website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

Na mediteranskom prvenstvu Anja Lukic je osvojila zlato, Emini bronzu a Aleksa 5.:clap:

Gardasevic je na ceskom mitingu pobedila sa skokom 6.52, odlican rezultat za nju!!

Jel se zna kako idu kvalifikacije za OI u atletici i plivanju, jel su i dalje norme ili rang lista?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Jesse_Pinkman) said:

Na mediteranskom prvenstvu Anja Lukic je osvojila zlato, Emini bronzu a Aleksa 5.:clap:

Gardasevic je na ceskom mitingu pobedila sa skokom 6.52, odlican rezultat za nju!!

Jel se zna kako idu kvalifikacije za OI u atletici i plivanju, jel su i dalje norme ili rang lista?

U plivanju su norme, u atletici rang lista

Link to comment
Share on other sites

Јуниорска хокејашка репрезентација Србије освојила је прво место и златну медаљу на Светском првенству У20 Дивизије 2Б у Загребу, остваривши убедљиве победе у свих пет утакмица (Мексико 6:1, Хрватска 4:1, Израел 5:0, Белгија 5:1 и Холандија 6:2).

 

Не само да је то прво место изненађење само по себи, већ начин игре и потпуна доминација и контрола у свих пет утакмица. Селектор из Канаде је одрадио одличан скаутинг, феноменално поставио тактику за сваку утакмицу и дефинитивно имамо тим који у будућности може заиата много.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Jesse_Pinkman) said:

Jel moze neko da mi objasni kako idu kval. za rukomet, sta je nasim devojkama potrebno za kval turnir a sta rukometasima? Mislim vise me zanima za rukometasice:d

Nisam 100% siguran al da probam.

2012 smo osvojili srebro na EP i to nas je povuklo u kvalifikacije. 2011 na SP smo bili 11. To znaci da smo morali da budemo jedna od najboljih nekvalifikovanih reprezentacija na EP, mislim da je bilo eventualno jos 1 ili 2 mjesta.

Sada,recimo da Danci budu sampioni,oni idu direktno u Tokio. Ostalih 6 mjesta bi recimo trebala da budu Francuska,Njemacka,Hrvatska,Spanija,Svedska i Norveska. Pod uslovom da se uopste plasiraju na EP nasima treba da budu najbolje plasirani od recimo  Islanda,Rusije,Madjarske,Slovenije... Mozda moze i jos jedno mjesto ispod. Tako bi trebalo. Znaci da mozemo da budemo i 8 ali da su ispred nas timovi koji vec imaju kvote za turnir.

Svakako da je nerealno da ocekujemo od tima koji gubi od Svajcarske plasman  na OI ali eto.

Za cure vec manje znam ali vazi slican princip.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ChandlerMne said:

 

Nisam 100% siguran al da probam.

2012 smo osvojili srebro na EP i to nas je povuklo u kvalifikacije. 2011 na SP smo bili 11. To znaci da smo morali da budemo jedna od najboljih nekvalifikovanih reprezentacija na EP, mislim da je bilo eventualno jos 1 ili 2 mjesta.

Sada,recimo da Danci budu sampioni,oni idu direktno u Tokio. Ostalih 6 mjesta bi recimo trebala da budu Francuska,Njemacka,Hrvatska,Spanija,Svedska i Norveska. Pod uslovom da se uopste plasiraju na EP nasima treba da budu najbolje plasirani od recimo  Islanda,Rusije,Madjarske,Slovenije... Mozda moze i jos jedno mjesto ispod. Tako bi trebalo. Znaci da mozemo da budemo i 8 ali da su ispred nas timovi koji vec imaju kvote za turnir.

Svakako da je nerealno da ocekujemo od tima koji gubi od Svajcarske plasman  na OI ali eto.

Za cure vec manje znam ali vazi slican princip.

Ma za rukometase su sanse mmozda 2% ali pitam posto vidim da ce vecina top evropskih ekipa da obezbedi kval turnir!! E sad za rukometasice me vise zanima jer stvarno zasluzuju da se nadju tamo, sa Ljubom su pobedjivale neke top ekipe ali gubile kad je najbitnije, nadam se da ce ekipa biti spremna za SP pa sta bude!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jesse_Pinkman) said:

Ma za rukometase su sanse mmozda 2% ali pitam posto vidim da ce vecina top evropskih ekipa da obezbedi kval turnir!! E sad za rukometasice me vise zanima jer stvarno zasluzuju da se nadju tamo, sa Ljubom su pobedjivale neke top ekipe ali gubile kad je najbitnije, nadam se da ce ekipa biti spremna za SP pa sta bude!!

Vecina,da. Ostaju ove reprezentacije koje sam naveo ali i Makedonija,Austrija,Ceska,Rumunija...svi oni su nas pobjedjivali u skorije vrijeme. Bice skoro nemoguce i plasirati se na EP. Od 4 boda mi imamo samo 1,a cekaju nas 2 meca protiv Hrvata. Ako ih po ocekicanju oba puta ne dobijemo, cak ni sa preostale 2 pobjede nisam siguran da se mozemo plasirati na EP. A na osnovu igre koju su sada prikazali nisam siguran ni da cemo dobiti Belgiju. 

Da,cure su bas blizu,ima tu stofa ali ipak,nesto uvijek fali. Za njih bi mi bilo jako zao da se ne plasiraju makar u kvalifikacije.

Inace,sad u februaru krecu SK u streljastvu. To su prve sanse u 2019 za kvote.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...