website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

Just now, ChandlerMne said:

Sad dolazim i imam sta da vidim...

Bruka. Ne znam sta drugo reci. Jedan brutalan poraz.

Iskreno ne znam kako mozemo na OI. Ovo je uzas. 

Pomirimo se sa tim da nam je muska odbojka pokojni sport.

 

Ma mnogo srece ce im trebati. Prvo dobar zreb, a onda i pobede protiv Nemaca ili Francuza. Msm da ostali nemaju sansu. A i svakako bez Jovovica. Unistio je igru veceras.

Link to comment
Share on other sites

2008 smo osvojili te Evropske kvalifikacije, ali ovaj tim sada ne moze ni da pridje tom timu. 

 

Npr Kovacevic je prosle god bio najboji primac u seriji A,a dizac mu je naravno bio Djaneli koji nas je pokidao danas,.em blokom em dobrim loptama za svoje igrace. Jovovic mu nije ni do kolena. I danasnji mec je pokazatelj da je tehnicar mozak operacije i vrv najbitniji igrac u timu.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam citao intervju Terzica za Vecernje Novosti. U par recenica je objasnio stanje u nasoj zenskoj odbojci. Poenta je da nam predstoje teski dani jer nema talenata ni u najavi.

A stanje u muskoj odbojci je najgore u zadnjih nekoliko godina. U svim segmentima. Mi cak i mozemo da dodjemo do neke medalje ali sve je to nategnuto, kroz iglene usi. Nema nicega sto je nas tim krasilo 90ih. Bas nista.

Svi nasi velikani nisu dobili dostojne zamjene. Nekada Grbici, Vujevic, Mester, Miljkovic, a sada Batak, Jovovic, Okolic... Godinama nam je igra uzasna. Godinama se nista ne mijenja. Prijem, servis, nista ne valja.... I nema reakcije, ni od Grbica ni od saveza.

Sa druge strane, sve je ovo ocekivano godinama unazad. I nisu vidjeli samo oni koji ne zele da vide. Kako ocekivati Tokio sa ovakvim mladjim selekcijama? Sa ovakvom ligom? Sa ovakvim trenerima? Sve i da podje Grbic, koga dovesti ako ne stranca?

Sto se sansi za Tokio tice,pred Bari sam bio na 50-50%. A sada su nam sanse 10%. Uz ovakvu igru nemamo mi sanse ni protiv Rumunije a kamoli protiv Njemacke,Francuske ili recimo Bugarske. 

Promjene su nam pod hitno neophodne mada ni sam ne znam odakle poceti i sta tacno mijenjati...

Link to comment
Share on other sites

Nije Grbić kriv toliko. Kriv je jer očigledno ne zna da tempira formu reprezentacije, i onaj kvalifikacioni za OI 2016. smo odigrali katastrofa, ko i ovo sinoć. 

 

Sa druge strane, čovek je sinoć imao više energije nego ceo tim zajedno. Dobijemo onaj srećni poen u drugom setu na 3 razlike pred kraj, ko se seća, kad je neko uspeo da izblokira iz druge linije bez skoka i na tajmautu im diže moral, dere se, viče i samo kaže obratite pažnju na ove lopte koje ne udaraju lepo, ako nisu idealne lopte ne smečuju iz sve snage. To je jedina stvar koju im je rekao na tajmautu osim dizanja morala. Prvi sledeći poen pomeren im prijem, lik ide na trojni blok, plasira loptu preko koja putuje beskonačno, naš libero kasni, oni uzimaju poen. 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim je nazalost vrlo blizu da potpuno nestane sa scene. A to nije toliko rijetka pojava. Ako se neko sjeca, Kuba je tokom 90ih bila jedna od najjacih svjetskih selekcija, a sada je u obije konkurencije dotakla samo dno. Odavno vec nisu konkurentni. To ce se i nama dogoditi, makar muskarcima, kladio bih se u to. Ovaj tim je naprosto limitiran. Prosjek godina nam ne ide u prilog. A to znaci da vecina igraca nece postati bolji nego sto jesu. Niti ce Grbic postati bolji trener. 

Sanse u januaru su jako male. Makar 3 tima (Francuska,Njemacka, Bugarska) su znacajno bolje igrali nego mi, a i Holandjani i Slovenci su sve bolji. Mi smo sada neka 3 liga svjetske odbojke. I samim tim, ni protiv koga necemo biti favoriti. Treba prvo proci grupu, onda odigrati jos 2 meca. 5 meceva ukupno, u sred sezone, sa limitiranim timom,vidjeli smo kako to izgleda 2016. 

Sada izvjesno propustanje Tokija bi imalo nesagledive posljedice po nas. Uz povlacenje par najiskusnijih (Podrascanin) i uz igrace koji cak ne ucestvuju na SP za mladje i nemaju nikakvo reprezentativno iskustvo,bice veliki uspjeh plasirati se cak i na EP. Povlacenjem Gravine, Blanzea, Gercena i brace de Gor, isto se desilo i Holandiji.

Sve ovo bi Gajic morao da zna. I dok se odsustvo iz Rija donekle i moglo shvatiti, propustanje Tokija bi kompletan savez moralo da uvede u vanredno stanje.

Ovo je vrlo realan scenario, pripreman unazad 10ak godina, a los rad na svim poljima je dosao na naplatu.

Radovao bih se da grijesim i da je ono sinoc bilo samo los dan ali vec odavno u bajke ne vjerujem.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ChandlerMne said:

Ovaj tim je nazalost vrlo blizu da potpuno nestane sa scene. A to nije toliko rijetka pojava. Ako se neko sjeca, Kuba je tokom 90ih bila jedna od najjacih svjetskih selekcija, a sada je u obije konkurencije dotakla samo dno. Odavno vec nisu konkurentni. To ce se i nama dogoditi, makar muskarcima, kladio bih se u to. Ovaj tim je naprosto limitiran. Prosjek godina nam ne ide u prilog. A to znaci da vecina igraca nece postati bolji nego sto jesu. Niti ce Grbic postati bolji trener. 

Sanse u januaru su jako male. Makar 3 tima (Francuska,Njemacka, Bugarska) su znacajno bolje igrali nego mi, a i Holandjani i Slovenci su sve bolji. Mi smo sada neka 3 liga svjetske odbojke. I samim tim, ni protiv koga necemo biti favoriti. Treba prvo proci grupu, onda odigrati jos 2 meca. 5 meceva ukupno, u sred sezone, sa limitiranim timom,vidjeli smo kako to izgleda 2016. 

Sada izvjesno propustanje Tokija bi imalo nesagledive posljedice po nas. Uz povlacenje par najiskusnijih (Podrascanin) i uz igrace koji cak ne ucestvuju na SP za mladje i nemaju nikakvo reprezentativno iskustvo,bice veliki uspjeh plasirati se cak i na EP. Povlacenjem Gravine, Blanzea, Gercena i brace de Gor, isto se desilo i Holandiji.

Sve ovo bi Gajic morao da zna. I dok se odsustvo iz Rija donekle i moglo shvatiti, propustanje Tokija bi kompletan savez moralo da uvede u vanredno stanje.

Ovo je vrlo realan scenario, pripreman unazad 10ak godina, a los rad na svim poljima je dosao na naplatu.

Radovao bih se da grijesim i da je ono sinoc bilo samo los dan ali vec odavno u bajke ne vjerujem.

 

Ma nismo mi treca liga nikako.. Timovi iz trece lige se ne bore za medalje. Nego jednostavno su na turnir dosli skroz neuigrani. Npr Atanasijevic pre ovog turnira nije uopste igrao od SP. A to je nedopustivo.

Link to comment
Share on other sites

A Grbic je neznalica. On je 2017 na ep u sf izgubio dobijen mec protiv Nemacke. Na Sp 2018 smo protiv USA za bronzu igrali kao amateri, a mnogo smo vise od njih pokazali na tom turniru. Njegova logika je malo cudna.Pravi vrlo pogresne poteze.

Edited by dareza
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...