website statistics
Jump to content
  • Welcome to Totallympics, the home of Olympic Sports!

    Register now to gain access to all of our features and follow all sports events with us here on Totallympics!

     

Judo EJU European Championships 2020



Recommended Posts

Men's +100kg
 
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:CZE KRPALEK, Lukas - :CZE KRPALEK, Lukas
:WHT bye -
:TUR ERDOGAN, Cemal L :GER FREY, Johannes
:GER FREY, Johannes W
:AZE KOKAURI, Ushangi - :AZE KOKAURI, Ushangi
:WHT bye -
:RUS BASHAEV, Tamerlan W :RUS BASHAEV, Tamerlan
:HUN SIPOCZ, Richard L
:NED MEYER, Roy - :NED MEYER, Roy
:WHT bye -
:WHT bye - :GEO MATIASHVILI, Levani
:GEO MATIASHVILI, Levani -
:ISR SASSON, Or - :ISR SASSON, Or
:WHT bye -
:POL SARNACKI, Maciej W :POL SARNACKI, Maciej
:AUT ALLERSTORFER, Daniel L
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:RUS TASOEV, Inal - :RUS TASOEV, Inal
:WHT bye -
:SLO MARINIC, Enej L :FIN PUUMALAINEN, Martti
:FIN PUUMALAINEN, Martti W
:AUT HEGYI, Stephan - :AUT HEGYI, Stephan
:WHT bye -
:CRO COVIC, Ivan L :BLR KUKHARENKA, Yahor
:BLR KUKHARENKA, Yahor W
:GEO TUSHISHVILI, Guram - :GEO TUSHISHVILI, Guram
:WHT bye -
:ROU KUNSZABO, Luca - :ROU KUNSZABO, Luca
:WHT bye -
:UKR KHAMMO, Yakiv - :UKR KHAMMO, Yakiv
:WHT bye -
:SVK FIZEL, Marius L :NED SPIJKERS, Jur
:NED SPIJKERS, Jur W
Link to post
Share on other sites
  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Men's +100kg

 

Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals
:CZE KRPALEK, Lukas W :CZE KRPALEK, Lukas L :RUS BASHAEV, Tamerlan W Gold Medal Match
:GER FREY, Johannes L
:AZE KOKAURI, Ushangi L :RUS BASHAEV, Tamerlan W
:RUS BASHAEV, Tamerlan W
:NED MEYER, Roy L :GEO MATIASHVILI, Levani W :GEO MATIASHVILI, Levani L :RUS BASHAEV, Tamerlan W
:GEO MATIASHVILI, Levani W
:ISR SASSON, Or W :ISR SASSON, Or L
:POL SARNACKI, Maciej L
:RUS TASOEV, Inal W :RUS TASOEV, Inal W :RUS TASOEV, Inal W :RUS TASOEV, Inal L
:FIN PUUMALAINEN, Martti L
:AUT HEGYI, Stephan W :AUT HEGYI, Stephan L
:BLR KUKHARENKA, Yahor L
:GEO TUSHISHVILI, Guram W :GEO TUSHISHVILI, Guram W :GEO TUSHISHVILI, Guram L Repechages to award Bronze Medals
:ROU KUNSZABO, Luca L
:UKR KHAMMO, Yakiv L :NED SPIJKERS, Jur L
:NED SPIJKERS, Jur W
Link to post
Share on other sites

Men's +100kg

 

First Repechage Round Bronze Medal Matches
:CZE KRPALEK, Lukas W Bronze Medal Match 1
:ISR SASSON, Or L
:GEO TUSHISHVILI, Guram - :CZE KRPALEK, Lukas L
:WHT bye - :GEO TUSHISHVILI, Guram W
:AUT HEGYI, Stephan W Bronze Medal Match 2
:NED SPIJKERS, Jur L
:GEO MATIASHVILI, Levani - :AUT HEGYI, Stephan L
:WHT bye - :GEO MATIASHVILI, Levani W
Link to post
Share on other sites
Women's -48kg
 
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:KOS KRASNIQI, Distria - :KOS KRASNIQI, Distria
:WHT bye -
:WHT bye - :AZE GURBANLI, Aisha
:AZE GURBANLI, Aisha -
:FRA BOUKLI, Shirine - :FRA BOUKLI, Shirine
:WHT bye -
:BEL JURA, Anne Sophie W :BEL JURA, Anne Sophie
:ITA MILANI, Francesca L
:ESP MARTINEZ ABELENDA, Laura - :ESP MARTINEZ ABELENDA, Laura
:WHT bye -
:POR BRITO, Raquel - :POR BRITO, Raquel
:WHT bye -
:RUS DOLGOVA, Irina - :RUS DOLGOVA, Irina
:WHT bye -
:WHT bye - :SRB NIKOLIC, Milica
:SRB NIKOLIC, Milica -
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:FRA CLEMENT, Melanie - :FRA CLEMENT, Melanie
:WHT bye -
:ITA GIORDA, Francesca W :ITA GIORDA, Francesca
:TUR SENTURK, Gulkader L
:GER MENZ, Katharina - :GER MENZ, Katharina
:WHT bye -
:WHT bye - :AZE ALIYEVA, Leyla
:AZE ALIYEVA, Leyla -
:POR COSTA, Catarina - :POR COSTA, Catarina
:WHT bye -
:BEL SALENS, Ellen L :ESP LAPUERTA COMAS, Mireia
:ESP LAPUERTA COMAS, Mireia W
:SLO STANGAR, Marusa - :SLO STANGAR, Marusa
:WHT bye -
:WHT bye - :SRB STOJADINOV, Andrea
:SRB STOJADINOV, Andrea -
Link to post
Share on other sites

Women's -48kg

 

Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals
:KOS KRASNIQI, Distria W :KOS KRASNIQI, Distria L :FRA BOUKLI, Shirine W Gold Medal Match
:AZE GURBANLI, Aisha L
:FRA BOUKLI, Shirine W :FRA BOUKLI, Shirine W
:BEL JURA, Anne Sophie L
:ESP MARTINEZ ABELENDA, Laura W :ESP MARTINEZ ABELENDA, Laura W :ESP MARTINEZ ABELENDA, Laura L :FRA BOUKLI, Shirine W
:POR BRITO, Raquel L
:RUS DOLGOVA, Irina W :RUS DOLGOVA, Irina L
:SRB NIKOLIC, Milica L
:FRA CLEMENT, Melanie W :FRA CLEMENT, Melanie W :FRA CLEMENT, Melanie L :SRB STOJADINOV, Andrea L
:ITA GIORDA, Francesca L
:GER MENZ, Katharina W :GER MENZ, Katharina L
:AZE ALIYEVA, Leyla L
:POR COSTA, Catarina L :ESP LAPUERTA COMAS, Mireia L :SRB STOJADINOV, Andrea W Repechages to award Bronze Medals
:ESP LAPUERTA COMAS, Mireia W
:SLO STANGAR, Marusa L :SRB STOJADINOV, Andrea W
:SRB STOJADINOV, Andrea W
Link to post
Share on other sites

Women's -48kg

 

First Repechage Round Bronze Medal Matches
:KOS KRASNIQI, Distria W Bronze Medal Match 1
:RUS DOLGOVA, Irina L
:FRA CLEMENT, Melanie - :KOS KRASNIQI, Distria W
:WHT bye - :FRA CLEMENT, Melanie L
:GER MENZ, Katharina W Bronze Medal Match 2
:ESP LAPUERTA COMAS, Mireia L
:ESP MARTINEZ ABELENDA, Laura - :GER MENZ, Katharina W
:WHT bye - :ESP MARTINEZ ABELENDA, Laura L
Link to post
Share on other sites
Women's -52kg
 
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:ITA GIUFFRIDA, Odette - :ITA GIUFFRIDA, Odette
:WHT bye -
:POL PIENKOWSKA, Karolina W :POL PIENKOWSKA, Karolina
:ROU POP, Alexandra L
:SUI KOCHER, Fabienne - :SUI KOCHER, Fabienne
:WHT bye -
:HUN PUPP, Reka W :HUN PUPP, Reka
:MDA BLANARU, Cristina L
:SUI TSCHOPP, Evelyne - :SUI TSCHOPP, Evelyne
:WHT bye -
:SRB PETROVIC, Nadezda L :ESP LOPEZ SHERIFF, Estrella
:ESP LOPEZ SHERIFF, Estrella W
:BEL VAN SNICK, Charline - :BEL VAN SNICK, Charline
:WHT bye -
:POR RAMOS, Joana L :UKR BORODINA, Anna
:UKR BORODINA, Anna W
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:RUS KUZIUTINA, Natalia - :RUS KUZIUTINA, Natalia
:WHT bye -
:NED VAN KREVEL, Naomi W :NED VAN KREVEL, Naomi
:BLR DANILOVICH, Kseniya L
:ROU CHITU, Andreea - :ROU CHITU, Andreea
:WHT bye -
:BEL RYHEUL, Amber W :BEL RYHEUL, Amber
:TUR KORKMAZ, Irem L
:ESP PEREZ BOX, Ana - :ESP PEREZ BOX, Ana
:WHT bye -
:AZE MAMMADALIYEVA, Gultaj L :GEO LEVYTSKA-SHUKVANI, Tetiana
:GEO LEVYTSKA-SHUKVANI, Tetiana W
:FRA GNETO, Astride - :FRA GNETO, Astride
:WHT bye -
:GER ROUVIERE, Nathalie L :POL KALETA, Aleksandra
:POL KALETA, Aleksandra W
Link to post
Share on other sites

Women's -52kg

 

Round of 16 Quarterfinals Semifinals Finals
:ITA GIUFFRIDA, Odette W :ITA GIUFFRIDA, Odette W :ITA GIUFFRIDA, Odette W Gold Medal Match
:POL PIENKOWSKA, Karolina L
:SUI KOCHER, Fabienne W :SUI KOCHER, Fabienne L
:HUN PUPP, Reka L
:SUI TSCHOPP, Evelyne L :ESP LOPEZ SHERIFF, Estrella W :ESP LOPEZ SHERIFF, Estrella L :ITA GIUFFRIDA, Odette W
:ESP LOPEZ SHERIFF, Estrella W
:BEL VAN SNICK, Charline W :BEL VAN SNICK, Charline L
:UKR BORODINA, Anna L
:RUS KUZIUTINA, Natalia W :RUS KUZIUTINA, Natalia L :ROU CHITU, Andreea W :ROU CHITU, Andreea L
:NED VAN KREVEL, Naomi L
:ROU CHITU, Andreea W :ROU CHITU, Andreea W
:BEL RYHEUL, Amber L
:ESP PEREZ BOX, Ana W :ESP PEREZ BOX, Ana W :ESP PEREZ BOX, Ana L Repechages to award Bronze Medals
:GEO LEVYTSKA-SHUKVANI, Tetiana L
:FRA GNETO, Astride W :FRA GNETO, Astride L
:POL KALETA, Aleksandra L
Link to post
Share on other sites

Women's -52kg

 

First Repechage Round Bronze Medal Matches
:SUI KOCHER, Fabienne L Bronze Medal Match 1
:BEL VAN SNICK, Charline W
:ESP PEREZ BOX, Ana - :BEL VAN SNICK, Charline W
:WHT bye - :ESP PEREZ BOX, Ana L
:RUS KUZIUTINA, Natalia W Bronze Medal Match 2
:FRA GNETO, Astride L
:ESP LOPEZ SHERIFF, Estrella - :RUS KUZIUTINA, Natalia L
:WHT bye - :ESP LOPEZ SHERIFF, Estrella W
Link to post
Share on other sites
Women's -57kg
 
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 1
:FRA CYSIQUE, Sarah Leonie - :FRA CYSIQUE, Sarah Leonie
:WHT bye -
:RUS KONKINA, Anastasiia W :RUS KONKINA, Anastasiia
:AUT FILZMOSER, Sabrina L
:SLO KAJZER, Kaja - :SLO KAJZER, Kaja
:WHT bye -
:BEL LIBEER, Mina L :SRB PERISIC, Marica
:SRB PERISIC, Marica W
:POR MONTEIRO, Telma - :POR MONTEIRO, Telma
:WHT bye -
:AZE FLORIAN, Alexandra-Larisa L :NED VERHAGEN, Sanne
:NED VERHAGEN, Sanne W
:POL KOWALCZYK, Julia - :POL KOWALCZYK, Julia
:WHT bye -
:KOS LOXHA, Flaka W :KOS LOXHA, Flaka
:UKR SKORA, Mariia L
Round of 32 Qualified for Round of 16
SECTION 2
:GER STOLL, Theresa - :GER STOLL, Theresa
:WHT bye -
:SRB ROGIC, Jovana W :SRB ROGIC, Jovana
:ITA PELLITTERI, Silvia L
:BUL ILIEVA, Ivelina - :BUL ILIEVA, Ivelina
:WHT bye -
:GEO LIPARTELIANI, Eteri L :CZE ZEMANOVA, Vera
:CZE ZEMANOVA, Vera W
:HUN KARAKAS, Hedvig - :HUN KARAKAS, Hedvig
:WHT bye -
:POL KUCZERA, Anna W :POL KUCZERA, Anna
:SVK MAJOROSOVA, Viktoria L
:RUS MEZHETSKAIA, Daria - :RUS MEZHETSKAIA, Daria
:WHT bye -
:BLR MINENKOVA, Ulyana L :POR GOMES, Wilsa
:POR GOMES, Wilsa W
Link to post
Share on other sites
  • Sindo unfeatured this topic
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...