website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

Ja prvi sam nakon one serije pripremnih meceva kao i pobjeda na pocetku SP mislio da nam je zlato na dohvat ruke. A onda se desi da nas dva tima koji nikako nisu bili favoriti vrlo lagano dobiju pri cemu smo Argentincima i prijetili za razliku od Spanije koja nas je  samljela. Ovakva Argentina nas je procitala u svakom smjeru. A da li je to sramota? Svakako da da. Jedan dedica od 40 godina igra bolje nego nasi centri zajedno. Jedan Kampaco nam prodaje nase fore. ITD... jedna uzasno losa igra, bezidejna, predvidljiva. I sve se naravno rusi kao kula od karata...

Ko je kriv? Svi. I Sasa i igraci. Sasa jer ih izgleda nije usmjerio ka fokusu, nije smirio strasti i ego. Nije ih pripremio kao prije. 

A igraci? Kada kapiten kaze da poraz nije tragedija i da to nije tako strasno, sta ocekivati od drugih? Žar? Volju? A poraz znaci borbu za neku bezveznu poziciju i evidentan gubitak kvote. I Raduljici je to ok? Je li ovo isti tim koji je grizao 2015-2017? Kome nije bilo izgubljene lopte? 

Osim Bogdana i Jokica mi nismo imali onaj faktor X a bez njega se izgleda ne moze. Bjelica slab, Bobi neupotrebljiv.... o ostalima da ne pricam.

Sta dalje?

Na SP nista ne ocekivati. Ovakva malodusnost me zaista brine i na duze staze a kamoli sada. Pobijediti 2 evropska tima i to ako sve bude idealno nije nimalo lako. A ovaj tim je ostao bez icega. Tvrdim da ce obije utakmice otaljati i da ni ne razmisljaju o Tokiju.

Sledece godine su kvalifikacije koje ce biti brutalne. Ima makar 5-6 timova koji su vrlo dobri. Cak i da dobijemo laksu grupu po plasmanu na FIBA, nema sanse da ne izvucemo makar jednog sjajnog protivnika. Uz to, pitanje je u kom cemo sastavu da idemo. 

Da li Sasa treba da ode? Bolje je pitanje - koga umjesto njega? Kokoskova? 

Sistem se pravi godinama a cak ni on ne moze za par mjeseci da napravi revoluciju. Sasu treba pustiti do kraja ciklusa pa svesti racune. Ako ne podjemo u Tokio,jasno je sta dalje raditi.

I sve je ovo nastalo kao grom iz vedra neba. Posle Italije se mastalo o zlatu a sada je i Tokio nesiguran. I sve to za samo par dana. Samo u Srbiji...

Ili da budem precizniji - nesto je trulo u drzavi Danskoj...

Link to comment
Share on other sites

Just now, DaniSRB said:

eto ispunila im se sansa sa Amerikancima igraju haha

 

nzm sto se nervirate, nama valjda nije cilj samo da se kvalifikujemo

 

imace sansu sledece godine, ako ne mogu da se plasiraju kroz taj turnir nisu onda dobri ni za medalju

 

Naravno da nije, ali je preduslov za borbu za medalju i mnogo manje stresno za sve :p 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DaniSRB said:

eto ispunila im se sansa sa Amerikancima igraju haha

 

nzm sto se nervirate, nama valjda nije cilj samo da se kvalifikujemo

 

imace sansu sledece godine, ako ne mogu da se plasiraju kroz taj turnir nisu onda dobri ni za medalju

 

 

:) U pravu si.

Mada,sada idemo bas tezim putem. 

Litvanija,Grcka,Italija,Rusija, Turska,Slovenija, Njemacka, Kanada, pa i Hrvatska. Sve su odlicne reprezentacije. Evo i Cesi igraju sjajno...

Problem broj 2 je sam termin. Kvalifikacije su u julu, neposredno pred pocetak OI. Igraci ce morati da formu dizu dva puta za kratko vrijeme. Pitanje je sta ce biti sa NBA igracima. Pitanje je sta ce biti sa selektorom. 

Prosli smo kroz ovo 2016, ispalo je sjajno. Ali je jedna velika razlika sada to sto mi vise nismo isti a ni kvalifikacioni turnir...

Velika sansa je propustena i moze da nas skupo kosta.

Ali da, ako ne mogu na OI onda i ne treba da se bilo ko nervira.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ChandlerMne said:

:) U pravu si.

Mada,sada idemo bas tezim putem. 

Litvanija,Grcka,Italija,Rusija, Turska,Slovenija, Njemacka, Kanada, pa i Hrvatska. Sve su odlicne reprezentacije. Evo i Cesi igraju sjajno...

Problem broj 2 je sam termin. Kvalifikacije su u julu, neposredno pred pocetak OI. Igraci ce morati da formu dizu dva puta za kratko vrijeme. Pitanje je sta ce biti sa NBA igracima. Pitanje je sta ce biti sa selektorom. 

Prosli smo kroz ovo 2016, ispalo je sjajno. Ali je jedna velika razlika sada to sto mi vise nismo isti a ni kvalifikacioni turnir...

Velika sansa je propustena i moze da nas skupo kosta.

Ali da, ako ne mogu na OI onda i ne treba da se bilo ko nervira.

ako su dobri to sve pada u vodu, ako nisu koga briga..................onaj ko veruje u sebe ne zamara se sporednim glupostima

 

a kako nama tako svima

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ChandlerMne said:

Izvini i ti ali ako je od 1000 komentara 960 njih u pravcu defetizma, to postaje objektivno. Pa poslusaj sta kaze Raduljica. Definicija defetizma.

 

Mislim da je problem sasvim drugačiji, ali dobro :d Mnogo je ljudi koji su besni zbog toga što su čuli na vestima svih televizija da smo favoriti za zlato, nekome je pao tiket, a neko jednostavno misli da su sportisti dužni da pobeđuju na svakom takmičenju ZBOG NACIJE I PATRIOTIZMA. Neretko se desi da gomila ljudi ima iskrivljenu sliku o sportu. Tek ove godine sam video pozitivne komentare o Ani i Jeleni, recimo, gde su tek sada ljudi svesni šta su one postigle kada smo spali na Ivanu u top 100 :d 

 

Previše ljudi voli uspeh, a premalo sport kao takav. Govorim uglavnom o ljudima koji posećuju mainstream portale, pošto verujem da pravi ljubitelji nemaju snage za glupe komentare po portalima nakon teških poraza :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...