website statistics
Jump to content

Poland National Thread


rybak
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
1 minute ago, Monzanator said:

Trzecie miejsce Adriana Meronka na Teneryfie. Tydzień temu był chyba 15? Coś się ruszyło?

Oby oby, bo szkoda by było gdyby stracił szansę na kwalifikację olimpijską kilka tygodni przed zamknięciem rankingu. Powinien teraz wskoczyć na 50 miejsce, bądź wyżej.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rybak said:

Oby oby, bo szkoda by było gdyby stracił szansę na kwalifikację olimpijską kilka tygodni przed zamknięciem rankingu. Powinien teraz wskoczyć na 50 miejsce, bądź wyżej.

Spoko, ma spory zapas. Teraz ważne, żeby awansował w rankingu Race to Dubai, żeby nie martwić się prawem gry w European Tour w kolejnym sezonie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, Monzanator said:

Adrian Meronk znowu trzeci, tym razem na British Masters.

Widać że forma się ustabilizowała, mam nadzieję że na Igrzyskach będzie gdzieś w połowie stawki (co będzie dużym sukcesem) albo nawet wyżej, bo teraz już jest raczej pewny wyjazdu, o ile nie potwierdzą się kolejne plotki o tym że Igrzyska jednak nie dojdą do skutku :whistle:

 

Na ten moment z rankingów w innych dyscyplinach kwalifikacje ma trójka singlistów w tenisie oraz Łukasz Kubot w deblu, 6 judoków (tu może dojść do sporych przetasowań po MŚ które rozpoczną się za 3 tygodnie), dwójka w pięcioboju nowoczesnym, spora grupa lekkoatletów którzy jeszcze nie mają minimów, pływacka damska sztafeta w stylu zmiennym, jedna męska i jedna damska kwalifikacja w kolarstwie górskim oraz para Fijałek/Bryl w siatkówce plażowej (tutaj jeszcze pary Kantor/Łosiak są tuż pod kreską oraz para Wojtasik/Kociołek też jest blisko).

 

Blisko kwalifikacji jest też Amelia Brodka w deskorolce oraz Wiktoria Dąbczyńska w badmintonie (jeśli potwierdzą się realokacje). Nie wiadomo też do końca jak potoczy się sytuacja z burdelem w kwalifikacjach w podnoszeniu ciężarów, ale tam na ten moment kwalifikacje mają Michalski i prawdopodobnie Adamus.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Trzy dni IO za nami i generalnie tylko Julia Kowalczyk może być oceniona pozytywnie. Żadnych niespodzianek w strzelectwie a Niewiadoma nie może się przebić w decydującym momencie. Jutro pierwszy finał we wioślarstwie, więc może będzie pierwszy medal.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak, obstawiałem 5-6 medali (koszykarze, 2 wiosla, 1-2 kajak, 2 lekka), ale to nie znaczyło, że nie spodziewałem się miłych akcentów. Dużo na minus, pierwsze mecze przegrane tenisistek stołowych, szybki out Świątek (liczyłem, że odpadnie z Osaka) i debla, na 99 procent wyeliminowanie koszykarzy (obejrzę, trzymam kciuki, ale jak w kwalifikacyjnym tlila się nadzieja, tak tu.. nie uklada się)... U wioślarzy wiatr będzie rozdawał karty pewnie, 2 medale biorę w ciemno.  Myszka będzie miał ciężko o medal...  Zmęczył mnie ten dzień, wstanę jutro mam nadzieję, że coś się w końcu uda. Boję się Estonii (szermierka), Belgii (koszykówka). Siatkarze przegrali z Iranem, on pewnie wygra grupę, więc... Trafimy na Usa, Bra, Rosja.. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...