website statistics
Jump to content

Јесен и зима 2023/24. Road to Paris 2024


Майкл
 Share

Recommended Posts

Nikola Grbic je kao trener Srbije osvojio dvije medalje u LN/SL,uz bronzu na EP.

Kao trener Poljske vidimo sta je uradio.

Slobodan Kovač je osvojio zlato sa Srbijom na EP, uz vrlo dobre rezultate sa Iranom.

Sa druge strane Kolakovic je poslednje dobre rezultate osvojio prije 10ak godina, sa timom koji je zapravo gradio neko drugi, vecina igraca je plod rada drugih trenera. Sa Iranom je postigao skromne rezultate, sa sistemom koji su gradili Kovac i prethodnici. Kao klupski trener nije pokazao nista posebno. Pratio sam ga dok je trenirao Buducnost, imao je suluda resenja, bizarne izmjene. Nista se nije promijenilo od tada.

Tako da trener itekako ima zasluge za ovakav debakl. Nece bas biti da su Slovenci individualno toliko bolji od nas da imaju maltene 4 uzastopne medalje na EP, dok mi ni sa Turcima vise ne mozemo. Imali su trenere koji su znali sta i kako rade, koji su znali da izvuku maksimum i sa skromnim timom. Igor sa timom iz 2000 ne bi prosao grupu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Не знам колико има смисла настављати разговор на ову тему, обзиром на то да твоја нетрпељивост ка Колаковићу датира још из времена кад је водио Будућност.

Вероватно ће и да га смене, јер су и претходна двојица платила цену заблуде нам је место у врху. Подсетићу да се ни претходна двојица подједнако нису квалифковала на ОИ, чисто да не буде да је преузео тим који је био редован на ОИ, али је ето он све упропастио. И да поменем и да је и Колаковић ту као освајао неке медаље. А што се тиче тога који су играчи плод чијег рада, најбоље да су Лисинац, Ковачевић, Ивовић... плод рада Грбића или Ковача. Колаковићу спочитаваш пораз од Турске, а правићемо се да Ковач није изгубио од Бугарске последње квалификације. Да се разумемо, не тврдим да је Колаковић бољи тренер од претходних, или да је најбоље решење за селектора, већ да промена селектора неће суштински ништа променити, осим што ће теби можда бити за нијансу симпатичнији.

Предвиђам да ћемо заротирати неколико селектора у наредном циклусу, али проблеми о којима је писао Ненад ће да остану. Не постоји селектор који може да промени чињеницу да је последњи играч способан да игра врхунску одбојку у Србији рођен 1993. Не може да врати време да Подрашчанин опет има 28, нити може од Недељковића да направи новог Подрашчанина.

Link to comment
Share on other sites

Odbojku pratim od 1994, mnogo prije nego sto se Igor pojavio. Imam znaci nekog iskustva, da mogu kompetentno da primijetim cinjenicu ili dvije. Igor je dobar covjek, posto sam iz Podgorice znam ko je i van terena, ali to ne mijenja cinjenicu da je on manjkav trener. Daleko slabiji nego sto nam u ovoj fazi krize treba. Ne osjecam netrpeljivost prema njemu, niti je to relevantno sada, govorim o vidljivim cinjenicama, sa terena. Stvari koje je radio tokom meca sa Turskom su na nivou pocetnika. U vecini meceva koje sam gledao od drugog povratka u tim, nije imao kontrolu nad igrom. Gledao sam i Gajica i Travicu i sve ostale selektore tako da znam o cemu pricam. 

Zablude da smo u vrhu? Moje sigurno nisu. Na ovom mjestu sam o odbojkasima pricao desetinama puta zadnjih 11 godina, iznosio skepsu kada se jos nije ovako duboko zaglibilo. Da sad ne nastavljam dalje jer nema svrhe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Разумећеш зашто сам протумачио као нетрпељивост то што си у негативном контексту потегао један од успешнијих периода његове каријере. Не знам зашто је релевавантно то колико дуго пратиш одбојку, нисам ти ни спорио познавање било којег спорта овде, ни теби ни било коме другоме. Исто тако сам о "заблудама" писао у другом контексту, не треба све схватати лично.

Мени није ни била намера да га браним овде, али једноставно није тачно да је он "унаказио тим". Пад траје дуже него што је било ко од нас то могао да примети и дешава се независно од рада селектора сениорског тима (и Колаковића и претходника). Чак и да прихватимо то да је Колаковић дунстер и немач појма, проблеми ове репрезентације, а и српске одбојке у целини, су далеко шири. Апсолутно ништа не указује да би са другим тренером на овом турниру исход био другачији.

Link to comment
Share on other sites

Intervju Zeljka Trajkovica. 

Да је Зураби Датунашвили био спреман, да је Тибилов био у категорији до 60 кг, имали бисмо још две олимпијске норме?

- Зура је имао захтевну хирушку интервенцију, а што се Тибилова тиче, чекали смо до последњег дана, али одговор, односно, сагласност од Олимпијском комитета Русије нисмо добили. Тиби, како га зовемо, спремао се за 60 килограма, регулисао тежину, а наступио у 63. Сјајан је момак, феноменалан борац. У априлу је био трећи на европском, сад на светском, а тек је на почетку.

Ненад Лаловић, председник Светске рвачке федерације у интервју за Журнал изјавио је да руски ОК ћути, да на то нису навикли и да ће МОК морати да реагује, не само због Тибилова?

- Верујем да ће Тибилов добити шансу на квалификационим олимпијским турнирима. Европски ће се одржати крајем марта у Азербејџану, светски маја у Истанбулу. Са првог ће норму за Игре изборити финалисти, са другог ће прва тројица бити учесници Олимпијских игара.

Кандидати за Игре су и Виктор Немеш и Михаил Каџаја?

- Миша је био учесник у Токију. Похвалио сам га после пораза у Арени у четврфиналу меча против Литванца Миндаугаса Венкаитиса, којег је победио на европском. У предходном мечу се повредио, пукао му је мишић и једва је стајао на ногама, а изашао је на струњачу да се бори. Пре тога имао је три беспрекорна меча и био у налету. На трибинама се није знало да има проблема. Годину је почео трећим место на Европском првенству у Загребу, тамо је Виктор Немеш био други. Они су, уз Тибилова, наде за пласман на Олимпијске игре.

 

Ocigledno da se ciljaju jos 3 norme, Tibilov, Kadzaja i Viktor.

Izgleda da se ne racuna ni na Zurabija ni na Arslana. Steta ali RSS zna sta radi, dokazali su to.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChandlerMne said:

Intervju Zeljka Trajkovica. 

Да је Зураби Датунашвили био спреман, да је Тибилов био у категорији до 60 кг, имали бисмо још две олимпијске норме?

- Зура је имао захтевну хирушку интервенцију, а што се Тибилова тиче, чекали смо до последњег дана, али одговор, односно, сагласност од Олимпијском комитета Русије нисмо добили. Тиби, како га зовемо, спремао се за 60 килограма, регулисао тежину, а наступио у 63. Сјајан је момак, феноменалан борац. У априлу је био трећи на европском, сад на светском, а тек је на почетку.

Ненад Лаловић, председник Светске рвачке федерације у интервју за Журнал изјавио је да руски ОК ћути, да на то нису навикли и да ће МОК морати да реагује, не само због Тибилова?

- Верујем да ће Тибилов добити шансу на квалификационим олимпијским турнирима. Европски ће се одржати крајем марта у Азербејџану, светски маја у Истанбулу. Са првог ће норму за Игре изборити финалисти, са другог ће прва тројица бити учесници Олимпијских игара.

Кандидати за Игре су и Виктор Немеш и Михаил Каџаја?

- Миша је био учесник у Токију. Похвалио сам га после пораза у Арени у четврфиналу меча против Литванца Миндаугаса Венкаитиса, којег је победио на европском. У предходном мечу се повредио, пукао му је мишић и једва је стајао на ногама, а изашао је на струњачу да се бори. Пре тога имао је три беспрекорна меча и био у налету. На трибинама се није знало да има проблема. Годину је почео трећим место на Европском првенству у Загребу, тамо је Виктор Немеш био други. Они су, уз Тибилова, наде за пласман на Олимпијске игре.

 

Ocigledno da se ciljaju jos 3 norme, Tibilov, Kadzaja i Viktor.

Izgleda da se ne racuna ni na Zurabija ni na Arslana. Steta ali RSS zna sta radi, dokazali su to.

Steta, mada mozda do kval dovedu jos nekog rusa:d 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Aleksandra Perisic zlato na GP i ja mislim osigurane OI, Stefan Takov poraz mislim da pada na 6. mesto na OI listi! Nadica ne ucestvuje, da li je povreda ili sta

Bravo za Aleksandru. Lijepo iznenadjenje, na GP nismo osvajali puno zlata, koliko znam. 

Stefan je u padu forme vec duze.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ChandlerMne said:

Bravo za Aleksandru. Lijepo iznenadjenje, na GP nismo osvajali puno zlata, koliko znam. 

Stefan je u padu forme vec duze.

Pa ako ne uradi nista na zavrsnom GP ostaje bez kvote i morace na kval. turnir, kao i Nadica! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мајдов и Кукољ у финалу Абу Дабија! 

Сјајан Кукољев наступ, као да је 2017. Све је завршио ипоном, а имао је баш тежак жреб. Мајдов у 1/4 прекинуо низ од 10 борби без бацања. У финалу Кукољ на Адамијана, Мајдов на Мосахлишвилија. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...