website statistics
Jump to content

Квалификационо пролеће 2024. Road to Paris 2024


 Share

Recommended Posts

Ангелина прва у Дохи - 1,94.

 

 

Бунчић данас одличан у Астани - 5. место, победио вицешампиона Европе. Нисам рачунао да ли се враћа у зелено, али мислим да ће барем у контенталну да уђе. Иначе, ситуација око оне тимске позивнице није тако једноставна као што сам мислио. Постоји још увек као опција ако се не квалификује, али ће и то зависити од резултата на СП. А шанса постоји због освојене тимске бронзе на ЕП, да тога није било не би имали шансе.

 

14 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Kvota za Tibilova:thumbup: nisam razumeo zatso je rumun izgubio bodove a tibilov dobio 1:mumble:

Користио ногу да га окрене.

 

Свака част за Тибилова, тежим путем, али је успео. Није бројка којој смо се надали, али јак тим шаљемо у Париз, сва петорица имају мање или веће шансе за медаљу.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, pedja789 said:

Ангелина прва у Дохи - 1,94.

 

 

Бунчић данас одличан у Астани - 5. место, победио вицешампиона Европе. Нисам рачунао да ли се враћа у зелено, али мислим да ће барем у контенталну да уђе. Иначе, ситуација око оне тимске позивнице није тако једноставна као што сам мислио. Постоји још увек као опција ако се не квалификује, али ће и то зависити од резултата на СП. А шанса постоји због освојене тимске бронзе на ЕП, да тога није било не би имали шансе.

 

Користио ногу да га окрене.

 

Свака част за Тибилова, тежим путем, али је успео. Није бројка којој смо се надали, али јак тим шаљемо у Париз, сва петорица имају мање или веће шансе за медаљу.

Mislim da Buncic uzima sigurno kvotu bar kontinentalnu i imali bi 6 judista jer Bagajev ne ide na SP kao ni Anja tako da niko drugi vise nema ni sansu

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Mislim da Buncic uzima sigurno kvotu bar kontinentalnu i imali bi 6 judista jer Bagajev ne ide na SP kao ni Anja tako da niko drugi vise nema ni sansu

Превише бодова је у игри на СП, а он је баш на граници и на листи за -66 и за континенталну квоту. Ако сам добро израчунао, у понедељак неће бити у зеленом, престигао је Рахимова, али је Чопанов прешао обојицу. За континенталну морамо да видимо расплет у преосталим категоријама.

 

А ова тимска позивница зависи од ренкинга мешовитих тимова. Тих 5 позивница је намењено за 5 континената, европска иде Грузији или Немачкој. Тренутно Немачка и Србија држе "афричку" и "океанијску" позивницу, јер ови немају тим са 5 попуњених категорија. Холандија тренутно има свих 6 категорија, али је Берскенс на граници, ако они падну на 5, ми не можемо до те позивнице. Могуће су и промене на ренкингу мешовитих тимова, јер је преостало и тимско СП (за сада није објављено ко учествује). Нама је, поред бронзе на ЕП, на руку ишло и то што Канада није учествовала на Панамеричком првенству, а на ЕП није било Турске и Португала.

 

Иначе, у случају добијања позивнице, у правилима нигде не пише да то мора да буде онај са највише бодова. Мислим да у том случају можемо да пошаљемо Багајева, који би и био логичнији избор.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jesse_Pinkman) said:

Prve medalje na EP u tekvondou, srebro za Leva i bronza za Andreu Bokan! 

Odlicno je sto su poslali sve mladje, jer sad vec treba da se razmislja o LA 2028

 

Cenim tvoj optimizam, ja nekako imajući u vidu ko upravlja ovom državom mislim da do 2028. ovde neće ostati kamen na kamenu :D 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, nenad said:

 

Cenim tvoj optimizam, ja nekako imajući u vidu ko upravlja ovom državom mislim da do 2028. ovde neće ostati kamen na kamenu :D 

Немој тако. До 2028. ћемо имати космодром, три нуклеарке, електричне летеће таксије, села ће међусобно бити повезана метроима и прејебаћемо Јапан по стандарду. Плус бесплатни силикони у устима за све по стандардима великог вође

Link to comment
Share on other sites

Sto se rvanja tice, Tibilov je napravio dobar posao i za sebe i za nas. Zapravo, vise za nas nego za sebe. On je kvalitetan pa bi se kvalifikovao ili bio vrlo blizu tome i da je predstavljao Burundi.

A mi bez njega... 

Ponavljam, od 5 kvota samo je Mate autohtono nas. Komarov je nas zet pa i on upada.

Da nema njih nase rvanje bi bilo negdje na nivou 2004-2012. Svakako da je stanje bolje, ulaze se vise ali rezultati su ipak ispod ocekivanja. Previse se oslanjamo na strance a bez njih nema rezultata. 

Zao mi je samo Sebastijana, ima kvaliteta za OI. 

 

Link to comment
Share on other sites

Трећа медаља на ЕП у теквондоу, Александра Перишић - бронза.

 

У Поречу на Трофеју Јадрана (рвање GR и WW, U20), неколико лепих резултата. Милица Секуловић освојила злато и успут победила девојку која је била кадетска шампионка Европе. Андрија Михајловић освојио сребро, Милош Перовић бронзу. Било је још доста наших, али нисам стигао све да испратим, вероватно је било и још медаља.

 

1 hour ago, ChandlerMne said:

Sto se rvanja tice, Tibilov je napravio dobar posao i za sebe i za nas. Zapravo, vise za nas nego za sebe. On je kvalitetan pa bi se kvalifikovao ili bio vrlo blizu tome i da je predstavljao Burundi.

A mi bez njega... 

Ponavljam, od 5 kvota samo je Mate autohtono nas. Komarov je nas zet pa i on upada.

Da nema njih nase rvanje bi bilo negdje na nivou 2004-2012. Svakako da je stanje bolje, ulaze se vise ali rezultati su ipak ispod ocekivanja. Previse se oslanjamo na strance a bez njih nema rezultata. Zao mi je samo Sebastijana, ima kvaliteta za OI. 

Без резултата нема финансирања, а без тога ни домаћи таленти немају много шансе. Причао је једном Штефанек да је медаља коју је освојио Максимовић 2011. или 2012. на ЕП спасила српско рвање.

 

Један од већих разлога за то што нема резултата без странца је то што скоро све земље узимају странце. У време неких великих успеха југословенског рвања, имао си једног из СССР-а по категорији, данас их имаш у свакој категорији по 10ак који представљају своје државе и још толико легионара. Прошле године на СП у Београду више од половине медаља у FS (22/40) су освојили рвачи из бившег СССР-а, у GR 19/40, годину дана раније 16/40 у FS, 21/40 у GR, а Русија и Белорусија нису ни учествовале.

Да ли смо могли да узмемо боље странце? Можда у по некој категорији, али генерално мислим да су бирали добро.

Да ли смо из постојеће домаће базе могли да извучемо више конкурентних рвача? Баш тешко, чак и ова неколицина коју тренутно имамо пркоси логици. Рвање је слабо раширен спорт у Србији и база је јако мала, ако изузмемо Војводину и Београд, остатак има једноцифрен број клубова.

Да ли та база има потенцијал да буде већа? Наравно да има, али то захтева много рада и улагања који не би донели одмах резултате, а овде се живи од данас до сутра. Видиш да неки нису сигурни ни да ли ће нас бити за 4 године.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...