website statistics
Jump to content
  • Welcome to Totallympics, the home of Olympic Sports!

    Register now to gain access to all of our features and follow all sports events with us here on Totallympics!

     

Boxing AIBA Youth World Championsips 2021



Recommended Posts

  • Sindo featured this topic
  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Tuesday, April 13th
17:00 Women's Bantam (51-54kg) Round of 32
17:00 Women's Feather (54-57kg) Round of 32

17:00 Women's Light (57-60kg) Round of 32
17:00 Men's Bantam (56kg) Round of 32

17:00 Men's Welter (69kg) Round of 64

 

Wednesday, April 14th
14:00 Men's Fly (52kg) Round of 32
14:00 Women's Light Welter (64kg) Round of 64

14:00 Men's Heavy (91kg) Round of 32

18:00 Women's Fly (48-51kg) Round of 32
18:00 Women's Feather (54-57kg) Round of 16

18:00 Women's Light (57-60kg) Round of 16

18:00 Men's Fly (46-49kg) Round of 32

18:00 Men's Super Heavy (+91kg) Round of 64

 

Thursday, April 15th
14:00 Men's Fly (52kg) Round of 16
14:00 Women's Light (60kg) Round of 32

18:00 Women's Light Fly (45-48kg) Round of 32
18:00 Women's Bantam (51-54kg) Round of 16

18:00 Women's Light (57-60kg) Round of 16

18:00 Men's Welter (69kg) Round of 32

 

Friday, April 16th
14:00 Women's Fly (48-51kg) Round of 16
14:00 Men's Light Heavy (81kg) Round of 32

14:00 Men's Super Heavy (+91kg) Round of 16
18:00 Men's Light Welter (64kg) Round of 32

18:00 Men's Middle (75kg) Round of 32

 

Saturday, April 17th
14:00 Women's Light Fly (45-48kg) Round of 16
15:00 Men's Light Fly (46-49kg) Round of 16

16:00 Men's Bantam (56kg) Round of 16

 

Sunday, April 18th
14:00 Women's Light Fly (45-48kg) Quartelfinals

14:00 Women's Light (57-60kg) Quartelfinals

14:30 Women's Light Heavy (75-81kg) Quartelfinals
15:00 Men's Welter (69kg) Round of 16

16:00 Men's Light Heavy (81kg) Round of 16

16:00 Men's Super Heavy (+91kg) Quartelfinals

 

Monday, April 19th
14:00 Women's Bantam (51-54kg) Quartelfinals

14:30 Women's Welter (64-69kg) Quartelfinals

15:00 Men's Light Fly (46-49kg) Quartelfinals
15:30 Men's Bantam (56kg) Quartelfinals

16:00 Men's Light Welter (64kg) Quartelfinals

16:30 Men's Middle (75kg) Quartelfinals

17:00 Men's Heavy (91kg) Quartelfinals

 

Tuesday, April 20th
14:00 Women's Light Fly (45-48kg) Semifinals

14:00 Women's Fly (48-51kg) Semifinals

14:15 Women's Bantam (51-54kg) Semifinals

14:15 Women's Feather (54-57kg) Semifinals

14:45 Women's Light (57-60kg) Semifinals

14:45 Women's Light Welter (60-64kg) Semifinals
15:15 Women's Welter (65-69kg) Semifinals

15:15 Women's Middle (69-75kg) Semifinals

16:00 Women's Light Heavy (75-81kg) Semifinals

16:00 Women's Heavy (+81kg) Semifinals

18:00 Men's Light Fly (46-49kg) Semifinals

18:00 Men's Fly (52kg) Semifinals

18:30 Men's Bantam (56kg) Semifinals

18:30 Men's Light (60kg) Semifinals

19:00 Men's Light Welter (64kg) Semifinals

19:00 Men's Welter (69kg) Semifinals

19:30 Men's Middle (75kg) Semifinals

19:30 Men's Light Heavy (81kg) Semifinals

20:00 Men's Heavy (91kg) Semifinals

20:00 Men's Super Heavy (+91kg) Semifinals

 

Thursday, April 22nd
16:00 Women's Light Fly (45-48kg) Final

16:15 Women's Fly (48-51kg) Final

16:30 Women's Bantam (51-54kg) Final

16:45 Women's Feather (54-57kg) Final

17:00 Women's Light (57-60kg) Final

17:15 Women's Light Welter (60-64kg) Final
17:30 Women's Welter (65-69kg) Final

17:45 Women's Middle (69-75kg) Final

18:00 Women's Light Heavy (75-81kg) Final

18:15 Women's Heavy (+81kg) Final

 

Friday, April 23rd

16:00 Men's Light Fly (46-49kg) Final

16:15 Men's Fly (52kg) Final

16:30 Men's Bantam (56kg) Final

16:45 Men's Light (60kg) Final

17:00 Men's Light Welter (64kg) Final

17:15 Men's Welter (69kg) Final

17:30 Men's Middle (75kg) Final

17:45 Men's Light Heavy (81kg) Final

18:00 Men's Heavy (91kg) Final

18:15 Men's Super Heavy (+91kg) Final

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Men's Youth Light Fly (46-49kg)

 

Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:AZE HUSEYNOV Nijat - :AZE HUSEYNOV Nijat
:WHT bye -
:ITA DI NOTO Salvatore 0 :EST MOROZOV Allan
:EST MOROZOV Allan 5
:JPN ARATAKE Kazuma - :JPN ARATAKE Kazuma
:WHT bye -
:WHT bye - :HUN HEGEDUS Levente
:HUN HEGEDUS Levente -
:THA SAENGSAWANG Ritthiamon - :THA SAENGSAWANG Ritthiamon
:WHT bye -
:CUB BARRERA AURA Yislan 4 :CUB BARRERA AURA Yislan
:TUR CINAR Mehmethan 1
:KGZ KHODZHIEV Anvarzhan 4 :KGZ KHODZHIEV Anvarzhan
:UKR PASHCHENKO Dmytro 1
:WHT bye - :RUS BADALIAN Robert
:RUS BADALIAN Robert -
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:IND CHONGTHAM Bishwamitra - :IND CHONGTHAM Bishwamitra
:WHT bye -
:IRI PARVIZI Mahdi 5 :IRI PARVIZI Mahdi
:COL IPIA Daniel 0
:SRB AMETOVIC Omer 5 :SRB AMETOVIC Omer
:POL JEDRYSIAK Oskar 0
:WHT bye - :MAR ESSAADI Hamza
:MAR ESSAADI Hamza -
:GER GOMAN Guiliano - :GER GOMAN Guiliano
:WHT bye -
:WHT bye - :KAZ TASHKENBAY Sanzhar
:KAZ TASHKENBAY Sanzhar -
:ROU GHINOIU Gheorge 5 :ROU GHINOIU Gheorge
:MDA VIERU Dumitru 0
:WHT bye - :UZB ISHJONOV Ibrokhim
:UZB ISHJONOV Ibrokhim -

 

Link to post
Share on other sites
Men's Youth Light Fly (46-49kg)
 
Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals
:AZE HUSEYNOV Nijat 5 :AZE HUSEYNOV Nijat 5 :AZE HUSEYNOV Nijat 0 Final
:EST MOROZOV Allan 0
:JPN ARATAKE Kazuma - :HUN HEGEDUS Levente 0
:HUN HEGEDUS Levente WO
:THA SAENGSAWANG Ritthiamon 4 :THA SAENGSAWANG Ritthiamon 0 :RUS BADALIAN Robert 5 :RUS BADALIAN Robert 1
:CUB BARRERA AURA Yislan 1
:KGZ KHODZHIEV Anvarzhan 0 :RUS BADALIAN Robert 5
:RUS BADALIAN Robert 5
:IND CHONGTHAM Bishwamitra 5 :IND CHONGTHAM Bishwamitra 5 :IND CHONGTHAM Bishwamitra 1 :KAZ TASHKENBAY Sanzhar 4
:IRI PARVIZI Mahdi 0
:SRB AMETOVIC Omer 4 :SRB AMETOVIC Omer 0
:MAR ESSAADI Hamza 1
:GER GOMAN Guiliano 0 :KAZ TASHKENBAY Sanzhar 5 :KAZ TASHKENBAY Sanzhar 4 No 3rd Place Match
:KAZ TASHKENBAY Sanzhar 5
:ROU GHINOIU Gheorge 0 :UZB ISHJONOV Ibrokhim 0
:UZB ISHJONOV Ibrokhim 5

 

Link to post
Share on other sites

Men's Youth Fly (52kg)

 

Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:KGZ TILEK UULU Zhakshylyk - :KGZ TILEK UULU Zhakshylyk
:WHT bye -
:NCA GUERRERO CUADRA Nelson 5 :NCA GUERRERO CUADRA Nelson
:ROU MANEA Marco 0
:UKR TSYKALO Ruslan 5 :UKR TSYKALO Ruslan
:ITA FAIS Lorenzo 0
:MAR KENITRI Yassine 0 :MDA TARANU Mihail
:MDA TARANU Mihail 5
:KAZ MURATULY Kenzhe 5 :KAZ MURATULY Kenzhe
:SCO MULLIGAN Lennon 0
:IRI RIGI Mostafa 0 :UZB MUZAFAROV Shakhzod
:UZB MUZAFAROV Shakhzod 5
:JPN KIRA Daiya RSC2 :JPN KIRA Daiya
:BRA RIBEIRO Ronald X
:WHT bye - :COL PALACIOS Juan
:COL PALACIOS Juan -
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:THA AONYAEM Thanakon - :THA AONYAEM Thanakon
:WHT bye -
:ARM GARBOYAN Ruben 0 :AZE ZAMANOV Ali
:AZE ZAMANOV Ali 3
:BLR SMALOUSKI Uladzislau 0 :RUS ZHOROV Evgenii
:RUS ZHOROV Evgenii 5
:HUN BERNATH Laszlo 5 :HUN BERNATH Laszlo
:POL KRZPIET Jakub 0
:IND VIKAS 5 :IND VIKAS
:BUL RADEV Yasen 0
:GER MESSINEO Francesco 0 :MGL ENKHZORIGT Sukhbat
:MGL ENKHZORIGT Sukhbat 5
:TUR SAYMAZ Sehzade 5 :TUR SAYMAZ Sehzade
:JOR ESHISH Huthaifa 0
:WHT bye - :ESP PANTOJA Juan
:ESP PANTOJA Juan -

 

Link to post
Share on other sites
Men's Youth Fly (52kg)
 
Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals
:KGZ TILEK UULU Zhakshylyk 4 :KGZ TILEK UULU Zhakshylyk 0 :UKR TSYKALO Ruslan 0 Final
:NCA GUERRERO CUADRA Nelson 1
:UKR TSYKALO Ruslan 5 :UKR TSYKALO Ruslan 5
:MDA TARANU Mihail 0
:KAZ MURATULY Kenzhe 0 :UZB MUZAFAROV Shakhzod 5 :UZB MUZAFAROV Shakhzod 5 :UZB MUZAFAROV Shakhzod 3
:UZB MUZAFAROV Shakhzod 5
:JPN KIRA Daiya 5 :JPN KIRA Daiya 0
:COL PALACIOS Juan 0
:THA AONYAEM Thanakon 1 :AZE ZAMANOV Ali 0 :RUS ZHOROV Evgenii 5 :RUS ZHOROV Evgenii 2
:AZE ZAMANOV Ali 4
:RUS ZHOROV Evgenii 5 :RUS ZHOROV Evgenii 5
:HUN BERNATH Laszlo 0
:IND VIKAS 1 :MGL ENKHZORIGT Sukhbat 5 :MGL ENKHZORIGT Sukhbat 0 No 3rd Place Match
:MGL ENKHZORIGT Sukhbat 4
:TUR SAYMAZ Sehzade 1 :ESP PANTOJA Juan 0
:ESP PANTOJA Juan 4

 

Link to post
Share on other sites

Men's Youth Bantam (56kg)

 

Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:THA CHOOJAN-AT Phanuwat - :THA CHOOJAN-AT Phanuwat
:WHT bye -
:AZE BABIROV Azrak 5 :AZE BABIROV Azrak
:KGZ ZHUSUPOV Maksat 0
:ROU PREDA Adrian 3 :ROU PREDA Adrian
:BRA CAPISTRANO Pablo 2
:RUS SHENDRIK Alexey 5 :RUS SHENDRIK Alexey
:GER SHADALOV Malik 0
:LAT PROKUDINS Matvejs - :LAT PROKUDINS Matvejs
:WHT bye -
:HUN SZARAZ Gergo 0 :KAZ SABYR Yerbolat
:KAZ SABYR Yerbolat 5
:CUB HORTA Saidel 5 :CUB HORTA Saidel
:BLR LEVANKOU Kiry 0
:WHT bye - :VEN CARFUNJOL ARTEAGA Jose
:VEN CARFUNJOL ARTEAGA Jose -
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:UKR TODOROV Dmytro - :UKR TODOROV Dmytro
:WHT bye -
:ESP IBARRECHE Oier 0 :ARM ASLIKYAN Ruslan
:ARM ASLIKYAN Ruslan 5
:ITA BALDASSI Michele 5 :ITA BALDASSI Michele
:POL MATERLA Marcel 0
:WHT bye - :JPN KAJIHARA Arashi
:JPN KAJIHARA Arashi -
:MGL BAYARSAIKHAN Altantulga 3 :MGL BAYARSAIKHAN Altantulga
:MDA PRISACARU Vitalie 0
:UZB ABDUMURODOV Dilshod 5 :UZB ABDUMURODOV Dilshod
:SVK LORINC Lukas 0
:JOR ALI Fahad 0 :COL VALDEZ JIMENEZ Jose David
:COL VALDEZ JIMENEZ Jose David 5
:WHT bye - :IND SACHIN
:IND SACHIN -

 

Link to post
Share on other sites
Men's Youth Bantam (56kg)
 
Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals
:THA CHOOJAN-AT Phanuwat 0 :AZE BABIROV Azrak 0 :RUS SHENDRIK Alexey 1 Final
:AZE BABIROV Azrak 5
:ROU PREDA Adrian 0 :RUS SHENDRIK Alexey 5
:RUS SHENDRIK Alexey 3
:LAT PROKUDINS Matvejs - :KAZ SABYR Yerbolat 3 :KAZ SABYR Yerbolat 4 :KAZ SABYR Yerbolat 1
:KAZ SABYR Yerbolat RSC2
:CUB HORTA Saidel 5 :CUB HORTA Saidel 0
:VEN CARFUNJOL ARTEAGA Jose 0
:UKR TODOROV Dmytro 1 :ARM ASLIKYAN Ruslan 2 :ITA BALDASSI Michele 0 :IND SACHIN 4
:ARM ASLIKYAN Ruslan 4
:ITA BALDASSI Michele WO :ITA BALDASSI Michele 3
:JPN KAJIHARA Arashi X
:MGL BAYARSAIKHAN Altantulga 0 :UZB ABDUMURODOV Dilshod 2 :IND SACHIN 5 No 3rd Place Match
:UZB ABDUMURODOV Dilshod 5
:COL VALDEZ JIMENEZ Jose David 0 :IND SACHIN 3
:IND SACHIN 5

 

Link to post
Share on other sites

Men's Youth Light (60kg)

 

Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:BLR STARYNSKI Vitali 5 :BLR STARYNSKI Vitali
:MEX RIVERA RIO SANCHEZ Gustavo 0
:ARM SAHAKYAN Artur 2 :BRA DOS REIS Yuri
:BRA DOS REIS Yuri 3
:KAZ SUYUNBAY Yelnur 5 :KAZ SUYUNBAY Yelnur
:NCA HERNANDEZ Michael 0
:IRI BABALOO Ramin 1 :SVK STANEK Adolf
:SVK STANEK Adolf 4
:UKR MASLENNIKOV Hennadii 0 :POL SULECKI Pawel
:POL SULECKI Pawel 5
:UZB TAGAYBAEV Aydos w/o :UZB TAGAYBAEV Aydos
:MAR EL BOUYAHAOUY Reda -
:DEN IDRISSI Elias 1 :ROU MAZAREANU Cristinel
:ROU MAZAREANU Cristinel 4
:ISR ABOD Rany 0 :COL OROBIO Jhon
:COL OROBIO Jhon 5
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:LAT GOLUBOVSKIS Maksims - :BUL ROSENOV Radoslav
:BUL ROSENOV Radoslav RSC1
:ESP FLORES LUQUE Salvador 5 :ESP FLORES LUQUE Salvador
:SRB ALICIC Semiz 0
:KGZ KULTAEV Askat RSC2 :KGZ KULTAEV Askat
:MDA SOLOVIOV Artur -
:RUS KOTOIAN Tengiz 2 :TUR OZMEN Kerem
:TUR OZMEN Kerem 3
:JPN TSUTSUMI Reito RSC2 :JPN TSUTSUMI Reito
:ITA SALERNO Daniele -
:AZE GURBANOV Jalal 5 :AZE GURBANOV Jalal
:HUN SAMU Ferenc 0
:MGL GANBAATAR Gan-Erdene 1 :CUB HERRERA MONTERO Jadier
:CUB HERRERA MONTERO Jadier 4
:GER KLIESCH Enrico 0 :IND GORKHA Akash
:IND GORKHA Akash 5

 

Link to post
Share on other sites
Men's Youth Light (60kg)
 
Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals
:BLR STARYNSKI Vitali 0 :BRA DOS REIS Yuri 1 :KAZ SUYUNBAY Yelnur 5 Final
:BRA DOS REIS Yuri 5
:KAZ SUYUNBAY Yelnur RSC1 :KAZ SUYUNBAY Yelnur 4
:SVK STANEK Adolf -
:POL SULECKI Pawel 0 :UZB TAGAYBAEV Aydos 2 :COL OROBIO Jhon 0 :KAZ SUYUNBAY Yelnur 1
:UZB TAGAYBAEV Aydos 5
:ROU MAZAREANU Cristinel 1 :COL OROBIO Jhon 3
:COL OROBIO Jhon 4
:BUL ROSENOV Radoslav 3 :BUL ROSENOV Radoslav 5 :BUL ROSENOV Radoslav 0 :JPN TSUTSUMI Reito 4
:ESP FLORES LUQUE Salvador 2
:KGZ KULTAEV Askat 0 :TUR OZMEN Kerem 0
:TUR OZMEN Kerem 5
:JPN TSUTSUMI Reito 5 :JPN TSUTSUMI Reito 5 :JPN TSUTSUMI Reito 5 No 3rd Place Match
:AZE GURBANOV Jalal 0
:CUB HERRERA MONTERO Jadier 4 :CUB HERRERA MONTERO Jadier 0
:IND GORKHA Akash 1

 

Link to post
Share on other sites
  • Sindo unfeatured this topic
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...