website statistics
Jump to content

Varljivo leto 2023. Road to Paris 2024


 Share

Recommended Posts

12 hours ago, Jesse_Pinkman) said:

Pa realne sanse Angelina i Adriana, Elzan i Armin

Uz par dobrih rezultata imaju sansu i Bosko, Milica Emini, Marija Vucenovic, Slavko

Takodje malo verovatno da se tu nadju i Asmir, Jovancevic ili Anic, Anja i Nikola Kostic

Nekako mi je ton intervjua do tog pitanja bio optimisticniji, cak je spomenuo najveci broj ikada na OI ili tako nesto, a onda ova brojka. Ne kazem da nije realna, naprotiv, samo mi je ta izjava u kontradikciji sa prethodnim izjavama. 

Svakako, ovo jeste realan broj. Mozda za LA bude dvocifren broj, idemo ka tome.

Link to comment
Share on other sites

Јесте неуобичајено да неко са те позиције даје очекивање утемељено у реалности, обично воле да зачине те бројке.

Овај потенцијални тим од 6-7 би имао више конкурентних такмичара него они "двоцифрени" из Пекинга и Лондона заједно. Тако да сам ја задовољан што се тиче атлетике у тренутном циклусу.

 

On 8/10/2023 at 6:31 PM, Майкл said:

Тим за СП:

Ивана Вулета

Милица Гардашевић

Ангелина Топић

Адриана Вилагош

Армин Синанчевић

Асмир Колашинац

Елзан Бибић

Славко Стевић

Моја нека оптимистична очекивања за СП:

- 4-5 финала (Вулета, Гардашевић, Топић, Вилагош, Синанчевић)

- једнa медаљa (Вулета или Топић)

- једна норма (Топић)

- два државна рекорда (Бибић и Топић) и један лични (Стевић)

Link to comment
Share on other sites

Састав Србије - сениори, пушка: Милутин Стефановић, Миленко Себић, Лазар Ковачевић; сениорке, пушка: Андреа Арсовић, Теодора Вукојевић – обе ваздушна и МК пушка тростав, Ивана Анђушић Максимовић – ваздушна пушка, Сања Вукашиновић – МК пушка тростав; сениори, пиштољ: Дамир Микец, Димитрије Гргић, Душко Петров – сви ваздушни пиштољ. сениорке, пиштољ: Зорана Аруновић, – ваздушни пиштољ, Јована Тодоровић – ваздушни и малокалибарски пиштољ.

 

Evo ga sastav za SP koje pocinje sledece nedjelje. Ocekivan sastav. I dalje salju Petrova... Osim njega, najbolji sastav koji imamo.

Ocekivanja su mala, ocekujem jedno finale i 0 kvota. 

Link to comment
Share on other sites

Нисам испратио да ли је неко написао, али након много времена лепе вести из женског рукомета. Јуниорке ће се борити за 5. место са Мађарицама на ЕП. На турниру су победиле Швеђанке, Црногорке и Холанђанке.

Edited by Майкл
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 6:02 PM, ChandlerMne said:

Evo ga sastav za SP koje pocinje sledece nedjelje. Ocekivan sastav. I dalje salju Petrova... Osim njega, najbolji sastav koji imamo.

Ocekivanja su mala, ocekujem jedno finale i 0 kvota. 

Ако добро тумачим систем квалификација, после СП наши имају још само 2 турнира (још 8 квота по дисциплини). Како ти се чини, да ли има неко шансе да дође до квоте до краја циклуса? Ово тренутно прети да буде историјски минимум.

 

За викенд на јуниорском ЕК у Скопљу наши узели 10 медаља (4 златне) и завршили као први на табели. Јесте да је ово један од најслабијих ЕК-ова ове године, али лепо је видети наше на врху. Неки од освајача медаља су још увек кадети.

 

Кренуло U20 СП у рвању, за нас почиње у среду кад крене женско рвање, пошто у слободном стилу нисмо имали такмичаре. У ГР ће наступити четврица: Огњен Јаковљевић, Антал Вамош, Бранко Дукић, Урош Крстин, а код девојака 5: Милица Секуловић, Јана Петровић, Јована Радивојовић (5. на ЕП), Дуња Лукић, Маша Перовић (3. на ЕП). Већини је прва година у јуниорима, Милица је чак и кадеткиња, па не очекујем велике резултате, али вреди испратити, посебно женско рвање.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, pedja789 said:

Ако добро тумачим систем квалификација, после СП наши имају још само 2 турнира (још 8 квота по дисциплини). Како ти се чини, да ли има неко шансе да дође до квоте до краја циклуса? Ово тренутно прети да буде историјски минимум.

Bice bas tesko doci do finala, a kamoli do kvote. Paklena konkurencija, puno Kineza, Indijaca bez normi, Amerikanci uvijek dobri na SP, generalno Azijati dominiraju kada su ovako bitna takmicenja u pitanju. Nema tu puno prostora za Evropu, mora da budu na 100% forme da bi imali sansu za finale. A u finalu nasi uglavnom slabo gadjaju. Vecina kvota se osvajala na SK a ne na SP. Ako uzmemo formu od ove i prosle godine u obzir, najvece sanse za finala imaju Teodora i Lazar. Ivana nema ni teoretske sanse, Andrea vrlo male na 10 m, Milutin vrlo male na 10 m, Milenko skoro nikakve, Sanja ove godine ocajna, Grgic takodje. Zanimljiva mi je Jovana, ona je mladja seniorka, mislim da bi mogla da iznenadi plasmanom u top 20. 

Naravno, ovo je sport gdje se desavaju sokovi, nadam se da ce biti nekog i na nasoj strani. 

Ipak, realno je da su skorovi danas u svim disciplinama suludo visoki. Skoro sam gledao neki SK, rezultati su bili sumanuti. 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...