website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

31 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Inace, kakve su sanse Bilji da se kval. kasnije na OI, koliko jos ostaje mesta za k1 200 posle SP?

Posto na moje pitanje nisam dobio odgovor, onda da ja probam da predvidim sastave.

Ako sam shvatio sistem, clanovi 4ca jedini mogu da se takmice na K1 200 i 1000m. Tako da u slucaju da Strahinja i Bojan osvoje kvote, jedino ako ih ubace u 4ac mogu na OI. Sa druge strane, dvojac bi trebao da ide. Tako da imamo Zorica, Filipovica i clanove 4ca, ko god da to bude. 

Kod djevojaka bi situacija trebala da bude ista. Znaci, 4ac je osnov, a K1 ce veslati neko iz 4ca. Tako da je Bilji sansa samo kroz K2. Ukoliko je moguce, i da nju stave u 4ac umjesto neke druge.

Link to comment
Share on other sites

Nista od zenskog k4. Jbg, morace da spremaju k2 za sledecu god. Verovatno ce to biti Biljana i Marija. I msm da ce uzeti kvotu, bice dosta realokacija, tako da konkurencija i nece sad biti preteska, a postoje dve prilike sledece god. I stvarno je nelogicno sto i sada to nisu veslale. Njih dve su dobitna kombinacija. Milica ce vrv veslati obe individualne.

 

A i ono u ovom zenskom k4 je mnogo tesko osvojiti medalju kad imas tri ekipe koje su daleko ispred svih, tako da i nije neka velika steta.

Edited by dareza
Link to comment
Share on other sites

Just now, dareza said:

Nista od zenskog k4. Jbg, morace da spremaju k2 za sledecu god. Verovatno ce to biti Biljana i Marija. I msm da ce uzeti kvotu, bice dosta realokacija, tako da konkurencija i nece sad biti preteska, a postoje dve prilike sledece god. Milica ce vrv veslati obe individualne.

 

A i ono u ovom zenskom k4 je mnogo tesko osvojiti medalju kad imas tri ekipe koje su daleko ispred svih, tako da i nije neka velika steta.

trebali su ih i sada spojiti

Link to comment
Share on other sites

Just now, dareza said:

Nista od zenskog k4. Jbg, morace da spremaju k2 za sledecu god. Verovatno ce to biti Biljana i Marija. I msm da ce uzeti kvotu, bice dosta realokacija, tako da konkurencija i nece sad biti preteska, a postoje dve prilike sledece god. I stvarno je nelogicno sto i sada to nisu veslale. Njih dve su dobitna kombinacija. Milica ce vrv veslati obe individualne.

 

A i ono u ovom zenskom k4 je mnogo tesko osvojiti medalju kad imas tri ekipe koje su daleko ispred svih, tako da i nije neka velika steta.

Jeste da su zavrsile nisko ali zasto mislis da sada nemaju bas nikakve sanse? Momci kao 3 u grupi nemaju neke mnogo vece sanse nego djevojke. Vidi se neuveslanost i zaista je sramota da za 4 godine savez ne moze da sastavi posadu koja moze da se makar plasira na OI.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ChandlerMne said:

Jeste da su zavrsile nisko ali zasto mislis da sada nemaju bas nikakve sanse? Momci kao 3 u grupi nemaju neke mnogo vece sanse nego djevojke. Vidi se neuveslanost i zaista je sramota da za 4 godine savez ne moze da sastavi posadu koja moze da se makar plasira na OI.

па немамо ми квалитет за четверац

Link to comment
Share on other sites

Just now, ChandlerMne said:

Jeste da su zavrsile nisko ali zasto mislis da sada nemaju bas nikakve sanse? Momci kao 3 u grupi nemaju neke mnogo vece sanse nego djevojke. Vidi se neuveslanost i zaista je sramota da za 4 godine savez ne moze da sastavi posadu koja moze da se makar plasira na OI.

 

Pa ja mislim da ovo uopste nije bila taktika neka. Ma za dzabe nama gomila posada ako niko od njih ne moze da se bori za medalju. Imali smo i 2012 i 2016 dosta posada a samo jedna medalja. Treba napraviti 3-4 posade za medalje pa ako bude bude. Ovako veslaju po 2-3 discipline i na kraju nista.

 

Ja bih ovako

 

k1 200 i 500 Milica

k2 500 Marija i Biljana

 

k4 muski (mozda),a ako se ne plasiraju onda:

 

k2 1000 Tomicevic i Zoric

k1 200 Strahinja

k1 1000 Zdelar

 

 

I to bi bio sasvim pristojan tim. Svako od njih bi mogao da iznenadi. Za sprint se nikad ne zna. Tu mozes da budes prvi, a mozes i u finale da ne udjes.

Edited by dareza
Link to comment
Share on other sites

Just now, DaniSRB said:

па немамо ми квалитет за четверац

Znam ja to. Djelovalo je da je nas savez uradio dobar posao, 2012 i 2016 su bile sasvim korektne, a vidi sada? Sada se ne radi samo o broju takmicara vec o cinjenici da savez nije uradio apsolutno nista.

Link to comment
Share on other sites

A k4 uvek mozes da sastavis. Jer po dokumetu ako kvalikujes k2 i k1 onda mozes da popunis postavu sa jos jednim takmicarom. A i sta ce nam k4 samo da gube snagu. Sta znam, ja nisam uopste niti razocaran niti iznenadjen. Iz ovoga moze samo dobro da ispadne jer Biljana sada ima sansu da ide na OI. Ko zna da li bu usla u k4.

Edited by dareza
Link to comment
Share on other sites

Just now, dareza said:

 

Pa ja mislim da ovo uopste nije bila taktika neka. Ma za dzabe nama gomila posada ako niko od njih ne moze da se bori za medalju. Imali smo i 2012 i 2016 dosta posada a samo jedna medalja. Treba napraviti 3-4 posade za medalje pa ako bude bude. Ovako veslaju po 2-3 discipline i na kraju nista.

 

Ja bih ovako

 

k1 200 i 500 Milica

k2 500 Marija i Biljana

 

k4 muski (mozda),a ako se ne plasiraju onda:

 

k2 1000 Tomicevic i Zoric

k1 200 Strahinja

k1 1000 Zdelar

 

 

I to bi bio sasvim pristojan tim. Svako od njih bi mogao da iznenadi. Za sprint se nikad ne zna. Tu mozes da budes prvi, a mozes i u finale da ne udjes.

Slozicu se vecim dijelom, cak mi se i predlog svidja. Ali, da li bi i za jednu posadu mogao da tvrdis da su ozbiljni kandidati za medalju? U pravu si da mogu samo da iznenade. A u tome i jeste problem. 2016 smo imali dobre posade, skoro svi su bili manje vise kandidati za medalje ili makar visok plasman. A sada niko nije ni kandidat za medalju.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...