website statistics
Jump to content

Kvalifikacije Pariz 2024 (Hrvatska) Road to Paris 2024


Rafoo
 Share

Recommended Posts

11 hours ago, Vissoko19 said:

kada počinju kvalifikacije za sedmoboj jer Jana Koščak bi mogla sada postići taj rezultat, jer nakon 4 discipline ima 3.875 bodava

sa 4 pB

Kvalifikacijski period je već počeo. 
kako je počela jučer sve je moguće, ipak mislim da će teško do norme. Norma je 6480, a sutra su njezine slabije discipline. U dalju je dobra, ali koplje nije bacala 2 godine i 800m nije dosad imala neke rezultate. 
 

trebali bi joj i sutra masivni PB za normu. Ali ako ovde ostvari dobar rezultat i iduce sezone odradi jedan dobar petoboj u dvorani, to bi trebalo biti dovoljno za Pariz. 
 

uglavnom veliki talent, još uvjek mladja juniorka, i ako prodje bez ozljeda mogla bi biti ozbiljan kandidat za medalju 2028. 

Link to comment
Share on other sites

Bas sam izracunao sta bi joj bilo dovoljno 

 

Dalj 6.40m (PB 6.25, PB indoor 6.34) 

Koplje 45m (PB 44,38m iz 2021)

800m 2.16,90 (PB 2.23,96) 

 

Koplje je velika nepoznanica, u dalju ima samo tri pokušaja, a na 800m je medju najsporijima, tu će biti važno trčati svoj tempo a tu treba iskustva. Sve moguće ali teško. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, prso1000 said:

Bas sam izracunao sta bi joj bilo dovoljno 

 

Dalj 6.40m (PB 6.25, PB indoor 6.34) 

Koplje 45m (PB 44,38m iz 2021)

800m 2.16,90 (PB 2.23,96) 

 

Koplje je velika nepoznanica, u dalju ima samo tri pokušaja, a na 800m je medju najsporijima, tu će biti važno trčati svoj tempo a tu treba iskustva. Sve moguće ali teško. 

Očekivano ništa od norme. 6.24m u dalju i 41.03m u koplju. Na 800m bi trebala trčati 2,08 sto je nemoguce. 
 

Link to comment
Share on other sites

Na kraju 6293 bodova i 9 mjesto medju svjetskom elitom. Sjajan prvi seniorski sedmoboj. Šteta da je izgubila par mjesta drugog dana, to joj je smanjilo bodove za renking. Ali i ovako će uzet 1162 boda. To vjerovatno neće biti dovoljno za SP u Budimpešti, iako to svakako nije u planu. 
cilj je zlato na juniorskom EP i kvalifikacija u visu na SP. 
 

Kugla, koplje i 800m treba poboljšati, u ostalim disciplinama je već odlična. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
 Share

×
×
  • Create New...