website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

meni je uopste neverovatno kako je ona 40. na svetu, bukvalno nema znacajniju pobedu cele sezone. skuplja bodove tako sto prodje jedno kolo na jacim turnirima i dve do tri na manjim i dovoljno joj je da bude u 40. stanje zenskog tenisa je generalno katastrofalno u svetu, davno sam prestao da pratim, ne bih da zvucim sovinisticki ali jezivo je da im daju iste nagrade kao muskarcima, mada ni tamo nije mnogo bolje u poslednje vreme. federer dodje na 4 turnira godisnje sa 36god i osvaja bez po muke

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nenad said:

meni je uopste neverovatno kako je ona 40. na svetu, bukvalno nema znacajniju pobedu cele sezone. skuplja bodove tako sto prodje jedno kolo na jacim turnirima i dve do tri na manjim i dovoljno joj je da bude u 40. stanje zenskog tenisa je generalno katastrofalno u svetu, davno sam prestao da pratim, ne bih da zvucim sovinisticki ali jezivo je da im daju iste nagrade kao muskarcima, mada ni tamo nije mnogo bolje u poslednje vreme. federer dodje na 4 turnira godisnje sa 36god i osvaja bez po muke

 

ja i muski ne pratim vise, meni je taj sport postao izuzetno dosadan. pogledam tamo na livescoru rezultate i to je to od mene.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nenad said:

meni je uopste neverovatno kako je ona 40. na svetu, bukvalno nema znacajniju pobedu cele sezone. skuplja bodove tako sto prodje jedno kolo na jacim turnirima i dve do tri na manjim i dovoljno joj je da bude u 40. stanje zenskog tenisa je generalno katastrofalno u svetu, davno sam prestao da pratim, ne bih da zvucim sovinisticki ali jezivo je da im daju iste nagrade kao muskarcima, mada ni tamo nije mnogo bolje u poslednje vreme. federer dodje na 4 turnira godisnje sa 36god i osvaja bez po muke

 

:dunno: Ima rezultate iste kao i 40. teniser sveta, nema tu mnogo razlike, sa većim pobedama se ide u top 20. To ljudima nije često nije jasno. Ova godina jeste loša za nju, ima PF Rabata i ČF Brizbejna, to je sve. Međutim, ona je prošle godine igrala finale Guangdžua i 3K US opena, to je već oko 300 poena + pobeda u Bolu i finale Mančestera, već oko 500. Tako da joj to drži renking, videćemo šta će biti kada bude branila te poene.

 

Ima tu mnogo stereotipa, npr. o kvalitetu muškog tenisa jer je godinama postojao takoreći 'kartel' koji je ulazio u ČF Mastersa i GS, pa ljudima nije upadalo u oko koliko je ostatak Tura smešan, to tek sada dolazi do izražaja kada je taj kartel ostario i posustao.

Link to comment
Share on other sites

Takođe, licemerno je govoriti o jednakosti zarada sada kada je muški tenis u boljem stanju, kada se niko nije bunio devedesetih kada je ženski tenis bio mnogo popularniji od muškog, pogotovo jer su se finala Masters Kupa igrala na 5 dobijenih setova :d Ali dobro, to su sasvim druge teme.

 

Jedino bi možda trebalo ponderisati zarade prema broju odigranih setova na Slemovima, kako bi ZAISTA bila fer raspodela ili naspram kvaliteta protivnika, kako bi opet bila data nova dimenzija toj eluzivnoj jednakosti. JEDNAKE ZARADE postoje samo na papiru, dakle de jure jednakost.

Edited by Майкл
Link to comment
Share on other sites

Kako je kod zena lose stanje u tenisu, kod muskaraca se popravlja. Smijesi se polufinale Zekic i Milojevic u Samarkandu,a Milojevic bi pobjedom dodatno napredovao i priblizio top 150. Tako da u perspektivi do kraja godine mozemo da imamo njih nekoliko u top 150 ili cak u top 120. Djokovic,Troicki,Djere,Krajinovic,Lajovic,Milojevic i mozda Miomir. 

Edited by ChandlerMne
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...