website statistics
Jump to content

Квалификационо пролеће 2024. Road to Paris 2024


 Share

Recommended Posts

3 hours ago, Jesse_Pinkman) said:

Kakve su sanse da Teodora i Milutin dobiju kvotu?

Vidim da je Australija odbila kvote u zenskom trostavu

Trenutno su oboje 2. ispod crte za preraspodelu kvota. Ako im se posreći da bude još odbijanja ili zamena kvota možda i odu u Pariz.

Link to comment
Share on other sites

Čitao sam malo oko kvalifikacija plivača, 23. juna je istekao period za ispunjavanje normi i trebalo je da se pošalju spiskovi za štafete, pa se time dobija glavni deo učesnika, posle toga idu mesta po principu univerzalnosti, tj. države koje nemaju ništa mogu da dobiju po jednog muškog i ženskog predstavnika, a verovatno važi i polovično, odnosno ako u jednoj konkurenciji neko nema može da dobije jedno mesto u toj konkurenciji. Ukupno ima 852 mesta za sve plivače, čini mi se da se pominje nešto manje od 300 slobodnih, negde 3. jula treba da izađe spisak po principu univerzalnosti. Ukoliko posle ovog spiska ostanu slobodna mesta ona se popunjavaju preko OCT vremena (B norma). Npr ako ima negde 28 mesta slobodnih to je po 1 u svakoj disciplini. Ukoliko se desi da ima manje mesta nego disciplina onda će se verovatno upoređivati rezultati po bodovima koliko vrede.

 

Na spisku na sajtu svetske plivačke federacije trenutno postoji preko 400 kandidata kod muškaraca i preko 400 kod žena. Od naših tu su Anja Crevar preko B norme i dve po principu univerzalnosti (Martina Bukvić i Katarina Milutinović). Anja Crevar u 400 mešovito ima negde oko 30. vremena, ali ima dosta zemalja sa više od dve plivačice. Kod B norme i principa univerzalnosti ne može da upadne neko čija država već ima normu u toj disciplini, pa gledajući sve koje su ispred Anje mislim da ako neko upadne po rezultatu na 400 mešovito ona je prvi kandidat jer sve ostale zemlje već imaju plasirane takmičarke.

 

Konačne odluke se objavljuju negde 5. ili 6. jula.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam najavio, evo analize ovoga ciklusa. Vise je to za nase navijace koji jos nisu clanovi foruma.

Pocecu od sportova u kojima nemamo predstavnika.

1. Fudbal - uzasan ciklus muskaraca, nisu bili ni blizu EP. Savez svakako ne smatra OI bitnim, pa u skladu sa tim i djeluju. Poslednji nastup 2008. Pare koje im OSS uplacuje ipak redovno primaju. OI su bitne za A selekciju, tu se profilisu i igraci svjetske klase. 

Djevojke stagniraju, nema se tu sta puno reci. Doci do OI je svakako nemoguce ali su one imale par dobrih momenata koje nisu valorizovale. Jos se zapravo ceka nastup na nekom takmicenju, sve do sada su samo kvalifikacije.

Link to comment
Share on other sites

2. Rukomet - debakl. Nema se bas nista detaljnije govoriti. Uzasan savez, rupa bez dna. Da nam postave Onestu, Riberu i Dusebajeva zajedno, opet bi nasi uspjeli da sve uniste. Nama je i dalje domet Prva liga ili kako se vec zove. Klubovi nam gube od Farskih ostrva. Ovo malo kvaliteta sto imamo odmah podje na Zapad i vise im ne pada na pamet da se trude za reprezentaciju. Savez koji nakon desetina igraca koji su poceli da igraju za druge reprezentacije nije prstom mrdnuo i jos halapljivo grabi sve pare koje drzava i OKS upumpavaju u njega... Horor.

Link to comment
Share on other sites

3. Dizanje tegova - kada je postojala sansa za kvotu, mi je odbili. Sada je vec kasno. Samim tim, unistili su karijeru Tamasu. Sa tezinama nije mrdnuo vec godinama. Plus povrede. A ni sistem kvalifikacija nije mnogo pomogao.

Nadao sam se da Radmila moze nesto al je ipak jos mlada za vece domete. 

U sustini, miran ciklus, u skladu sa ocekivanjima. Ni previse kritike ali ni previse zadovoljstva. 

Link to comment
Share on other sites

4. Konjicki sport - i dalje postoji, cak smo imali i neko prvenstvo u preponskom preskakanju. Dometi su nam uglavnom regionalna takmicenja a i tu smo daleko od prvih pozicija. pak, ovo je elitisticki sport u kome je novac sve, gdje je konj na prvom mjestu a jahac tek iza njega. Kod nas je konj samo bitan za kladionicu, za trke, nista vise. Ali cak i da nije tako, vrlo je tesko izboriti plasman u bilo kojoj od 3 discipline. 

Link to comment
Share on other sites

5. Golf - i to je elitisticki sport. Zasto u cijeloj zemlji, cak i u dijaspori, nemamo ni jednog profi takmicara (PGA, LPGA) ne znam. Slovenija po drugi put ima takmicare. Bogatiji jesu u prosjeku ali nije Srbija toliko mala da ovako lose stojimo. 

Za razliku od konjickog sporta, ne trebaju neke posebne pripreme niti neki posebni uslovi. Samo trebaju pare, a tih bogatasa kojima je golf mondenska zabava ima.

Svojevremeno je Kapetan Dragan izgradio golf teren i bio instruktor. Davno to bjese....

Link to comment
Share on other sites

6. Skokovi u vodu - los ciklus, kao svaki do sada. Nismo mrdnuli sa mrtve tacke. Tehnicki stojimo katastrofalno, cak i na 1 m, a o tornju da ne pricam. O sinhro skokovima ne mogu ni da mislim. Uslovi nisu dobri, kao za sve vodene sportove, ali mi nemamo nikoga ko bi se pomjerio sa poslednjih pozicija. I tako je vec godinama.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...