website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

5 hours ago, NikolaB said:

Ово је баш скромно и корак у назад у односу на Рио. Посебно разочарење су пливање и атлетика. 

Tako je. Malo sta se uradilo, sve se manje ulaze u sport, iako Vucic to zeli da predstavi drugacije. 

Savezi se raspadaju, stalno neke trzavice, cak i dobri savezi nemaju rezultate. 

A tu je i tradicionalna prica o Srbiji kao maloj drzavi sto je zapravo samo alibi za neuspjeh.

Kad pogledamo, Srbija ni u ludilu ne bi smjela da ima manje od 100 sportista na OI a ljudi se zadovoljavaju sa bilo cim. Ali smo o ovoj temi dosta govorili i pred London i Rio...

Jedna muska odbojka je mrtva. Rukomet takodje. Kajak u padu. Zenski tenis mrtav. Atletika mrtva. 

Zapravo, osim kosarke, tekvondoa, dzuda, rvanja i muskog stonog tenisa zaista nemamo nista pozitivno da istaknemo pred ovaj ciklus. A Udovicic prica o vecem broju medalja od Ria.

Link to comment
Share on other sites

Нама су и до сада највећи број квота доносили екипни спортови, док смо у појединачним спортовима имали скроман број учесника. Поразно је да земља наше величине има по једноцифрен број учесника у међународним  пливачким и атлетским такмичењима.... Зимске спортове да не спомињем пошто на ЗОИ имамо мање учесника од тропских земаља

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, nenad said:

 

Kakve su šanse da nastavi da nastupa za Srbiju, da ne bude novi Sabo?

Ona je imala nastup na balkanijadi za Srbiju, ja mislim da je u atletici malo teze da se promeni zemlja za koju nastupas kada imas vec neki nastup koliko se secam! 

Ove godine bi trebala da nastupa na juniorskom EP ako ga bude, mislim da ona moze da ispuni i normu za seniorsko EP ali ne znam da l moze da nastupa

 

Link to comment
Share on other sites

Norma za seniorsko PE u bacanju koplja je 58.00, tako da Adriana ima normu.

 

Interesantno je da ona trenutno baca i koplje od 600g i od 500 g na otprilike istu daljinu.

 

Mislim da je još mlada za senirosku konkurenciju, ali možda je trebati voditi na OI da stekne iskustvo. Slično kao sa Španović 2008.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Aleksandar Marjanovic said:

Norma za seniorsko PE u bacanju koplja je 58.00, tako da Adriana ima normu.

 

Interesantno je da ona trenutno baca i koplje od 600g i od 500 g na otprilike istu daljinu.

 

Mislim da je još mlada za senirosku konkurenciju, ali možda je trebati voditi na OI da stekne iskustvo. Slično kao sa Španović 2008.

 

 

Nije problem u nama, tj nasem savezu, problem je sto ona zbog godina jos nema pravo da ucestvuje na OI za EP jos ne znam!

Losi su bili vremenski uslovi zato je koplje od 500g bacala tako lose

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...