website statistics
Jump to content

Croatia National Thread


dcro
 Share

Recommended Posts

Eto završile i OI u Japanu. 8 medalja ukupno, 3 zlata, 3 srebra i 2 bronce. Vrlo uspješne OI, druge po uspješnosti, iako je drugi tjedan bio bas los za Hrvatsku. 
26 mjesto ukupno, samo treba pogledat ko je sve iza nas: Ukrajina, Rumunjska , Srbija, Turska, Južna Afrika itd. 
 

Za mene najbolji trenutak: hrvatsko finale u tenisu

Za mene najgori trenutak: poraz Starčevića u 1/4 finalu protiv Iranca 

 

 

ovaj put nismo imali neke senzacionalne medalje kao Kolak 2016 ili Cernogoraz 2012, ipak po meni mala iznenađenja su Čilić/Dodig, donekle Kanaet ali i Stipanovic i Martin na osnovu rezultata u zadnje vrijeme. 
 

Ipak ostaje žal za nekim stvarima jer smo mogli uzet još par medalja, ali ne može bit sve perfektno. 
 

totalni podbačaj atletike, osim maratonki. Od Fantela se očekivalo puno vise, nisu bili ni blizu medalje ni u jednom trenutku. Izgubili smo dvije borbe za broncu. Huklek i nije imao bas šansu, Matić izgubila sa vrlo glupom greškom. 
 

sve u svemu ovo je bilo odlično. Par stvari ipak brine, ekipni sportovi su nam u padu. Isto tako brinu bazični sportovi. Dok smo u gimnastiki na našem maksimumu, Atletika i plivanje izgledaju jako loše. 
 

Opcenito delegacija nam nije bas najmlađa, treba vidjet da li imamo neke nasljednike. 
dosad je samo Pejcic objavila kraj (ako se ne predomisli). Starčević još ne zna, zavisi kako će izgledat kategorije za Pariz. Šimić je isto zvučala kao da bi mogao biti kraj. Damir Martin bi mogao bit upitan za dalje.  Isto tako kraj karijere kod Derek i Ivane Marenic me ne bi iznenadio. Naravno u vaterpolu će bit njih par koji vise neće igrat uopće ili ne za repku (Garcia, Obradovic Itd). 

i sad se možemo okrenuti prema Parizu. Ako ne dodje do nekih ogromnih promjena onda su kvalifikacije već počele (taekwondo), a 2022 dijelit će se već kvote u Jedrenju i streljaštvu. 
u ekipnim sportovima isto tako kvalifikacije su već počele, treba se plasirati na iduća velika natjecanja da bi se uopće dobila prilika za kvalifikacije. 
 

nadam se da ćemo u Parizu imat vise sportaša i povratak ekipnih sportova ili barem rukometa (m/z), i pojavit se u nekom novom sportu (streličarstvo i bmx freestyle). 
 

HRVATSKA! 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto zadovoljan našim Igrama, pogotovo zbog specifičnih okolnosti i odgode. Uvijek se u sportu ima za nečim žaliti, ali to je ono što čini razliku između vrhunskih sportaša i šampiona (pr. Matić). S druge strane smo imali šampionske nastupe Martina i Stipanovića koji su baš izvukli sve za medalju.

I meni je najviše krivo što se Boži nije vratilo za onu krađu u Riju.

Ipak gledajući u budućnost imamo dosta razloga za brigu, pogotovo u pogledu ekipnih sportova koji su u strmoglavom padu.

Hvala svim našim sportašima, bio je užitak pratiti ih na ovim Igrama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, prso1000 said:

Eto završile i OI u Japanu. 8 medalja ukupno, 3 zlata, 3 srebra i 2 bronce. Vrlo uspješne OI, druge po uspješnosti, iako je drugi tjedan bio bas los za Hrvatsku. 
26 mjesto ukupno, samo treba pogledat ko je sve iza nas: Ukrajina, Rumunjska , Srbija, Turska, Južna Afrika itd. 
 


 

 

 

Ovaj put nismo iza vas :p

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, prso1000 said:

ja mislim da jeste 

nije da je važno , ali iza nas ste u medal renkingu 

 

ostajemo najbolja ex yu država 

 

 

Ja znam da nismo. 9 medalja imamo, 3 zlata, možda si gledao pre vaterpola

 

Aha, gleda se onda broj srebrnih, onda jeste.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nenad said:

 

Ja znam da nismo. 9 medalja imamo, 3 zlata, možda si gledao pre vaterpola

Znam da imate 3 zlata, isto kao i mi. 
ali mi imamo tri srebra vi jedno. 
to znaci mi smo 26 u medal renkingu, vi 28 

 

da, imate medalju vise, ali za medal renking broj medalja nije odlučujući 

 

Link to comment
Share on other sites

U taekwondo je izašao novi svjetski renking. Zanimljivo jer, ako ne dodje to većih promjena u kvalifikacijama za Pariz, već je počelo. 
 

zanimljivo da svi rezultati, a nije ih bilo puno između 01.01.20 i 01.08.21 se računaju pod 2020 godinu. Vidjet ćemo šta će biti sa rezultatima do kraja godine. 
 

npr za Mateu Jelić, koja je trenutno uvjerljivo prva u svojoj kategoriji, znaci da je već skupila 69 bodova za Pariz (25% bodova iz 2020). 
 

pogotovo kod žena će biti zanimljivo da li će doći do promjena kategorija kod naših. trenutno najbolji naši po kategorija ma su: 

 

F49: Tomic i Stojkovic, mislim da Stojkovic je bolja i stoji već dobro sa 1 mjestom sa EP. 
 

F57: tu imamo Glasnovic i Beros, ali obe nisu pri vrhu. 
 

F67: tu imamo čak tri, Jelić, Vuletić i Pole. Bilo bi dobro da barem jedna ide u Visu kategoriju. 
 

F+67: Rados i Babić, ali obe nisu medju najboljima. 
 

M58: Turkalj i Teskera, ali u ovoj kategoriji smo mislim bez izgleda

 

M68: Brečić, Glasnovic i Razic 

 

M80: Kanaet,

 

M+80: Sapina 


 

 

praktički sad tek počinje tako da svi imaju izglede u iduce  2 1/2 godine skupiti dovoljno bodova, ali ulazak medju 6 na renkingu je potreban. Teoretski i neka potpuno nova lice imaju šanse. Za Tokio smo imali tri takve kvote plus Sapina preko kvala. 
 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...