website statistics
Jump to content

Akin Baddy

Senior Member
  • Content Count

    45
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0

Personal Information

  • Nation
    India
  • Gender
    Male
  • Date of Birth
    30/12/95
  • Favourite Olympic Games
    Summer Olympic Games
  • Favourite Sports
    Badminton
  • Favourite Athletes
    Every Indian athletes
  • Real Name
    Akin
  • Living City
    Trivandrum
  • Job
    Trainee Engineer

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. [hide] Men's Singles - Final October 11th, 2020 Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 11th, 15:00, 2020 [1] N. Djokovic 1 3 R. Nadal [2] [/hide]
  2. [hide] Women's Singles - Final October 10th, 2020 Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 10th, 15:00, 2020 I. Swiatek 2 0 S. Kenin [4] [/hide]
  3. [hide] Men's Singles - Semifinals October 9th, 2020 4 Players, 2 Players will qualify for the Final Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 9th 2020 [1] N. Djokovic 2 3 S. Tsitsipas [5] October 9th 2020 [12] D. Schwartzman 0 3 R. Nadal [2] [/hide]
  4. [hide] Men's Singles - Semifinals October 9th, 2020 4 Players, 2 Players will qualify for the Final Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 9th 2020 [1] N. Djokovic 2 3 S. Tsitsipas [5] October 9th 2020 [12] D. Schwartzman 0 3 R. Nadal [2] [/hide]
  5. [hide] Women'sSingles -Semifinals October 8th, 2020 4 Players, 2 Players will qualify for the Final Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 8th, 15:00, 2020 I. Swiatek 1 2 N. Podoroska October 8th, TBA, 2020 [4] S. Kenin 0 2 P. Kvitova [7] [/hide]
  6. [hide] Men's Singles - Quarterfinals (Top Half Draw) October 6th - October 7th, 2020 8 Players, 4 Players will qualify for the Semifinals Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 7th 2020 [1] N. Djokovic 3 0 P. Carreno-Busta [17] October 7th 2020 [13] A. Rublev 1 3 S. Tsitsipas [5] Women's Singles
  7. [hide] Men's Singles - Quarterfinals (Bottom Half Draw) October 6th - October 7th, 2020 8 Players, 4 Players will qualify for the Semifinals Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 6th 2020 [12] D. Schwartzman 2 3 D. Thiem [3] October 6th 2020 J. Sinner 0 3 R. Nadal [2] Women's Singles - Quarterf
  8. [hide] Men's Singles - Round of 16 (Bottom Half Draw) October 4th - October 5th, 2020 16 Players, 8 Players will qualify for the Quarterfinals Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 4th 2020 L. Sonego 2 3 D. Schwartzman [12] October 4th 2020 H. Gaston 0 3 D. Thiem [3] October 4th 2020 [6] A. Z
  9. [hide] Men's Singles - Round of 16 (Top Half Draw) October 4th - October 5th, 2020 16 Players, 8 Players will qualify for the Quarterfinals Date & Time (GMT +2) Player 1 P1 P2 Player 2 October 5th 2020 N. Djokovic 3 1 K. Khachanov [15] October 5th 2020 [17] P. Carreno-Busta 3 2 D. Altmaier October 5th 2020
  10. [hide] Men's Singles Round of 128 Round of 64 Round of 32 SECTION 1 N. Djokovic [1] 3 N. Djokovic [1] 3 N. Djokovic [1] 3 M. Ymer 0 H. Delien 1 R. Berankis 0 R. Berankis 3 D. Galan 1 C. Norrie 1 T. Sandgren 0 C. Norrie 3 T. Sandgren 3
  11. [hide] Bronze Medal Match Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 30th 2018, h. 17:00 Serbia 0 3 United States Gold Medal Match Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 30th 2018, h. 20:30 Brazil 2 3 Poland [/hide]
  12. [hide] Semifinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 29th 2018, h. 17:00 Brazil 3 1 Serbia September 29th 2018, h. 20:30 Poland 2 3 United States [/hide]
  13. [hide] First Round September 29th - October 4th, 2018 24 Nations, 4 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Nations from each Group will qualify for the Second Round Group A Date & Time (GMT +9) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 29th 2018, h. 13:10 Mexico 2 3 Cameroon September 29th 2018, h. 15:40 Germany 1 3 Netherlands September 29th 2018, h. 19:20 Argentina
  14. [hide] Third Round September 26th - September 28th, 2018 6 Nations, 2 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for Semifinals Group I Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 26th 2018, h. 17:00 Brazil 2 3 Russia September 27th 2018, h. 17:00 United States 3 2 Russia September 28th 2018, h. 17:00 Brazil 3 1
  15. [hide] Second Round September 21st - September 23rd, 2018 16 Nations, 4 Groups, the 1st Nation from each Group and 2 best 2nd placed Nations between all Groups will qualify for the Third Round Group E Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 September 21st 2018, h. 17:00 Netherlands 1 3 Russia September 21st 2018, h. 21:15 Italy 3 0 Finland September 22nd 2018, h. 17
×
×
  • Create New...