website statistics
Jump to content

Квалификационо пролеће 2024. Road to Paris 2024


 Share

Recommended Posts

Stefanović je danas posle sedam serija 3+3+1 bio treći sa malim zaostatkom u odnosu na prva 2. Toliko se raspao u poslednjoj seriji u stajaćem stavu da je na kraju završio sedmi i eliminisan odmah. Opet pričamo o psihi. 

Link to comment
Share on other sites

Inače Luna Vujović je ušla u polufinale u Banja Luci, to je najniži rang gde osvajanje turnira donosi 15 bodova za listu ali ko ne zna, ona nema još punih 15 godina. Jedina je sa ispod 15 godina u 1000 na WTA listi i eventualno finale bi joj donelo top 900, dok ako bi osvojila turnir bila bi već među skoro 800. Neverovatan talenat. 

Link to comment
Share on other sites

Bio sam pesimista za odbojkaše, ali ipak hvala Bogu imaju šanse. U Sloveniji prva utakmica protiv Kube - direktan protivnik, druga protiv Turse ( tu ako izgubimo gubimo najviše bodova ), pa protiv Poljske i Slovenije. Protiv Poljske i ako izgubimo gubi se malo bodova, kao i protiv Slovenije. Tako da se može reći da ako dobijemo prve dve utakmice a da Kubanci i Nemci ne naprave neka čuda protiv Poljske ili Nemci recimo protiv Japana i Brazila, onda smo 99% u Parizu.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vladimir said:

Bio sam pesimista za odbojkaše, ali ipak hvala Bogu imaju šanse. U Sloveniji prva utakmica protiv Kube - direktan protivnik, druga protiv Turse ( tu ako izgubimo gubimo najviše bodova ), pa protiv Poljske i Slovenije. Protiv Poljske i ako izgubimo gubi se malo bodova, kao i protiv Slovenije. Tako da se može reći da ako dobijemo prve dve utakmice a da Kubanci i Nemci ne naprave neka čuda protiv Poljske ili Nemci recimo protiv Japana i Brazila, onda smo 99% u Parizu.

Немци су се већ квалификовали, у ком контексту мислиш на чуда? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Майкл said:

Немци су се већ квалификовали, у ком контексту мислиш на чуда? 

Onda jedno čudo manje, još bolje što su se kvalifikovali. Ispustio sam ih iz ekipa koje su se kvalifikovale. Znači Kuba ili mi.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim scenario da pobijedimo Poljsku i Sloveniju (nerealno mi djeluje da su Slovenci postali ovoliko bolji od nas u skoro svim sportovima), tako da sansu treba traziti protiv Kube i Turske. Da li ce to biti dovoljno... To je pravo pitanje.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ChandlerMne said:

Ne vidim scenario da pobijedimo Poljsku i Sloveniju (nerealno mi djeluje da su Slovenci postali ovoliko bolji od nas u skoro svim sportovima), tako da sansu treba traziti protiv Kube i Turske. Da li ce to biti dovoljno... To je pravo pitanje.

Dovoljno je ako Kuba ne iznenadi Poljsku i Sloveniju:d Mada iskreno i da se ne kvalifikuju svejedno je, jer svakako ispadaju u grupi

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Dovoljno je ako Kuba ne iznenadi Poljsku i Sloveniju:d Mada iskreno i da se ne kvalifikuju svejedno je, jer svakako ispadaju u grupi

Naravno, njihov jedini cilj je plasman, nema odavno ambicija ni kvaliteta za vise. :)

Ali umiruci sport kao odbojka treba neki boost, neku injekciju. Klinci koji bi ih gledali na TV bi mozda krenuli sa treninzima. Odbojka je nekada bila puno masovnija nego sada, jedan od uzroka je stalno ucestvovanje na Igrama do 2012.

Racunajuci kakav nam je podmladak, ovo je poslednja prilika da se nadjemo na Igrama, rekao bih i u daljoj buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

Нисам више толико песимистичан, имамо добар распоред за последњу ротацију.

 

Игра је коначно била на пристојном нивоу, уз врло добре партије млађих играча (Кујунџић, Перић, Недељковић). Јововић је одличан у тандему са Лубурићем. Надам се да ће Ковачевић наставити да диже форму.

 

Да имамо бољег либера, вероватно бисмо победили САД и Аргентину, али Капуру свака част, дечко упркос ограниченом квалитету даје 120% себе.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...