website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, dareza said:

 

Ma nismo mi treca liga nikako.. Timovi iz trece lige se ne bore za medalje. Nego jednostavno su na turnir dosli skroz neuigrani. Npr Atanasijevic pre ovog turnira nije uopste igrao od SP. A to je nedopustivo.

Mozda sam pregrub sa trecom ligom ali je susta cinjenica, a to si i sam potrvrdio, da u zadnjih 10ak godina do rezultata dolazimo po principu ad hoc ili kroz iglene usi. Poljska,Rusija, SAD, Italija, Brazil su znacajno ispred nas, a Francuska, Bugarska, Iran, Holandija, Belgija na vrlo slicnom nivou. 

Mozda se sjecas onog zlatnog tima. U najjacem sastavu, bez povreda, znalo se da smo skoro nesavladivi. I pricam o periodu 1996-2001. Svi najbolji timovi su morali da daju 100% od sebe da nas pobijede. A sada, cak i u najboljoj formi, mi nemamo puno sanse protiv najjacih. E to je velika razlika.

Za ostalo se naravno slazem.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dareza said:

A Grbic je neznalica. On je 2017 na ep u sf izgubio dobijen mec protiv Nemacke. Na Sp 2018 smo protiv USA za bronzu igrali kao amateri, a mnogo smo vise od njih pokazali na tom turniru. Njegova logika je malo cudna.Pravi vrlo pogresne poteze.

Slazem se. Nikola je relativno dugo nas selektor i kad se podvuce crta, nije uradio nista sto se ocekivalo. Da, imamo par medalja ali mislim da smo svi ocekivali vise. Sve su prilike da cemo Tokio propustiti. Atlanta,Sidnej i Atina - borili smo se za medalje. 2008 i 2012 samo za plasman iako smo u Pekingu cak i imali sanse za polufinale. A Rio i Tokio propustamo. A Nikola je oba puta glavni.

Vise nema sta da se ceka. Ako i ovo propustimo onda je zaista dosao kraj. Ili dati sansu Kovacu ili probati sa strancem. Ovo ne ide ovako.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dareza said:

I da niko do sada nije spomenuo da je Nikola promenio ceo strucni stab... I to posle 4. mesta na SP. Ja vam kazem da u timu nesto nije kako treba, vidi se i po igrcima.Imam osecaj kao da se ne podnose. Negde je krenulo po zlu.

Sjecam se nekih trzavica jos dok je Miljkovic igrao. Tada su Travicu ignorisali. Vanja Grbic kaze da mu je period pod Vukovicem bio najgori u karijeri. Kolakovic u poslednjoj fazi nije imao autoritet. Tako da to godinama traje. 

Link to comment
Share on other sites

Kako su direktne kvalifikacije za ovu godinu usle u zavrsnu fazu, iznijecu moje misljenje i o broju ucesnika ali i o medaljama. Pricacu o sportovima gdje imamo neku sansu.

1. Rukomet - momci se mogu kvalifikovati za turnir ako udju u top 8 ili 9. Realno nema sanse za to. Inace su jiniori danas izgubili od Tunisa i ispali sa SP. 

Djevojke i imaju neke sanse ali bez Krpez ce to biti znacajno teze. Ukoliko bi se plasirale na OI nisu bez sansi za medalju.

Link to comment
Share on other sites

3. Vaterpolo - momci ce naravno biti ozbiljni kandidati za medalju.

4. Kosarka - oba tima imaju dobre sanse za Tokio, a ako se kvalifikuju imace i solidne sanse za medalju. Djevojke manje nego 2016 ali ipak imaju.

5. Basket - momci bi trebalo lagano da se plasiraju i da budu konkurentni za medalju. Za djevojke jos ne znam mada na evropskom tlu nemamo nikakvih rezultata pa mislim da je kvota nerealna.

Link to comment
Share on other sites

6. Streljastvo - slabo je ovo za sada. Govorio sam vec, realne su mozda jos 2 do maks 3 kvote. U odnosu na Rio bice ovo podbacaj. O medaljama ni ne treba govoriti, sve zavisi od dana do dana. Osim Kineza niko sa sigurnoscu ne mozs obecavati medalje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...