website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, Майкл said:

 

Ma hajde :d U kom univerzumu si očekivao da bi Luka Jović igrao i rizikovao povredu na mlađeseniorskom EP, pred potpisivanje, verovatno, najvažnijeg ugovora u karijeri?

To je samo nas univerzum, jasno je to meni odavno. :)

Svi drugi EP smatraju bitnim. Niko ne ide tek tako,turisticki. A mi to redovno radimo. Ovdje ima nekoliko pitanja.

1. Zasto Jovic moze da igra 2 meca zaredom u kvalifikacijama? Zar i tu ne rizikuje povredu? Na U21 bi mozda odigrao 1 mec vise. Zar je on toliko bitan za A tim da se realan uspjeh na EP zrtvuje zarad 2 meca koja u krajnjem ipak nisu presudna? 

2. FSS redovno zrtvuje U21 naspram A tima. A od OKS redovno dobija ne male pare. Dobija ih zato da bi u krajnjem nastupili na OI. A to njih ne interesuje. Svi ovi igraci su se borili da dodju to EP, a kad se plasiraju,sta onda? Skrpljen tim,bez pola igraca iz kvalifikacija? I to je ok,za OKS i FSS. FSS ni jednom rijecju nije spomenuo Tokio. Cemu onda kvalifikacije? Jovic bi i bez njih dosao do A tima. 

3. Jovic ima sanse da se povrijedi kao svi ostali igraci a medju njima sjajnih talenata. On je u praksi najzvucnije ime ali imaj na umu da je svaki igrac extra klase igrao na OI. Njemu bi taj nastup bio samo plus.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ChandlerMne said:

To je samo nas univerzum, jasno je to meni odavno. :)

Svi drugi EP smatraju bitnim. Niko ne ide tek tako,turisticki. A mi to redovno radimo. Ovdje ima nekoliko pitanja.

1. Zasto Jovic moze da igra 2 meca zaredom u kvalifikacijama? Zar i tu ne rizikuje povredu? Na U21 bi mozda odigrao 1 mec vise. Zar je on toliko bitan za A tim da se realan uspjeh na EP zrtvuje zarad 2 meca koja u krajnjem ipak nisu presudna? 

2. FSS redovno zrtvuje U21 naspram A tima. A od OKS redovno dobija ne male pare. Dobija ih zato da bi u krajnjem nastupili na OI. A to njih ne interesuje. Svi ovi igraci su se borili da dodju to EP, a kad se plasiraju,sta onda? Skrpljen tim,bez pola igraca iz kvalifikacija? I to je ok,za OKS i FSS. FSS ni jednom rijecju nije spomenuo Tokio. Cemu onda kvalifikacije? Jovic bi i bez njih dosao do A tima. 

3. Jovic ima sanse da se povrijedi kao svi ostali igraci a medju njima sjajnih talenata. On je u praksi najzvucnije ime ali imaj na umu da je svaki igrac extra klase igrao na OI. Njemu bi taj nastup bio samo plus.

 

EP >>>>>> OI, kao što je i u tenisu važnije osvojiti GS od zlatne medalje :d Pojedini olimpijski turniri jednostavno nemaju težinu, kao neka druga takmičenja u istim sportovima. Pogotovo fudbal, koji je čista groteska.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Майкл said:

 

EP >>>>>> OI, kao što je i u tenisu važnije osvojiti GS od zlatne medalje :d Pojedini olimpijski turniri jednostavno nemaju težinu, kao neka druga takmičenja u istim sportovima. Pogotovo fudbal, koji je čista groteska.

U pravu si. Ali uz opasku da onda FSS ne treba da bude dio OKS a izvjesno ne treba da dobiju ni dinara od finansiranja.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ChandlerMne said:

U pravu si. Ali uz opasku da onda FSS ne treba da bude dio OKS a izvjesno ne treba da dobiju ni dinara od finansiranja.

 

Slažem se sa time :yes Trebalo bi ozbiljno izvršiti reformu sistema finansiranja sporta u Srbiji. Nije održivo da 80-90% sistema počiva na finansiranju iz budžeta Republike, Pokrajine i lokalnih samouprava.

Link to comment
Share on other sites

Sjutra pocinje pretposlednji SK u streljastvu. Posle njega ostaju jos samo 4 prilike za ostvarivanje kvota. Inace je kvota sve manje, pritisak sve veci, tako da ako ovdje ne bude kvota, misljenja sam da nam se smijesi Peking,makar sto se broja ucesnika tice. 

Donevic pred Minhen nije spominjao norme,tako da uopste ne znam sta oni planiraju. Sastav je skoro najjaci,osim Zorane. Drugi problem je to sto nam je u cjelini reprezentacija najgora u zadnjih par godina. Pogotovo zenski dio. 

Zaista nisam optimista da cemo imati vise od 5,6 kvota,u najboljem slucaju.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...