website statistics
Jump to content
Croatia National Thread
Posted
1 minute ago, prso1000 said:

Ja sam mislio da Marenic možda razmišlja povratak u mixed 470 umjesto Nacre. Za obe klase mu treba partnerica a u 470 ima puno vise iskustva. 
 

Šteta za Finn, za Bugarina i Olujića karijera gotova, jer su preteški za ove klase. 
 

mislim da je RSX ukinut, promijenili su materijal, I Foil, ali i dalje je to windsurfing. 
 

ja mislim da i u ženskom kitesurfingu nastupa Dolenc (valjda sestra) ali nije bas dobra.

nadam se da će ženska posada Nastavit u 49 fx. 
 

u Laseru će sigurno Jurišić pokusat uzet normu Stipanovicu. 
 

Moglo bi bit više predstavnika nego na ovim OI.

Link to post
Share on other sites

Croatia National Thread
Posted
3 minutes ago, prso1000 said:

Šta su rekli o kandidatima za Pariz? nisam to gledao 

O novim disciplinama u Parizu (kitesurfing, 470 će biti mješovita klasa samo, promjene na dasci, klasa Finn otpada) te našim potencijalnim kandidatima za Pariz od kojih su neki već najavili pokušaj kvalificiranja (Igor Marenić u klasi Nacra, Mratović i Čargo u RS:X, Fantele ostaju u 49er, Stipanović u laseru, za Laser radial treba još vidjet Vorobeeva ili Lulić, Martin Dolenc kitesurfing, ženska posada za 49er FX...)

Link to post
Share on other sites

Croatia National Thread
Posted

Već sedma medalja za :CRO .

Još jedan sjajan rezultat za Stipanovića. Moram priznat da sam ovdje očekivao medalju od braće Fantela, a od Stipanovića plov za odličja.

 

Inače, tijekom ženske utrke dosta informacija o našim kandidatima za Pariz. Dobar posao od strane HRT za jedrenje.

Link to post
Share on other sites

Croatia National Thread
Posted

Stolni tenis: Andrej Gaćina igra 1. kolo protiv predstavnika Toga - Fanny. Pucar je slobodan u prvom kolu.

Muška ekipa igra protiv Kineskog Tajpeha. U slučaju iznenađenja i pobjede protiv njih sljedeći protvnik u četvrtfinalu bi bio pobjednik meča Njemačka - Portugal.

Link to post
Share on other sites

Croatia National Thread
Posted

HRVATSKI KANDIDATI ZA MEDALJU NA OLIMPIJSKIM IGRAMA - RASPORED PO DANIMA

 

24.07.2021. :CRO

STRELJAŠTVO – 10m zračna puška (Snježana PEJČIĆ)

TAEKWONDO – do 49kg (Kristina TOMIĆ)

 

25.07.2021. :CRO

STRELJAŠTVO – 10m zračna puška (Petar GORŠA, Miran MARIČIĆ)

 

26.07.2021. :CRO

TAEKWONDO – do 67kg (Matea JELIĆ)

 

27.07.2021. :CRO

STRELJAŠTVO – 10m zračna puška mješoviti tim (Snježana PEJČIĆ/Petar GORŠA)

 

28.07.2021. :CRO

DŽUDO – do 70kg (Barbara MATIĆ)

 

29.07.2021. :CRO

VESLANJE – dvojac bez kormilara (Martin SINKOVIĆ/Valent SINKOVIĆ)

STRELJAŠTVO – trap (Josip GLASNOVIĆ)

 

30.07.2021. :CRO

VESLANJE – samac (Damir MARTIN)

TENIS – parovi (Mate PAVIĆ/Nikola MEKTIĆ, Ivan DODIG/Marin ČILIĆ)

 

31.07.2021. :CRO

STRELJAŠTVO – 50m puška trostav (Snježana PEJČIĆ)

 

01.08.2021. :CRO

TENIS – mješoviti parovi (Mate PAVIĆ/Darija JURAK)

JEDRENJE – laser (Tonči STIPANOVIĆ)

 

02.08.2021. :CRO

JEDRENJE – 49er (Šime FANTELA/Mihovil FANTELA)

STRELJAŠTVO – 50m puška trostav (Petar GORŠA)

ATLETIKA – bacanje diska (Sandra PERKOVIĆ)

 

03.08.2021. :CRO

GIMNASTIKA – preča (Tin SRBIĆ)

HRVANJE – do 77kg grčko-rimski stil (Božo STARČEVIĆ)

 

04.08.2021. :CRO

-

 

05.08.2021. :CRO

ATLETIKA – bacanje kugle (Filip MIHALJEVIĆ)


06.08.2021. :CRO

ATLETIKA – bacanje koplja (Sara KOLAK)

 

07.08.2021. :CRO

KARATE – iznad 75kg (Ivan KVESIĆ)

 

08.08.2021. :CRO

VATERPOLO – (HRVATSKA)

Link to post
Share on other sites

Croatia National Thread
Posted
4 minutes ago, dcro said:

Bilo bi dobro pogledati tko od muških ima najbolje rezultate u mješovitim parovima. Ako se ne varam, Dodig i Mektić tu imaju više uspjeha od Pavića?

Pavić ima osvojen US Open i Australian Open u mixu, te dva finala RG koja je izgubio od Dodiga.

Dodig ima tri titule - 2 RG i 1 Wimbledon.

Ali Pavić ima bolji ranking i ukoliko se njega prijavi s Jurak su veće šanse da upadnu u turnir.

Link to post
Share on other sites

Croatia National Thread
Posted
3 hours ago, dcro said:

Šest tenisača potvrđeno.

 

Postoje šanse za dva mješovita para.

Ipak je naš savez uspio sve posložit i prijavit Jurak/vekić kao ženski par čime je Jurak upala na igre. Taj par nema neke šanse za dobar rezultat, ali je bitno da Jurak može nastupiti u mješovitom paru. Ne sumnjam da će naši prijaviti mješoviti par pogotovo jer Pavić; Mektić i Dodig nastupaju samo u muškim parovima, ne i u pojedinačnoj konkureniciji.

Mislim da bi par Jurak/Pavić bio realan kandidat čak i za medalju iako ne igraju skupa inače. Potrebno je naravno još da uspiju upasti na turnir parova, ali mislim da imaju šanse. Za dugi par sumnjam da može, ipak Vekić je tek oko 50-og mjesta na listi, mislim da to neće biti dovoljno.

Link to post
Share on other sites

Croatia National Thread
Posted

Mislim da ništa od toga. Kvote u boksu su već podijeljene. Koliko znam čekamo još potencijalnu realokaciju kvote u džudu, ali koliko vidim Maranić su sad uklonili s popisa na wikipediji.

Link to post
Share on other sites

Croatia National Thread
Posted

Nadam se i da teniski savez neće nešto zabrljat oko prijava - očekujem 5 predstavnika (Čilić, Dodig, Pavić, Mektić, Vekić)

Bilo bi super da prijave i ženski par - Vekić/Jurak kao potencijalnu opciju. To bi nam čak donijelo velike šanse i u mješovitim parovima - Pavić/Jurak.

Nadam se da imaju to u kalkulacijama.

Link to post
Share on other sites

Croatia National Thread
Posted
5 minutes ago, prso1000 said:

Ostaje pitanje koja žena ide. 
Ema Rajić ima daleko najbolji rezultat, ali nije bilo na kvalifikacijskom natjecanju. Tako da vjerovatno ide Ana Blažević  ns 200m prsno (819 bodova prosli vikend) 

Rajic ima 816 na 100m prsno 

Da li je sigurno da ćemo dobit i kvotu u ženskoj konkurenciji?

Link to post
Share on other sites

Croatia National Thread
Posted
4 minutes ago, dcro said:

Miljenić sad ima pravo nastupa i na 100 m (50.03 OST).

Mislim da osim 100m slobodno ima OST i na 100m leptir tako da može nastupati i u toj disciplini ako se odluči.

Link to post
Share on other sites

Croatia National Thread
Posted

Ženska košarkaška reprezentacija uvjerljivo pobijedila Češku i izborila osminu finala Eurobasketa. Idući protivnik BiH.

 

 

 

Bojan Bogdanović će igrati na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre za našu mušku košarkašku ekipu.

Link to post
Share on other sites

Croatia National Thread
Posted
16 minutes ago, prso1000 said:

Anamari Kozul 68,60m i treće mjesto na mitingu u Madridu. 
to je 1141 bod, pomaknut će se na 36 mjesto. 
dvi Ruskinje su trenutno unutra ali sumnjam da će one biti medju 10 ruskih atletičara u Tokiju. Znaci 34. 
 

mogao bi je onaj “podbačaj” na PH koštati ! 

ostaje joj vjerovatno još Balkansko iduci tjedan u Beogradu, to je B kategorija. 
 

naravno i konkurencija će sigurno nastupat do kraja kvalifikacija. 

Je li moguće da neke zemlje odbiju kvotu?

Link to post
Share on other sites

Croatia National Thread
Posted

U jedrenju nijedan jedriličar koji je izborio normu nije kvalificirao sebe na olimpijske igre već ostvario kvotu za svoju zemlju, a nacionalni savez može poslati bilo kojeg predstavnika na OI u toj disciplini ovisno o svojim kriterijima. 

Link to post
Share on other sites

×
×
  • Create New...