website statistics
Jump to content

Croatia National Thread


dcro
 Share

Recommended Posts

https://sport.hrt.hr/ostali-sportovi/hrvatsku-u-tokiju-predstavlja-najmanje-sportasa-od-barcelone-1992-2274656
 

znaci 58 na kraju, 30 manje nego u Riju. 
to je naravno prije svega zbog ekipnih sportova (rukomet, košarka) ali i par drugih prije svega jedrenje. u vaterpolu su prosli na peterce. Bilo je i par pozitivnih kao kajak/kanu, taekwondo i judo. 

manji broj i nije neko iznenađenje kad se vidi sve teže kvalifikacije u pojedinačnim sportovima. Ali tonemo u ekipnim sportovima, i dok košarka i nije neko iznenađenje, rukomet sigurni jest. 
 

 

opet nemamo mnogo žaliti, meni osobno je zao zbog Rentesa u bmx, druge kvote u Trapu i Hrgovica, jer su to ujedno mogli biti i ozbiljni kandidati za medalje. 
 

uz to smo imali nevjerovatnu nesreću u nekim sportovima gdje smo bili jako blizu kvalifikacije: jedrenje (mislim tri puta prvi ispod crte) i streličarstvo kao primjer. 
 

pariz 2024 valjda može biti samo bolje. 
Ali problemi ostaju isti: ekipni sportovi i dva najvažnija bazična sporta: plivanje i donekle Atletika. 

Link to comment
Share on other sites

Barcelona se ne može pretjerano uspoređivati zbog ograničenih kvalifikacijskih prilika.

 

A u usporedbi sa svim ostalim igrama, ovo je nažalost potpuni potop. Atena je bila minimum s 81 predstavnikom. :facepalm:

#banbestmen

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dcro said:

Barcelona se ne može pretjerano uspoređivati zbog ograničenih kvalifikacijskih prilika.

 

A u usporedbi sa svim ostalim igrama, ovo je nažalost potpuni potop. Atena je bila minimum s 81 predstavnikom. :facepalm:

Da Barcelona se ne može usporediti. 
 

Potop da ali po meni samo u ekipnim sportovima. Kad pogledaš ko je sve išao na OI npr u Sydneyu , štafete u atletici ?, jer tada je svak mogao poslat štafetu, i te brojke nisu usporedive sa 2020. U plivanju i atletici se išlo sa B normom. Itd 
 

izgubili smo čak 5 sportova od 2016: košarka, rukomet, skokovi u vodu, dizanje utega i biciklizam. Opet imamo kajak/kanu i karate kao novi sport. 

Link to comment
Share on other sites

Najveći gubitak vjerojatno Hrgović ako je stvarno imao želju ići u Tokyo. Ipak mi je najviše žao Bojana Bogdanovića, hrvatska košarka ga nije zaslužila. Kad se sve zbroji, kvantitetom ne možemo biti zadovoljni, ali ja opet vjerujem da možemo imati lijepe Igre, čak i vaterpolisti pokazuju znakove života u pripremama, vratili su i Paula Obradovića u reprezentaciju. Nitko ne očekuje Rio, ali mislim da ćemo se imati čemu veseliti. Što se mene tiče neka Igre počnu! Sretno nam!

Link to comment
Share on other sites

Danas je počelo juniorsko EP u plivanju. 
Prvog dana u kvalifikacijama dva finala 

 

Karlo Percinic 400m slobodno sa PB (6 mjesto) 

4x100m slobodno muška štafeta (6 mjesto) 

 

i dva polufinala 

Jana Pavalic 100m slobodno sa apsolutnim HR (8 mjesto)

Meri Mataja 50m prsno (14 mjesto) 

 

 

Borna Kisasondi je bio blizu na 50m delfin i druga je rezerva. Jedini pravi podbačaj je 19 mjesto Klare Bošnjak na 800m slobodno. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, prso1000 said:

Danas je počelo juniorsko EP u plivanju. 
Prvog dana u kvalifikacijama dva finala 

 

Karlo Percinic 400m slobodno sa PB (6 mjesto) 

4x100m slobodno muška štafeta (6 mjesto) 

 

i dva polufinala 

Jana Pavalic 100m slobodno sa apsolutnim HR (8 mjesto)

Meri Mataja 50m prsno (14 mjesto) 

 

 

Borna Kisasondi je bio blizu na 50m delfin i druga je rezerva. Jedini pravi podbačaj je 19 mjesto Klare Bošnjak na 800m slobodno. 

 

 

Percinic 5 mjesto u finalu, opet PB 

stafeta 7 mjesto 

 

Pavalic (izjednačen NR) i Mataja (juniorski NR) obe 12 mjesto 

Link to comment
Share on other sites

Taekwondo Tokio: 

 

Posto je izašla nova svjetska lista ždrijeb bi trebao biti poznat: 

 

Jelic je prva nositeljica i prvo kolo ne bi trebao biti problem, mislim da je netko iz Tonge. 2 kolo nosi Jordanku ili Titonelli iz Brazila. Polufinale vjerovatno Nur Tatar iz Turske. 
 

Tomic nije dobro prošla, 5 nositelj, prvo kolo protiv TPE, drugo protiv Koreje, a polufinale do kojeg će jako teško Tajland. Mislim da je ona bez šanse. Ove iz Azije joj nikako ne leže. 
 

Kanaet deveti nositelj, prvo kolo protiv Martineza (ESP) a onda prvi nositelj i favorit Khramtcov iz Rusije. Nedavno je glatko od njega izgubio. Ali zato možda dobije šansu preko repesaza ako dobije Španjolaca. 
 

Sapina je tek 13 po renkingu i ide na 4 nositelja iz Meksika , ako prodje Cho iz GBR. Težak ždrijeb ali moglo je i gore. 
 

 

Jelic ima šanse za medalju, Kanaet male šanse za broncu , Sapina bi bio veliko iznenanđenje, A Tomic po meni senzacija . 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...