website statistics
Jump to content

Fencing FIE World Cup 2020 - 2021 (Budapest)


 Share

Recommended Posts

  • Sindo featured this topic

Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +1)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Thursday, March 11th
10:00 Men's Individual Sabre Qualification Rounds

Friday, March 12th
10:00 Women's Individual Foil Preliminary Rounds

Saturday, March 13th
09:00 Women's Individual Sabre Round of 64

Following Women's Individual Sabre Round of 32

Following Women's Individual Sabre Round of 16

Following Women's Individual Sabre Quartelfinals

13:00 Men's Individual Sabre Round of 64

Following Men's Individual Sabre Round of 32

Following Men's Individual Sabre Round of 16

Following Men's Individual Sabre Quartelfinals

17:00 Women's Individual Sabre Semifinals

Following Men's Individual Sabre Semifinals

Following Women's Individual Sabre Finals

Following Men's Individual Sabre Finals

 

Sunday, March 14th
09:00 Women's Team Sabre Round of 32

Following Women's Team Sabre Round of 16

Following Women's Team Sabre Quartelfinals

14:00 Men's Team Sabre Round of 32

Following Men's Team Sabre Round of 16

Following Men's Team Sabre Quartelfinals

17:00 Women's Team Sabre Bronze Medal Match

18:00 Men's Team Sabre Bronze Medal Match

19:00 Women's Team Sabre Gold Medal Match

19:00 Men's Team Sabre Gold Medal Match

 

 
Link to comment
Share on other sites

Women's Individual Sabre

 

First Qualifying Round Second Qualifying Round Qualified for the Main Draw
SECTION 1

JPN.gif FUKUSHIMA Shihomi

- JPN.gif FUKUSHIMA Shihomi 15 JPN.gif FUKUSHIMA Shihomi
:WHT bye -

KOR.gif CHOI Hyejung

14 USA.gif TARTAKOVSKY Elizabeth 7

USA.gif TARTAKOVSKY Elizabeth

15

RUS.gif SMIRNOVA Anna

3 ROU.gif LUPU Andreea 15 ROU.gif LUPU Andreea

ROU.gif LUPU Andreea

15

UZB.gif ISMOILOVA Sevinch

6 BLR.gif IVANISHCHANKA Hanna 14

BLR.gif IVANISHCHANKA Hanna

15

ITA.gif BALDINI Benedetta

- ITA.gif BALDINI Benedetta 10 HUN.gif BATTAI Sugar Katinka
:WHT bye -

GER.gif DERKUM Liska

10 HUN.gif BATTAI Sugar Katinka 15

HUN.gif BATTAI Sugar Katinka

15

BLR.gif KASPIAROVICH Palina

10 HUN.gif LASZLO Luca 5 GER.gif GIMALAC Margaux

HUN.gif LASZLO Luca

15
:WHT bye - GER.gif GIMALAC Margaux 15

GER.gif GIMALAC Margaux

-
First Qualifying Round Second Qualifying Round Qualified for the Main Draw
SECTION 2

:WHT bye

- UKR.gif BAKASTOVA Yuliia 12 HUN.gif SZUCS Luca

UKR.gif BAKASTOVA Yuliia

-

KOR.gif JEON Eunhye

4 HUN.gif SZUCS Luca 15

HUN.gif SZUCS Luca

15
CHN.gif GUO Yiqi 15 CHN.gif GUO Yiqi 14 GEO.gif JIJIEISHVILI Lika

EGY.gif SHOUMAN Sara

10

:WHT bye

- GEO.gif JIJIEISHVILI Lika 15

GEO.gif JIJIEISHVILI Lika

-

JPN.gif TAKASHIMA Risa

15 JPN.gif TAKASHIMA Risa 15 JPN.gif TAKASHIMA Risa

BRA.gif CHIERIGHINI Pietra

11

AZE.gif BUNYATOVA Sevil

13 TUR.gif SHCHUKLA Iryna 12

TUR.gif SHCHUKLA Iryna

15
FRA.gif CLAPIER Faustine 15 FRA.gif CLAPIER Faustine 15 FRA.gif CLAPIER Faustine
KAZ.gif POCHEKUTOVA Tamara 9
:WHT bye - KOR.gif CHOI Sebin 12

KOR.gif CHOI Sebin

-
First Qualifying Round Second Qualifying Round Qualified for the Main Draw
SECTION 3

ITA.gif LUCARINI Lucia

- ITA.gif LUCARINI Lucia 14 FRA.gif RIFKISS Margaux
:WHT bye -

AZE.gif KARIMOVA Sabina

10 FRA.gif RIFKISS Margaux 15

FRA.gif RIFKISS Margaux

15

TUR.gif ERBIL Nisanur

15 TUR.gif ERBIL Nisanur 15 TUR.gif ERBIL Nisanur

KAZ.gif PRIKHODKO Tatyana

13

VEN.gif RODRIGUEZ Shia

10 ITA.gif ARPINO Giulia 12

ITA.gif ARPINO Giulia

15

GRE.gif GEORGIADOU Despina

- GRE.gif GEORGIADOU Despina 15 GRE.gif GEORGIADOU Despina
:WHT bye -

ITA.gif CRISCIO Martina

15 ITA.gif CRISCIO Martina 13

POL.gif CIESLAR Julia

7

USA.gif SHELTON Aleksandra

15 USA.gif SHELTON Aleksandra 15 USA.gif SHELTON Aleksandra

HUN.gif BATHORY Kata

8
:WHT bye - UZB.gif OBVINTSEVA Yana 9

UZB.gif OBVINTSEVA Yana

-
First Qualifying Round Second Qualifying Round Qualified for the Main Draw
SECTION 4

TUN.gif DAGHFOUS Yasmine

- TUN.gif DAGHFOUS Yasmine 7 ROU.gif MARTIS Sabina
:WHT bye -

ROU.gif MARTIS Sabina

15 ROU.gif MARTIS Sabina 15

GER.gif KRUEGER Lea

13

MEX.gif TOLEDO Julieta

15 MEX.gif TOLEDO Julieta 15 MEX.gif TOLEDO Julieta

ITA.gif PASSARO Eloisa

10

:WHT bye

- VEN.gif BENITEZ ROMERO Alejandra Jhonay 14

VEN.gif BENITEZ ROMERO Alejandra Jhonay

-

ITA.gif VECCHI Irene

15 ITA.gif VECCHI Irene 15 ITA.gif VECCHI Irene

POL.gif BARTOSZ Roksana

10

HUN.gif ZAHONYI Petra

11 GER.gif EIFLER Larissa 9

GER.gif EIFLER Larissa

15

JPN.gif EMURA Misaki

14 JPN.gif HRAMOVA Olga A. 13 HUN.gif KESZEI Kira

:BUL HRAMOVA Olga A.

15
:WHT bye - HUN.gif KESZEI Kira 15

HUN.gif KESZEI Kira

-
First Qualifying Round Second Qualifying Round Qualified for the Main Draw
SECTION 5

KOR.gif CHOI Sooyeon

- KOR.gif CHOI Sooyeon 15 KOR.gif CHOI Sooyeon
:WHT bye -

ITA.gif MORMILE Chiara

15 ITA.gif MORMILE Chiara 13
CAN.gif PAGE Gabriella 10

JPN.gif MUKAE Ayaka 

15 JPN.gif MUKAE Ayaka  15 JPN.gif MUKAE Ayaka 

ALG.gif BENADOUDA Chaima

5

USA.gif SINGLETON-COMFORT Leanne

10 RUS.gif BAZHENOVA Anastasia 14

RUS.gif BAZHENOVA Anastasia

15

IND.gif HADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN Bhavani DeviC

- IND.gif HADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN Bhavani DeviC 10 HUN.gif KATONA Renata
:WHT bye -

HUN.gif KATONA Renata

15 HUN.gif KATONA Renata 15

POL.gif ZAWODNIAK Malgorzata

2

POL.gif BONDAR Oleksandra

7 USA.gif CHAMBERLAIN Maia 15 USA.gif CHAMBERLAIN Maia

USA.gif CHAMBERLAIN Maia

15
:WHT bye - EGY.gif HAFEZ Nada 9

EGY.gif HAFEZ Nada

-
First Qualifying Round Second Qualifying Round Qualified for the Main Draw
SECTION 6

HUN.gif POHL-MIKULIK Julia

- HUN.gif POHL-MIKULIK Julia 15 HUN.gif POHL-MIKULIK Julia
:WHT bye -

POL.gif OKINE Marta

11 KAZ.gif DOSPAY Karina 14

KAZ.gif DOSPAY Karina

15

ESP.gif PEREZ CUENCA Celia

15 ESP.gif PEREZ CUENCA Celia 9 ARG.gif PEREZ MAURICE Maria Belen

UZB.gif PLIEGO Paola

13
:WHT bye - ARG.gif PEREZ MAURICE Maria Belen 15

ARG.gif PEREZ MAURICE Maria Belen

-

JPN.gif KOBAYASHI Kanae

15 JPN.gif KOBAYASHI Kanae 9 UKR.gif KRAVATSKA Olena

NED.gif BUITENHUIS Marleen

11

USA.gif FOX-GITOMER Chloe

11 UKR.gif KRAVATSKA Olena 15

UKR.gif KRAVATSKA Olena

15

USA.gif JOHNSON Honor

13 HUN.gif VARHELYI Kata 14 ESP.gif MARTIN-PORTUGUES Lucia

HUN.gif VARHELYI Kata

15
:WHT bye - ESP.gif MARTIN-PORTUGUES Lucia 15

ESP.gif MARTIN-PORTUGUES Lucia

-
First Qualifying Round Second Qualifying Round Qualified for the Main Draw
SECTION 7

GER.gif GETTE Elisabeth

- GER.gif GETTE Elisabeth 14 UKR.gif VORONINA Olena
:WHT bye -

UKR.gif VORONINA Olena

15 UKR.gif VORONINA Olena 15

JPN.gifAOKI Chika

13

ITA.gif ROTILI Claudia

11 RUS.gif KOROLEVA Anna 11 ITA.gif BATTISTON Michela

RUS.gif KOROLEVA Anna

15

PAN.gif GRENCH Eileen

10 ITA.gif BATTISTON Michela 15

ITA.gif BATTISTON Michela

15

JPN.gif TAMURA Norika

- JPN.gif TAMURA Norika 7 POL.gif WATOR Angelika
:WHT bye -

ESP.gif HERNANDEZ Elena

12 POL.gif WATOR Angelika 15

POL.gif WATOR Angelika

15

CHN.gif YANG Hengyu

15 CHN.gif YANG Hengyu 14 CHN.gif MA Yingjia

TUR.gif UNLUDAG Deniz Selin

6
:WHT bye - CHN.gif MA Yingjia 15

CHN.gif MA Yingjia

-
First Qualifying Round Second Qualifying Round Qualified for the Main Draw
SECTION 8

ESP.gif VENTURA Maria

- ESP.gif VENTURA Maria 5 AZE.gif BOLSHAKOVA Valeriya
:WHT bye -

AZE.gif BOLSHAKOVA Valeriya

15 AZE.gif BOLSHAKOVA Valeriya 15

GEO.gif KAKHIANI Teodora

9

FRA.gif POUPINET Anne

15 FRA.gif POUPINET Anne 15 FRA.gif POUPINET Anne

VEN.gif BANEZCA Luismar

8
:WHT bye - CHN.gif FU Ying 11

CHN.gif FU Ying

-

ITA.gif GARGANO Rebecca

10 POL.gif MATUSZAK Sylwia 15 POL.gif MATUSZAK Sylwia

POL.gif MATUSZAK Sylwia

15

POL.gif PUDA Marta

13 RUS.gif MOSEYKO Alina 8

RUS.gif MOSEYKO Alina

15

UKR.gif PROCHENKO Valeriia

9 POL.gif CIESLAR Zuzanna 5 GER.gif FUNKE Julika

POL.gif CIESLAR Zuzanna

15
:WHT bye - GER.gif FUNKE Julika 15

GER.gif FUNKE Julika

-
Link to comment
Share on other sites

Women's Individual Sabre

 

Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:UKR KHARLAN Olga 14 :POL MATUSZAK Sylwia 15 :POL MATUSZAK Sylwia
:POL MATUSZAK Sylwia 15
:JPN FUKUSHIMA Shihomi 12 :FRA NOUTCHA Sarah 3
:FRA NOUTCHA Sarah 15
:USA RUSSO Francesca 15 :USA RUSSO Francesca 4 :RUS POZDNIAKOVA Sofia
:TUR ERBIL Nisanur 9
:UKR KRAVATSKA Olena 9 :RUS POZDNIAKOVA Sofia 15
:RUS POZDNIAKOVA Sofia 15
:HUN PUSZTAI Liza 15 :HUN PUSZTAI Liza 15 :HUN PUSZTAI Liza
:FRA CLAPIER Faustine 7
:GRE GEORGIADOU Despina - :GER LIMBACH Anna 9
:GER LIMBACH Anna DNF
:RUS SHEVELEVA Svetlana 15 :RUS SHEVELEVA Svetlana 6 :USA ZAGUNIS Mariel
:FRA GIMALAC Margaux 8
:FRA RIFKISS Margaux 14 :USA ZAGUNIS Mariel 15
:USA ZAGUNIS Mariel 15
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:KOR KIM Jiyeon 15 :KOR KIM Jiyeon 15 :KOR KIM Jiyeon
:USA CHAMBERLAIN Maia 11
:ESP MARTIN-PORTUGUES Lucia 15 :ESP MARTIN-PORTUGUES Lucia 7
:KAZ SARYBAY Aigerim 7
:FRA VONGSAVADY Malina 15 :FRA VONGSAVADY Malina 10 :HUN MARTON Anna
:GEO JIJIEISHVILI Lika 13
:HUN BATTAI Sugar Katinka 4 :HUN MARTON Anna 15
:HUN MARTON Anna 15
:FRA LEMBACH Charlotte 15 :FRA LEMBACH Charlotte 15 :FRA LEMBACH Charlotte
:FRA POUPINET Anne 11
:ITA BATTISTON Michela 12 BUL.gif ILIEVA Yoana 14
BUL.gif ILIEVA Yoana 15
:UKR KOMASHCHUK Alina 13 :KOR CHOI Sooyeon 9 :RUS NIKITINA Olga
:KOR CHOI Sooyeon 15
AZE.gif BOLSHAKOVA Valeriya 6 :RUS NIKITINA Olga 15
:RUS NIKITINA Olga 15
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 3
:USA STONE Anne-Elizabeth 14 :HUN KATONA Renata 15 :HUN KATONA Renata
:HUN KATONA Renata 15
GER.gif FUNKE Julika 15 GER.gif FUNKE Julika 9
:FRA QUEROLI Caroline 11
:ITA CIARAGLIA Sofia 15 :ITA CIARAGLIA Sofia 10 :FRA BERDER Cecilia
:ITA VECCHI Irene 14
MEX.gif TOLEDO Julieta 8 :FRA BERDER Cecilia 15
:FRA BERDER Cecilia 15
:GRE GKOUNTOURA Theodora 15 :GRE GKOUNTOURA Theodora 15 :GRE GKOUNTOURA Theodora
:USA SHELTON Aleksandra 7
:JPN TAKASHIMA Risa 15 :JPN TAKASHIMA Risa 14
:ITA GREGORIO Rossella 14
:ESP NAVARRO Araceli 15 :ESP NAVARRO Araceli 11 CHN.gif SHAO Yaqi
CHN.gif MA Yingjia 12
ROU.gif MARTIS Sabina 12 CHN.gif SHAO Yaqi 15

CHN.gif SHAO Yaqi

15
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 4

CHN.gif QIAN Jiarui

12 :UKR VORONINA Olena 15 :UKR VORONINA Olena

:UKR VORONINA Olena

15

:HUN POHL-MIKULIK Julia

15 :HUN POHL-MIKULIK Julia 9

:USA THOMPSON Kamali

12

:FRA BALZER Sara

15 :FRA BALZER Sara 15 :FRA BALZER Sara

ARG.gif PEREZ MAURICE Maria Belen

13

:HUN SZUCS Luca

14 ROU.gif PASCU Bianca 8

ROU.gif PASCU Bianca

15

:KOR YOON Jisu

15 :KOR YOON Jisu 15 :KOR YOON Jisu

:POL WATOR Angelika

12

:JPN MUKAE Ayaka

7 :KOR SEO Jiyeon 6

:KOR SEO Jiyeon

15

AZE.gif BASHTA Anna

15 AZE.gif BASHTA Anna 6 :FRA BRUNET Manon

:HUN KESZEI Kira

4

ROU.gif LUPU Andreea

12 :FRA BRUNET Manon 15

:FRA BRUNET Manon

15

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Women's Individual Sabre

 


 

Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals
:POL MATUSZAK Sylwia 11 :RUS POZDNIAKOVA Sofia 12 :HUN PUSZTAI Liza 9 Final
:RUS POZDNIAKOVA Sofia 15
:HUN PUSZTAI Liza 15 :HUN PUSZTAI Liza 15
:USA ZAGUNIS Mariel 14
:KOR KIM Jiyeon 12 :HUN MARTON Anna 15 :HUN MARTON Anna 15 :HUN MARTON Anna 15
:HUN MARTON Anna 15
:FRA LEMBACH Charlotte 10 :RUS NIKITINA Olga 7
:RUS NIKITINA Olga 15
:HUN KATONA Renata 12 :FRA BERDER Cecilia 15 :FRA BERDER Cecilia 15 :FRA BERDER Cecilia 9
:FRA BERDER Cecilia 15
:GRE GKOUNTOURA Theodora 7 CHN.gif SHAO Yaqi 11
CHN.gif SHAO Yaqi 15
:UKR VORONINA Olena 8 :FRA BALZER Sara 14 :KOR YOON Jisu 9 No 3rd Place Match
:FRA BALZER Sara 15
:KOR YOON Jisu 15 :KOR YOON Jisu 15
:FRA BRUNET Manon 14

 

Link to comment
Share on other sites

Men's Individual Sabre

 

Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1

:KOR OH Sanguk

15 :KOR OH Sanguk 15 :KOR OH Sanguk

:FRA BIBI Eliott

13

:IRI PAKDAMAN Ali

15 :IRI PAKDAMAN Ali 14

:JPN SHIMAMURA Tomohiro

4

:EGY AMER Mohamed

11 :KUW ALSHAMLAN Yousef 12 :FRA ANSTETT Vincent

:KUW ALSHAMLAN Yousef

15

:RUS LOKHANOV Konstantin

14 :FRA ANSTETT Vincent 15

:FRA ANSTETT Vincent

15

:KOR GU Bongil

15 :KOR GU Bongil 12 :EGY ELSISSY Ziad

:USA MACKIEWICZ Andrew

10

:ITA CAVALIERE Dario

11 :EGY ELSISSY Ziad 15

:EGY ELSISSY Ziad

15

:KOR KIM Junho

13 :HUN ILIASZ Nicolas 8 :RUS IBRAGIMOV Kamil

:HUN ILIASZ Nicolas

15

:TUR YILDIRIM Enver

8 :RUS IBRAGIMOV Kamil 15

:RUS IBRAGIMOV Kamil

15
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2

:FRA APITHY Bolade

13 :ITA FOSCHINI Gabriele 15 :ITA FOSCHINI Gabriele

:ITA FOSCHINI Gabriele

15

:HUN GALGOCZY Tamas

15 :HUN GALGOCZY Tamas 9

:RUS PETROVSKIY Oleg

8

:GER SZABO Matyas

15 :GER SZABO Matyas 15 :GER SZABO Matyas

:ROU DRAGOMIR George

10

:CAN GORDON Shaul

10 :IRI ABEDINI Mojtaba 10

:IRI ABEDINI Mojtaba

15

:HUN SZATMARI Andras

15 :HUN SZATMARI Andras 11 :ITA NERI Matteo

:HUN GEMESI Csanad

14

:ITA NERI Matteo

15 :ITA NERI Matteo 15

:ITA BONSANTO Francesco

6

ESP.gif BRAVO Inaki

9 :IRI ZAHEDI Nima 7 :ITA CURATOLI Luca

:IRI ZAHEDI Nima

15

:FRA DUBARRY Baptiste

13 :ITA CURATOLI Luca 15

:ITA CURATOLI Luca

15
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 3

:USA DERSHWITZ Eli

15 :USA DERSHWITZ Eli 13 :IRI RAHBARI Mohammad

:HUN DECSI Tamas

10

:GER HUEBERS Richard

12 :IRI RAHBARI Mohammad 15

:IRI RAHBARI Mohammad

15

:HUN PECH Miklos

15 :HUN PECH Miklos 11 ROU.gif TEODOSIU Iulian

:FRA PATRICE Jean-Philippe

14

ROU.gif TEODOSIU Iulian

15 ROU.gif TEODOSIU Iulian 15

:KOR KIM Junghwan

13

:ITA SAMELE Luigi

12 :KOR KIM Kyehwan 15 :KOR KIM Kyehwan

:KOR KIM Kyehwan

15

:FRA COLLEAU Charles

15 :FRA COLLEAU Charles 13

ROU.gif URSACHI Razvan

12

:GER WAGNER Benedikt

15 :GER WAGNER Benedikt 6 :HUN SZILAGYI Aron

:RUS SHIRSHOV Vasiliy

10

:HUN NAGY Kristof

8 :HUN SZILAGYI Aron 15

:HUN SZILAGYI Aron

15
Round of 64 Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 4

GEO.gif BAZADZE Sandro

15 GEO.gif BAZADZE Sandro 15 GEO.gif BAZADZE Sandro

POL.gif KNEZ Mateusz

8

ARG.gif DI TELLA Pascual Maria

8 :RUS KOSTENKO Anatoliy 10

:RUS KOSTENKO Anatoliy

15

:KOR HA Hansol

15 :KOR HA Hansol 14 :RUS RESHETNIKOV Veniamin

ROU.gif BADEA Alin

14

UZB.gif MAMUTOV Sherzod

7 :RUS RESHETNIKOV Veniamin 15

:RUS RESHETNIKOV Veniamin

15

TUN.gif FERJANI Fares

15 TUN.gif FERJANI Fares 15 TUN.gif FERJANI Fares

CHN.gif XU Yingming

14

CHN.gif YAN Yinghui

15 CHN.gif YAN Yinghui 14

:ITA REPETTI Giovanni

14

JPN.gif HOSHINO Kento

8 :ITA BERRE'' Enrico 15 :ITA BERRE'' Enrico

:ITA BERRE'' Enrico

15

:KOR LEE Jonghyun

15 :KOR LEE Jonghyun 8

:GER HARTUNG Max

8

 

Link to comment
Share on other sites

Men's Individual Sabre

 

Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals
:KOR OH Sanguk 15 :KOR OH Sanguk 15 :KOR OH Sanguk 15 Final
:FRA ANSTETT Vincent 9
:EGY ELSISSY Ziad 12 :RUS IBRAGIMOV Kamil 5
:RUS IBRAGIMOV Kamil 15
:ITA FOSCHINI Gabriele 14 :GER SZABO Matyas 15 :GER SZABO Matyas 10 :KOR OH Sanguk 15
:GER SZABO Matyas 15
:ITA NERI Matteo 14 :ITA CURATOLI Luca 13
:ITA CURATOLI Luca 15
:IRI RAHBARI Mohammad 10 ROU.gif TEODOSIU Iulian 14 :HUN SZILAGYI Aron 15 :HUN SZILAGYI Aron 14
ROU.gif TEODOSIU Iulian 15
:KOR KIM Kyehwan 11 :HUN SZILAGYI Aron 15
:HUN SZILAGYI Aron 15
GEO.gif BAZADZE Sandro 15 GEO.gif BAZADZE Sandro 15 GEO.gif BAZADZE Sandro 6 No 3rd Place Match
:RUS RESHETNIKOV Veniamin 11
TUN.gif FERJANI Fares 7 :ITA BERRE'' Enrico 12
:ITA BERRE'' Enrico 15

 

 

Link to comment
Share on other sites

Women's Team Sabre

 

Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:RUS RUSSIA - :RUS RUSSIA
:WHT BYE -
:EGY EGYPT 39 :TUN TUNISIA
:TUN TUNISIA 45
:POL POLAND 45 :POL POLAND
:BRA BRAZIL 28
:GEO GEORGIA 45 :GEO GEORGIA
:CHN CHINA 40
:UKR UKRAINE - :UKR UKRAINE
:WHT BYE -
:BUL BULGARIA 35 :ESP SPAIN
:ESP SPAIN 45
:TUR TURKEY 45 :TUR TURKEY
:COL COLOMBIA 42
:WHT BYE - :KOR SOUTH KOREA
:KOR SOUTH KOREA -
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:ITA ITALY - :ITA ITALY
:WHT BYE -
:ROU ROMANIA 32 :AZE AZERBAIJAN
:AZE AZERBAIJAN 45
:GER GERMANY 45 :GER GERMANY
:UZB UZBEKISTAN 44
:IND INDIA 23 :HUN HUNGARY
:HUN HUNGARY 45
:USA UNITED STATES 45 :USA UNITED STATES
:BLR BELARUS 34
:ALG ALGERIA 10 :JPN JAPAN
:JPN JAPAN 45
:VEN VENEZUELA 42 :KAZ KAZAKHSTAN
:KAZ KAZAKHSTAN 45
:WHT BYE - :FRA FRANCE
:FRA FRANCE -

 

Link to comment
Share on other sites

Women's Team Sabre

 

Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals
:RUS RUSSIA 45 :RUS RUSSIA 42 :POL POLAND 45 Gold Medal Match
:TUN TUNISIA 18
:POL POLAND 45 :POL POLAND 45
:GEO GEORGIA 25
:UKR UKRAINE 45 :UKR UKRAINE 36 :KOR SOUTH KOREA 41 :POL POLAND 45
:ESP SPAIN 33
:TUR TURKEY 38 :KOR SOUTH KOREA 45
:KOR SOUTH KOREA 45
:ITA ITALY 45 :ITA ITALY 45 :ITA ITALY 45 :ITA ITALY 44
:AZE AZERBAIJAN 26
:GER GERMANY 40 :HUN HUNGARY 39
:HUN HUNGARY 45
:USA UNITED STATES 38 :JPN JAPAN 41 :FRA FRANCE 43 Bronze Medal Match
:JPN JAPAN 45
:KAZ KAZAKHSTAN 28 :FRA FRANCE 45 :KOR SOUTH KOREA 45
:FRA FRANCE 45 :FRA FRANCE 41

 

Link to comment
Share on other sites

  • Sindo unfeatured this topic
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...