website statistics
Jump to content

PakoNatxo

Senior Member
  • Content Count

    35
  • Joined

  • Last visited

1 Follower

Personal Information

  • Nation
    Spain
  • Gender
    Male
  • Date of Birth
    04/07/72
  • Favourite Olympic Games
    Summer Olympic Games
  • Favourite Sports
    All

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. [hide] Knockout Round April 10th, 2021 4 Nations, the Winners of the Semifinals will qualify for the Final, and the Losers will play the Third Place Match Semifinals Date & Time (GMT -6) Nation 1 T1 T2 Nation 2 April 10th 2021, h. TBA Sweden 2 Scotland April 10th 2021, h. TBA RCF 2 United States/ Switzerland [/h
  2. [hide] Round Robin April 2nd - April 9th, 2021 14 Nations, the 1st and 2nd Nations will qualify for the Semifinals, the 3rd, 4th, 5th and 6th ranked Nations wil qualify for the Qualification Games Date & Time (GMT -7) Nation 1 T1 T2 Nation 2 April 2nd 2021, h. 9:00 Russian Curling Fed. 3 Netherlands April 2nd 2021, h. 9:00 South Korea 1 Italy
  3. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Ladies' Short Program Day 1 March 24th, 2021 Viktoriia Safonova Loena Hendrickx Eva-Lotta Kiibus Rika Kihira x Satoko Miyahara Kaori Sakamoto
  4. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Cross-Country Skiing, Women's Sprint Classical Day 1 February 25th, 2021 Any Finnish Athlete Lucia Scardoni Maiken Caspersen Falla Anne Appelkvist Stenseth Lotta Udnes Weng
  5. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Mixed Relay 4x7.5km Day 1 February 10th, 2021 Austria Belarus Czech Republic France X Germany Italy Norway X
  6. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Women's Alpine Combined Day 1 February 8th, 2021 Franziska Gritsch Ramona Siebenhofer Ricarda Haaser Marie-Michele Gagnon Ester Ledecka Marta Bas
  7. [hide] Knockout Round January 31st, 2021 Third Place Match Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 31st 2021, 15:30 Spain 2 France Final Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 31st 2021, 18:30 Denmark 2 Sweden [/hide]
  8. [hide] Knockout Round January 29th, 2021 4 Nations, Winners from each Semifinal will qualify for the Final and Losers from each Semifinal will play the Third Place Match Semifinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 29th 2021, 18:30 Denmark 4 Spain January 29th 2021, 21:30 Sweden 3 France [/hide]
  9. [hide] Knockout Round January 27th, 2021 8 Nations, Winners from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals Quarterfinals Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 27th 2021, 18:30 Denmark 5 Egypt January 27th 2021, 21:30 Sweden 6 Qatar January 27th 2021, 21:30 Spain 4
  10. [hide] Main Round January 20th - January 25th, 2020 24 Nations, 4 Groups, the 1st and 2nd Nation from each Group will qualify for the Quarterfinals Group 3 Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 20th 2021 France Algeria January 20th 2021 Portugal Norway January 20th 2021 Switzerland 3 Iceland
  11. [hide] Main Round January 20th - January 25th, 2020 24 Nations, 4 Groups, the 1st and 2nd Nation from each Group will qualify for the Quarterfinals Group 1 Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 21st 2021 Hungary Brazil January 21st 2021 Spain Germany January 21st 2021 Uruguay Poland J
  12. [hide] Preliminary Round January 13th - January 19th, 2021 32 Nations, 8 Groups, the 1st, 2nd and 3rd Nation from each Group will qualify for the Main Round Group A Date & Time (GMT +2) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 15th 2021, h. 19:00 Germany 10 Uruguay January 15th 2021, h. 21:30 Hungary 12 Cape Verde January 17th 2021, h. 19:00 Cape Verde
  13. [hide] Main Round December 10th - December 15th, 2020 12 Nations, 2 Groups, the 1st and 2nd Nation from each Group will qualify for the Semifinals Group 1 Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 10th 2020 Montenegro 5 Sweden December 10th 2020 Denmark 2 Spain December 11th 2020 France 1 Russi
  14. [hide] Preliminary Round December 3rd - December 8th, 2020 16 Nations, 4 Groups, the 1st, 2nd and 3rd Nation from each Group will qualify for the Main Round Group A Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 December 4th 2020, h. 18:15 France 0 Montenegro December 4th 2020, h. 20:30 Denmark 7 Slovenia December 6th 2020, h. 18:15 Slovenia
×
×
  • Create New...