvili X Tohar Butbul Giovanni Esposito Manuel Lombardo Soichi Hashimoto Tsogtbaatar Tsend-Ochir X Alexandru Raicu Salvador Cases Roca Murodjon Yuldoshev Any Other Athlete Women's -57kg Day 3 Ocotber 8th 2022 Mina Libeer Rafaela Silva Christa Deguchi Jessica Klimkait X Sarah Leonie Cysique X Eteri Liparteliani X Pauline Starke Timna Nelson Levy X Haruka Funakubo Enkhriilen Lkhagvatogoo Ichinkhorloo Munkhtsedev Kaja Kajzer Any Other Athlete Men's -81kg Day 4 Ocotber 9th 2022 Shamil Borchashvili Saeid Mollaei X Matthias Casse X Sami Chouchi Guilherme Schimidt Francois Gauthier Drapeau Alpha Oumar Djalo Tato Grigalashvili X Attila Ungvari Sotaro Fujiwara Takanori Nagase X Frank de Wit Lee Joonhwan Vedat Albayrak Sharofiddin Boltaboev Any Other Athlete Women's -63kg Day 4 Ocotber 9th 2022 Katharina Haecker Ketleyn Quadros Catherine Beauchemin-Pinard X Lucy Renshall X Szofi Ozbas Gili Sharir Megumi Horikawa X Gankhaich Bold Geeke van den Berg Sanne Vermeer X Angelika Szymanska Andreja Leski Anriquelis Barrios Any Other Athlete Men's -90kg Day 5 Ocotber 10th 2022 Mammadali Mehdiyev Rafael Maicedo Ivan Felipe Silva Morales Lasha Bekauri X Luka Maisuradze Eduard Trippel X Krisztian Toth X Any Japanese Athlete Erlan Sherov Jesper Smink Noel van t End X Komronshokh Ustopiriyon Mihael Zgank Davlat Bobonov Any Other Athlete Women's -70kg Day 5 Ocotber 10th 2022 Michaela Polleres Maria Portela Laura Cvjetko Barbara Matic Marie Eve Gahie X Margaux Pinot X Miriam Butkereit Kelly Petersen Pollard Saki Niizoe X Sanne van Dijke X Ai Tsunoda Roustant Elvismar Rodriguez Any Other Athlete Men's -100kg Day 6 Ocotber 11th 2022 Zelym Kotsoiev Toma Nikiforov Rafael Buzacarini Shady Elnahas Varlam Liparteliani X Ilia Sulamanidze Peter Paltchik Kentaro Iida X Simeon Catharina Michael Korrel X Jorge Fonseca X Nikoloz Sherazadishvili Daniel Eich Any Other Athlete Women's -78kg Day 6 Ocotber 11th 2022 Mayra Aguiar Madeleine Malonga X Alina Boehm Anna-Maria Wagner X Emma Reid Natalie Powell Inbar Lanir Alice Bellandi Shori Hamada X Natascha Ausma Guusje Steenhuis X Beata Pacut-Kloczko Any South Korean Athlete Any Other Athlete Men's +100kg Day 7 Ocotber 12th 2022 Ushangi Kokauri X Rafael Silva Andy Granda Martti Puumalainen Guram Tushishvili X Richard Sipocz Tsetsentsengel Odkhuu X Roy Meyer Jur Spijkers X Vladut Simionescu Kim Minjong Temur Rakhimov Yakiv Khammo Alisher Yusupov Any Other Athlete Women's +78kg Day 7 Ocotber 12th 2022 Beatriz Souza Xu Shiyan Idalys Ortiz X Romane Dicko X Julia Tolofua Raz Hershko X Wakaba Tomita X Adiyasuren Amarsaikhan Marit Kamps Rochele Nunes Kim Hayun Nihel Cheikh Rouhou Any Other Athlete [/hide]
  11. [hide] Second Round October 4th- October 9th, 2022 16 Nations, The Top 4 Nations from each Pool will qualify for the Quarterfinals. Group E Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 4th 2022, h. 14:15 Japan 3 1 Belgium October 4th 2022, h. 17:15 Italy 3 2 Brazil October 4th 2022, h. 20:15 Netherlands 3 0 Argentina October 5th 2022, h. 14:15 Italy 3 1 Japan October 5th 2022, h. 17:15 China 3 0 Puerto Rico October 5th 2022, h. 20:15 Belgium 3 1 Argentina October 6th 2022, h. 16:00 Brazil 3 0 Puerto Rico October 6th 2022, h. 20:00 China 3 2 Netherlands October 7th 2022, h. 14:15 Japan 3 0 Puerto Rico October 7th 2022, h. 17:15 Italy 3 0 Argentina October 7th 2022, h. 20:15 Brazil 3 2 Netherlands October 8th 2022, h. 13:30 Italy 3 2 China October 8th 2022, h. 17:00 Brazil 3 1 Belgium October 9th 2022, h. 12:30 China 3 1 Belgium October 9th 2022, h. 15:30 Japan 2 3 Netherlands October 9th 2022, h. 18:30 Puerto Rico 3 2 Argentina Group F Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 4th 2022, h. 15:00 Thailand 3 2 Canada October 4th 2022, h. 17:30 United States 3 0 Dominican Republic October 4th 2022, h. 19:00 Turkey 3 1 Germany October 4th 2022, h. 20:30 Serbia 3 1 Poland October 5th 2022, h. 15:00 Thailand 3 1 Germany October 5th 2022, h. 17:30 Turkey 3 1 Canada October 5th 2022, h. 19:00 Serbia 3 0 Dominican Republic October 5th 2022, h. 20:30 United States 3 0 Poland October 7th 2022, h. 15:00 Serbia 3 1 Thailand October 7th 2022, h. 17:30 United States 3 2 Turkey October 7th 2022, h. 19:00 Dominican Republic 3 2 Germany October 7th 2022, h. 20:30 Poland 3 2 Canada October 8th 2022, h. 15:00 United States 3 1 Thailand October 8th 2022, h. 17:30 Serbia 3 2 Turkey October 8th 2022, h. 19:00 Dominican Republic 3 1 Canada October 8th 2022, h. 20:30 Poland 3 2 Germany [/hide]
  12. [hide] Knockout Round September 29th - October 1st, 2022 Third-Place Match Date & Time (GMT +10) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 1st 2022, h. 13:00 Australia 8 0 Canada Final Date & Time (GMT +10) Nation 1 T1 T2 Nation 2 October 1st 2022, h. 16:00 China 0 18 United States [/hide]
  13. [hide] Knockout Round September 29th - October 1st, 2022 4 Nations, The Winners of the Semifinals will qualify for the Final. The Losers of the Semifinals will play the Third-Place Match. Semifinals Date & Time (GMT +10) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 30th 2022, h. 17:00 Canada 0 25 United States September 30th 2022, h. 19:30 Australia 5 0 China [/hide]
  14. [hide] Knockout Round September 29th - October 1st, 2022 8 Nations, The Winners of the Quartefinals will qualify for the Semifinals. Quarterfinals Date & Time (GMT +10) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 29th 2022, h. TBD Belgium 0 15 Australia September 29th 2022, h. TBD China 20 0 France September 29th 2022, h. TBD Puerto Rico 0 25 Canada September 29th 2022, h. TBD United States 30 0 Serbia [/hide]
  15. [hide] Preliminary Round September 22nd - September 27th, 2022 12 Nations, Top 4 from Group A and Group B will qualify for the Quarterfinals. Group A Date & Time (GMT +10) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 22nd 2022, h. 10:30 Bosnia & Herzegovina 25 0 Puerto Rico September 22nd 2022, h. 11:30 United States 25 0 Belgium September 22nd 2022, h. 17:30 South Korea 0 27 China September 23rd 2022, h. 10:30 Puerto Rico 0 45 United States September 23rd 2022, h. 13:00 Belgium 15 0 South Korea September 23rd 2022, h. 14:30 China 17 0 Bosnia & Herzegovina September 24th 2022, h. 14:30 United States 18 0 China September 24th 2022, h. 18:00 Bosnia & Herzegovina 25 0 South Korea September 24th 2022, h. 20:30 Puerto Rico 0 25 Belgium September 26th 2022, h. 11:30 Belgium 0 8 Bosnia & Herzegovina September 26th 2022, h. 14:00 South Korea 0 55 United States September 26th 2022, h. 17:30 China 40 0 Puerto Rico September 27th 2022, h. 11:30 Puerto Rico 10 0 South Korea September 27th 2022, h. 13:30 China 7 0 Belgium September 27th 2022, h. 14:00 United States 17 0 Bosnia & Herzegovina Group B Date & Time (GMT +10) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 22nd 2022, h. 13:00 Canada 5 0 Serbia September 22nd 2022, h. 14:00 Japan 30 0 Mali September 22nd 2022, h. 20:30 Australia 5 0 France September 23rd 2022, h. 12:00 Serbia 4 0 Japan September 23rd 2022, h. 18:00 France 0 5 Canada September 23rd 2022, h. 20:30 Mali 0 30 Australia September 25th 2022, h. 14:30 Mali 0 25 France September 25th 2022, h. 18:00 Australia 5 0 Serbia September 25th 2022, h. 20:30 Japan 4 0 Canada September 26th 2022, h. 13:30 Serbia 25 0 Mali September 26th 2022, h. 16:00 France 0 5 Japan September 26th 2022, h. 20:30 Canada 0 5 Australia September 27th 2022, h. 16:00 Mali 0 27 Canada September 27th 2022, h. 17:30 Serbia 0 15 France September 27th 2022, h. 20:30 Australia 5 0 Japan Top 3 Place 1st Place 2nd Place 3rd Place Nation United States Australia China [/hide]
×
×
  • Create New...