website statistics
Jump to content
  • Welcome to Totallympics, the home of Olympic Sports!

    Register now to gain access to all of our features and follow all sports events with us here on Totallympics!

     

Trampoline Gymnastics FIG World Championships 2019



Recommended Posts

  • Replies 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Official Schedule
Japan Standard Time (GMT +9)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Thursday, November 28th
10:00 Men's Individual Trampoline Qualification
10:00 Men's Team Trampoline Qualification
10:00 Mixed Team All-Around Qualification, Men's Individual Trampoline (Event 1/8)
10:00 Mixed Team All-Around Qualification, Women's Individual Tumbling (Event 2/8)
10:00 Women's Individual Tumbling Qualification
10:00 Women's Team Tumbling Qualification
11:00 Mixed Team All-Around Qualification, Women's Individual Trampoline (Event 3/8)
11:00 Women's Individual Trampoline Qualification
11:00 Women's Team Trampoline Qualification
14:00 Men's Individual Double Mini Trampoline Qualification
14:00 Men's Team Double Mini Trampoline Qualification
14:00 Mixed Team All-Around Qualification, Men's Individual Double Mini Trampoline (Event 4/8)
18:00 Mixed Team All-Around Qualification, Women's Individual Double Mini Trampoline (Event 5/8)
18:00 Women's Individual Double Mini Trampoline Qualification
18:00 Women's Team Double Mini Trampoline Qualification


Friday, November 29th
11:00 Men's Individual Tumbling Qualification
11:00 Men's Synchronized Trampoline Qualification
11:00 Men's Team Tumbling Qualification
11:00 Mixed Team All-Around Qualification, Men's Individual Tumbling (Event 6/8)
11:00 Mixed Team All-Around Qualification, Men's Synchronized Trampoline (Event 7/8)
12:00 Women's Synchronized Trampoline Qualification
12:00 Mixed Team All-Around Qualification, Women's Synchronized Trampoline (Event 8/8)
17:00 Men's Team Double Mini Trampoline Final
17:30 Women's Team Tumbling Final
18:15 Women's Team Double Mini Trampoline Final
18:45 Men's Team Tumbling Final
19:30 Women's Team Trampoline Final
20:10 Men's Team Trampoline Final


Saturday, November 30th
15:00 Men's Individual Trampoline Semifinal
15:00 Women's Individual Trampoline Semifinal
17:00 Women's Individual Tumbling Final
17:35 Men's Individual Double Mini Trampoline Final
18:25 Women's Synchronized Trampoline Final
18:55 Men's Synchronized Trampoline Final


Sunday, December 1st
14:00 Women's Individual Double Mini Trampoline Final
14:35 Men's Individual Tumbling Final
15:25 Women's Individual Trampoline Final
16:00 Men's Individual Trampoline Final
17:00 Mixed Team All-Around Final, Women's Individual Double Mini Trampoline (Event 1/8)
17:00 Mixed Team All-Around Final, Women's Individual Trampoline (Event 2/8)
17:20 Mixed Team All-Around Final, Women's Individual Tumbling (Event 3/8)
17:20 Mixed Team All-Around Final, Men's Individual Trampoline (Event 4/8)
17:40 Mixed Team All-Around Final, Men's Individual Double Mini Trampoline (Event 5/8)
17:40 Mixed Team All-Around Final, Women's Synchronized Trampoline (Event 6/8)
18:05 Mixed Team All-Around Final, Men's Individual Tumbling (Event 7/8)
18:05 Mixed Team All-Around Final, Men's Synchronized Trampoline (Event 8/8)

Link to post
Share on other sites
Men's Individual Trampoline
Qualification Results
The Top 24 Athletes (maximum 3 Athletes per NOC) will qualify for the Semifinal

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HANCHAROU Uladzislau
BLR.gif
115.440
2
GAO Lei
CHN.gif
114.995
3
DONG Dong
CHN.gif
114.010
4
LITVINOVICH Ivan
BLR.gif
113.710
5
TU Xiao
CHN.gif
112.845
6
USHAKOV Dmitrii
RUS.gif
112.840
7
YAN Langyu
CHN.gif
112.590
8
RABTSAU Aleh
BLR.gif
112.190
9
SCHMIDT Dylan
NZL.gif
111.750
10
MORANTE Allan
FRA.gif
111.215
11
YUDIN Andrey
RUS.gif
111.145
12
SAKAI Ryosuke
JPN.gif
110.760
13
ABREU Diogo
POR.gif
110.655
14
UNNO Hiroto
JPN.gif
110.645
15
MELNIK Mikhail
RUS.gif
110.385
16
UEYAMA Yasuhiro
JPN.gif
110.325
17
CLARKE Dominic
AUS.gif
110.295
18
RUTHERFORD Blake
AUS.gif
110.275
19
GANCHINHO Diogo
POR.gif
110.205
20
STAMP Andrew
GBR.gif
110.115
21
SHOSTAK Aliaksei
USA.gif
110.015
22
MARTIN Jorge
ESP.gif
109.810
23
SOEHN Keegan
CAN.gif
109.740
24
PFLEIDERER Matthias
GER.gif
109.675
25
DUDARAU Aliaksei
BLR.gif
109.170
26
DAVYDENKO Anton
UKR.gif
108.830
27
GOUZOU Pierre
FRA.gif
108.785
28
DUTRA Rayan
BRA.gif
108.740
29
MUTLU Gurkan
TUR.gif
108.705
30
NORDFORS Jonas
SWE.gif
108.415
31
MUSSABAYEV Danil
KAZ.gif
108.390
32
SWADLING Ty
AUS.gif
108.270
33
KOSHKADZE Tengizi
GEO.gif
107.935
34
VILARASAU Robert
ESP.gif
107.735
35
CANNONE Flavio
ITA.gif
107.685
36
IVANSKYI Mykyta
UKR.gif
107.445
37
ZAKRZEWSKI Artur
POL.gif
107.430
38
ALIYEV Pirmammad
KAZ.gif
107.390
39
KJAER Benjamin
DEN.gif
106.960
40
ADORNO Lucas
ARG.gif
106.945
41
VOGEL Fabian
GER.gif
106.705
42
GESUELLI Cody
USA.gif
106.040
43
VEGA David
ESP.gif
105.725
44
SMITH Oscar
SWE.gif
105.495
45
JAWORSKI Lukasz
POL.gif
105.020
46
BUYUKARSLAN Dogukan
TUR.gif
104.985
47
GLUCKSTEIN Jeffrey
USA.gif
104.890
48
MESSATFA Redha
ALG.gif
104.840
49
DEMIRO-O-DOMIRO Morgan
FRA.gif
104.730
50
CURY Federico
ARG.gif
104.635
51
PADILLA Ruben
USA.gif
104.455
52
TOBIAS Lucas
BRA.gif
104.195
53
WYSKIEL Maciej
POL.gif
103.965
54
GRAPSAS Marios
GRE.gif
103.650
55
GEENS Joris
BEL.gif
103.445
56
LORIA Luis
MEX.gif
103.405
57
LAVINO Marco
ITA.gif
103.030
58
THOMAS Aiden
AUS.gif
103.015
59
CEBALLOS Esaul
MEX.gif
102.625
60
SAVVIDIS Nikolaos
GRE.gif
102.580
61
AABERG Maans
SWE.gif
102.315
62
PETERSEN Teis
DEN.gif
102.280
63
FROESCHL Niklas
AUT.gif
101.910
64
ANDRADE Rafael
BRA.gif
101.855
65
AGHAMIROV Ruslan
AZE.gif
101.610
66
LOZANO Amado
MEX.gif
100.960
67
TEILLERS Roeland
NED.gif
100.625
68
AQUINO Bernardo
ARG.gif
99.660
69
ABRAHAMS Michael
NED.gif
98.810
70
MASHARIPOV Jurabek
UZB.gif
97.650
71
HASSAN Mohab
EGY.gif
97.575
72
ELBAHAT Nour
EGY.gif
97.005
73
SHERIF Seif
EGY.gif
96.915
74
SPATT Martin
AUT.gif
96.210
75
KISHI Daiki
JPN.gif
95.115
76
USMONOV Samirbek
UZB.gif
94.255
77
CHARTIER Jeremy
CAN.gif
92.975
78
WIZANI Benny
AUT.gif
89.990
79
TUSSUPOV Daniyar
KAZ.gif
89.420
80
ROZHKO Dmytro
UKR.gif
89.360
81
STOTZ Ralph
ARG.gif
85.730
82
FAROUX Josuah
FRA.gif
83.530
83
SHUH Nathan
CAN.gif
82.205
84
PALA Carlos Ramirez
BRA.gif
78.590
85
ALOI Dario
ITA.gif
77.085
86
FERREIRA Pedro
POR.gif
75.595
87
PIUNOV Oleg
AZE.gif
71.935
88
GRISHUNIN Ilya
AZE.gif
70.305
89
SANTOS Ricardo
POR.gif
69.380
90
BRUHIN Loan
SUI.gif
66.870
91
FEDORENKO Nikita
RUS.gif
64.700
92
PROSTOROV Mykola
UKR.gif
63.195
93
FRITZSCHE Lars
GER.gif
62.840
94
DEBACKER Simon
BEL.gif
61.855
95
BURNETT Jason
CAN.gif
61.790
96
GRACHYOV Igor
KAZ.gif
61.695
97
SAEIDABADI Mohammad
IRI.gif
52.185
98
HUSSEIN Khaled
EGY.gif
50.305
Link to post
Share on other sites
Men's Team Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GAO Lei
TU Xiao
DONG Dong
YAN Langyu
CHN.gif
342.535
2
DUDARAU Aliaksei
RABTSAU Aleh
LITVINOVICH Ivan
HANCHAROU Uladzislau
BLR.gif
341.340
3
MELNIK Mikhail
USHAKOV Dmitrii
YUDIN Andrey
FEDORENKO Nikita
RUS.gif
334.815
4
SAKAI Ryosuke
UEYAMA Yasuhiro
KISHI Daiki
UNNO Hiroto
JPN.gif
333.535
5
THOMAS Aiden
SWADLING Ty
RUTHERFORD Blake
CLARKE Dominic
AUS.gif
328.840
6
FAROUX Josuah
MORANTE Allan
DEMIRO-O-DOMIRO Morgan
GOUZOU Pierre
FRA.gif
324.730
7
GLUCKSTEIN Jeffrey
PADILLA Ruben
SHOSTAK Aliaksei
GESUELLI Cody
USA.gif
324.020
8
VEGA David
MARTIN Jorge
VILARASAU Robert
ESP.gif
323.270
9
GRACHYOV Igor
MUSSABAYEV Danil
ALIYEV Pirmammad
TUSSUPOV Daniyar
KAZ.gif
320.245
10
WYSKIEL Maciej
ZAKRZEWSKI Artur
JAWORSKI Lukasz
POL.gif
316.415
11
SMITH Oscar
NORDFORS Jonas
AABERG Maans
SWE.gif
316.225
12
DUTRA Rayan
PALA Carlos Ramirez
TOBIAS Lucas
ANDRADE Rafael
BRA.gif
315.690
13
STOTZ Ralph
ADORNO Lucas
CURY Federico
AQUINO Bernardo
ARG.gif
311.240
14
IVANSKYI Mykyta
DAVYDENKO Anton
PROSTOROV Mykola
ROZHKO Dmytro
UKR.gif
310.740
15
SANTOS Ricardo
GANCHINHO Diogo
ABREU Diogo
FERREIRA Pedro
POR.gif
307.010
16
CEBALLOS Esaul
LORIA Luis
LOZANO Amado
MEX.gif
306.990
17
SOEHN Keegan
CHARTIER Jeremy
BURNETT Jason
SHUH Nathan
CAN.gif
300.580
18
ELBAHAT Nour
HASSAN Mohab
HUSSEIN Khaled
SHERIF Seif
EGY.gif
291.495
19
SPATT Martin
FROESCHL Niklas
WIZANI Benny
AUT.gif
288.110
20
CANNONE Flavio
LAVINO Marco
ALOI Dario
ITA.gif
287.800
21
PFLEIDERER Matthias
FRITZSCHE Lars
VOGEL Fabian
GER.gif
279.220
22
AGHAMIROV Ruslan
PIUNOV Oleg
GRISHUNIN Ilya
AZE.gif
243.850
Link to post
Share on other sites
Women's Individual Tumbling
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DAVIDSON Shanice
GBR.gif
68.300
2
DANILENKO Viktoriia
RUS.gif
67.500
3
KEALY Megan
GBR.gif
66.900
4
DOUDICAN Eve
USA.gif
66.200
5
DELOGE Marie
FRA.gif
64.900
6
KRASNOKUTCKAIA Elena
RUS.gif
64.800
7
FANG Lulu
CHN.gif
64.600
8
STEPANOVA Elina
RUS.gif
64.600
9
ANTONIUS Aimee
GBR.gif
64.400
10
WAMBOTE Emilie
FRA.gif
64.100
11
SILICHEVA Irina
RUS.gif
63.800
12
BRAVO Hope
USA.gif
63.600
13
LAFFERTY Kaitlin
GBR.gif
63.500
14
HUANG Jingyi
CHN.gif
62.900
15
CALLON Lea
FRA.gif
62.900
16
SUGRIM Jordan
CAN.gif
62.500
17
STEINMETZ Isabel
USA.gif
62.200
18
KITAORI Eri
JPN.gif
61.700
19
OERSKOV Sara
DEN.gif
61.100
20
MCDONALD Ashley
USA.gif
60.700
21
HIPEL Zoe Lynn
CAN.gif
60.500
22
WATANABE Kotomi
JPN.gif
60.400
23
YANG Yahui
CHN.gif
59.400
24
NOERBY Johanne
DEN.gif
58.700
25
KOZIARSKA Daryna
UKR.gif
58.500
26
BEDDALL Georgia Ella
AUS.gif
58.300
27
BARBA Maria
POR.gif
56.400
28
HANSEN Sara la Cour
DEN.gif
56.300
29
BALKO Dorota
POL.gif
56.300
30
LAANAYA Isma
FRA.gif
56.000
31
KARAKUTSIA Oleksandra
UKR.gif
52.200
32
MERCADO Carolina
MEX.gif
50.700
33
PEETERS Tachina
BEL.gif
50.100
Link to post
Share on other sites
Women's Team Tumbling
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ANTONIUS Aimee
LAFFERTY Kaitlin
DAVIDSON Shanice
KEALY Megan
GBR.gif
199.600
2
KRASNOKUTCKAIA Elena
SILICHEVA Irina
DANILENKO Viktoriia
STEPANOVA Elina
RUS.gif
197.600
3
BRAVO Hope
STEINMETZ Isabel
MCDONALD Ashley
DOUDICAN Eve
USA.gif
192.000
4
LAANAYA Isma
CALLON Lea
WAMBOTE Emilie
DELOGE Marie
FRA.gif
191.900
5
HUANG Jingyi
FANG Lulu
YANG Yahui
CHN.gif
186.900
6
NOERBY Johanne
OERSKOV Sara
HANSEN Sara la Cour
DEN.gif
176.100
Link to post
Share on other sites
Women's Individual Trampoline
Qualification Results
The Top 24 Athletes (maximum 3 Athletes per NOC) will qualify for the Semifinal

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Lingling
CHN.gif
106.460
2
HUANG Yanfei
CHN.gif
105.375
3
MORI Hikaru
JPN.gif
105.065
4
LI Dan
CHN.gif
104.670
5
DOIHATA Chisato
JPN.gif
103.970
6
SATAKE Reina
JPN.gif
103.380
7
UYAMA Megu
JPN.gif
103.350
8
LABROUSSE Lea
FRA.gif
103.135
9
PAGE Bryony
GBR.gif
103.050
10
MACLENNAN Rosannagh
CAN.gif
102.995
11
ADAM Leonie
GER.gif
102.700
12
KYIKO Maryna
UKR.gif
102.580
13
GALLAGHER Laura
GBR.gif
102.550
14
NAVARRO LOZA Dafne Carolina
MEX.gif
102.265
15
SONGHURST Isabelle
GBR.gif
101.965
16
BELIANKINA Vera
RUS.gif
101.670
17
SMITH Samantha
CAN.gif
101.650
18
LEBEDEVA Iana
RUS.gif
101.575
19
GOMES Camilla
BRA.gif
101.355
20
AHSINGER Nicole
USA.gif
101.070
21
DRISCOLL Katherine
GBR.gif
100.580
22
GOLOVINA Luba
GEO.gif
100.520
23
MILETTE Sarah
CAN.gif
100.440
24
PICKERING Jessica
AUS.gif
100.430
25
MALKOVA Svitlana
UKR.gif
100.385
26
ROMERO ROSARIO Noemi
ESP.gif
100.085
27
ARTHUR Claire
AUS.gif
100.005
28
ROESLER Aileen
GER.gif
99.750
29
WARD Kira
AUS.gif
99.650
30
KASAPOGLOU Lila
GRE.gif
99.155
31
GOMES Alice
BRA.gif
99.040
32
KOCHESOK Susana
RUS.gif
98.795
33
SAIOTE Silvia
POR.gif
98.715
34
MARTINS Beatriz
POR.gif
98.710
35
OH Alyssa
USA.gif
98.560
36
KHATSIAN Anhelina
BLR.gif
98.455
37
CHAVARRIA Marina
ESP.gif
98.370
38
METHOT Sophiane
CAN.gif
98.015
39
BAHAMOLAVA Valiantsina
BLR.gif
97.685
40
LIMA Daienne
BRA.gif
97.670
41
DAVIDSON Madaline
NZL.gif
97.650
42
PRIEUR Marine
FRA.gif
97.290
43
KLIUCHNYK Diana
UKR.gif
97.285
44
RODRIGUEZ Melania
ESP.gif
97.110
45
PENEVA Hristina
BUL.gif
96.865
46
SCHURING Romana
NED.gif
96.855
47
SLATTERY Niamh
NED.gif
96.655
48
GARCIA Mariola
MEX.gif
96.515
49
HEINEN Ellen
USA.gif
95.670
50
SJOEBERG Lina
SWE.gif
95.640
51
NUNEZ Patricia
MEX.gif
94.080
52
SAINZ Cristina
ESP.gif
93.850
53
CHILO Fanny
SUI.gif
93.660
54
MAIOR Ingrid
BRA.gif
93.280
55
FLORES Melissa
MEX.gif
92.900
56
SAKELLARIDOU Antonia
GRE.gif
92.630
57
MICHELINI Costanza
ITA.gif
91.240
58
ROJO Alida
VEN.gif
89.715
59
JURBERT Marine
FRA.gif
88.050
60
ESPECHE Julieta
ARG.gif
87.660
61
HAMZA Malak
EGY.gif
87.095
62
AYDIN Sude
TUR.gif
87.045
63
GALLI Marianela
ARG.gif
86.505
64
COLOMBO Mara
ARG.gif
86.050
65
HASSAN Manar
EGY.gif
84.905
66
KUNDIUS Irina
RUS.gif
83.905
67
PENEVA Mariela
BUL.gif
81.695
68
RUZIEVA Farangiz
UZB.gif
68.235
69
MAKHARYNSKAYA Maryia
BLR.gif
65.200
70
ISMAIL Ashrakat
EGY.gif
64.235
71
LOBACH Nadiia
UKR.gif
63.735
72
ZHU Xueying
CHN.gif
61.680
73
POL Romee
NED.gif
58.370
74
BRECHE Anais
FRA.gif
52.595
75
CARVALHO Mariana
POR.gif
52.560
76
FRYDRYCHOVA Zita
CZE.gif
51.665
77
STEVENS Jessica
USA.gif
49.800
78
ABBAS Amna
EGY.gif
47.120
Link to post
Share on other sites
Women's Team Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Lingling
ZHU Xueying
LI Dan
HUANG Yanfei
CHN.gif
317.135
2
MORI Hikaru
DOIHATA Chisato
SATAKE Reina
UYAMA Megu
JPN.gif
312.530
3
GALLAGHER Laura
PAGE Bryony
SONGHURST Isabelle
DRISCOLL Katherine
GBR.gif
307.690
4
KOCHESOK Susana
KUNDIUS Irina
BELIANKINA Vera
LEBEDEVA Iana
RUS.gif
306.895
5
SMITH Samantha
METHOT Sophiane
MILETTE Sarah
MACLENNAN Rosannagh
CAN.gif
305.685
6
LOBACH Nadiia
KLIUCHNYK Diana
KYIKO Maryna
MALKOVA Svitlana
UKR.gif
300.250
7
PICKERING Jessica
WARD Kira
KIERATH Eva
ARTHUR Claire
AUS.gif
300.085
8
LIMA Daienne
GOMES Camilla
MAIOR Ingrid
GOMES Alice
BRA.gif
298.065
9
CHAVARRIA Marina
ROMERO ROSARIO Noemi
RODRIGUEZ Melania
SAINZ Cristina
ESP.gif
296.640
10
STEVENS Jessica
HEINEN Ellen
OH Alyssa
AHSINGER Nicole
USA.gif
295.300
11
NAVARRO LOZA Dafne Carolina
FLORES Melissa
NUNEZ Patricia
GARCIA Mariola
MEX.gif
293.300
12
LABROUSSE Lea
BRECHE Anais
PRIEUR Marine
JURBERT Marine
FRA.gif
288.475
13
KHATSIAN Anhelina
BAHAMOLAVA Valiantsina
MAKHARYNSKAYA Maryia
BLR.gif
261.340
14
COLOMBO Mara
GALLI Marianela
ESPECHE Julieta
ARG.gif
260.215
15
POL Romee
SCHURING Romana
SLATTERY Niamh
NED.gif
251.880
16
SAIOTE Silvia
MARTINS Beatriz
CARVALHO Mariana
POR.gif
249.985
17
HAMZA Malak
HASSAN Manar
ISMAIL Ashrakat
ABBAS Amna
EGY.gif
249.645
Link to post
Share on other sites
Men's Individual Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZALOMIN Mikhail
RUS.gif
76.000
1
PADILLA Ruben
USA.gif
76.000
3
MAKARSKII Vasilii
RUS.gif
75.700
4
MARTINEZ Andres
ESP.gif
74.000
5
BRUNO Mario
CAN.gif
73.900
6
SAMPAIO ROMAO Tiago
POR.gif
73.800
6
RENKERT Alexander
USA.gif
73.800
8
GLADENKOV Andrei
RUS.gif
73.700
9
MANJON AZCONA Carlos
ESP.gif
73.200
10
BERRIDGE Daniel
GBR.gif
73.100
10
CAEIRO Joao
POR.gif
73.100
12
SMITH Simon
USA.gif
73.000
13
BERNARDEZ Alejandro
ESP.gif
72.800
14
ADORNO Lucas
ARG.gif
72.700
15
CARVALHO COSTA Diogo
POR.gif
72.600
16
GRAY Rhys
GBR.gif
72.400
17
NORDFORS Jonas
SWE.gif
72.300
18
SCHMIDT Daniel
GER.gif
72.200
19
PEREZ Daniel
ESP.gif
71.700
20
ORR Noah
USA.gif
71.300
21
TANIGUCHI Ryohei
JPN.gif
70.900
22
DE WOLFF Guitho
NED.gif
70.800
23
AQUINO Bernardo
ARG.gif
70.600
24
ZHANG Zhenqian
CHN.gif
70.400
25
GREEN Harrison
GBR.gif
70.300
26
PARADISE Oliver
GBR.gif
70.100
27
ROBERTSON Campbell
NZL.gif
70.000
27
CABRAL Diogo
POR.gif
70.000
29
GILBERT Owen
AUS.gif
69.000
30
AXELSEN Damien
AUS.gif
68.600
31
ESCALLIER Santiago
ARG.gif
68.400
32
ABRAHAMS Michael
NED.gif
67.200
33
ODINTSOV Aleksandr
RUS.gif
65.400
34
CHATEAUVERT Emile
CAN.gif
62.700
35
TWIGGE Jordan
NZL.gif
60.700
36
CURY Federico
ARG.gif
60.100
37
SCHWAIGER Jonathon
CAN.gif
60.000
38
PHILLIPS Scott
NZL.gif
58.900
39
GEENS Wannes
BEL.gif
58.600
40
SMITH Lachlan
NZL.gif
55.500
41
PETRIE Jack
AUS.gif
34.300
42
CHOBOTARYOV Vladyslav
UKR.gif
30.300
43
SUNDQUIST Callum
CAN.gif
24.600
Link to post
Share on other sites
Men's Team Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GLADENKOV Andrei
ODINTSOV Aleksandr
ZALOMIN Mikhail
MAKARSKII Vasilii
RUS.gif
225.400
2
RENKERT Alexander
PADILLA Ruben
ORR Noah
SMITH Simon
USA.gif
222.800
3
MANJON AZCONA Carlos
BERNARDEZ Alejandro
PEREZ Daniel
MARTINEZ Andres
ESP.gif
220.300
4
CARVALHO COSTA Diogo
CABRAL Diogo
CAEIRO Joao
SAMPAIO ROMAO Tiago
POR.gif
220.300
5
BERRIDGE Daniel
PARADISE Oliver
GRAY Rhys
GREEN Harrison
GBR.gif
216.200
6
ESCALLIER Santiago
ADORNO Lucas
CURY Federico
AQUINO Bernardo
ARG.gif
214.800
7
SMITH Lachlan
ROBERTSON Campbell
PHILLIPS Scott
TWIGGE Jordan
NZL.gif
198.100
8
BRUNO Mario
SUNDQUIST Callum
CHATEAUVERT Emile
SCHWAIGER Jonathon
CAN.gif
196.600
9
AXELSEN Damien
GILBERT Owen
HATFIELD Ryan
PETRIE Jack
AUS.gif
171.900
Link to post
Share on other sites
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...