website statistics
Jump to content

Kvalifikacije Pariz 2024 (Hrvatska) Road to Paris 2024


Rafoo
 Share

Recommended Posts

Izašao je najnoviji Road to Paris renking u atletici. 
 

Tolj sigurna na 20 mjestu. 

Kolak 28, bježi 33oj Finkinji 17 bodova, valjda će biti dovoljno. 

Greguric i Marković trenutno obojica na 32 mjestu, njima definitivno treba dobar rezultat na državnom. 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Rafoo said:

Vuković objavila na Instagramu da nije gotovo da je izgubila Pariz 🤞🤞

Bez izgleda po meni. Trebala bi trcati ispod 2:01 na drzavnom, da bi dosla medju 48, a konkurencija da ostane na istim bodovima. 
taj rezultat  na drzavnom bez konkurencije nije realan. Možda će pokušati sa zecom npr neka kolegica iz kluba. Kad uračunas da će i ostali se možda malo poboljšati treba joj vjerovatno 2.00.50 ili tako nešto. Po meni ništa od toga. Uz to u renkingu još nisu upisane universality kvote, vecina tih kvota uđe sigurno na 100m, ali i 800m je disciplina za te kvote, tako da….

 

Slično i Ceko objavljiva, njemu treba 8.17m da se izjednači sa 32. 

Edited by prso1000
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, prso1000 said:

Bez izgleda po meni. Trebala bi trcati ispod 2:01 na drzavnom, da bi dosla medju 48, a konkurencija da ostane na istim bodovima. 
taj rezultat  na drzavnom bez konkurencije nije realan. Možda će pokušati sa zecom npr neka kolegica iz kluba. Kad uračunas da će i ostali se možda malo poboljšati treba joj vjerovatno 2.00.50 ili tako nešto. Po meni ništa od toga. Uz to u renkingu još nisu upisane universality kvote, vecina tih kvota uđe sigurno na 100m, ali i 800m je disciplina za te kvote, tako da….

 

Slično i Ceko objavljiva, njemu treba 8.17m da se izjednači sa 32. 

Vuković-1:59.39 za 1209 bodova, po mojoj procjeni trebat će 1216, znači, trebat će istrčati normu-1:59.30.

Čeko-1.+8.20+ -1m/s da bi bio 32. ili 33.-34. ako računamo da će se svi popraviti za 10-ak bodova.

Bloudek-jedino norma: 1:44.70.

Gregurić sa 74.71m sigurno prolazi (ako računamo da će se svi popraviti još 10-ak bodova).

Marković sa 63.69m sigurno prolazi. 

U kladivu i disku je izuzev top 32 još nekakvih 5-6 takmičara koji konkuriraju za OI (zaostaju do 15 bodova).

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, BruT06 said:

Vuković-1:59.39 za 1209 bodova, po mojoj procjeni trebat će 1216, znači, trebat će istrčati normu-1:59.30.

Čeko-1.+8.20+ -1m/s da bi bio 32. ili 33.-34. ako računamo da će se svi popraviti za 10-ak bodova.

Bloudek-jedino norma: 1:44.70.

Gregurić sa 74.71m sigurno prolazi (ako računamo da će se svi popraviti još 10-ak bodova).

Marković sa 63.69m sigurno prolazi. 

U kladivu i disku je izuzev top 32 još nekakvih 5-6 takmičara koji konkuriraju za OI (zaostaju do 15 bodova).

 

Mislim da tu nema sigurno.  nedjelja je zanimljiva. Tu nastupaju Kolak, Marković i Greguric. 
sta i koliko će im biti dovoljno zavisiti će od konkurencije. 
 

na kraju može biti da Marković npr prodje sa 62m a ispadne na 64. Isto vazi i za Gregurića. 
 

Vremenska prognoza za nedjelju je dobra. Krug u Karlovcu nije bas na dobrom glasu (ako nisu nešto mijenjali). 
na kraju tek ćemo znati u ponedjeljak. 

Edited by prso1000
Link to comment
Share on other sites

Pozitivna vijest vezana uz atletiku: 

 

poljsko državno u disku je završilo, 

nisu uspjeli preskočiti Markovića. 
Stachnik, trenutno 38, pobijedio sa 62,22m sto je 1201 bod, briše se 1147, nedovoljno da prestigne Markovića. Jedan konkurent manje 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, prso1000 said:

Mislim da tu nema sigurno.  nedjelja je zanimljiva. Tu nastupaju Kolak, Marković i Greguric. 
sta i koliko će im biti dovoljno zavisiti će od konkurencije. 
 

na kraju može biti da Marković npr prodje sa 62m a ispadne na 64. Isto vazi i za Gregurića. 
 

Vremenska prognoza za nedjelju je dobra. Krug u Karlovcu nije bas na dobrom glasu (ako nisu nešto mijenjali). 
na kraju tek ćemo znati u ponedjeljak. 

Slažem se,ali po mom mišljenju,najbitnije je da nema kiše,a oni te daljine realno imaju. Ne vjerujem da će netko od konkurenata baciti normu,a pogotovo ne u kladivu. Što se tiče Kolak,prilično sam siguran da je unutra,ali nekakvim hicem od 59m bi bila 100% sigurna. Ipak,nameće se pitanje je li zadovoljavajuć hitac od 59m za nekoga tko ide na olimpijske igre,gdje će za medalju vjerojatno trebati bar 64.

Link to comment
Share on other sites

Just now, BruT06 said:

Slažem se,ali po mom mišljenju,najbitnije je da nema kiše,a oni te daljine realno imaju. Ne vjerujem da će netko od konkurenata baciti normu,a pogotovo ne u kladivu. Što se tiče Kolak,prilično sam siguran da je unutra,ali nekakvim hicem od 59m bi bila 100% sigurna. Ipak,nameće se pitanje je li zadovoljavajuć hitac od 59m za nekoga tko ide na olimpijske igre,gdje će za medalju vjerojatno trebati bar 64.

Čak bih se usudio reći da Gregurić ima taj hitac koji bi mu donio normu (77 ako se ne varam) i veliki je kandidat za olimpijsko finale ako se kvalificira na OI. 

Marković realno treba proizvesti hitac od 65/66m u Parizu. Inače će sa 63 biti negdje u top 20.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...