website statistics
Jump to content

Slovakia National Thread


hckošice
 Share

Recommended Posts

On 31/08/2019 at 02:42, hckosice said:

SLOVAK ROAD TO TOKYO 2020 - SLOVENSKÁ CESTA DO TOKIA 2020

tumblr_static_tumblr_static_490murd6crk0

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

 

11th Qualified Athlete

PATRIK JÁNY

- SHOOTING (10m AIR RIFLE M + 50m RIFLE 3 POSITIONS M)

 

image.png

 

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

Jány skončil tretí na SP v Riu a získal miestenku na OH 2020

Jány dosiahol v Riu životný úspech a vybojoval si miestenku do Tokia

4760284_1200x.jpeg?rev=4

 

 

Slovenský reprezentant v streľbe Patrik Jány obsadil tretie miesto vo vzduchovej puške 60 na podujatí Svetového pohára v Rio de Janeiro a vybojoval si miestenku na budúcoročné olympijské hry v Tokiu.

 

Dvadsaťdvaročný mladík si tak splnil veľký cieľ a zároveň dosiahol životný úspech. Doteraz sa len dvakrát prebojoval medzi najlepšiu osmičku na veľkých podujatiach medzi seniormi.

 

Dokázal to vlani na SP v Mníchove, kde obsadil finálovú ôsmu priečku a potom v júni na II. európskych hrách v Minsku, na ktorých si svoje maximum o jednu pozíciu vylepšil. Dva týždne po EH navyše získal na 30. Svetovej letnej univerziáde v Neapole zlato.

 
 

Jány predvádzal v Riu už v kvalifikácii veľmi dobré výkony, keď v nej obsadil druhú priečku s nástrelom 629,7 b. Predbehol ho len Číňan Sung Pu-chan (632,1). Vo finále neodštartoval najlepšie, no postupne sa prepracoval na druhú priečku.

 

Keď zostali v hre už len traja, Jány sa dostal do rozstrelu s Chorvátom Petarom Goršom, ktorý prehral a obsadil tretie miesto. Z triumfu sa nakoniec tešil Číňan Jü Chao-nan s nástrelom 252,8 bodov, čím vytvoril nový svetový rekord.

 

Jány sa ešte predtým predstavil v ľubovoľnej malokalibrovky 3x40, v ktorej obsadil 18. miesto výkonom v kvalifikácii 1172 bodov.

 

TWCSX8GFR3vWlSHgRoX-Dg.1280~Patrik-J-ny.

 

Výsledky:

vzduchová puška 60:

 

1. Jü Chao-nan ( :CHN) 252,8SR

2. Petar Gorša ( :CRO) 249,9

3. Patrik JÁNY ( :SVK ) 228,8

 

69707061_10157829782599734_5457040280697

 

 

Patrik super. Koukal jsem na ten závod LIVE na FB ISSF. Obrovské překvapení a posílám na Slovensko velkou gratulaci!!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jan Linha said:

 

Patrik super. Koukal jsem na ten závod LIVE na FB ISSF. Obrovské překvapení a posílám na Slovensko velkou gratulaci!!

 

Jj Dík :)

 

Bolo to ozaj prekvápko, aj keď v posledných týždňoch ukazoval chlapec veľmi slušnú formu. Zlato na univerziáde, finále ne EH tuším aj nejaký pekný výsledok na nejakom sveťáku takže to rozhodne zas neprišlo len tak z ničoho ale príjemne prekvapenie to určite je. Ešte keby sa podarilo postúpiť aj Tužinskému v pištoli, tomu by som to veľmi prial, zatiaľ mu akosi tie miestenky stále tesne unikajú.

Link to comment
Share on other sites

Just now, hckosice said:

 

Jj Dík :)

 

Bolo to ozaj prekvápko, aj keď v posledných týždňoch ukazoval chlapec veľmi slušnú formu. Zlato na univerziáde, finále ne EH tuším aj nejaký pekný výsledok na nejakom sveťáku takže to rozhodne zas neprišlo len tak z ničoho ale príjemne prekvapenie to určite je. Ešte keby sa podarilo postúpiť aj Tužinskému v pištoli, tomu by som to veľmi prial, zatiaľ mu akosi tie miestenky stále tesne unikajú.

 

Ano, s tím souhlas. Juraj se skvělý střelec a zasloužil by si to. I mi potřebujeme pistolaře, jelikož žádné ještě nemáme kvalifikované. Máme velmi kvalitní rychlopalníky - Strnad a Podhráský. Oběma už několikrát jen těsně utekla kvóta. Potom mezi ženami střílí velmi slušně Dědová a Červenková a mezi muži Dubový. Kdyby ještě klapla alespoň 1 quota v každém, byla by to pecka. 

 

P.S. jen těsně to včera uteklo Kovácocymu v trapu v Lonatu. Lipták to konečně vystřílel a Kovácocy jen těsně. Mazec, že ani bronzový Ital nemá quota place. Snad to ještě klapne. A když už nic, ještě je tu žebříček a Tripatite, kde při troše štěstí to také může dopadnout :-) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jan Linha said:

 

Ano, s tím souhlas. Juraj se skvělý střelec a zasloužil by si to. I mi potřebujeme pistolaře, jelikož žádné ještě nemáme kvalifikované. Máme velmi kvalitní rychlopalníky - Strnad a Podhráský. Oběma už několikrát jen těsně utekla kvóta. Potom mezi ženami střílí velmi slušně Dědová a Červenková a mezi muži Dubový. Kdyby ještě klapla alespoň 1 quota v každém, byla by to pecka. 

 

P.S. jen těsně to včera uteklo Kovácocymu v trapu v Lonatu. Lipták to konečně vystřílel a Kovácocy jen těsně. Mazec, že ani bronzový Ital nemá quota place. Snad to ještě klapne. A když už nic, ještě je tu žebříček a Tripatite, kde při troše štěstí to také může dopadnout :-) 

 

Tak ten včerajši nezdar Kovačócyho je extremna škoda. Ak by bol získal tu miestenku boli by sme v podstate hotoví pre streľbu. On by získal druhú kvótu v Trape a tá dodatočná z mixu by následne mohla byť vymenená pre Juraja Tužinského. Žial, nepodarilo sa, Teraz stále nie je jasné kto z nich dvoch ju využije (Bonusovú Mix Trap kvótu).

 

Problemom je, že už tých miesteniek pre europanov už tak veľa nezostalo. Ak sa nemýlim, len dve z Európskeho šampionátu a jedna prípadna z rebríčka. Tripartity sa nás netýkajú, tie sú len pre krajiny, ktoré nemajú žiadneho kvalifikovaného športovca a mali menej ako 7 športovcov celkovo v priemere na minulých OH.

 

A jasne, veľká gratulácia Liptákovi, (nádherne "ryze" slovenské meno btw) a CZE tímu za dve kvoty z trapu :d

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, hckosice said:

 

Tak ten včerajši nezdar Kovačócyho je extremna škoda. Ak by bol získal tu miestenku boli by sme v podstate hotoví pre streľbu. On by získal druhú kvótu v Trape a tá dodatočná z mixu by následne mohla byť vymenená pre Juraja Tužinského. Žial, nepodarilo sa, Teraz stále nie je jasné kto z nich dvoch ju využije (Bonusovú Mix Trap kvótu).

 

Problemom je, že už tých miesteniek pre europanov už tak veľa nezostalo. Ak sa nemýlim, len dve z Európskeho šampionátu a jedna prípadna z rebríčka. Tripartity sa nás netýkajú, tie sú len pre krajiny, ktoré nemajú žiadneho kvalifikovaného športovca a mali menej ako 7 športovcov celkovo v priemere na minulých OH.

 

A jasne, veľká gratulácia Liptákovi, (nádherne "ryze" slovenské meno btw) a CZE tímu za dve kvoty z trapu :d

 

Jojo, díky za gratulace. O tom tripatite vím, jak to je, ale vesměs může být i pro vyspělé země. U nás takto v Riu dostala místenku zápasnice Adéla Hanzlíčková. Je pravda ale, že Češi neměli jinak v zápase žádnou jinou místenku. 

 

Jinak ty jsi zmínil něco o výměně kvóty pro někoho jiného. Něco málo jsem o tom četl, ale nevím přesně, jak to funguje. Nemáš nějaký odkaz, kde to je nějak podrobnějí popsáno? Případně nějaký paragraf někde na webu?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jan Linha said:

 

Jojo, díky za gratulace. O tom tripatite vím, jak to je, ale vesměs může být i pro vyspělé země. U nás takto v Riu dostala místenku zápasnice Adéla Hanzlíčková. Je pravda ale, že Češi neměli jinak v zápase žádnou jinou místenku. 

 

Jinak ty jsi zmínil něco o výměně kvóty pro někoho jiného. Něco málo jsem o tom četl, ale nevím přesně, jak to funguje. Nemáš nějaký odkaz, kde to je nějak podrobnějí popsáno? Případně nějaký paragraf někde na webu?

 

Je to v oficiálnom dokumente. Môže sa v prípade potreby vymeniť jedná miestenka za inú, ale každá krajina môže len raz a ak sa nemýlim v akejkoľvek inej disciplíne ale musí byť v rovnakom pohlaví. (aj ked my sme v Riu taktoo vymenili Zuzaninu miestenku z ženského trapu kedže bola vtedy tehotná za miestenku pre Kováčocyho v M Trape, takže neviem, možno existujú isté výnimky)

 

oficiálny dokument. Posledný odsek bod E : https://totallympics.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=1513

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

New Updated Post Here

 

 

SLOVAK ROAD TO TOKYO 2020 - SLOVENSKÁ CESTA DO TOKIA 2020

tumblr_static_tumblr_static_490murd6crk0

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

 

 

12th Qualified Athlete

Eliška MINTÁLOVÁ

-

CANOEING SLALOM (K1 W)

 

eliska-mintalova-eliska-mintalova-502959

 

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

Slovensko s prvou vodnoslalomárskou miestenkou

O miestenku v ženskom K1 zabojujú Eliška Mintálová, Jana Dukátová a Elena Kaliská

 

_Mintalova2609201901.jpg?1569503270975

Eliška Mintálová

 

 

Všetci traja slovenskí reprezentanti Alexander Slafkovský, Matej Beňuš a Michal Martikán bez problémov zvládli prvú kvalifikáciu súťaže kanoistov na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v španielskom Seu d'Urgell a postúpili do sobotňajšieho semifinále.

 

Spomedzi 81 štartujúcich v prvom kvalifikačnom kole si prienik ďalej vyjazdilo 20 pretekárov - Slafkovský obsadil 7. miesto, Beňuš 9. pozíciu a Martikán 16. priečku. Prvú jazdu vyhral Brit David Florence.

 

"Podstatné bolo postúpiť z prvej jazdy. V sobotu bude úplne iná trať a verím, že ´tyčky´ nebudú rovnako nízko ako dnes. Nemal som z toho ideálny pocit, ale šiel som zodpovedne," priznal najlepší zo Slovákov Alexander Slafkovský, ktorý ako jediný zo slovenského tria ešte nebol na olympiáde

 

"Prvý cieľ bol postúpiť zo semifinále a najmä z prvej jazdy. Podarilo sa, aj keď s výkonom nie som spokojný. Našťastie to stačilo. Jazdilo sa mi mizerne. So súpermi sme sa v cieli zhodli, že ´tyčky´ boli veľmi nízko a počas celej trate sme museli kontrolovať loď, nech nie je zbytočný dotyk," doplnil strieborný olympijský medailista z Ria de Janeiro 2016 Matej Beňuš.

 

 

Slovenské trio sa vyhlo boju o postup v opravách, ktoré boli na programe od 12.30 h. Môžu sa v pokoji pripravovať na sobotu, kde okrem medailí budú bojovať o olympijskú miestenku pre Slovensko na OH 2020 do japonského Tokia. Zároveň medzi sebou zvádzajú boj v internej nominácii o to, kto z nich sa predstaví na vrcholnej súťaži pod piatimi kruhmi. Martikán má z nej päť medailí vrátane dvoch zlatých, Beňuš jedno striebro.

 

 

V ženskom kajaku prvá istota miestenky

 

Medzi kajakárkami sa skvelou prvou jazdou prezentovala Eliška Mintálová, v prvom kvalifikačnom kole obsadila solídne 8. miesto a bez problémov postúpila do sobotňajšieho semifinále. Za víťaznou Francúzkou Marie-Zeliou Lafontovou zaostala o 5,48 sekundy.

 

"Som spokojná s postupom z prvej jazdy, ale nie s výkonom. Pod každú protivodnú bránu som sa chytala veľmi nízko, keďže boli veľmi nízko a musela som si dávať pozor. Pomohli mi informácie od singlkanoistov, ktorí mi poradili, kde si mám dávať pozor," zhodnotila Eliška Mintálová.

 

Menej sa darilo ďalším dvom Slovenkám. Jana Dukátová ani Elena Kaliská neprenikli medzi elitnú dvadsiatku, preto ich popoludní čakala opravná jazda. Dukátovú v 1. kvalifikačnom kole klasifikovali na 28. mieste, Elena Kaliská minula tri bránky a skončila až na 76. priečke.

 

V oprave skončila Jana Dukátová ôsma a rovnako ako Mintálová sa predstaví v sobotňajšom semifinále, Elena Kaliská bola až sedemnásta a ďalej pokračuje len desať najlepších. Pre mimoriadne skúsenú pretekárku sa tak svetový šampionát už skončil.

 

Zároveň, keďže do sobotného semfinále postúpili zástupkyne len 18 kraín, boj o Olympijské miestenky v tejto disciplíne je tým pádom uzavretý pre tento šampionát, Slovensko tak môže sláviť svoju prvú miestenku vo vodnom slalome pre hry v Toku 2020.

 

O miestenku bojujú v internej kvalifikácie spomenuté tri kajakárky, po dvoch súťažiach je na tom zatiaľ najlepšie najmladšia členka tímu Eliška Mintálová so 17 bodovým náskokom pred Janou Dukátovou.

 

 

Link to comment
Share on other sites

New Updated Post Here

 

SLOVAK ROAD TO TOKYO 2020 - SLOVENSKÁ CESTA DO TOKIA 2020

tumblr_static_tumblr_static_490murd6crk0

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

 

13th Qualified Athlete

Matej BEŇUŠ

-

CANOEING SLALOM (C1 M)

 

4-d8e297a589fa829d1cbc47cb6980426c991f68

 

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

Slovenskí singlisti si vybojovali miestenku na OH

Slafkovskému ušla medaila o 73 stotín, no vyjazdil pre Slovensko olympijskú miestenku

 

Z_mzkD8_T8n2C7SnaBX2bw.1280~Matej-Be-u.j
Matej Beňuš

 

 

Slovenský singlista Alexander Slafkovský obsadil na MS vo vodnom slalome v španielskom Seu d'Urgell 4. miesto.

 

V sobotnom finále zaostal za víťazným Francúzom Cedricom Jolym o 1,81 sekundy. Striebro získal domáci Ander Elosegi (+0,51 s) a bronzový bol Slovinec Luka Božič. Tomu vyšiel spodok trate a Slafkovského zdolal o 73 stotín.

 

Tridsaťšesťročný Slafkovský sa medzi elitnou desiatkou predstavil ako jediný Slovák. Matej Beňuš aj Michal Martikán nezvládli semifinále a nepostúpili.     Slafkovský predviedol vo finále čistú jazdu, trať zvládol bez výraznejších zaváhaní, rýchlostne však zaostal za najlepšou trojicou. Nepodarilo sa mu tak rozšíriť bohatú medailovú zbierku. Na konte má dve individuálne striebra (2013 a 2017) a desať zlatých v tímovej súťaži, vrátane tej z tohtoročného šampionátu.

 

Napriek neúčasti na stupňoch víťazov však Slováci splnili základný cieľ a vybojovali miestenku na budúcoročné olympijské hry v Tokiu. V Seu pokračovala interná kvalifikácia o OH, Slafkovský bol pred šampionátom na treťom mieste v minitabuľke, vďaka úspešnému výsledku v Seu sa dostal na prvé miesto, definitívne sa rozhodne na ME 2020 v Londýne.

 

Slovenskí vodní slalomári vybojovali v C1 miestenku na budúcoročné olympijské hry v Tokiu.

 

Do finále na MS v španielskom Seu d'Urgell v sobotu postúpil iba Alexander Slafkovský zo 4. miesta. Na šampionáte neskončí horšie ako na 10. priečke. Miestenku do Tokia získalo najlepších 18 krajín v redukovanom poradí.

 

"Mám veľmi dobrý pocit, ale som iba v polovici. Sústredím sa na finále, som šťastný, že som tam. Verím, že predvediem to najlepšie a aj diváci ma podporia. Získali sme miestenku, takže jeden z troch cieľov je splnený," uviedol Slafkovský.

 

Do elitnej desiatky sa prekvapujúco nedostali Michal Martikán ani Matej Beňuš. Martikán, štyridsaťročný dvojnásobný olympijský víťaz, mal veľkú smolu, keď ho o postup obrala 50-sekundová penalizácia na predposlednej bránke a napokon obsadil až 29. miesto. Beňuš síce spravil iba dva ťuky, problémy mal však v hornej časti trate a klasifikovali až na 16. pozícii.

 

"Sú to majstrovstvá sveta, snažil som sa ísť čo najrýchlejšie, lebo na tejto trati to treba. Aj som dosiahol jeden z najrýchlejších časov, bohužiaľ, hore na takej nepríjemnej bráne sa mi dotkla špička. Dostal som penalizácu, tak som vedel, že musím pritlačiť, potom som však ťukol opäť a to ma stálo finále. S jazdou som však spokojný, išlo sa mi dobre, nemám sa za čo hanbiť," povedal Beňuš.

 

Singlisti sa postarali o druhú olympijskú miestenku. O prvú sa  zaslúžili kajakárky Eliška Mintálová s Janou Dukátovou postupom do semifinále. Do finále sa im však nepodarilo postúpiť. Skúsená 36-ročná Dukátová išla čistú jazdu, ale na úkor rýchlosti, za elitnou desiatkou výrazne zaostala a obsadila 24. miesto.

 

"Nebolo to ideálne, boli tam miesta, kde som veľa stratila. Aj keď som išla čisto, s čím som mala v tejto sezóne problém, stratila som časovo. Tento rok sme do toho dali všetko, ale napriek tomu to nebolo dosť, aby som tu bola s najlepšími. Čas je však moja devíza a na budúci rok to ešte môžem doklepnúť," povedala Dukátová.

 

Dvadsaťročná Mintálová zvolila opačný prístup, agresívna jazda si však vyžiadala daň v podobe štyroch trestných sekúnd, ktoré ju odsunuli z postupových pozícii a skončila až 22. "Išlo sa mi celkom fajn, tie ťuky nechápem. Je to sklamanie, chcela som sa dostať do finále, ale nevyšlo to. Vyjazdili sme si miestenku na olympiádu a na budúci rok sa rozhodne, kto tam pôjde," skonštatovala Mintálová.

 

Pre Slovákov pokračuje v Seu interná kvalifikácia do Tokia. Účasť si vybojujú najlepší v každej kategórii podľa dosiahnutých bodov v pretekoch 4. a 5. kola Svetového pohára, MS a budúcoročných ME v Londýne.

 

 

Výsledky - finále:

 

C1m:

1. Cedric Joly (Fr.) 90,84 (0)

2. Ander Elosegi (Šp.) 91,35 (0)

3. Luka Božič (Slovin.) 91,92 (2)

4. Alexander SLAFKOVSKÝ (SR) 92,65 (0)

5. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 94,28 (2)

6. David Florence (V. Brit.) 95,86 (0)

7. Thomas Koechlin (Švaj.) 96,83 (0)

8. Martin Thomas (Fr.) 97,41 (2)

9. Cameron Smedley (Kan.) 102,39 (6)

10. Gregorz Hedwig (Poľ.) 145,08 (50)

...

v semifinále:

16. Matej BEŇUŠ 95,99 (4)

29. Michal MARTIKÁN (obaja SR) 143,56 (52)

 

 

Link to comment
Share on other sites

SLOVAK ROAD TO TOKYO 2020 - SLOVENSKÁ CESTA DO TOKIA 2020

tumblr_static_tumblr_static_490murd6crk0

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

 

14th Qualified Athlete

 

Jakub GRIGAR

-

CANOEING SLALOM (K1 M)

 

2665661_1200x.jpeg?rev=2

 

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

Grigar do Tokia, zo Sea s desiatym miestom

Semifinálovou čistou jazdou postúpil do finále K1 a vybojoval si miestenku na OH

 

29092019134143_grigar02.jpg

 

 

Slovenský reprezentant Jakub Grigar účasťou v nedeľňajšom finále súťaže kajakárov na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v v španielskom Seu d'Urgell zabezpečil miestenku do olympijského Tokia 2020. Keďže ho už v kvalifikácii nemôže matematicky dobehnúť ani Martin Halčin, ani Andrej Málek, piaty muž z OH Rio de Janeiro 2016 pocestuje budúci rok na na súťaže pod piatimi kruhmi druhý raz. Vo finále svetového šampionátu obsadil desiatku priečku.

 

"Vo finále je to už naozaj ťažké. Ja som začal zle, prvé štyri brány boli mimo lajnu a potom sa už ťažko dostáva naspäť. Tam som nechal veľa času, potom som už riskoval aj na ťažkých protivodných bránach, to ma stálo veľa síl. Potom prišla tá veľká chyba v spodnej časti. Nebolo to skvelé a som sklamaný z tej veľkej chyby, ale myslím si, že moja jazda mala aj svetlé momenty. Teraz mám z toho také zmiešané pocity," povedal Grigar.

 

Olympijská istota ho pochopiteľne teší. "Som rád, že som si zaistil olympiádu. Môžem sa v pokoji pripravovať na budúcu sezónu a nemusím všetko úsilie venovať nominácii. Môžem sa sústrediť na zlepšovanie mojich slabších stránok."

 

 

HEuLXKQmRF7zm65EohDiRQ.1280~Na-sn-mke-sl

 

V nedeľnom semifinále obsadil 10. miesto a vybojoval miestenku na budúcoročné olympijské hry v Tokiu. Dvadsaťdvaročný kajakár predviedol rutinérsku jazdu na istotu, dokázal sa vyvarovať "ťukom" a napokon sa o 21 stotín zmestil do elitnej desiatky. Za víťazom semifinále Čechom Jiřím Prskavcom zaostal o 2,07 sekundy. Vo finále môže zabojovať o druhú medailu na seniorskom šampionáte, v roku 2015 v Londýne získal striebro. 

 

"Mal som šťastie, pretože tam boli chybičky a nevedel som na čo to vydá, takže keď som prišiel do cieľa bol som rád, že to stačilo na desiate miesto," tešil sa Grigar.

 

Vďaka postupu do finále si ako prvý slovenský slalomár zabezpečil účasť v Tokiu. "Dozvedel som sa to iba pred chvíľou a je to celkom fajn pocit. Veľa som na to myslel a prial som si dostať sa na olympiádu, teraz sa mi uľavilo, pretože to boli celkom stresy," povedal Grigar, ktorý si zopakuje OH po štyroch rokoch.

 

Grigar bol v nedeľu jediný slovenský zástupca na štarte. Jeho kolegovia z K1 Andrej Málek ani Martin Halčin nepostúpili z rozjázd

 

V kanoe žien si zlato vypádlovala mladá Nemka Andrea Herzogová, ktorá v nedeľu predviedla dve skvelé jazdy. V porovnaní so semifinále sa vo finále vyvarovala dotykom s bránkami a nestačila na ňu ani Austrálčanka Jessica Foxová, tá s jedným "ťukom" získala striebro. Bronz putuje do Rakúska zásluhou Nadine Weratschnigovej. Slovenské trio Emanuela Luknárová, Soňa Stanovská a Monika Škáchová skončilo svoju púť svetovým šampionátom už v piatkovej kvalifikácii.

 

Na svetovom šampionáte v Seu d'Urgell získalo Slovensko tri miestenky na budúcoročné OH v japonskom Tokiu. Už vo štvrtkovej kvalifikácii sa o ne postarali v kajaku žien Eliška Mintálová s Janou Dukátovou, ktoré sa na májových ME v anglickom Londýne pobijú v internej kvalifikácii o to, ktorá z nich sa predstaví pod piatimi kruhmi. Bližšie k tomu má zatiaľ Mintálová. V sobotu v kanoe mužov postúpil do finále Alexander Slafkovský a tiež získal pre Slovensko právo štartu na OH 2020. V kategórii C1M sú v hre o olympijskú účasť aj Matej Beňuš a Michal Martikán. Bez olympijskej istoty je Slovensko v kanoe žien, kde Emanuela Luknárová, Soňa Stanovská ani Monika Škáchová nepostúpili z piatkovej kvalifikácie. Posledná šanca získať miestenku pre Slovensko bude na ME 2020 v Londýne, v hre bude jediné miesto.

 

Rovnako ako pred rokom na majstrovstvách sveta v brazílskom Riu de Janeiro aj na svetovom šampionáte v španielskom Seu d'Urgell získalo Slovensko iba jednu medailu - v stredajších súťažiach hliadok obhájili zlato slovenskí kanoisti Slafkovský, Martikán a Beňuš, ktorí tejto disciplíne kraľujú bez prerušenia už od roku 2009. V individuálnych súťažiach bol najvyššie Alexander Slafkovský v kanoe mužov na štvrtom mieste a Jakub Grigar v kajaku mužov na 10. priečke.

 

4357308_1200x.jpeg?rev=4

 

Link to comment
Share on other sites

SLOVAK ROAD TO TOKYO 2020 - SLOVENSKÁ CESTA DO TOKIA 2020

tumblr_static_tumblr_static_490murd6crk0

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

 

15th Qualified Athlete

Barbora MOKOŠOVÁ

-

ARTISTIC GYMNASTICS

(INDIVIDUAL ALL-AROUND W)

 

NURH1wM_QpSJ30tWc6OeBg~Barbora-Moko-ova-

 

 

:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK:SVK

Olympijská miestenka pre Barboru Mokošovú

Slovenská gymnastka získala v kvalifikácii viacboja na MS v Stuttgarte známku 49,732 bodu

 

3333617_1200x.jpeg?rev=3

 

 

Slovenská reprezentantka v športovej gymnastike Barbora Mokošová dosiahla v kvalifikácii viacboja na majstrovstvách sveta v Stuttgarte výslednú známku 49,732 bodu a obsadila konečné 63. miesto.
 
Dvojdňová kvalifikácia na Majstrovstvách sveta v športovej gymnastike bola zároveň kvalifikáciou na Olympijské hry v Tokiu 2020. Barbora Mokošová si v nej napokon vybojovala miestenku na OH z 19. miesta! 
 
V preskoku si pripísala známku 13,500 bodu, na bradlách 13,100, na kladine 11,366 a v prostných 11,766. Druhá Slovenka Chiara Bunceová skončila vo viacboji na 108. mieste výkonom 47,232.
 
Mokošová podľa očakávania nepostúpila do finále viacboja ani na jednotlivých náradiach, no dokázala naplniť svoj veľký sen a ciel s ktorým vycestovala do nemeckého Stuttgartu, a to zisk olympijskej miestenky. V mimoriadne komplikovanom systéme olympijskej kvalifikácie všetko záviselo hlavne od výsledkov gymnastiek, ktoré sa v budúcom týždni predstavia vo finálových disciplínach a zároveň nezískali miestenky na základe úspechov ich reprezentačných družstiev.
 
 
S vystúpením Mokošovej prevláda v slovenskom tíme spokojnosť. "Barbora si pár dní pred podujatím natrhla tkanivo na ľavej nohe. Hoci hrozilo, že si ho úplne roztrhne, riskli sme štart. Barbora je bojovníčka, vedela, že šanca uspieť na dodatkovej kvalifikácii v budúcom roku je minimálna. V prostných i bradlách zacvičila dobre. V preskoku predviedla jeden z najlepších skokov svojej kariéry. Z kladiny nespadla, no vie ju zacvičiť oveľa lepšie. Teraz nám zostáva veriť, že sa jej podarí dostať druhýkrát na olympiádu," povedal pre TASR tréner Martin Zvalo tesne po odcvičení svojej zverenky.
 

Obidve naše preprezentantky sa predstavili totižto hneď v prvý deň kvalifikácie 4.10. v poslednom slede vo veľmi náročnom čase, keď súťažili večer od 20:00 - 22:00. Barbora Mokošová, zverenkyňa trénera Martina Zvala prešla viacboj s menšími zaváhaniami, celkovo získala 49,732 bodu a umiestnila sa v celkovom poradí napokon na 63. mieste. Chiara Bunce, zverenkyňa trénerky Kataríny Krekáňovej  získala s jedným pádom z bradiel 47,232 bodu a celkovo sa umiestnila na 108. mieste.

 

Na základe postupového kľúča Medzinárodnej gymnastickej federácie sa Barbora Mokošová však umiestnila na 19. mieste medzi jednotlivkyňami a zabezpečila si tak postup na Olympijské hry. Olympijskú definitívnu istotu jej už stihla oznámiť medzinárodná gymnastická federácia FIG. 

 

Barborke a všetkým, ktorí sa podieľali na jej úspechu gratulujeme a prajeme úspešnú prípravu na Olympijské hry.

 

 

FiRQasxRTFuoepkm

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...