website statistics
Jump to content
  • Welcome to Totallympics, the home of Olympic Sports!

    Register now to gain access to all of our features and follow all sports events with us here on Totallympics!

     

Sprint Canoeing ICF World Championships 2019



Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sindo

    109

Top Posters In This Topic

Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Wednesday, August 21st
10:00 Women's K2 200m Heat 1
10:05 Women's K2 200m Heat 2
10:10 Men's C2 200m Heat 1
10:15 Men's C2 200m Heat 2
10:20 Men's C2 200m Heat 2
10:25 Women's C1 500m Heat 1
10:31 Women's C1 500m Heat 2
10:37 Women's C1 500m Heat 3
10:43 Men's K1 500m Heat 1
10:49 Men's K1 500m Heat 2
10:55 Men's K1 500m Heat 3
11:01 Men's K1 500m Heat 4
11:07 Men's K1 500m Heat 5
11:13 Men's K1 500m Heat 6
11:19 Men's C2 500m Heat 1
11:25 Men's C2 500m Heat 2
11:51 Men's K4 1000m Heat 1
11:58 Men's K4 1000m Heat 2
15:00 Women's K2 200m Semifinal
15:05 Men's C2 200m Semifinal 1
15:10 Men's C2 200m Semifinal 2
15:22 Men's K4 1000m Semifinal
16:50 Men's C1 200m Heat 1
16:55 Men's C1 200m Heat 2
17:00 Men's C1 200m Heat 3
17:05 Men's C1 200m Heat 4
17:10 Women's K1 200m Heat 1
17:15 Women's K1 200m Heat 2
17:20 Women's K1 200m Heat 3
17:25 Women's K1 200m Heat 4
17:30 Women's K1 200m Heat 5
17:35 Men's K1 200m Heat 1
17:40 Men's K1 200m Heat 2
17:45 Men's K1 200m Heat 3
17:50 Men's K1 200m Heat 4
17:55 Men's K1 200m Heat 5
18:00 Men's K1 200m Heat 6
18:05 Men's K1 200m Heat 7


Thursday, August 22nd
09:00 Men's C2 1000m Heat 1
09:07 Men's C2 1000m Heat 2
09:14 Men's C2 1000m Heat 3
09:21 Men's C2 1000m Heat 4
09:28 Men's K1 1000m Heat 1
09:35 Men's K1 1000m Heat 2
09:42 Men's K1 1000m Heat 3
09:49 Men's K1 1000m Heat 4
09:56 Men's K1 1000m Heat 5
10:03 Men's K1 1000m Heat 6
10:17 Women's K1 1000m Heat 1
10:24 Women's K1 1000m Heat 2
11:35 Women's C1 200m Heat 1
11:40 Women's C1 200m Heat 2
11:45 Women's C1 200m Heat 3
11:50 Women's C1 200m Heat 4
11:55 Men's C1 500m Heat 1
12:00 Men's C1 500m Heat 2
12:05 Men's C1 500m Heat 3
12:10 Men's C1 500m Heat 4
12:25 Men's K2 500m Heat 1
12:31 Men's K2 500m Heat 2
12:37 Men's K2 500m Heat 3
12:43 Women's K2 500m Heat 1
12:49 Women's K2 500m Heat 2
12:55 Women's K2 500m Heat 3
13:01 Women's K2 500m Heat 4
15:00 Men's C2 500m Semifinal
15:12 Women's C1 500m Semifinal 1
15:18 Women's C1 500m Semifinal 2
15:24 Men's K1 500m Semifinal 1
15:30 Men's K1 500m Semifinal 2
15:36 Men's K1 500m Semifinal 3
15:42 Women's K2 500m Semifinal 1
15:48 Women's K2 500m Semifinal 2
15:54 Women's K2 500m Semifinal 3
16:45 Men's C4 500m Heat 1
16:51 Men's C4 500m Heat 2
16:57 Women's C2 500m Heat 1
17:03 Women's C2 500m Heat 2
17:09 Women's C2 500m Heat 3
17:15 Men's K4 500m Heat 1
17:21 Men's K4 500m Heat 2
17:27 Men's K4 500m Heat 3
17:33 Men's K4 500m Heat 4
17:39 Women's K4 500m Heat 1
17:45 Women's K4 500m Heat 2
17:51 Women's K4 500m Heat 3


Friday, August 23rd
09:00 Women's K1 500m Heat 1
09:06 Women's K1 500m Heat 2
09:12 Women's K1 500m Heat 3
09:18 Women's K1 500m Heat 4
09:24 Women's K1 500m Heat 5
09:30 Men's K2 1000m Heat 1
09:37 Men's K2 1000m Heat 2
09:44 Men's K2 1000m Heat 3
09:51 Men's K2 1000m Heat 4
09:58 Men's K2 1000m Heat 5
10:05 Men's C1 1000m Heat 1
10:12 Men's C1 1000m Heat 2
10:19 Men's C1 1000m Heat 3
10:26 Men's C1 1000m Heat 4
10:33 Men's C1 1000m Heat 5
10:40 Men's C1 1000m Heat 6
11:20 Men's K2 200m Heat 1
11:25 Men's K2 200m Heat 2
11:30 Men's K2 200m Heat 3
11:35 Women's C2 200m Heat 1
11:40 Women's C2 200m Heat 2
12:03 Men's C1 500m Semifinal 1
12:09 Men's C1 500m Semifinal 2
12:15 Men's C1 500m Semifinal 3
12:21 Men's K2 500m Semifinal 1
12:27 Men's K2 500m Semifinal 2
14:30 Men's C2 200m Final B
14:35 Women's C1 500m Final B
14:41 Men's K1 500m Final C
14:47 Men's K1 500m Final B
15:03 Women's K2 200m Final
15:10 Men's C2 200m Final A
15:17 Women's C1 500m Final A
15:31 Men's K1 500m Final A
15:39 Men's C2 500m Final
15:53 Women's K2 1000m
16:03 Men's K4 1000m Final
16:18 Women's K1 200m Semifinal 1
16:23 Women's K1 200m Semifinal 2
16:28 Women's K1 200m Semifinal 3
16:33 Men's K1 200m Semifinal 1
16:38 Men's K1 200m Semifinal 2
16:43 Men's K1 200m Semifinal 3
16:48 Men's K1 200m Semifinal 4
16:53 Women's C1 200m Semifinal 1
16:58 Women's C1 200m Semifinal 2
17:03 Women's C1 200m Semifinal 3
17:32 Men's C2 1000m Semifinal 1
17:39 Men's C2 1000m Semifinal 2
17:46 Men's C2 1000m Semifinal 3
17:53 Women's K1 1000m Semifinal
18:07 Men's K1 1000m Semifinal 1
18:14 Men's K1 1000m Semifinal 2
18:21 Men's K1 1000m Semifinal 3


Saturday, August 24th
09:00 Women's K1 200m Final C
09:05 Women's K1 200m Final B
09:10 Men's K1 200m Final C
09:15 Men's K1 200m Final B
09:20 Women's C1 200m Final B
09:31 Men's C1 500m Final B
09:37 Men's K2 500m Final B
09:43 Women's K2 500m Final B
10:30 Men's C2 1000m Final B
10:37 Men's K1 1000m Final C
10:44 Men's K1 1000m Final B
11:33 Women's K1 200m Final A
11:41 Men's K1 200m Final A
11:49 Women's C1 200m Final A
12:03 Men's C2 1000m Final A
12:14 Men's K1 1000m Final A
12:25 Women's K1 1000m Final
12:40 Men's C1 500m Final A
12:48 Men's K2 500m Final A
12:56 Women's K2 500m Final A
15:00 Women's K1 500m Semifinal 1
15:06 Women's K1 500m Semifinal 2
15:12 Women's K1 500m Semifinal 3
15:18 Women's C2 500m Semifinal 1
15:24 Women's C2 500m Semifinal 2
15:30 Men's K2 1000m Semifinal 1
15:37 Men's K2 1000m Semifinal 2
15:44 Men's K2 1000m Semifinal 3
15:51 Men's C1 1000m Semifinal 1
15:58 Men's C1 1000m Semifinal 2
16:04 Men's C1 1000m Semifinal 3
16:30 Men's C1 200m Semifinal 1
16:35 Men's C1 200m Semifinal 2
16:40 Men's C1 200m Semifinal 3
16:45 Women's C2 200m Semifinal
16:50 Men's K2 200m Semifinal 1
16:55 Men's K2 200m Semifinal 2
17:00 Men's C4 500m Semifinal
17:06 Women's K4 500m Semifinal 1
17:12 Women's K4 500m Semifinal 2
17:18 Men's K4 500m Semifinal 1
17:24 Men's K4 500m Semifinal 2
17:30 Men's K4 500m Semifinal 3


Sunday, August 25th
10:10 Men's C1 200m Final B
10:15 Men's K2 200m Final B
10:20 Women's K1 500m Final C
10:26 Women's K1 500m Final B
10:32 Women's C2 500m Final B
10:38 Men's K4 500m Final B
10:44 Women's K4 500m Final B
10:50 Men's C1 1000m Final C
10:57 Men's C1 1000m Final B
11:04 Men's K2 1000m Final C
11:11 Men's K2 1000m Final B
11:34 Women's C2 500m Final A
11:44 Women's K1 500m Final A
12:00 Men's K2 1000m Final A
12:12 Men's C1 1000m Final A
12:29 Women's C2 200m Final
12:37 Men's C1 200m Final A
12:45 Men's K2 200m Final A
13:01 Men's C4 500m Final
13:11 Women's K4 500m Final A
13:21 Men's K4 500m Final A
14:30 Women's C1 5000m
15:10 Men's C1 5000m
15:50 Women's K1 5000m
16:25 Men's K1 5000m

Link to post
Share on other sites
Women's K2 200m
Non-Olympic Event

Heats Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams from each Heat will qualify for the Final, the 4th, 5th, 6th and 7th Teams from each Heat and the best 8th ranked Team between all Heats will qualify for the Semifinal

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Spela PONOMARENKO JANIC
Anja OSTERMAN
SLO.gif
37.14
2
Blanka KISS
Anna LUCZ
HUN.gif
37.91
3
Mariya POVKH
Liudmyla KUKLINOVSKA
UKR.gif
38.11
4
Brenda GUTIERREZ
Beatriz BRIONES
MEX.gif
39.21
5
Bridgitte HARTLEY
Donna HUTTON
RSA.gif
40.42
6
Eva BARRIOS
Laura PEDRUELO
ESP.gif
40.87
7
Ju-Chuan CHOU
Hui-Chi LIU
TPE.gif
42.29
8
Laura SKUKAUSKA
Katrina SMILTNIECE
LAT.gif
42.84
9
Amira KHERIS
Anfel ARABI
ALG.gif
44.96


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Maryna LITVINCHUK
Volha KHUDZENKA
BLR.gif
36.77
2
Tina DIETZE
Franziska JOHN
GER.gif
38.07
3
Kristina KOVNIR
Anastasiia DOLGOVA
RUS.gif
38.16
4
Jo BRIGDEN-JONES
Jaime ROBERTS
AUS.gif
38.34
5
Ekaterina SHUBINA
Yuliya BORZOVA
UZB.gif
39.30
6
Arezou HAKIMIMOGHADDAM
Hediye KAZEMI
IRI.gif
40.41
7
Jiemei Sarah CHEN
Jiexian Stephenie CHEN
SGP.gif
40.55
8
Kaitlyn MCELROY
Samantha BARLOW
USA.gif
42.56
Link to post
Share on other sites
Men's C2 200m
Non-Olympic Event

Heats Results
The 1st Teams from each Heat will qualify for the Final A, the 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th and 7th Teams from each Heat will qualify for the Semifinals

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Michal Marek LUBNIEWSKI
Arsen SLIWINSKI
POL.gif
37.21
2
Marko JELKIC
Petar IVIC
CRO.gif
38.80
3
Vitalii GOLIUK
Volodymyr TROTSIUK
UKR.gif
38.89
4
Ilie SPRINCEAN
Ilie OPREA
MDA.gif
39.36
5
Longkui WANG
Jiabin XU
CHN.gif
39.50
6
Gaurav TOMAR
Sunil Singh SALAM
IND.gif
41.30
7
Ryan GRADY
Jonathan GRADY
USA.gif
43.81
  Ali Dherar Kadhim ALDAIN
Tareq Sameer AL-GBURI
IRQ.gif
DNS


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Merey MEDETOV
Timur KHAIDAROV
KAZ.gif
36.76
2
Hleb SALADUKHA
Dzianis MAKHLAI
BLR.gif
36.90
3
Constantin DIBA
Gheorghe-Alexandru STOIAN
ROU.gif
39.14
4
Chun Leng TAN
Lucas Zhi Kai HUAN
SGP.gif
40.57
5
Mussa CHAMAUNE
Nordino MUSSA
MOZ.gif
42.94
6
Manuel ANTONIO
Benilson SANDA
ANG.gif
44.93
7
Nadir BOUKHARI-SARDI
Hadj-Khlifa DERNANI
ALG.gif
45.80


 

Heat 3

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Alberto PEDRERO
Pablo GRANA
ESP.gif
36.35
2
Ivan SHTYL
Alexander KOVALENKO
RUS.gif
37.03
3
Artur GULIEV
Elyorjon MAMADALIEV
UZB.gif
37.04
4
David KORISANSZKY
Robert MIKE
HUN.gif
38.42
5
Krystof HAJEK
Daniel KORINEK
CZE.gif
40.75
6
Buly DA CONCEICAO TRISTE
Roque FERNANDES DOS RAMOS
STP.gif
43.77
  Hermie MACARANAS
Ojay FUENTES
PHI.gif
DNS
Link to post
Share on other sites
Women's C1 500m
Non-Olympic Event

Heats Results
The 1st Athletes from each Heat will qualify for the Final A, the 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th and 7th Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Yanan MA
CHN.gif
2:11.37
2
Vanesa TOT
CRO.gif
2:15.30
3
Gulbakhor FAYZIEVA
UZB.gif
2:16.10
4
Gabriela LADICOVA
SVK.gif
2:16.77
5
Thi Phuong TRUONG
VIE.gif
2:17.54
6
Johanna HANDRICK
GER.gif
2:22.84
7
Namita CHANDEL
IND.gif
2:34.70
  Rosalyn ESGUERRA
PHI.gif
DNS


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Alena NAZDROVA
BLR.gif
2:09.91
2
Magda STANNY
POL.gif
2:14.96
3
Giada BRAGATO
HUN.gif
2:15.14
4
Afton FITZHENRY
GBR.gif
2:16.13
5
Dayumin DAYUMIN
INA.gif
2:19.24
6
Yuen Shan CHUI
HKG.gif
2:28.56
7
Lia GAETANO
USA.gif
2:30.84


 

Heat 3

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Anastasiia CHETVERIKOVA
UKR.gif
2:08.08
2
Kseniia KURACH
RUS.gif
2:12.77
3
Stefanica URSU
ROU.gif
2:16.04
4
Julia ESPINOSA MURILLO
ESP.gif
2:24.75
5
Orasa THIANGKATHOK
THA.gif
2:25.26
6
Julija GUTOVA
LAT.gif
2:27.48
  I Cheng LEONG
MAC.gif
DNS
Link to post
Share on other sites
Men's K1 500m
Heats Results
The 1st, 2nd, 3rd and 4th Athletes from each Heat and the 3 best 5th Athletes between all Heats will qualify for the Semifinals

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Tom LIEBSCHER
GER.gif
1:38.51
2
Pelayo ROZA
ESP.gif
1:40.11
3
Jan STERBA
CZE.gif
1:41.21
4
Ivan LUKYANOV
KAZ.gif
1:44.18
5
Kritaps LAUBE
LAT.gif
1:45.52
6
Atul KUMAR
IND.gif
1:51.30
7
Abdelmajid JABBOUR
MAR.gif
1:56.02
  Sulaiman Ahme. S. AL-SAMMARRAIE
IRQ.gif
DNS
  Amado CRUZ
BIZ.gif
DNS


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Maxim SPESIVTSEV
RUS.gif
1:40.71
2
Daniel JOHNSON
GBR.gif
1:42.09
3
Antun NOVAKOVIC
CRO.gif
1:42.61
4
Franck LE MOEL
FRA.gif
1:44.49
5
Abdusattor GAFUROV
TJK.gif
1:51.57
6
Fernando PIMENTA
POR.gif
2:05.53
  Saphan SWALEH
PAK.gif
DNS


 

Heat 3

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Przemyslaw KORSAK
POL.gif
1:42.86
2
Bram BRANDJES
NED.gif
1:43.91
3
Omar DE ANDRES
ARG.gif
1:45.49
4
Jesse LISHCHUK
USA.gif
1:50.49
5
Joaquim MANHIQUE
MOZ.gif
2:00.28
6
Jimmy JONAS
PLW.gif
2:30.67
  Nikola MALESKI
MKD.gif
DSQ
  Cristian CANACHE
VEN.gif
DNS


 

Heat 4

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Bence DOMBVARI
HUN.gif
1:39.48
2
Ervin HOLPERT
SRB.gif
1:40.83
3
Mikita BORYKAU
BLR.gif
1:41.90
4
Matteo TORNEO
ITA.gif
1:42.18
5
Yung-Chieh LIN
TPE.gif
1:44.26
6
Ahmed ELBEDWIHY
EGY.gif
1:52.77
7
Bram SANDERSON
DMA.gif
2:48.85


 

Heat 5

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Chi WANG
CHN.gif
1:41.79
2
Barry WATKINS
IRL.gif
1:41.85
3
Ilya PODPOLNYY
ISR.gif
1:43.50
4
Brandon Wei Cheng OOI
SGP.gif
1:44.27
5
Amin BOUDAGHI
IRI.gif
1:47.47
6
Serghei VIHROV
MDA.gif
1:51.91
7
Ka Wai KWOK
HKG.gif
1:56.37


 

Heat 6

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Thomas GREEN
AUS.gif
1:39.64
2
Oleh KUKHARYK
UKR.gif
1:40.20
3
David JOHANSSON
SWE.gif
1:44.85
4
Ioannis ODYSSEOS
CYP.gif
1:46.73
5
Rodion TUIGUNOV
KGZ.gif
1:50.19
6
Khairul Naim ZAINAL
MAS.gif
1:56.97
7
Nicholas ROBINSON
TTO.gif
2:01.38
Link to post
Share on other sites
Men's C2 500m
Non-Olympic Event

Heats Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams from each Heat will qualify for the Final, the 4th, 5th, 6th and 7th Teams from each Heat and the best 8th ranked Team between all Heats will qualify for the Semifinal

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jonatan HAJDU
Adam FEKETE
HUN.gif
1:42.81
2
Jan VANDREY
Conrad-Robin SCHEIBNER
GER.gif
1:43.47
3
Michal Marek LUBNIEWSKI
Arsen SLIWINSKI
POL.gif
1:43.85
4
Sergiu CRACIUN
Nicolae CRACIUN
ITA.gif
1:44.12
5
Evgeniy TENGEL
Maksim KRYSKO
BLR.gif
1:45.76
6
Alfonso BENAVIDES
Antoni SEGURA
ESP.gif
1:47.15
7
Eduard SHEMETYLO
Yurii VANDIUK
UKR.gif
1:47.60
8
Yutthana PORANANON
Pitpiboon MAHAWATTANANGKUL
THA.gif
1:53.99
9
Ryan GRADY
Jonathan GRADY
USA.gif
1:59.37


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Qiang LI
Song XING
CHN.gif
1:43.13
2
Pavel PETROV
Mikhail PAVLOV
RUS.gif
1:43.99
3
Artur GULIEV
Elyorjon MAMADALIEV
UZB.gif
1:44.14
4
Filip DVORAK
Tomas JANDA
CZE.gif
1:44.78
5
Constantin DIBA
Gheorghe-Alexandru STOIAN
ROU.gif
1:52.94
6
Gaurav TOMAR
Sunil Singh SALAM
IND.gif
1:53.76
7
Seonhong HWANG
Yiyeol KIM
KOR.gif
1:58.53
8
Mussa CHAMAUNE
Nordino MUSSA
MOZ.gif
2:12.79
  Daniel LEON
Cristian SOLA
ECU.gif
DNS
Link to post
Share on other sites
Men's K4 1000m
Non-Olympic Event

Heats Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams from each Heat will qualify for the Final, the 4th, 5th, 6th and 7th Teams from each Heat and the best 8th ranked Team between all Heats will qualify for the Semifinal

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Lukas REUSCHENBACH
Felix FRANK
Jakob THORDSEN
Tobias-Pascal SCHULTZ
GER.gif
2:57.88
2
Vasily POGREBAN
Aleksei VOSTRIKOV
Oleg SINIAVIN
Igor KALASHNIKOV
RUS.gif
2:59.67
3
Albert MARTI
Pedro VAZQUEZ LLENIN
Iago MONTEAGUDO
Aitor GORROTXATEGI
ESP.gif
3:06.28
4
Lukas TREFIL
Pavel DAVIDEK
Tomas VESELY
Martin SOBISEK
CZE.gif
3:11.91
5
Nathaniel ERREZ
Timothy BURDIAK
Nathan HUMBERSTON
Thom CROCKETT
USA.gif
3:20.02
6
Sunny KUMAR
Atul KUMAR
Sharma AJATSATRU
Ajit SINGH
IND.gif
3:23.78


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Gabor JAKUBIK
Juraj TARR
Denis MYSAK
Akos GACSAL
SVK.gif
2:54.90
2
Tamas KULIFAI
David TOTH
Csaba ERDOSSY
Benedek Tibor KOS
HUN.gif
2:56.50
3
Raman PIATRUSHENKA
Pavel MIADZVEDZEU
Vitaliy BIALKO
Ihar BAICHEUSKI
BLR.gif
2:59.96
4
Hristo REKOV
Veselin VULCHOV
Radoslav STEFANOV
Todor KOLEVSKI
BUL.gif
3:03.50
5
Dmytro BESPALKO
Vitalii BREZITSKYI
Vasyl SMILKA
Vitalii BYSTREVSKIY
UKR.gif
3:05.16
6
Abdusattor GAFUROV
Saidilhomkhon NAZIROV
Tohir NURMUHAMMADI
Zohirjon NABIEV
TJK.gif
3:28.21
Link to post
Share on other sites
Women's K2 200m
Non-Olympic Event

Semifinal Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams will qualify for the Final

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Jo BRIGDEN-JONES
Jaime ROBERTS
AUS.gif
37.10
2
Brenda GUTIERREZ
Beatriz BRIONES
MEX.gif
37.15
3
Ekaterina SHUBINA
Yuliya BORZOVA
UZB.gif
37.39
4
Bridgitte HARTLEY
Donna HUTTON
RSA.gif
38.08
5
Arezou HAKIMIMOGHADDAM
Hediye KAZEMI
IRI.gif
38.37
6
Eva BARRIOS
Laura PEDRUELO
ESP.gif
38.48
7
Jiemei Sarah CHEN
Jiexian Stephenie CHEN
SGP.gif
39.10
8
Kaitlyn MCELROY
Samantha BARLOW
USA.gif
39.22
9
Ju-Chuan CHOU
Hui-Chi LIU
TPE.gif
40.35
Link to post
Share on other sites
Men's C2 200m
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams from each Semifinal will qualify for the Final A, the 4th, 5th, 6th and 7th Teams from each Heat and the best 8th ranked Team between all Heats will qualify for the Final B

 

Semifinal 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Artur GULIEV
Elyorjon MAMADALIEV
UZB.gif
36.11
2
David KORISANSZKY
Robert MIKE
HUN.gif
36.96
3
Marko JELKIC
Petar IVIC
CRO.gif
37.67
4
Constantin DIBA
Gheorghe-Alexandru STOIAN
ROU.gif
38.07
5
Ilie SPRINCEAN
Ilie OPREA
MDA.gif
38.89
6
Gaurav TOMAR
Sunil Singh SALAM
IND.gif
38.98
7
Mussa CHAMAUNE
Nordino MUSSA
MOZ.gif
41.03
8
Buly DA CONCEICAO TRISTE
Roque FERNANDES DOS RAMOS
STP.gif
42.22
9
Nadir BOUKHARI-SARDI
Hadj-Khlifa DERNANI
ALG.gif
44.63


 

Semifinal 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
Ivan SHTYL
Alexander KOVALENKO
RUS.gif
35.85
2
Hleb SALADUKHA
Dzianis MAKHLAI
BLR.gif
36.77
3
Longkui WANG
Jiabin XU
CHN.gif
36.99
4
Vitalii GOLIUK
Volodymyr TROTSIUK
UKR.gif
37.86
5
Krystof HAJEK
Daniel KORINEK
CZE.gif
39.11
6
Chun Leng TAN
Lucas Zhi Kai HUAN
SGP.gif
40.48
7
Ryan GRADY
Jonathan GRADY
USA.gif
42.52
8
Manuel ANTONIO
Benilson SANDA
ANG.gif
42.67
Link to post
Share on other sites
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...