website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

On 30/11/2018 at 17:20, ChandlerMne said:

Ocigledno da nesto zestoko nije u redu sa timom. A to niko od zvanicnika ne priznaje. Pocev od toga ko nam igra pa na dalje. Mi bukvalno sa ovim sastavom nikoga ne mozemo da dobijemo. Uz ocekivani poraz od Grka nas samo cudo vodi na SP. A kako igramo sada,ni Estoniju necemo dobiti. A onda proustamo i SP i OI. 2 godine van ozbiljne kosarke ce da nas dovedu otprilike na nivo od 2003-2008. To jeste najcrnji ali i realni scenario.

 

Naravno da ne možemo da dobijemo kad nam fali 20 igrača. Nemamo mi 300 miliona stanovnika da možemo da podnesemo takav gubitak. A sve i da smo propustili SP dobili bi WC za olimpijski turnir. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nenad said:

 

Naravno da ne možemo da dobijemo kad nam fali 20 igrača. Nemamo mi 300 miliona stanovnika da možemo da podnesemo takav gubitak. A sve i da smo propustili SP dobili bi WC za olimpijski turnir. 

Dobili bi,skoro sigurno.

A sto se ostaloga tice,u kom god da smo sastavu trebalo bi da lagano dobijamo i Austriju i Gruziju i sve ostale a mi se sa njima mucimo i gubimo. Na EP 2017 smo osvojili srebro sa B timom. A sada...

Poenta je da se napravi konkurentan tim za 2020. Ovo su pripreme. Ali lose pripreme. Niko nije iskocio iz prosjeka. Opet primadone ala Jokic... Dosta loseg,malo dobrog. 

Al vidjecemo. Bitno je da smo jos u igri.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ChandlerMne said:

Dobili bi,skoro sigurno.

A sto se ostaloga tice,u kom god da smo sastavu trebalo bi da lagano dobijamo i Austriju i Gruziju i sve ostale a mi se sa njima mucimo i gubimo. Na EP 2017 smo osvojili srebro sa B timom. A sada...

Poenta je da se napravi konkurentan tim za 2020. Ovo su pripreme. Ali lose pripreme. Niko nije iskocio iz prosjeka. Opet primadone ala Jokic... Dosta loseg,malo dobrog. 

Al vidjecemo. Bitno je da smo jos u igri.

 

Previše se mrači. Ne samo ovde nego generalno se stekao utisak u javnosti da kad god ne bude neka medalja, neki ogroman uspeh da je to neuspeh u bilo kom sportu. 

 

Ne stoji da u kom god sastavu treba da dobijemo npr Gruziju. Ako pogledaš tim Gruzije koji je sada igrao ovaj prozor videćeš da je to tim koji bi sigurno bio favorit protiv našeg koji je igrao u Izraelu. Bitadze je recimo igrač koga nema po kvalitetu u tom našem rosteru, budući NBA igrač vrlo moguće. Šermadini koji ima gomilu uspešnih sezona iza sebe, Cincadze koji je takođe iskusan igrač itd. Mekfaden plejmejker koji istina u padu forme ali dosta bolji igrač za njih od Pena i Avramovića za nas. Mi smo imali Gagija Milosavljevića koji nikada od povrede nije bio prvi igrač bilo koje ekipe, Raduljicu koji igra rekreativnu ligu u Kini i Simonovića koji je igrač uloge i polako pri zalasku karijere od iskusnijih igrača. 

 

Na EP smo osvojili srebro bez dosta igrača ali je taj tim imao Bogdana, imao Marjanovića koji su u top 5 naših igrača, nije za porediti sa timom kome nedostaju bukvalno 3 petorke. Čim su se pojavili Jović i Micić koji su suštini druga i treća naša petorka videla se razlika u svemu. 

 

Ne slažem se sa tobom ni da su ovo pripreme. Nažalost a to pokazuje apsurd ovog takmičenja u 12 igrača na SP mogu da se nađu možda 3 gore pomenuta i to verovatno ne sva trojica i veliko pitanje sa kojim ulogama ako i uđu u 12. Ne računam Jovića i Micića. Nema priprema u ovom nakaradnom sistemu takmičenja. Moram opet o njemu jer zaista što se mene tiče sva priča počinje i završava se time. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...