website statistics
Jump to content

Sprint Canoeing ICF World Championships 2017


 Share
Followers 0

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Official Schedule
Central European Summer Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Thursday, August 24th
08:30 Women's C2 500m Heat 1
08:36 Women's C2 500m Heat 2
08:42 Women's C2 500m Heat 3
08:48 Women's K1 500m Heat 1
08:54 Women's K1 500m Heat 2
09:00 Women's K1 500m Heat 3
09:06 Women's K1 500m Heat 4
09:12 Men's C2 500m Heat 1
09:18 Men's C2 500m Heat 2
09:28 Men's K1 1000m Heat 1
09:35 Men's K1 1000m Heat 2
09:42 Men's K1 1000m Heat 3
09:49 Men's K1 1000m Heat 4
09:56 Men's K1 1000m Heat 5
10:03 Men's C1 1000m Heat 1
10:10 Men's C1 1000m Heat 2
10:17 Men's C1 1000m Heat 3
10:27 Men's K2 200m Heat 1
10:32 Men's K2 200m Heat 2
10:37 Men's K2 200m Heat 3
10:42 Men's C1 200m Heat 1
11:47 Men's C1 200m Heat 2
10:52 Men's C1 200m Heat 3
11:02 Men's K2 500m Heat 1
11:08 Men's K2 500m Heat 2
11:14 Men's K2 500m Heat 3
11:20 Women's K2 500m Heat 1
11:26 Women's K2 500m Heat 2
11:32 Women's K2 500m Heat 3
11:42 Women's K2 1000m Heat 1
11:49 Women's K2 1000m Heat 2
11:56 Men's K2 1000m Heat 1
12:03 Men's K2 1000m Heat 2
12:10 Men's K2 1000m Heat 3
12:17 Men's K2 1000m Heat 4
15:30 Women's C2 500m Semifinal 1
15:36 Women's C2 500m Semifinal 2
15:42 Women's K1 500m Semifinal 1
15:48 Women's K1 500m Semifinal 2
15:54 Women's K1 500m Semifinal 3
16:00 Men's C2 500m Semifinal
16:10 Men's K1 1000m Semifinal 1
16:17 Men's K1 1000m Semifinal 2
16:24 Men's K1 1000m Semifinal 3
16:31 Men's K1 1000m Semifinal 4
16:38 Men's C1 1000m Semifinal 1
16:45 Men's C1 1000m Semifinal 2
16:55 Men's K2 200m Semifinal 1
17:00 Men's K2 200m Semifinal 2
17:05 Men's C1 200m Semifinal 1
17:10 Men's C1 200m Semifinal 2
17:20 Men's K2 500m Semifinal 1
17:26 Men's K2 500m Semifinal 2
17:32 Women's K2 500m Semifinal 1
17:38 Women's K2 500m Semifinal 2
17:48 Women's K2 1000m Semifinal
17:55 Men's K2 1000m Semifinal 1
18:02 Men's K2 1000m Semifinal 2
18:09 Men's K2 1000m Semifinal 3


Friday, August 25th
09:00 Men's K4 1000m Heat 1
09:07 Men's K4 1000m Heat 2
09:14 Men's C2 1000m Heat 1
09:21 Men's C2 1000m Heat 2
09:28 Men's C2 1000m Heat 3
09:38 Women's K1 200m Heat 1
09:43 Women's K1 200m Heat 2
09:48 Women's K1 200m Heat 3
09:53 Women's K1 200m Heat 4
09:58 Men's K1 200m Heat 1
10:03 Men's K1 200m Heat 2
10:08 Men's K1 200m Heat 3
10:13 Men's K1 200m Heat 4
10:18 Men's K1 200m Heat 5
10:23 Women's C1 200m Heat 1
10:28 Women's C1 200m Heat 2
10:33 Women's C1 200m Heat 3
10:38 Women's C1 200m Heat 4
10:43 Men's C2 200m Heat 1
10:48 Men's C2 200m Heat 2
10:53 Women's K2 200m Heat 1
10:58 Women's K2 200m Heat 2
11:08 Men's C1 500m Heat 1
11:14 Men's C1 500m Heat 2
11:20 Men's C1 500m Heat 3
11:26 Men's K1 500m Heat 1
11:32 Men's K1 500m Heat 2
11:38 Men's K1 500m Heat 3
11:44 Men's K1 500m Heat 4
11:50 Men's K4 500m Heat 1
11:56 Men's K4 500m Heat 2
12:02 Men's K4 500m Heat 3
12:08 Men's K4 500m Heat 4
12:14 Women's K4 500m Heat 1
12:20 Women's K4 500m Heat 2
12:26 Women's K4 500m Heat 3
12:36 Women's K1 1000m Heat 1
12:43 Women's K1 1000m Heat 2
16:30 Men's C1 500m Semifinal 1
16:36 Men's C1 500m Semifinal 2
16:42 Men's K1 500m Semifinal 1
16:48 Men's K1 500m Semifinal 2
16:54 Men's K1 500m Semifinal 3
17:29 Women's K1 1000m Semifinal
17:43 Men's K4 1000m Semifinal


Saturday, August 26th
09:09 Women's C2 500m Final B
09:15 Women's K1 500m Final B
09:25 Men's K1 1000m Final C
09:32 Men's K1 1000m Final B
09:39 Men's C1 1000m Final B
09:49 Men's K2 200m Final B
09:54 Men's C1 200m Final B
10:04 Women's K2 500m Final B
10:10 Men's K2 500m Final B
10:20 Men's K2 1000m Final B
10:35 Women's C2 500m Final A
10:41 Women's K1 500m Final A
10:47 Men's C2 500m Final
11:01 Men's K1 1000m Final A
11:08 Men's C1 1000m Final A
11:23 Men's K2 200m Final A
11:28 Men's C1 200m Final A
11:41 Men's K2 500m Final A
11:47 Women's K2 500m Final A
12:01 Women's K2 1000m Final
12:08 Men's K2 1000m Final A
15:27 Men's C2 1000m Semifinal 1
15:34 Men's C2 1000m Semifinal 2
15:44 Women's K1 200m Semifinal 1
15:49 Women's K1 200m Semifinal 2
15:54 Women's K1 200m Semifinal 3
15:59 Men's K1 200m Semifinal 1
16:04 Men's K1 200m Semifinal 2
16:09 Men's K1 200m Semifinal 3
16:14 Men's K1 200m Semifinal 4
16:19 Women's C1 200m Semifinal 1
16:24 Women's C1 200m Semifinal 2
16:29 Women's C1 200m Semifinal 3
16:34 Men's C2 200m Semifinal
16:39 Women's K2 200m Semifinal
16:49 Men's K4 500m Semifinal 1
16:55 Men's K4 500m Semifinal 2
17:01 Men's K4 500m Semifinal 3
17:07 Women's K4 500m Semifinal 1
17:13 Women's K4 500m Semifinal 2


Sunday, August 27th
08:56 Women's K1 200m Final B
09:01 Men's K1 200m Final C
09:06 Men's K1 200m Final B
09:11 Women's C1 200m Final B
09:21 Men's C2 1000m Final B
09:31 Women's K4 500m Final B
09:37 Men's K4 500m Final B
09:43 Men's C1 500m Final B
09:49 Men's K1 500m Final B
10:02 Men's K4 1000m Final
10:09 Men's C4 1000m
10:16 Women's K1 1000m Final
10:31 Men's C2 1000m Final A
10:46 Women's K1 200m Final A
10:51 Men's K1 200m Final A
10:56 Women's C1 200m Final A
11:09 Men's C2 200m Final
11:14 Women's K2 200m Final
11:27 Men's K1 500m Final A
11:33 Men's C1 500m Final A
11:47 Women's K4 500m Final A
11:53 Men's K4 500m Final A
14:30 Men's C1 5000m
15:00 Women's K1 5000m
15:40 Men's K1 5000m

Link to post
Share on other sites
Women's C2 500m
Heats Results
The 1st Teams from each Heat will qualify for the Final A, the 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th and 7th Teams from each Heat will qualify for the Semifinals

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VINCENT Katie
VINCENT-LAPOINTE Laurence
CAN.gif
1:59.649
2
BOBR Kamila
NAZDROVA Alena
BLR.gif
2:01.021
3
JEŽOVÁ Jana
SOUČKOVÁ Lenka
CZE.gif
2:07.932
4
COCO Patricia
PANIAGUA Adriana
ESP.gif
2:07.988
5
PRELLER Ophelia
LOSKE Annika
GER.gif
2:08.649
6
FITZHENRY Afton
GILL Bethany
GBR.gif
2:13.482
7
DRAGOMIRESCU Alexandra
POSTARIU Valentina
ROU.gif
2:16.638
8
OLARASU Maria
COCIU Daniela
MDA.gif
2:20.966
  KERDIKASHVILI Mariami
CHKHUTIASHVILI Nato
GEO.gif
DSQ


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ANDREEVA Irina
ROMASENKO Olesia
RUS.gif
2:02.469
2
CAILLERETZ Julie
DORANGE Eugénie
FRA.gif
2:08.258
3
SANTOS DE OLIVEIRA Andrea
APARECIDA ELIAS DA SILVA Ange.
BRA.gif
2:09.096
4
ANDRIYANI Riska
WAHYUNI Putri
INA.gif
2:10.646
5
MIKÉCIOVÁ Hana
VALOVA Lucia
SVK.gif
2:20.585
6
WANG Aorong
SHI Shuyi
CHN.gif
2:21.785
7
KUSHRAM Rajeshwari
DAS Meera
IND.gif
2:23.324
  MARTIN Kaley
ARMSTRONG Ann Marie
USA.gif
DNF


 

Heat 3

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TAKÁCS Kincső
BALLA Virág
HUN.gif
2:05.561
2
KUBOTA Manaka
SHIMAZU Sayako
JPN.gif
2:06.945
3
STANNY Magda
CZARNECKA Iwona
POL.gif
2:12.433
4
AVEGNO Anggie
ESPINOZA Lissette
ECU.gif
2:14.489
5
BARROS Beatriz
FARIA Márcia
POR.gif
2:21.667
6
NAING Thet Phyo
TUN Khaing Thazin
MYA.gif
2:32.072
7
BUKHANTSOVA Elizaveta
BOBROVA Margarita
KGZ.gif
2:44.872
Link to post
Share on other sites
Women's K1 500m
Heats Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes from each Heat and the 3 best next ranked Athletes between all Heats will qualify for the Semifinals

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
STAROVIC Milica
SRB.gif
1:54.339
2
CARRINGTON Lisa
NZL.gif
1:54.789
3
BRIGDEN-JONES Jo
AUS.gif
1:55.839
4
SHUBINA Ekaterina
UZB.gif
1:58.317
5
POLET Pauliina
FIN.gif
1:59.083
6
LEE Sunja
KOR.gif
2:00.161
7
WIDMER Franziska
SUI.gif
2:00.922
8
AVCI Hilal
TUR.gif
2:03.917


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ANIUSHINA Elena
RUS.gif
1:55.250
2
JØRGENSEN Emma Aastrand
DEN.gif
1:55.644
3
MEDVECZKY Erika
HUN.gif
1:55.822
4
LAZKANO Begoña
ESP.gif
1:56.444
5
EGAN Jennifer
IRL.gif
1:58.439
6
DOKIIENKO Nataliia
UKR.gif
1:58.889
7
HAKIMIMOGHADDAM Arezou
IRI.gif
1:59.566
8
ALDINA Madara
LAT.gif
2:02.044
9
RIOSA Nina
EST.gif
2:09.544


 

Heat 3

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MLÁDKOVÁ Ivana
SVK.gif
1:55.117
2
PORTELA Teresa
POR.gif
1:55.617
3
GARRO María Magdalena
ARG.gif
1:56.462
4
VAN TONDER Esti
RSA.gif
1:56.712
5
RUSSELL Michelle
CAN.gif
1:57.762
6
CAMPANA Sofia
ITA.gif
1:58.028
7
MARKIEWICZ Karolina
POL.gif
1:59.806
8
IBO Stevani Maysche
INA.gif
2:03.034
9
MCELROY Kaitlyn
USA.gif
2:06.528


 

Heat 4

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KHUDZENKA Volha
BLR.gif
1:51.675
2
HERING Sabrina
GER.gif
1:54.870
3
STENSILS Linnea
SWE.gif
1:55.286
4
SIMON Rebeka
GBR.gif
1:56.564
5
JAMELOT Lea
FRA.gif
1:58.092
6
KINCLOVA Sofie
CZE.gif
2:01.236
7
KLINOVA Inna
KAZ.gif
2:03.925
8
SOH Sze Ying
SGP.gif
2:07.692
Link to post
Share on other sites
Men's C2 500m
Non-Olympic Event

Heats Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams from each Heat will qualify for the Final, the 4th, 5th, 6th and 7th Teams from each Heat and the best 8th ranked Team between all Heats will qualify for the Semifinal

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SHTYL Ivan
MELANTEV Viktor
RUS.gif
1:42.516
2
KIRAJ Stefan
SCHEIBNER Conrad
GER.gif
1:43.549
3
KORISÁNSZKY Dávid
MIKE Róbert
HUN.gif
1:43.788
4
SPRINCEAN Ilie
NUTA Oleg
MDA.gif
1:43.988
5
BAHDANOVICH Andrei
MAKHLAI Dzianis
BLR.gif
1:44.282
6
VARGA Roland
HODGES Drew
CAN.gif
1:46.632
7
FUKSA Petr
KORINEK Daniel
CZE.gif
1:47.643
8
TARRA Anwar
SAPUTRA Dedi
INA.gif
1:51.966
9
AMBO Taito
NISHIKAWA Makoto
JPN.gif
1:52.788


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MIHALACHI Victor
CARP Leonid
ROU.gif
1:41.438
2
BARNIAK Tomasz
GLAZUNOW Wiktor
POL.gif
1:42.099
3
IANCHUK Dmytro
MISHCHUK Taras
UKR.gif
1:42.733
4
CRACIUN Sergiu
CRACIUN Nicolae
ITA.gif
1:44.194
5
MOUTAHIR Mohssine
MARTÍN Gonzalo
ESP.gif
1:46.960
6
YEMELYANOV Sergey
YEMELYANOV Timofey
KAZ.gif
1:47.694
7
SHA Ajit Kumar
TOMAR Gaurav
IND.gif
1:55.160
Link to post
Share on other sites
Men's K1 1000m
Heats Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th and 7th Athletes from each Heat and the best 8th ranked Athlete between all Heats will qualify for the Semifinals

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
POULSEN René Holten
DEN.gif
3:35.427
2
PETERS Artuur
BEL.gif
3:35.905
3
HUBERT Etienne
FRA.gif
3:36.072
4
RODRIGUEZ Roi
ESP.gif
3:37.399
5
ASADI Farzin
IRI.gif
3:41.366
6
YEMELYANOV Alexandr
KAZ.gif
3:45.877
7
STERN Matti
ISR.gif
3:50.033
8
PARK Juhyeon
KOR.gif
3:50.533
9
TEO Guang Yi Lucas
SGP.gif
3:55.238


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DOSTÁL Josef
CZE.gif
3:34.704
2
VERNICE Agustín
ARG.gif
3:36.520
3
ZAKRAJSEK Jost
SLO.gif
3:37.715
4
NOVAKOVIC Antun
CRO.gif
3:38.637
5
JUNIOR SOUTA Vagner
BRA.gif
3:39.437
6
ANOSHKIN Roman
RUS.gif
3:39.526
7
HANCOVSKI Dragan
SRB.gif
3:42.431
8
HE Long
CHN.gif
4:01.565
9
SERDITOV Maksim
KGZ.gif
4:01.909


 

Heat 3

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PIMENTA Fernando
POR.gif
3:39.250
2
SOLHAUG Jo Sondre
NOR.gif
3:40.533
3
JAKUBÍK Gábor
SVK.gif
3:43.133
4
KORNFEIND Christoph
AUT.gif
3:46.383
5
TOOTSI Tarmo
EST.gif
3:46.506
6
SAVIC Darko
BIH.gif
3:49.150
7
TUAN Yen-Yu
TPE.gif
3:53.983


 

Heat 4

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIEBSCHER Tom
GER.gif
3:37.254
2
KIRCHEV Miroslav
BUL.gif
3:40.415
3
NATHELL Martin
SWE.gif
3:40.604
4
GREGORY Magnus
GBR.gif
3:40.698
5
VILDE Aldis Arturs
LAT.gif
3:41.243
6
RICE Sean
RSA.gif
3:44.415
7
MRABET Mohamed Ali
TUN.gif
3:53.198
8
SELVARAJ Albert Raj
IND.gif
3:53.626


 

Heat 5

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
YURENIA Aleh
BLR.gif
3:36.003
2
KOPASZ Bálint
HUN.gif
3:37.853
3
STEWART Murray
AUS.gif
3:40.514
4
SUMMERMATTER Andri
SUI.gif
3:42.692
5
BRZEZINSKI Martin
POL.gif
3:43.442
6
SUZUKI Yasuhiro
JPN.gif
3:52.598
7
URBAN Marton Apor
USA.gif
4:04.931
Link to post
Share on other sites
Men's C1 1000m
Heats Results
The 1st Athletes from each Heat will qualify for the Final A, the 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th and 7th Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BRENDEL Sebastian
GER.gif
3:58.788
2
PIATROU Maksim
BLR.gif
4:00.049
3
VASBÁNYAI Henrik
HUN.gif
4:00.166
4
RUSNÁK Matej
SVK.gif
4:03.572
5
KACZOR Tomasz
POL.gif
4:03.716
6
DURÁN Daniel
ESP.gif
4:05.449
7
KOROBOV Vadim
LTU.gif
4:07.122
8
KARLSON Joosep
EST.gif
4:34.016
  TOME Takanori
JPN.gif
DNS


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FUKSA Martin
CZE.gif
3:52.192
2
QUEIROZ DOS SANTOS Isaquias
BRA.gif
3:54.125
3
TACCHINI Carlo
ITA.gif
4:00.930
4
SHAMSHURIN Kirill
RUS.gif
4:02.669
5
BART Adrien
FRA.gif
4:02.680
6
CRISTOBAL QUIRINO Jose Everar.
MEX.gif
4:06.453
7
TINTS Aivis
LAT.gif
4:06.558
8
CHOI Jisung
KOR.gif
4:12.942
9
TOMAR Gaurav
IND.gif
4:29.530


 

Heat 3

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TUKHTASIN UGLI Nurislom
UZB.gif
4:01.008
2
VANDIUK Yurii
UKR.gif
4:04.030
3
ESKANDANIHOSSEINI Seyedkia
IRI.gif
4:06.030
4
SPENCE Craig
CAN.gif
4:06.286
5
KODINOV Angel
BUL.gif
4:09.169
6
DIMOPOULOS Stefanos
GRE.gif
4:11.208
7
KUMPEZ Bruno
CRO.gif
4:12.991
8
CHOU En-Ping
TPE.gif
4:19.797
  TARNOVSCHI Oleg
MDA.gif
DNS
Link to post
Share on other sites
Men's K2 200m
Non-Olympic Event

Heats Results
The 1st Teams from each Heat will qualify for the Final A, the 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th and 7th Teams from each Heat will qualify for the Semifinals

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BIRKÁS Balázs
BALASKA Márk
HUN.gif
32.061
2
BERTOLINI Michele
SPOTTI Riccardo Maria
ITA.gif
32.445
3
LANKAS Aurimas
RAMANAUSKAS Edvinas
LTU.gif
32.695
4
MAZUR Piotr
KACZMAREK Pawel
POL.gif
33.400
5
ZAT'KO Miroslav
BEŇO Ľubomír
SVK.gif
33.556
6
ELENIUS Joel
JOHANSSON David
SWE.gif
33.861
7
BUASAMRONG Praison
SRICHART Aditep
THA.gif
34.856
8
SONG Kuongho
CHOI Minkyu
KOR.gif
35.350


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TORO Cristian
GARROTE Carlos
ESP.gif
32.409
2
RAUHE Ronald
HASELEU Timo
GER.gif
32.659
3
COCHRANE Ryan
POULIN Pierre-Luc
CAN.gif
33.187
4
DYACHENKO Alexander
LYAPUNOV Kirill
RUS.gif
33.398
5
CERNOMOROV Kyrylo
LAKMANOV Denys
UKR.gif
33.709
6
SEIDL Martin
BISICKY Ondrej
CZE.gif
33.931
7
JAVADOV Mirnazim
KARABUTA Ievgen
AZE.gif
34.953
8
YAN Jiahao
LI Zhuang
CHN.gif
37.181


 

Heat 3

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NOVAKOVIC Marko
GRUJIC Nebojsa
SRB.gif
33.155
2
MAKHNEU Vadzim
TRATSIAKOU Dzmitry
BLR.gif
34.005
3
FRANCESKIN Maks
DEBELJAK Vid
SLO.gif
34.383
4
BAYLE Pierrick
LE MOEL Franck
FRA.gif
34.533
5
BONDAR Kirill
BONDAR Maksim
KGZ.gif
35.833
6
MIZRAHI Stav
STERN Matti
ISR.gif
36.039
  HUDSON Cameron
CLACK Calvin
RSA.gif
DNS
Link to post
Share on other sites
Men's C1 200m
Non-Olympic Event

Heats Results
The 1st Athletes from each Heat will qualify for the Final A, the 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th and 7th Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MOJALLALIMOGHADAM Adel
IRI.gif
39.533
2
KOZYR Artsem
BLR.gif
39.666
3
BENAVIDES Alfonso
ESP.gif
40.005
4
LUBNIEWSKI Michal Marek
POL.gif
41.050
5
KOKAJI Takayuki
JPN.gif
43.133
6
TARLING Marc
CAN.gif
43.794
7
JELKIĆ Marko
CRO.gif
45.539


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOROVASHKOV Alexey
RUS.gif
39.807
2
KHAIDAROV Timur
KAZ.gif
40.379
3
BOROVYK Oleh
UKR.gif
41.090
4
CHOI Jisung
KOR.gif
44.024
5
KLEBIC Jasmin
BIH.gif
45.535
6
SHA Ajit Kumar
IND.gif
46.240


 

Heat 3

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NADIRADZE Zaza
GEO.gif
39.986
2
ŽUSTAUTAS Henrikas
LTU.gif
40.341
3
DRAHOKOUPIL Dan
CZE.gif
42.247
4
HAJDU Jonatán
HUN.gif
42.330
5
MENKOV Vadim
UZB.gif
43.230
6
ROSS Ian
USA.gif
45.003
7
DHERAR KADHIM AL DAIN Ali
IRQ.gif
45.103
Link to post
Share on other sites
Men's K2 500m
Non-Olympic Event

Heats Results
The 1st Teams from each Heat will qualify for the Final A, the 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th and 7th Teams from each Heat will qualify for the Semifinals

 

Heat 1

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JOUVE Sébastien
LE FLOCH DECORCHEMONT Gui.
FRA.gif
1:31.028
2
STROINSKI Kostja
ZAREMBA Maximilian
GER.gif
1:31.284
3
BOLTIC Simo
HANCOVSKI Dragan
SRB.gif
1:35.401
4
POULSEN René Holten
BOE Nils Jensen
DEN.gif
1:38.101
5
MCTAVISH Simon
ELLIS Jayden
AUS.gif
1:38.367
6
DERGUNOV Alexey
ALEXEYEV Yevgeniy
KAZ.gif
1:40.828
7
YAN Jiahao
LI Zhuang
CHN.gif
1:47.334


 

Heat 2

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GERMADE Rodrigo
WALZ Marcus
ESP.gif
1:30.976
2
LINKA Tibor
VLČEK Erik
SVK.gif
1:33.593
3
CARRERAS Gonzalo
DI GIACOMO Ezequiel
ARG.gif
1:33.682
4
BUCHVAROV Viliyan
REKOV Hristo
BUL.gif
1:34.587
5
PIATRUSHENKA Raman
BIALKO Vitaliy
BLR.gif
1:38.043
6
DOROFEEV Igor
BONDAR Maksim
KGZ.gif
1:38.576
7
FRANCESKIN Maks
DEBELJAK Vid
SLO.gif
1:43.643
8
SELVARAJ Albert Raj
ARAMBAM Gyanjit Singh
IND.gif
1:46.432


 

Heat 3

 

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NÁDAS Bence
TÓTKA Sándor
HUN.gif
1:30.343
2
GUSEV Oleg
BLINTCOV Vladislav
RUS.gif
1:31.143
3
ŠTĚRBA Jan
ŠLOUF Radek
CZE.gif
1:31.288
4
ALUPERE Kaarel
SULA Kaspar
EST.gif
1:33.699
5
KLICZKOWSKI Dorian
KUCZYNSKI Norbert
POL.gif
1:35.193
6
BLIXT Jhonny
KOPP David
SWE.gif
1:35.982
7
RIYONDRA Maizir
BUWONO Tri Wahyu
INA.gif
1:38.955
Link to post
Share on other sites
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share
×
×
  • Create New...