website statistics
Jump to content

Квалификационо пролеће 2024. Road to Paris 2024


 Share

Recommended Posts

Obzirom na tok kvalifikacija, mislim da je izvjesno da cemo u Parizu imati preko 100 sportista. Dio kvalifikacija za nas je zavrsen, nema pretjerano sportova gdje imamo jos sansi. Evo ukratko sta nas ocekuje.

Rvanje - jos jedno takmicenje do kraja, 4 kvote u opticaju, znaju se sva imena. Savez cilja jos 2 kvote sto je realna procjena. Kadzaja je imao lijepu sansu, sada ce biti teze, ne vidim da moze do kvote.

Tenis - 4 muske kvote su realne, teoretski Danilovic ako bude zeljela da igra.

Stoni tenis - trebalo bi da posalju Levajca i Lupulesku, dijeli se oko 5 kvota, koliko znam. Kako su igrali, ne moze se ocekivati nista.

Dzudo - koliko znam, 5 kvota su sigurne, jos 2 su granicne. 

Boks - 3 djevojke i vjerovatno 3-4 momaa idu na kvalifikacije. Ocekujem da njih 2 - 3 budu blizu.

Kajak - napisao sam ko ide. Nadam se da muski dvojac moze do kvote.

Veslanje - na finalnu regatu posle ocajnog nastupa DS (pretposlednji) skoro izvjesno salju samo dvojac. Ne djeluju mi obecavajuce, za sada.

Odbojka-  nadam se da momci nece upropastiti sansu. Tim uglavnom isti kao ranije, sve je to na klimavim nogama ali bi bilo lijepo da ne propustimo i 3 uzastopne igre.

Atletika - trebalo bi da se dodje do jos par kvota, uglavnom preko plasmana na RL.

Plivanje - mislim da neke sanse ima sami Crevar.

Penjanje - Gejo ce vjerovatno biti blizu ali ce opet ostati bez kvote.

Streljastvo - ocaj od kvalifikacija. Ne ocekujem vise kvota.

 

Mislim da sam sve pokrio. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, pedja789 said:

Свака част целом тиму, али какав херојски наступ Марице Перишић :bowdown:

 

image.jpeg

Ne mogu da vidim sta su uradili. 

Jel medalja?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ChandlerMne said:

Prva timska medalja u istoriji, ako se ne varam. 

Јесте у овом формату, који је релативно нов. Док је било подељено на мушкарце и жене, женски тим је освојио бронзу 2006. године у Београду. Ту медаљу је, између осталих, освојила и Радмила Перишић, Маричина мајка.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ChandlerMne said:

Atletika - trebalo bi da se dodje do jos par kvota, uglavnom preko plasmana na RL.

Тренутно "у квоти":

Армин Синанчевић (16./32)

Адриана Вилагош (17./32)

Асмир Колашинац (26./32)

Страхиња Јованчевић (32./32)

Елзан Бибић (41./45)

 

Некако се још надам да би прво двоје могли да баце норму, мада Армина баш дуго нема на такмичењима.

 

5 hours ago, ChandlerMne said:

Dzudo - koliko znam, 5 kvota su sigurne, jos 2 su granicne. 

Због овог СП је баш тешко прогнозирати, јер је превише бодова у игри. Али некако мислим да је само Бунчић на граници, Багајев је прилично заостао, а и не знамо зашто је пропустио ЕП, могуће да је повређен. Мислим да су неки наши џудисти баш на том СП пред Токио ухватили квоту, али ће он, ако уопште оде на СП, бити у ситуацији у каквој је тада био Кукољ, да мора да освоји медаљу. Што ће теже ићи у његовој категорији.

 

Чини ми се да је извесно да ћемо имати шесторо, јер Бунчић има шансу и за континенталну квоту, плус су увели и тај Team invitation. Нисам сигуран како тачно функционише, али би требало да ако паднемо на пет добијемо шестог за тимско такмичење.

 

5 hours ago, ChandlerMne said:

Stoni tenis - trebalo bi da posalju Levajca i Lupulesku, dijeli se oko 5 kvota, koliko znam. Kako su igrali, ne moze se ocekivati nista.

Према списку учесника који тренутно стоји на сајту ETTU на EQT у Сарајево иду Избела Лупулеску, Сабина Шурјан, Алекса Гаћев и Димитрије Левајац. У сваком случају - тешка прича.

 

5 hours ago, ChandlerMne said:

Odbojka-  nadam se da momci nece upropastiti sansu. Tim uglavnom isti kao ranije, sve je to na klimavim nogama ali bi bilo lijepo da ne propustimo i 3 uzastopne igre.

С једне стране, волео бих да се неки играчи опросте од репрезентације учешћем на ОИ, с друге стране, извесно је да би се то учешће завршило у групи.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ChandlerMne said:

Obzirom na tok kvalifikacija, mislim da je izvjesno da cemo u Parizu imati preko 100 sportista. Dio kvalifikacija za nas je zavrsen, nema pretjerano sportova gdje imamo jos sansi. Evo ukratko sta nas ocekuje.

Rvanje - jos jedno takmicenje do kraja, 4 kvote u opticaju, znaju se sva imena. Savez cilja jos 2 kvote sto je realna procjena. Kadzaja je imao lijepu sansu, sada ce biti teze, ne vidim da moze do kvote.

Tenis - 4 muske kvote su realne, teoretski Danilovic ako bude zeljela da igra.

Stoni tenis - trebalo bi da posalju Levajca i Lupulesku, dijeli se oko 5 kvota, koliko znam. Kako su igrali, ne moze se ocekivati nista.

Dzudo - koliko znam, 5 kvota su sigurne, jos 2 su granicne. 

Boks - 3 djevojke i vjerovatno 3-4 momaa idu na kvalifikacije. Ocekujem da njih 2 - 3 budu blizu.

Kajak - napisao sam ko ide. Nadam se da muski dvojac moze do kvote.

Veslanje - na finalnu regatu posle ocajnog nastupa DS (pretposlednji) skoro izvjesno salju samo dvojac. Ne djeluju mi obecavajuce, za sada.

Odbojka-  nadam se da momci nece upropastiti sansu. Tim uglavnom isti kao ranije, sve je to na klimavim nogama ali bi bilo lijepo da ne propustimo i 3 uzastopne igre.

Atletika - trebalo bi da se dodje do jos par kvota, uglavnom preko plasmana na RL.

Plivanje - mislim da neke sanse ima sami Crevar.

Penjanje - Gejo ce vjerovatno biti blizu ali ce opet ostati bez kvote.

Streljastvo - ocaj od kvalifikacija. Ne ocekujem vise kvota.

 

Mislim da sam sve pokrio. 

Moja ocekivanja

-Rvanje 1-2 kvote, mislim da Kadzaja moze do kvote plus mozda Nemes

- Veslanje teska prica:d

- Kajak k2 muski ali deli se jedna kvota tako da

-plivanje Anja bi mogla da ispliva normu

- Stasa je bila odlicna u OI kval, mislim da sada uzima kvotu

-Boks iskreno ne znam, zavisi i ko ide ali mislim da bi smo mogli do min 2 kvote a mozda i vise ko zna

-streljastvo mozda Teodora i Sebic a mozda i niko, ocajan OI ciklus 

-stoni tenis mozda preko rang liste upadne neko, na turniru tesko

-odbojka u odlicnoj su poziciji, samo da ne gube od slabije rangiranih

-dzudo 6 sigurno plus mozda jos jedna preko kont kvote ali tesko

- Atletika Vilagos, Asmir, Armin i Elzan su po meni sigurni ostali sa sansom su Jovancevic i Lazar, Bosko, Slavko Stevic i Anja i Emini

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, pedja789 said:

Некако се још надам да би прво двоје могли да баце норму, мада Армина баш дуго нема на такмичењима

Armin jos vuce tesku povredu, ne znam ni da li ce se oporaviti do Pariza. Pokusavao je nesto pred dvoransko prvenstvo ali ne moze da baca kako je navikao. Daljinu ima ali sa povredom mislim da je jedina sansa taj plasman. 

 

12 hours ago, pedja789 said:

Чини ми се да је извесно да ћемо имати шесторо, јер Бунчић има шансу и за континенталну квоту, плус су увели и тај Team invitation. Нисам сигуран како тачно функционише, али би требало да ако паднемо на пет добијемо шестог за тимско такмичење.

To je sjajna vijest, ja sam racunao na 5 kvota, ta dodatna bi bila slag na torti. 

Volio bih da smo malo konkurentniji i u superteskoj i do 81kg. Vracar mi ne djeluje obecavajuce, makar za sada. Ovo sto sam gledao, nije me odusevilo.

12 hours ago, pedja789 said:

Према списку учесника који тренутно стоји на сајту ETTU на EQT у Сарајево иду Избела Лупулеску, Сабина Шурјан, Алекса Гаћев и Димитрије Левајац. У сваком случају - тешка прича.

Bio sam ubijedjen da se salje 1+1. Drago mi je zbog Alekse. Zolt i Marko su odradili svoje.

 

12 hours ago, pedja789 said:

С једне стране, волео бих да се неки играчи опросте од репрезентације учешћем на ОИ, с друге стране, извесно је да би се то учешће завршило у групи.

Mi i sa boljim timom nismo mogli nista u Atini, Pekingu i Londonu. Tako da se slazemo da je sasvim dovoljno da prekinu ovaj post nenastupanja na Igrama. A onda krenuti sa oporavkom za LA. Jer kad se ti najbolji povuku realna pozicija je bliza 30oj. A ako za LA ostane isti ovakav sistem, jasno je da cemo biti bez sansi.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Jesse_Pinkman) said:

Rvanje 1-2 kvote, mislim da Kadzaja moze do kvote plus mozda Nemes

Tibilov bi trebalo da ima vece sanse i od jednog i od drugog. U teoriji. Istina, nakon SP nisam imao dilemu za njegov nastup u Parizu ali sada...Nemes nije imao puno meceva, prosto nije vise konkurentan, vidjelo se to i protiv onog Rusa. Kadzaja je star, slabije se krece, brzo gubi snagu. Dva turnira ovakvog formata u roku od par nedjelja, nije to za nekog od 35 godina. Tibilov je lagano izgubio na evropskim ali mislim da je to bio slabiji dan vise nego neki trend forme. Sada se dijele 3 kvote. Nadam se da ce izbjeci Makarenku i Alakjarova, mada su i Abuladze i Mamadli jako opasni. 

Naravno, zrijeb je od velikog znacaja. 

Moguce su 3 kvote ali i da ostanemo kratkih rukava.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...