website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

51 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

I po cemu si zakljucio da mladi ne koriste to pravo??? Pojedina radna mesta iziskuju glasanje za vladajucu stranku valjda si upoznat sa tim, ako zelis da zadrzis radno mesto u opstini, pojedinim drzavnim firmam ako ih imamo jos kao i privatnim ciji se gazda slizao sa vladajucom strankom moraces da glasas kako ti se naredi;) Ne znam da li pripadas mladjoj ili starijoj generaciji ali mogu ti preneti iz prve ruke da ce za koju godinu zdravstvo spasti na doktore sa kosovskim diplomama i med sestre i ostale med radnike sa kursom od 3 meseca:hatoff:

 

Po tome što je većina mojih drugara izašla na izbore jer su im 'mama ili tata rekli' ili da 'docrtaju Betmena, Staniju, Nikoliju, Mimi Mercedes na listić', dok neki ni ne žele da glasaju niti ih to interesuje, premda takvi prvi kritikuju stanje u državi.

 

Naravno da je partitokratija ogroman problem, ali dokle god bude primenjivana posredna 'demokratija' toga će biti u državnoj upravi i lok. samoupravi. Uostalom, zašto bih se ja kao član X partije borio za interese Y partije, valjda se upuštam u politiku zbog ličnih interesa, pa tek onda opštih, zar ne? To su uostalom takođe tekovine dok bajnog 'komunizma' i Partije druga Broza. Ali, kao što rekoh većina bi promene, ali sami ne žele da se menjaju. Vlast je reprezent većine naroda koja izlazi na izbore, ali ja bih se usudio da kažem, i uopšte kod nas. Animozitet između dva bloka partija koji je stvoren postaje nesnosan, a što je najgore ti blokovi su unutar sebe ideološki podeljeni i bore se isključivo za prevlast, pritom ne nudeći NIŠTA. Naravno da su interesi na prvom mestu, ali brate, bar ponudi neki program.

 

Odakle ti ovaj podatak za zdravstvo? Štaviše, uveren sam da zdravstenim sistemom vlada nekoliko lekarskih grupacija, porodica, klika, čega god, iz NS-a i BG-a koji teraju svoju decu (koja nisu za lekare) da rade taj posao i naslede porodični 'biznis' i ubacuju ih pošto-poto bez obzira da li oni to želeli ili ne! Znam nekoliko primera i mislim da je stanje alarmantno, po mom mišljenju je to najveći problem srpskog zdravstva.

 

Rak rana srpske 'elite' (u svim sferama) - sujeta je previše prodrela u sve pore društva i tako iznemogla upravlja, uostalom, i našim životima. Lagodno im je da žive unutar svojih bedema kritizerstva i zadrže postojeće stanje.

 

Mislim da smo previše zastranili, doduše... :lol: Ali zdrave diskusije i razmene mišljenja u bilo kom pogledu je dobra, zar ne? ;) Samo želim da objasnim da smo svi krivi ponaosob na neki način - direktno ili indirektno. Ne branim niti Vučića, niti prethodne režime, samo ne volim generalizaciju i naklonjenost populizmu i kritizerstvu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Майкл said:

 

Srbija je u krizu, gledajući ukupnu situaciju, od 1981. godine, tako da opušteno, novi političar, status quo ostavljen :d Nema potrebe za imenima i sličnim stvarima, logično je da će neko ko ima koristi od datog režima podržavati taj režim, zar tome politika i ne služi? ;)

 

Mladi beže iz zemlje jer ne žele da preuzmu odgovornost ni za šta, puštaju penzionere da odlučuju o njihovoj budućnosti... Zato i beže. Nije nama problem vlast, problem je u nama samima, dokle god neplaćanje poreza, švercovanje i rušenje svojih gradova bude rutina i deo svakodnevice nećemo mi niđe iz ovog blata.

Iskreno se nadam da se podebljani deo ne odnosi na mene pošto me za politiku zabole ona stvar. Ovo je sportski forum i valjda bi trebalo da nas, bar ovde, bude isključivo briga za sport. Volim sport, a volim i našu zemlju i ponosan sam na svaki uspeh koji naši sportisti, pod našom zastavom ostvare na nekom takmičenju. I mnogo mi je drago što napokon dobijaju ono što im i pripada, i što im država omogućava normalne uslove za treninge i rad. 

 

Sportisti ne napuštaju zemlju, bar ne u onoj meri kako je to bilo ranije. Njih uspevaju da zadrže, a oni su dobar primer. 

 

Za drugi deo posta se u potpunosti slažem. Mladi, ne da ne uzimaju stvari u svoje ruke, nego su sa svakom novom generacijom sve gluplji i sve retardiraniji. Kao student išao sam i ja vani da rmbačim preko leta da uštedim koju kintu. Brao sam salatu u Švedskoj za 1.000 evra (mesečno), što kad odboješ troškove puta i smeštaja tamo nije ništa (vratiš se sa par stotina evra koje možeš zaraditi i ovamo). I znam mnogo njih koji i danas idu vani da rade slične stvari, a ovamo ih ni puškom ne bi naterao da to rade. Neću da radim za bedne pare, to je glavni razlog. Satnica od 6 evra u Švedskoj deluje primamljivo za nas ovde, ali tamo za taj novac ne možeš da uzmeš ni kutiju cigareta (kad uporediš sa kupovnom moći kod nas dođe ti ga na isto). Odoh u off al jebiga 

Link to comment
Share on other sites

http://www.politika.rs/scc/clanak/368055/Sport/Ostali-sportovi/Srebro-iz-Rija-ohrabrenje-za-Tokio

Izgleda da ostaje k4 1000 za muskarce:( ali za nas je bitnije da su tu c1 200 i c2 500 za zene:cheer:  Izgleda da savez shvata ozbiljno ovaj ciklus i nadam se da ce shvatiti i kako se tempira forma:d

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

http://www.politika.rs/scc/clanak/368055/Sport/Ostali-sportovi/Srebro-iz-Rija-ohrabrenje-za-Tokio

Izgleda da ostaje k4 1000 za muskarce:( ali za nas je bitnije da su tu c1 200 i c2 500 za zene:cheer:  Izgleda da savez shvata ozbiljno ovaj ciklus i nadam se da ce shvatiti i kako se tempira forma:d

 

Vidim doveli su madjara za trenera :d

Link to comment
Share on other sites

Inace taj Madjar nas buduci trener je trenirao Matiju Ljubeka, Milana i Natasu Janic. Covek zna znanje :d A trenirao je i mnogo madjarskih takmicara.

 

poslednje dve godine je bio trener Anna Kárász i sa njom uzeo srebro na SP u k1 500 2015.

Edited by dareza
Link to comment
Share on other sites

 "Клупски тренери, односно тренери појединих такмичара, више неће учествовати на репрезентативним припремама, нити ће своје такмичаре водити на одвојене припреме. Сви репрезентативци припремаће се заједно, под надзором репрезентативних тренера и селектора, а у репрезентацију ће се улазити искључиво доказивањем у једноседима. Тада ће селектор и тренери одредити и посаде групних чамаца"

 

ovo je nesto najbolje sto sam procitao :d

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jesse_Pinkman) said:

Hahahah pomesao sam ih sa Hrvatima, mislio sam Hrvata za veslanje:lol:

Ma nama ne treba trener za veslanje. Mi imamo dobre takmicare. Nama samo treba da se postave posade sada i da se ne diraju do 2020. A to moze da uradi bilo koji trener. Ne moze se ocekivati neki rezultat kad ti svake godine imas novu posadu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...