website statistics
Jump to content

Modern Pentathlon UIPM World Championships 2019


 Share
Followers 0

Recommended Posts

Modern Pentathlon UIPM World Championships 2019

 

HUN.gif Budapest (HUN) - 2 September 2019 - 8 September 2019 HUN.gif

 

112219g5grr0zvr0rrrrrh.png

 

Official Website 112255r04u4pz70n9mu99d.png
Programme 114826ez87b86sig8ubgz8.png
Results System 112255r04u4pz70n9mu99d.png
Results Database 160706oyh04y5y4bzsnssy.png
Facebook Page 000832qcaljaxz2cfx2jfq.png
Discussion Thread 160706oyh04y5y4bzsnssy.png
Link to post
Share on other sites

Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Monday, September 2nd
10:30 Women's Team Relay Fencing (Event 2/4), Ranking Round
13:00 Women's Team Relay Swimming (Event 1/4)
15:00 Women's Team Relay Fencing (Event 2/4), Bonus Round
16:15 Women's Team Relay Riding (Event 3/4)
18:00 Women's Team Relay Laser-Run (Event 4/4)


Tuesday, September 3rd
10:30 Men's Team Relay Fencing (Event 2/4), Ranking Round
13:00 Men's Team Relay Swimming (Event 1/4)
15:00 Men's Team Relay Fencing (Event 2/4), Bonus Round
16:15 Men's Team Relay Riding (Event 3/4)
18:00 Men's Team Relay Laser-Run (Event 4/4)


Wednesday, September 4th
09:30 Women's Individual Qualification, Swimming (Event 1/3), Group A
11:00 Women's Individual Qualification, Swimming (Event 1/3), Group B
11:15 Women's Individual Qualification, Fencing (Event 2/3), Group A
14:15 Women's Individual Qualification, Fencing (Event 2/3), Group B
17:15 Women's Individual Qualification, Laser-Run (Event 3/3), Group A
18:15 Women's Individual Qualification, Laser-Run (Event 3/3), Group B


Thursday, September 5th
08:30 Men's Individual Qualification, Fencing (Event 2/3), Group A
09:30 Men's Individual Qualification, Swimming (Event 1/3), Group B
11:00 Men's Individual Qualification, Swimming (Event 1/3), Group C
11:15 Men's Individual Qualification, Fencing (Event 2/3), Group B
12:00 Men's Individual Qualification, Swimming (Event 1/3), Group A
14:15 Men's Individual Qualification, Fencing (Event 2/3), Group C
16:15 Men's Individual Qualification, Laser-Run (Event 3/3), Group A
17:00 Women's Individual Final, Fencing (Event 2/4), Ranking Round
17:00 Women's Team Fencing (Event 2/4), Ranking Round
17:15 Men's Individual Qualification, Laser-Run (Event 3/3), Group B
18:15 Men's Individual Qualification, Laser-Run (Event 3/3), Group C


Friday, September 6th
10:30 Men's Individual Final, Fencing (Event 2/4), Ranking Round
10:30 Men's Team Fencing (Event 2/4), Ranking Round
13:45 Women's Individual Final, Swimming (Event 1/4)
13:45 Women's Team Swimming (Event 1/4)
14:45 Women's Individual Final, Fencing (Event 2/4), Bonus Round
14:45 Women's Team Fencing (Event 2/4), Bonus Round
16:30 Women's Individual Final, Riding (Event 3/4)
16:30 Women's Team Riding (Event 3/4)
18:30 Women's Individual Final, Laser-Run (Event 4/4)
18:30 Women's Team Laser-Run (Event 4/4)


Saturday, September 7th
13:45 Men's Individual Final, Swimming (Event 1/4)
13:45 Men's Team Swimming (Event 1/4)
14:45 Men's Individual Final, Fencing (Event 2/4), Bonus Round
14:45 Men's Team Fencing (Event 2/4), Bonus Round
16:30 Men's Individual Final, Riding (Event 3/4)
16:30 Men's Team Riding (Event 3/4)
18:30 Men's Individual Final, Laser-Run (Event 4/4)
18:30 Men's Team Laser-Run (Event 4/4)


Sunday, September 8th
10:30 Mixed Team Relay Fencing (Event 2/4), Ranking Round
14:30 Mixed Team Relay Swimming (Event 1/4)
15:30 Mixed Team Relay Fencing (Event 2/4), Bonus Round
16:45 Mixed Team Relay Riding (Event 3/4)
18:30 Mixed Team Relay Laser-Run (Event 4/4)

Link to post
Share on other sites
Women's Team Relay
Non-Olympic Event

Final Results

 

MEX.gif Mexico
OLIVER Mayan
ARCEO Mariana

1338234+291+291+522

 

HUN.gif Hungary
RETI Kamilla
BARTA Luca

1329234+298+297+500

 

KOR.gif South Korea
JEONG Mina
KIM Unju

1326244+300+283+499

 

Rank
Athletes
Nation
Result
Fencing
Swimming
Riding
Laser-Run
4
PRISE Eilidh
COLEMAN LENEHAN Kate
IRL.gif
1305
208
303
288
506
5
GUZI Blanka
SIMON Sarolta
HUN.gif
1303
203
296
278
526
6
KRENKOVA Karolina
CIPROVA Barbora
CZE.gif
1285
194
302
283
506
7
FRALTSOVA Kseniia
IBATULLINA Adelina
RUS.gif
1281
203
304
258
516
8
GU Yewen
ZHANG Mingyu
CHN.gif
1271
210
304
264
493
9
ABDELMAKSOUD Salma
MORSY Haydy
EGY.gif
1253
225
293
248
487
10
FOLLETT Charlie
GREEN Olivia
GBR.gif
1191
176
300
257
458
11
HENDRICK Heidi
ACHTERBERG Samantha
USA.gif
1177
162
301
274
440
12
LANGREHR Rebecca
SCHLEU Annika
GER.gif
979
215
302
EL
462
13
RINAUDO Alice
TOGNETTI Francesca
ITA.gif
519
219
300
DNF
DNS
Link to post
Share on other sites
Men's Team Relay
Non-Olympic Event

Final Results

 

GER.gif Germany
DOGUE Patrick
NOBIS Alexander

1506250+327+297+632

 

KOR.gif South Korea
JUNG Jinhwa
JUN Woongtae

1482216+334+278+654

 

RUS.gif Russia
KALIMULLIN Danil
LESUN Aleksander

1475238+327+294+616

 

Rank
Athletes
Nation
Result
Fencing
Swimming
Riding
Laser-Run
4
KASYANIK Kirill
RADZIUK Yaraslau
BLR.gif
1465
210
329
297
629
5
MOURCIA Jean Baptiste
HENRARD Alexandre
FRA.gif
1459
175
326
292
666
6
HAMED Ahmed
SHABAN Mohanad
EGY.gif
1449
214
321
283
631
7
KARDOS Bence
SZABO Illes
HUN.gif
1439
185
332
295
627
8
LAWRYNOWICZ Daniel
GUTKOWSKI Lukasz
POL.gif
1432
226
318
253
635
9
ZHANG Linbin
LUO Shuai
CHN.gif
1431
229
322
247
633
10
HEREDIA VIVES Aleix
GISPERT Joan
ESP.gif
1428
218
327
256
627
11
FAGUNDES Danilo
MUINHOS William
BRA.gif
1427
208
323
288
608
12
SILVA Melchor
CARRILLO Duilio
MEX.gif
1425
208
326
282
609
13
BILKO Martin
SVECHOTA Ondrej
CZE.gif
1413
191
326
272
624
14
COLASANTI Alessandro
GRASSELLI Valerio
ITA.gif
1408
199
329
279
601
15
MALITS Istvan
BERECZKI Richard
HUN.gif
1404
178
322
293
611
16
PILLAGE Myles
MURRAY Oliver
GBR.gif
1372
202
342
239
589
17
KOLEV Denis
MIHALEV Todor
BUL.gif
1350
174
318
254
604
18
ELGEZIRY Amro
EVANS Tyler
USA.gif
1156
215
335
EL
606
19
ILYASHENKO Pavel
SUKHAREV Vladislav
KAZ.gif
698
166
330
DSQ
DSQ
Link to post
Share on other sites
Women's Individual
Qualification Results
The Top 15 Athletes from each Group and the next 6 best unqualified Athletes between all Groups will qualify for the Final

 

Group A

 

Rank
Athletes
Nation
Result
Fencing
Swimming
Riding
Laser-Run
1
FRENCH Kate
GBR.gif
1041
264
287
-
490
2
NOWACKA Oktawia
POL.gif
1030
243
287
-
500
3
ASADAUSKAITE Laura
LTU.gif
1029
264
275
-
490
4
MICHELI Elena
ITA.gif
1027
229
293
-
505
5
PROKOPENKO Anastasiya
BLR.gif
1027
236
262
-
529
6
VENCKAUSKAITE Gintare
LTU.gif
1026
187
282
-
557
7
KIM Sunwoo
KOR.gif
1026
229
285
-
512
8
BATASHOVA Uliana
RUS.gif
1026
194
285
-
547
9
MUIR Joanna
GBR.gif
1025
194
288
-
543
10
KOHLMANN Janine
GER.gif
1025
215
281
-
529
11
OZYUKSEL Ilke
TUR.gif
1023
180
278
-
565
12
GULYAS Michelle
HUN.gif
1023
201
294
-
528
13
GUBAYDULLINA Gulnaz
RUS.gif
1019
194
298
-
527
14
FAKHRUTDINOVA Alise
UZB.gif
1017
257
280
-
480
15
ARCEO Mariana
MEX.gif
1013
208
276
-
529
16
KIM Sehee
KOR.gif
1011
222
277
-
512
17
YAMANAKA Shino
JPN.gif
1007
215
272
-
520
18
ZHONG Xiuting
CHN.gif
1005
222
275
-
508
19
ABDELMAKSOUD Salma
EGY.gif
994
222
282
-
490
20
GUZI Blanka
HUN.gif
985
173
278
-
534
21
GU Yewen
CHN.gif
981
236
274
-
471
22
SALMINEN Laura
FIN.gif
977
201
279
-
497
23
TOGNETTI Aurora
ITA.gif
973
194
284
-
495
24
KANDIL Amira
EGY.gif
970
229
277
-
464
25
STEINBORN Ronja
GER.gif
961
166
275
-
520
26
TOMONAGA Natsumi
JPN.gif
952
173
289
-
490
27
MOYA Leidis Laura
CUB.gif
946
194
276
-
476
28
BARBAZA Manon
FRA.gif
919
145
271
-
503
29
PRIBYLOVA Eliska
CZE.gif
913
201
249
-
463
30
BETTINELLI Alexandra
ARG.gif
895
180
276
-
439
31
PONCE Andrea
MEX.gif
864
152
256
-
456
32
ARANSIRI Sanruthai
THA.gif
846
173
286
-
387
33
HENDRICK Heidi
USA.gif
826
180
286
-
360
34
PRISE Eilidh
IRL.gif
421
145
276
-
DNS


 

Group B

 

Rank
Athletes
Nation
Result
Fencing
Swimming
Riding
Laser-Run
1
SCHLEU Annika
GER.gif
1015
236
282
-
497
2
CLOUVEL Elodie
FRA.gif
1014
292
296
-
426
3
SUMMERS Francesca
GBR.gif
1013
243
277
-
493
4
BRASSIL Sive
IRL.gif
1013
201
291
-
521
5
KIM Unju
KOR.gif
1013
243
262
-
508
6
LANGREHR Rebecca
GER.gif
1013
243
277
-
493
7
OLIVER Mayan
MEX.gif
1012
215
257
-
540
8
SILKINA Volha
BLR.gif
1012
250
279
-
483
9
KOVACS Sarolta
HUN.gif
1010
222
298
-
490
10
OTEIZA Marie
FRA.gif
1008
215
289
-
504
11
PRASIANTSOVA Iryna
BLR.gif
1008
229
268
-
511
12
PRAMPOLINI Irene
ITA.gif
1007
208
278
-
521
13
SOTERO Alice
ITA.gif
1006
208
296
-
502
14
ALEKSZEJEV Tamara
HUN.gif
1005
229
277
-
499
15
MALISZEWSKA Anna
POL.gif
1003
215
277
-
511
16
SHIMAZU Rena
JPN.gif
996
215
287
-
494
17
JURT Anna
SUI.gif
993
208
254
-
531
18
VARLEY Jessica
GBR.gif
993
194
271
-
528
19
IBATULLINA Adelina
RUS.gif
991
187
286
-
518
20
BURIAK Anna
RUS.gif
985
194
279
-
512
21
JEONG Mina
KOR.gif
971
187
289
-
495
22
ZHANG Mingyu
CHN.gif
964
173
288
-
503
23
ZAPATA Ayelen
ARG.gif
953
180
241
-
532
24
WEI Danni
CHN.gif
944
201
288
-
455
25
MORSY Haydy
EGY.gif
936
201
262
-
473
26
SERAPINAITE Ieva
LTU.gif
932
180
288
-
464
27
EUDES Anaïs
BEL.gif
916
187
277
-
452
28
OLIVER Catherine Mayran
MEX.gif
908
215
251
-
442
29
KOBECKA Marta
POL.gif
899
194
283
-
422
30
TAKAHASHI Ruka
JPN.gif
896
152
287
-
457
31
ABOUBAKR Sondos
EGY.gif
893
145
266
-
482
32
MATCHAVARIANI Natia
GEO.gif
855
173
257
-
425
33
FITZSIMMONS Kelly
CAN.gif
847
138
277
-
432
34
JAMIESON Rebecca
NZL.gif
747
107
257
-
383
Link to post
Share on other sites
Men's Individual
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th, 8th, 9th and 10th Athletes from each Group and the next 6 best unqualified Athletes between all Groups will qualify for the Final

 

Group A

 

Rank
Athletes
Nation
Result
Fencing
Swimming
Riding
Laser-Run
1
LIFANOV Alexander
RUS.gif
1129
242
306
-
581
2
VLACH Martin
CZE.gif
1128
210
301
-
617
3
DOGUE Patrick
GER.gif
1124
226
304
-
594
4
SUKHAREV Vladislav
KAZ.gif
1124
210
313
-
601
5
CARRILLO Duilio
MEX.gif
1122
242
301
-
579
6
PRADES Valentin
FRA.gif
1121
242
303
-
576
7
TSIKHANAU Pavel
BLR.gif
1121
226
303
-
592
8
JUNG Jinhwa
KOR.gif
1121
234
311
-
576
9
COLASANTI Daniele
ITA.gif
1119
210
301
-
608
10
SEO Changwan
KOR.gif
1114
202
310
-
602
11
ONO Tomoyuki
JPN.gif
1112
226
305
-
581
12
VAIVADA Dovidas
LTU.gif
1112
218
314
-
580
13
LOUBET Brice
FRA.gif
1111
176
302
-
633
14
PAVLYUK Denys
UKR.gif
1105
194
312
-
599
15
LI Shuhuan
CHN.gif
1100
186
294
-
620
16
HERNANDEZ Emiliano
MEX.gif
1093
210
299
-
584
17
SAVKIN Alexander
UZB.gif
1092
194
302
-
596
18
COLASANTI Alessandro
ITA.gif
1091
194
310
-
587
19
KHAMTSOU Ivan
BLR.gif
1090
210
303
-
577
20
SHABAN Mohanad
EGY.gif
1080
210
296
-
574
21
BELYAKOV Kirill
RUS.gif
1069
176
306
-
587
22
KUF Jan
CZE.gif
1040
194
309
-
537
23
NASCIMENTO Felipe
BRA.gif
1032
202
303
-
527
24
DERS Lester
CUB.gif
1021
162
310
-
549
25
IWAMOTO Shohei
JPN.gif
1011
178
302
-
531
26
MUINHOS William
BRA.gif
1009
186
291
-
532
27
MAGRAKVELIDZE Davit
GEO.gif
1004
178
299
-
527
28
EVANS Tyler
USA.gif
1001
138
303
-
560
29
ZLATKOV Aleksandar
BUL.gif
970
154
255
-
561


 

Group B

 

Rank
Athletes
Nation
Result
Fencing
Swimming
Riding
Laser-Run
1
ZHANG Linbin
CHN.gif
1137
234
300
-
603
2
JUN Woongtae
KOR.gif
1136
258
311
-
567
3
COOKE James
GBR.gif
1135
226
320
-
589
4
DOGUE Marvin Faly
GER.gif
1132
242
301
-
589
5
ELGENDY Ahmed
EGY.gif
1131
210
315
-
606
6
TOOLIS Thomas
GBR.gif
1128
234
313
-
581
7
PALAZKOV Ilya
BLR.gif
1127
218
308
-
601
8
MAROSI Adam
HUN.gif
1125
194
314
-
617
9
GRYCZ Marek
CZE.gif
1125
202
316
-
607
10
KALIMULLIN Danil
RUS.gif
1123
250
293
-
580
11
KASZA Robert
HUN.gif
1120
202
312
-
606
12
DE LUCA Riccardo
ITA.gif
1117
210
294
-
613
13
ZVEDENIUK Pavlo
UKR.gif
1114
218
311
-
585
14
LAWRYNOWICZ Daniel
POL.gif
1111
202
297
-
612
15
ZAPATA Emanuel
ARG.gif
1100
210
300
-
590
16
GISPERT Joan
ESP.gif
1095
226
312
-
557
17
HEREDIA VIVES Aleix
ESP.gif
1083
218
290
-
575
18
SILVA Leandro
ARG.gif
1078
178
312
-
588
19
SHIMANO Hikaru
JPN.gif
1072
186
311
-
575
20
FAGUNDES Danilo
BRA.gif
1064
160
297
-
607
21
KINDL David
CZE.gif
1060
178
295
-
587
22
NOBIS Alexander
GER.gif
1056
202
293
-
561
23
MICHSHENKO Vladislav
KAZ.gif
1055
210
300
-
545
24
SILVA Melchor
MEX.gif
1044
170
303
-
571
25
BEREZNIAKOV Hordii
UKR.gif
1030
170
298
-
562
26
KHIJAKADZE Gaga
GEO.gif
1021
162
293
-
566
27
KOLEV Denis
BUL.gif
1015
162
300
-
553
28
RUDDOCK Sam
USA.gif
996
146
311
-
539
29
KESORNPHORN Nattaphon
THA.gif
951
136
279
-
536


 

Group C

 

Rank
Athletes
Nation
Result
Fencing
Swimming
Riding
Laser-Run
1
BELAUD Valentin
FRA.gif
1133
250
301
-
582
2
KINDERIS Justinas
LTU.gif
1131
258
303
-
570
3
LEE Jihun
KOR.gif
1131
250
311
-
570
4
TYMOSHCHENKO Pavlo
UKR.gif
1131
234
297
-
600
5
DEMETER Bence
HUN.gif
1131
258
310
-
563
6
LIEBIG Fabian
GER.gif
1130
242
308
-
580
7
REGOS Gergely
HUN.gif
1128
226
293
-
609
8
CHOONG Joseph
GBR.gif
1128
218
315
-
595
9
HAMAD Eslam
EGY.gif
1128
210
309
-
609
10
STASIAK Sebastian
POL.gif
1127
226
306
-
595
11
STASKIEWICZ Szymon
POL.gif
1126
258
295
-
573
12
LUO Shuai
CHN.gif
1124
194
298
-
632
13
CURRY Samuel
GBR.gif
1117
210
313
-
594
14
GUSTENAU Gustav
AUT.gif
1105
218
316
-
571
15
PUCHKAREVSKIY Egor
RUS.gif
1090
210
309
-
571
16
DEJARDIN Pierre
FRA.gif
1080
170
297
-
613
17
PARISI Giuseppe Mattia
ITA.gif
1076
186
286
-
604
18
PINCUKS Oleksandrs
LAT.gif
1069
186
299
-
584
19
ILYASHENKO Pavel
KAZ.gif
1063
178
302
-
583
20
HAMED Ahmed
EGY.gif
1055
170
288
-
597
21
PADILLA Manuel
MEX.gif
1054
178
291
-
585
22
HAN Jiahao
CHN.gif
1050
218
319
-
513
23
MIHALEV Todor
BUL.gif
1016
178
297
-
541
24
GAJARDO Martin
CHI.gif
992
202
308
-
482
25
MIGUCHI Tomoya
JPN.gif
978
186
315
-
477
26
YOHUANG Phurit
THA.gif
970
138
308
-
524
27
INFAKTHA Ruchapoom
THA.gif
913
162
290
-
461
28
SHIVEL Luis
ESP.gif
475
178
297
-
0
29
NAKONECHNYI Ruslan
LAT.gif
475
162
313
-
0
30
LICHANEC Filip
SVK.gif
459
170
289
-
0
Link to post
Share on other sites
Women's Individual
Final Results

 

BLR.gif SILKINA Volha
1368270+283+297+518

 

ITA.gif MICHELI Elena
1357244+289+286+538

 

GBR.gif FRENCH Kate
1357246+281+283+547

 

Rank
Athletes
Nation
Result
Fencing
Swimming
Riding
Laser-Run
4
PROKOPENKO Anastasiya
BLR.gif
1345
217
266
292
570
5
SCHLEU Annika
GER.gif
1340
208
279
293
560
6
CLOUVEL Elodie
FRA.gif
1340
252
294
257
537
7
KIM Sunwoo
KOR.gif
1337
250
282
286
519
8
VENCKAUSKAITE Gintare
LTU.gif
1330
178
280
293
579
9
MUIR Joanna
GBR.gif
1327
185
285
285
572
10
OZYUKSEL Ilke
TUR.gif
1317
190
277
286
564
11
BATASHOVA Uliana
RUS.gif
1314
191
285
279
559
12
ARCEO Mariana
MEX.gif
1310
223
274
271
542
13
KOVACS Sarolta
HUN.gif
1309
216
293
296
504
14
KOHLMANN Janine
GER.gif
1307
221
277
293
516
15
SUMMERS Francesca
GBR.gif
1307
220
275
286
526
16
ZHONG Xiuting
CHN.gif
1300
226
271
281
522
17
PRASIANTSOVA Iryna
BLR.gif
1294
256
267
286
485
18
SOTERO Alice
ITA.gif
1289
208
294
279
508
19
LANGREHR Rebecca
GER.gif
1286
214
271
300
501
20
OTEIZA Marie
FRA.gif
1281
199
288
286
508
21
KIM Sehee
KOR.gif
1278
196
275
289
518
22
OLIVER Mayan
MEX.gif
1273
190
258
293
532
23
SHIMAZU Rena
JPN.gif
1268
190
286
271
521
24
FAKHRUTDINOVA Alise
UZB.gif
1265
214
282
286
483
25
ALEKSZEJEV Tamara
HUN.gif
1263
210
262
282
509
26
MALISZEWSKA Anna
POL.gif
1260
194
274
266
526
27
GULYAS Michelle
HUN.gif
1243
154
289
272
528
28
BRASSIL Sive
IRL.gif
1234
142
287
292
513
29
ABDELMAKSOUD Salma
EGY.gif
1231
204
269
246
512
30
YAMANAKA Shino
JPN.gif
1225
196
269
296
464
31
KIM Unju
KOR.gif
1198
184
255
245
514
32
PRAMPOLINI Irene
ITA.gif
1187
160
275
269
483
33
JURT Anna
SUI.gif
1177
140
249
268
520
34
GUBAYDULLINA Gulnaz
RUS.gif
1134
202
295
300
337
35
NOWACKA Oktawia
POL.gif
937
190
282
DNS
465
36
ASADAUSKAITE Laura
LTU.gif
190
190
DNS
DNS
DNS
Link to post
Share on other sites
Women's Team
Non-Olympic Event

Final Results

 

BLR.gif Belarus
SILKINA Volha
PROKOPENKO Anastasiya
PRASIANTSOVA Iryna

4007

 

GBR.gif Great Britain
FRENCH Kate
MUIR Joanna
SUMMERS Francesca

3991

 

GER.gif Germany
LANGREHR Rebecca
KOHLMANN Janine
SCHLEU Annika

3933

 

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PRAMPOLINI Irene
SOTERO Alice
MICHELI Elena
ITA.gif
3833
5
ALEKSZEJEV Tamara
KOVACS Sarolta
GULYAS Michelle
HUN.gif
3815
6
KIM Sunwoo
KIM Sehee
KIM Unju
KOR.gif
3813
7
OTEIZA Marie
BARBAZA Manon
CLOUVEL Elodie
FRA.gif
3540
8
ARCEO Mariana
OLIVER Mayan
OLIVER Catherine Mayran
MEX.gif
3491
9
YAMANAKA Shino
SHIMAZU Rena
TOMONAGA Natsumi
JPN.gif
3445
10
BATASHOVA Uliana
IBATULLINA Adelina
GUBAYDULLINA Gulnaz
RUS.gif
3439
11
MALISZEWSKA Anna
NOWACKA Oktawia
KOBECKA Marta
POL.gif
3096
12
SERAPINAITE Ieva
ASADAUSKAITE Laura
VENCKAUSKAITE Gintare
LTU.gif
2452
13
ZHONG Xiuting
GU Yewen
ZHANG Mingyu
CHN.gif
3245
14
ABDELMAKSOUD Salma
KANDIL Amira
MORSY Haydy
EGY.gif
3137
Link to post
Share on other sites
Men's Individual
Final Results

 

FRA.gif BELAUD Valentin
1468240+303+300+625

 

GBR.gif CHOONG Joseph
1453228+320+293+612

 

KOR.gif JUN Woongtae
1452226+309+285+632

 

Rank
Athletes
Nation
Result
Fencing
Swimming
Riding
Laser-Run
4
LEE Jihun
KOR.gif
1439
258
304
272
605
5
KASZA Robert
HUN.gif
1436
217
309
300
610
6
TYMOSHCHENKO Pavlo
UKR.gif
1434
229
291
286
628
7
PALAZKOV Ilya
BLR.gif
1429
232
307
279
611
8
HAMAD Eslam
EGY.gif
1426
220
306
286
614
9
PRADES Valentin
FRA.gif
1423
208
300
286
629
10
COOKE James
GBR.gif
1419
178
318
297
626
11
MAROSI Adam
HUN.gif
1419
226
310
286
597
12
JUNG Jinhwa
KOR.gif
1418
238
310
264
606
13
DEMETER Bence
HUN.gif
1417
215
299
300
603
14
GRYCZ Marek
CZE.gif
1415
208
311
293
603
15
LUO Shuai
CHN.gif
1414
191
292
291
640
16
KINDERIS Justinas
LTU.gif
1411
220
301
297
593
17
TSIKHANAU Pavel
BLR.gif
1409
199
297
300
613
18
LIEBIG Fabian
GER.gif
1404
185
301
300
618
19
ZHANG Linbin
CHN.gif
1403
220
295
284
604
20
DE LUCA Riccardo
ITA.gif
1398
222
289
284
603
21
ELGENDY Ahmed
EGY.gif
1398
162
309
286
641
22
LIFANOV Alexander
RUS.gif
1398
196
300
288
614
23
KALIMULLIN Danil
RUS.gif
1396
208
290
300
598
24
VLACH Martin
CZE.gif
1396
174
298
270
654
25
SUKHAREV Vladislav
KAZ.gif
1391
207
309
285
590
26
TOOLIS Thomas
GBR.gif
1386
196
308
289
593
27
STASIAK Sebastian
POL.gif
1380
191
302
286
601
28
CARRILLO Duilio
MEX.gif
1377
214
294
282
587
29
COLASANTI Daniele
ITA.gif
1375
166
294
286
629
30
ZVEDENIUK Pavlo
UKR.gif
1374
196
304
286
588
31
REGOS Gergely
HUN.gif
1367
160
295
293
619
32
DOGUE Patrick
GER.gif
1363
178
297
286
602
33
SEO Changwan
KOR.gif
1359
181
305
283
590
34
CURRY Samuel
GBR.gif
1342
172
308
281
581
35
STASKIEWICZ Szymon
POL.gif
1326
194
291
280
561
36
DOGUE Marvin Faly
GER.gif
1325
191
294
254
586
Link to post
Share on other sites
Men's Team
Non-Olympic Event

Final Results

 

KOR.gif South Korea
JUN Woongtae
LEE Jihun
JUNG Jinhwa

4309

 

HUN.gif Hungary
KASZA Robert
MAROSI Adam
DEMETER Bence

4272

 

GBR.gif Great Britain
CHOONG Joseph
COOKE James
TOOLIS Thomas

4258

 

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DOGUE Patrick
DOGUE Marvin Faly
LIEBIG Fabian
GER.gif
4092
5
PRADES Valentin
BELAUD Valentin
LOUBET Brice
FRA.gif
4002
6
PALAZKOV Ilya
TSIKHANAU Pavel
KHAMTSOU Ivan
BLR.gif
3928
7
LUO Shuai
ZHANG Linbin
LI Shuhuan
CHN.gif
3917
8
ZVEDENIUK Pavlo
TYMOSHCHENKO Pavlo
PAVLYUK Denys
UKR.gif
3913
9
HAMAD Eslam
ELGENDY Ahmed
PALAZKOV Ilya
EGY.gif
3904
10
PUCHKAREVSKIY Egor
KALIMULLIN Danil
LIFANOV Alexander
RUS.gif
3884
11
KINDL David
GRYCZ Marek
VLACH Martin
CZE.gif
3871
12
DE LUCA Riccardo
COLASANTI Daniele
COLASANTI Alessandro
ITA.gif
3864
13
STASIAK Sebastian
STASKIEWICZ Szymon
LAWRYNOWICZ Daniel
POL.gif
3817
14
CARRILLO Duilio
HERNANDEZ Emiliano
PADILLA Manuel
MEX.gif
3524
15
SUKHAREV Vladislav
ILYASHENKO Pavel
MICHSHENKO Vladislav
KAZ.gif
3509
16
IWAMOTO Shohei
ONO Tomoyuki
SHIMANO Hikaru
JPN.gif
3195
17
FAGUNDES Danilo
NASCIMENTO Felipe
MUINHOS William
BRA.gif
3105
18
MIHALEV Todor
KOLEV Denis
ZLATKOV Aleksandar
BUL.gif
3001
19
YOHUANG Phurit
KESORNPHORN Nattaphon
INFAKTHA Ruchapoom
THA.gif
2834
20
GISPERT Joan
HEREDIA VIVES Aleix
SHIVEL Luis
ESP.gif
2653
Link to post
Share on other sites
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share
×
×
  • Create New...