website statistics
Jump to content

Varljivo leto 2023. Road to Paris 2024


 Share

Recommended Posts

Евелин Ујхељи се пласирала у полуфинале U17 Светског првенства (данас у 16). Противница иста као у полуфиналу ЕП, Вероника Вилк из Хрватске.

За викенд Геџин меморијал у Младеновцу (рвање, само ГР) и Мастерс у Будимпешти (џудо).

Ако следеће године не буде Светског првенства у џудоу (а за сад га нема у календару), овај Мастерс носи највише бодова за овај Олимпијски циклус. Седмо место носи скоро колико бронза на Грен слем турниру. Ко овде оствари добар пласман, скоро сигурно иде на ОИ.

Андреа Стојадинов извукла Когу у 1/8, Милица Николић имала добар жреб, мислим да би могла далеко. Марица Перишић, прва рунда Лиен, друга Фунакубо, баш није имала среће. Милица Жабић има Толофуу у 1/8, ако то прође могла би и до медаље кроз репесаж, тешко ће проћи 1/4, ту је чека Томита.

Страхиња Бунчић Батогтог па Гаитеро Мартин, тешко ће проћи, мада гледам цео жреб, не постоји место са којег га видим у 8 најбољих. Немања Мајдов избегао Грузијце до 1/2, али има Тота у 1/8, па Бобонова у 1/4, код њега је највеће питање како ће изгледати после операције. У -100, фали доста квалитетних бораца, али не очекујем много од наших. Кукољ би могао до 1/4, а могао би и да испадне у првој рунди, Шархан га је добио на једном турниру ове године, Дошен има Костоева, 1/8 Фонсеку, 1/4 Фара/Коцојев. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pedja789 said:

Евелин Ујхељи се пласирала у полуфинале U17 Светског првенства (данас у 16). Противница иста као у полуфиналу ЕП, Вероника Вилк из Хрватске.

За викенд Геџин меморијал у Младеновцу (рвање, само ГР) и Мастерс у Будимпешти (џудо).

Ако следеће године не буде Светског првенства у џудоу (а за сад га нема у календару), овај Мастерс носи највише бодова за овај Олимпијски циклус. Седмо место носи скоро колико бронза на Грен слем турниру. Ко овде оствари добар пласман, скоро сигурно иде на ОИ.

Андреа Стојадинов извукла Когу у 1/8, Милица Николић имала добар жреб, мислим да би могла далеко. Марица Перишић, прва рунда Лиен, друга Фунакубо, баш није имала среће. Милица Жабић има Толофуу у 1/8, ако то прође могла би и до медаље кроз репесаж, тешко ће проћи 1/4, ту је чека Томита.

Страхиња Бунчић Батогтог па Гаитеро Мартин, тешко ће проћи, мада гледам цео жреб, не постоји место са којег га видим у 8 најбољих. Немања Мајдов избегао Грузијце до 1/2, али има Тота у 1/8, па Бобонова у 1/4, код њега је највеће питање како ће изгледати после операције. У -100, фали доста квалитетних бораца, али не очекујем много од наших. Кукољ би могао до 1/4, а могао би и да испадне у првој рунди, Шархан га је добио на једном турниру ове године, Дошен има Костоева, 1/8 Фонсеку, 1/4 Фара/Коцојев. 

Gledajuci dzudo, mislim da niko nema neke velike sanse za visok plasman, skoro su svi izvukli protivnike sa kojima imaju los skor. 

Koga je mislim glavni favorit za zlato u Parizu, Funakubo sjajna, Tolofua je uglavnom dobijala Zabicku, Batogtog daleko iznad Strahinje, Tot ne bi bio favorit da je Majdov zdrav i u boljoj formi, ovako jeste, o Bobonovu da ne pricamo. Momci do 100 kg nemaju sanse, fino si to analizirao. Svaka pobjeda se racuna, nadajmo se da ce makar neko doci do 1/4 finala.

Link to comment
Share on other sites

Вилк опет боља од Ујхељи, сутра за бронзу против Рускиње или Белорускиње.

Објективне шансе за четвртфинале видим само код Милице Николић и Мајдова.

Оно што охрабрује везано за Мајдова је његов наступ на СП. Био је конкурентан против Бекаурија, био је близу чак и да га добије. Али од операције је прошло једва месец дана.

Милица Николић од такмичарки из њене групе има негативан скор само са Франческом Милани, зато верујем да је гледамо најмање у репесажу.

Није да повећава шансе Андреи, али ако се не деси нешто непредвиђено, Кога не иде у Париз. Како сам раније писао, јапански селектор се већ одлучио за Цуноду. Иначе, Андреа је ову девојку из Узбекистана добила 2 пута ове године, па би барем то требало да прође.

Милица Жабић није имала много мечева против Толофуе, не више од 2. Толофуа је свакако фаворит, у последње време губи само од Дико и од Јапанки, али мени не делује као неко против кога Милица не може.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pedja789 said:

Вилк опет боља од Ујхељи, сутра за бронзу против Рускиње или Белорускиње.

Објективне шансе за четвртфинале видим само код Милице Николић и Мајдова.

Оно што охрабрује везано за Мајдова је његов наступ на СП. Био је конкурентан против Бекаурија, био је близу чак и да га добије. Али од операције је прошло једва месец дана.

Милица Николић од такмичарки из њене групе има негативан скор само са Франческом Милани, зато верујем да је гледамо најмање у репесажу.

Није да повећава шансе Андреи, али ако се не деси нешто непредвиђено, Кога не иде у Париз. Како сам раније писао, јапански селектор се већ одлучио за Цуноду. Иначе, Андреа је ову девојку из Узбекистана добила 2 пута ове године, па би барем то требало да прође.

Милица Жабић није имала много мечева против Толофуе, не више од 2. Толофуа је свакако фаворит, у последње време губи само од Дико и од Јапанки, али мени не делује као неко против кога Милица не може.

Kogu sam pomijesao sa onom djevojkom ciji je i brat vrhunski dzudista, Abe. Onda da drzimo palceve Milici, prije svega.

Bas steta za ovaj poraz Ujhelji, vjerovatno ostaje bez medalje. Jesi li gledao njen mec? Kakav ti je utisak?

 

Link to comment
Share on other sites

Гледао сам сва три меча. Прва два меча је завршила тушем продавши им исту технику. Пробала је то и у полуфиналу, али је било у последњих пар секунди, па није било времена. Делује спорије у односу на противнице, али је чини ми се највиша у категорији, па је то негде и природно. Већи је проблем што уме да буде статична, али се то да решити, стицањем искуства пре свега. Иначе, оба национална првенства ове године (U20, U17) је радила у тежим категоријама, па је ту видим кад пређе у јуниоре (72 или 76).

Гледао сам и обе потенцијалне противнице против Вилк, нису изгледале ништа боље од Ујхељи. Мада то и није неко мерило, обзиром да је ова ниво изнад све три. Свакако је не бих отписивао за бронзу.

Link to comment
Share on other sites

Kako je Staša Gejo postala ovako loša? Bila je na korak od norme za Tokio, iako povređena kroz pola ciklusa, a sad kada ima više mesta za kvalifikovanje ona ni u najjačoj svojoj disciplini ne može da uđe u 20 na SP. 

Link to comment
Share on other sites

Елзан Бибић оборио национални рекорд (и рекорд митинга у Берну) - 3:34,20.

Ујхељи ипак изгубила од Казмине. Рускиња усавршила побеђивање са минимумом борбе, у два меча данас имала један смислен напад и иде кући са медаљом.

У Будимпешти углавном према очекивању. Марица Перишић пружила добар отпор Јапанки, али је ова доктор за борбу у партеру, тешко да је могло боље од овог.

Милица Николић на крају пета. Вероватно сам пристрасан, али заслужила је финале. Мислим да је Лаборде морала да добије трећи шидо. У 2,5 минута од вазарија до краја меча било је и бежања и раскидања гарда и лажних напада.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...