website statistics
Jump to content

Kvalifikacije Pariz 2024 (Hrvatska) Road to Paris 2024


Rafoo
 Share

Recommended Posts

9 hours ago, Petar1973 said:

Malo sam analizirao stanje i ne čini mi se da će još puno naših upasti u kvote.

Volio bih da malo prokomentiramo, pogotovo oni koji su malo upućeniji u određene sportove.

 

STRELIČARSTVO: Alen Renar bi mogao upasti po rankingu, ako sam to dobro protumačio.

ATLETIKA: tu je netko već napravio dobru analizu. Mislim da bi 5-6 kvota bilo ok, sve preko toga čudo

KOŠARKA: teško, al bi osobno volio tu kvotu nego neke izgledne

BOKS: ima još jedan kvalifikacijski turnir na Tajlandu, al koliko su naši sad bili daleko od kvota, teško je vjerovati da će se netko pridružiti Veočiću

KAJAK/KANU SPRINT: bit će tu još nekih kvalifikacija, al nisam siguran da tu imamo još nekog ko bi se mogao boriti za kvotu. Neznam što je s Tot. Tu je Govorčinović unutra

KAJAK/KANU SLALOM: tu imamo jednu kvotu

BICIKLIZAM: BMX Park bi trebali imat jednu kvotu, ostalo nas nema

GIMNASTIKA: Srbić i to je to, druga kvota bi bila čudo

RUKOMET: sutra bi to trebalo bit osigurano, nadam se

JUDO: po nekim rankinzima Oberan i Pavić bi mogle uz Matić unutra. Puljiz i Kumrić teško. Ostali nemaju šanse

MODERNI PETOBOJ: Klis se tu vrti oko kvote, neznam koliko je realno da upadne

VESLANJE: imamo dvije posade, volio bih da upadnu i sestre Jurković, al malo je tu još kvota preostalo.

JEDRENJE: tu smo dobri, imamo 5 posada, neznam da li još ko može u ovim ostalim disciplinama upast. Vjerojatno ne.

STRELJAŠTVO: uz Černogorza je realno da upadne još i Glasnović, al se nadam da ćemo ipak doći do barem još jedne kvote.

PLIVANJE: jednu kvotu imamo, bilo bi izvrsno da bude još jedna

STOLNI TENIS: u muškoj konkurenciji imamo maksimalan broj kvota šta je izvrsno. U ženskoj mislim da imamo jednu u pojedinačnoj konkurenciji, osobno bih volio da upadne i mala Hana Arapović ali to nije realno. Al u stolnom tenisu smo jako dobri

TAEKWONDO: samo dvije kvote, teško više iti jedna. Razočaranje svakako

TENIS: tu mi dosta toga nije jasno. Nadam se trojici u muškoj konkurenciji, dvije djevojke, dva muška para i jedan mješoviti. To bi bilo da je kako treba, al bojim se da će bi manje od toga.

VATERPOLO: kvota i nada za medalju

HRVANJE: tu mislim da nemamo nikakvih šansi više.

 

Mislim da sam sve pokrio. Nekako mi se čini da smo mogli bolje, a možda je to samo moj subjektivni dojam. Tanko mi se čini i borba za medalje. 

Vidjet ćemo.

 

Par stvari ne bih se slozio

 

Atletika: mislim da je 6 kvota skoro sigurno. Tolj i Marković. Bit će ih ja mislim barem 8. Ostali kandidati: Kolak, Koscak, Pravdica, Ceko, Greguric, Bloudek i Vuković. 
 

Judo: 2 kvote su sigurne. Nema šanse da Oberan ili Kristo ne uzmu barem kontinentalnu kvotu. Po meni Kristo ima puno bolje šanse od Oberan, jer ima tek 4 rezultata od 6. Ali ima tu još puno turnira i puno bodova. Najveća opasnost su im konkurencija iz Afrike i Amerika koje će skupiti lagane bodove na kontinentalnim prvenstvima. 
 

 

Kosarka: nema šanse, iako bi bilo ludilo 

 

Streljastvo: Gorsa, Maričić i Glasnovic stoje dobro na renkingu i imaju još par prilika. Sve je još moguće od jedne do 4 kvote. 
 

Hrvanje: ne bi još potpuno otpisao Hukleka i Kamenjasevica. Još dvi šanse, ali teško, ima previše Rusa. 
 

u veslanju imamo tri čamca. 
u stolnom tenisu imamo šanse za dvije ili ni jednu, renking se zatvara tek u šestom mjesecu. 
u tenisu možeš imati maksimalno 6 muškaraca, tako da kombinacija 3 pojedinačno plus dva para i nije bas moguća. Sumnjam da bi Pavić ili Mektic igrali sa Gojom ili Ajdukovicem, a možda ne bi ni upali zbog renkinga. 
 

u plivanju trenutno kvotu uzima i Blažević na 200m prsno (universality). Hribar će pokušati na 50m slobodno.
 

U strelicarstvu pojedinačno se ne može preko renkinga, samo preko EP i svjetskih kvala. 

 

 

Edited by prso1000
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, prso1000 said:

Par stvari ne bih se slozio

 

Atletika: mislim da je 6 kvota skoro sigurno. Tolj i Marković. Bit će ih ja mislim barem 8. Ostali kandidati: Kolak, Koscak, Pravdica, Ceko, Greguric, Bloudek i Vuković. 
 

Judo: 2 kvote su sigurne. Nema šanse da Oberan ili Kristo ne uzmu barem kontinentalnu kvotu. Po meni Kristo ima puno bolje šanse od Oberan, jer ima tek 4 rezultata od 6. Ali ima tu još puno turnira i puno bodova. Najveća opasnost su im konkurencija iz Afrike i Amerika koje će skupiti lagane bodove na kontinentalnim prvenstvima. 
 

 

Kosarka: nema šanse, iako bi bilo ludilo 

 

Streljastvo: Gorsa, Maričić i Glasnovic stoje dobro na renkingu i imaju još par prilika. Sve je još moguće od jedne do 4 kvote. 
 

Hrvanje: ne bi još potpuno otpisao Hukleka i Kamenjasevica. Još dvi šanse, ali teško, ima previše Rusa. 
 

u veslanju imamo tri čamca. 
u stolnom tenisu imamo šanse za dvije ili ni jednu, renking se zatvara tek u šestom mjesecu. 
u tenisu možeš imati maksimalno 6 muškaraca, tako da kombinacija 3 pojedinačno plus dva para i nije bas moguća. Sumnjam da bi Pavić ili Mektic igrali sa Gojom ili Ajdukovicem, a možda ne bi ni upali zbog renkinga. 
 

u plivanju trenutno kvotu uzima i Blažević na 200m prsno (universality). Hribar će pokušati na 50m slobodno.
 

U strelicarstvu pojedinačno se ne može preko renkinga, samo preko EP i svjetskih kvala. 

 

 

Iskreno drago mi je da se nismo složili u par stvari. Pogotovo zato jer je tvoja prognoza optimističnija od moje. Nadam se da će bit bliže istini od moje.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, prso1000 said:

Za 3 sata će valjda bit 100% 

Iskreno se nadam s zdravim igracima,i duzim pripremema pod ovim izbornikom mozemo se nadat i medalji u Parizu

Link to comment
Share on other sites

U jedrenju je last Chance Regatta u Francuskoj u 4 mjesecu (20.04). 
 

Hrvatska ce pokušati u 4 od 5 klasa: 

 

IQFoil Luka Mratovic 

FKite Marija Dolenc 

470 Samardžija/Scheidl 

49fx sestre Micheli-Viturri 

 

jedino u Nacra 17 nemamo posadu. 

 

mislim da bi kvota bila veliko iznenadjenje. 

Edited by prso1000
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, dcro said:

49er FX se oslobodilo par kontinentalnih kvota pa nam se možda posreći.

Nedavno na SP su bile 40te, nisam bas optimist, ali može se posrećiti. Na SP nastupalo je 10 nacija bez kvote, naše su bile 8 u tom poretku, a dijeli se 5 kvota. Nije nemoguce, ali moraju se puno poboljšati. 
 

Mratovicu bi možda dao najveću šansu. 

Edited by prso1000
Link to comment
Share on other sites

Trenutno stanje u stolnom tenisu žene (race to Paris):

 

https://www.ittf.com/wp-content/uploads/2024/03/2024_12_OLYMPICS_WS.html
 

Ivana Malobabic na 15 mjestu, Arapović oko 30. 
 

tu će doći do većih promjena jer naravno ima još puno turnira do šestog mjeseca, isto tako u petom mjesecu su kontinentalne kvalifikacije (ukupno 20 kvota). Tu je za očekivati da će se ova lista prilično promijenit i najbolje će uzet te kvote. Naravno i naše će sigurno pokušati na europskim kvalama. 
 

po renkingu se dijeli maksimalno 15 kvota, a konačan broj ćemo znati početkom petog kad se podijele mixed kvote. 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...