website statistics
Jump to content

Poland National Thread


rybak
 Share

Recommended Posts

  • 10 months later...

Po zakończonych w sobotę ME w judo w Pradze na ten moment mamy piątkę na miejscach dających kwalifikację na Igrzyska. Obecny stan naszych zawodników, oraz ich miejsce w rankingu oraz liczbę zdobytych punktów można sprawdzić tutaj. Kwalifikacje kończą się 28 czerwca. Ja osobiście mam nadzieję że Piotr Kuczera jeszcze się "załapie", tak samo jak Wiktor Mrówczyński i Daria Pogorzelec. 

Link to comment
Share on other sites

@Vojthas @Monzanator @VolleyRuller96 @Ufilov @Col_Frost

 

Czas ożywić ten wątek, wstyd że nic w nim nie piszemy :d 

 

Ostatnimi czasy śledzę występy i wyniki Adriana Meronka, od czasu wznowienia touru po "pandemicznej przerwie" występował na zawodach European Tour osiągając raz lepsze raz gorsze wyniki, w ostatnich tygodniach na Cyprze czy w RPA nie mieścił się nawet w top60. Mimo to w rankingu olimpijskim wciąż jest 57 miejscu (na igrzyska kwalifikuje się pierwsza sześćdziesiątka). Tak jak w przypadku judo, mam nadzieję że w kolejnych startach poprawi swoje wyniki i zbliży się do historycznej dla nas kwalifikacji.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę mieszać polityki ze sportem, ale w tym przypadku nie można pominąć tego tematu. Jak uważacie, czy przyznanie Jackowi Sasinowi praw do kontrolowania przebiegu przygotowań oraz organizacji Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie jest dobrym pomysłem? Po tej informacji nastawiam się na to że zawody się nie odbędą, albo będą totalnym niewypałem organizacyjnym :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Warto też nadmienić że wczoraj zakończyła się międzynarodowa liga pływacka ISL. Zawody zakończyły się zwycięstwem ekipy Cali Condors w składzie której była trójka naszych zawodników, Kacper Majchrzak, Radosław Kawęcki i Marcin Cieślak :cheer: Podczas zawodów osiągali jak na siebie bardzo dobre rezultaty, biorąc pod uwagę że zawody odbywały się na krótkim basenie. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, rybak said:

Ostatnimi czasy śledzę występy i wyniki Adriana Meronka, od czasu wznowienia touru po "pandemicznej przerwie" występował na zawodach European Tour osiągając raz lepsze raz gorsze wyniki, w ostatnich tygodniach na Cyprze czy w RPA nie mieścił się nawet w top60. Mimo to w rankingu olimpijskim wciąż jest 57 miejscu (na igrzyska kwalifikuje się pierwsza sześćdziesiątka). Tak jak w przypadku judo, mam nadzieję że w kolejnych startach poprawi swoje wyniki i zbliży się do historycznej dla nas kwalifikacji.

Też ostatnio zacząłem się bliżej interesować jego występami. Niestety od czasu Irish Open to taka trochę równia pochyła. Nie ma najlepszej końcówki roku. Nie wiem tylko na ile jest to kwestia słabszej formy, a na ile jej nierówności, bo zwykle jego słabsze miejsce wynika z tragicznej postawy jednego dnia zawodów. Najpierw "nastuka" par +4 +5 i potem weź to nadrabiaj. Był chyba nawet jakiś turniej, że drugiego dnia zrobił jeden z lepszych wyników w stawce, ale co z tego skoro strata po pierwszym była tak wielka, że i tak to był jego ostatni dzień rywalizacji?

 

3 minutes ago, rybak said:

Nie chcę mieszać polityki ze sportem, ale w tym przypadku nie można pominąć tego tematu. Jak uważacie, czy przyznanie Jackowi Sasinowi praw do kontrolowania przebiegu przygotowań oraz organizacji Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie jest dobrym pomysłem? Po tej informacji nastawiam się na to że zawody się nie odbędą, albo będą totalnym niewypałem organizacyjnym :lol: 

Prawdę mówiąc moje zainteresowanie tą imprezą trochę spadło po ogłoszeniu dyscyplin, wchodzących w skład programu. Niepotrzebnie narobiłem sobie nadziei, że będzie lekka i pływanie. Szkoda mi tych zawodów, bo sam pomysł na taki cykl podoba mi się i to bardzo, ale bez tych dwóch dyscyplin ciężko będzie zainteresować nimi szerszą publikę, a już zwłaszcza społeczeństwa zachodnie. Co do Sasina wolę się nie wypowiadać. Mam tylko nadzieję, że osiągnął już swój limit w gubieniu pieniędzy ;) 

 

A ja tak jeszcze z innej beczki. Ostatnio śledziłem poczynania naszych pięściarzy na MEJ w Czarnogórze. Może nie wszyscy znacie wyniki. W każdym razie wszystkie znaki na niebie i ringu wskazują na to, że układ sił w naszym boksie się nie zmieni w najbliższych latach. Dziewczęta: 9 wygranych w 16 walkach, 6 medali, w tym dwa złote (chociaż trzeba uczciwie zaznaczyć w tym miejscu, że dwa medale miały pewne przed startem, z racji niewielkiej liczby startujących w niektórych wagach). Chłopcy: 1 wygrana w 9 walkach.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rybak said:

Warto też nadmienić że wczoraj zakończyła się międzynarodowa liga pływacka ISL. Zawody zakończyły się zwycięstwem ekipy Cali Condors w składzie której była trójka naszych zawodników, Kacper Majchrzak, Radosław Kawęcki i Marcin Cieślak :cheer: Podczas zawodów osiągali jak na siebie bardzo dobre rezultaty, biorąc pod uwagę że zawody odbywały się na krótkim basenie. 

Zdecydowanie warte wspomnienia, ale główną uwagę polskiego pływackiego środowiska chyba jednak koncentruje na sobie teraz Wasick, która startuje jak natchniona :) 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Col_Frost said:

Zdecydowanie warte wspomnienia, ale główną uwagę polskiego pływackiego środowiska chyba jednak koncentruje na sobie teraz Wasick, która startuje jak natchniona :) 

Właśnie, ona także świetnie startuje :) Aż dziwne że w tak późnym wieku jak na pływaczkę zaczęła osiągać wyniki godne uwagi. Oby tak samo startowała w przyszłym roku i osiągnęła szczyt formy na wiadomej imprezie, może będziemy się cieszyć z pierwszego olimpijskiego finału wśród pływaczek od czasów Otylii ;)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Col_Frost said:

Prawdę mówiąc moje zainteresowanie tą imprezą trochę spadło po ogłoszeniu dyscyplin, wchodzących w skład programu. Niepotrzebnie narobiłem sobie nadziei, że będzie lekka i pływanie. Szkoda mi tych zawodów, bo sam pomysł na taki cykl podoba mi się i to bardzo, ale bez tych dwóch dyscyplin ciężko będzie zainteresować nimi szerszą publikę, a już zwłaszcza społeczeństwa zachodnie. Co do Sasina wolę się nie wypowiadać. Mam tylko nadzieję, że osiągnął już swój limit w gubieniu pieniędzy ;) 

 

A ja tak jeszcze z innej beczki. Ostatnio śledziłem poczynania naszych pięściarzy na MEJ w Czarnogórze. Może nie wszyscy znacie wyniki. W każdym razie wszystkie znaki na niebie i ringu wskazują na to, że układ sił w naszym boksie się nie zmieni w najbliższych latach. Dziewczęta: 9 wygranych w 16 walkach, 6 medali, w tym dwa złote (chociaż trzeba uczciwie zaznaczyć w tym miejscu, że dwa medale miały pewne przed startem, z racji niewielkiej liczby startujących w niektórych wagach). Chłopcy: 1 wygrana w 9 walkach.

Też żałuję że nie będzie ani pływania ani LA ale to już nie wina organizatorów, tylko europejskich federacji, które uważają tą imprezę za mało prestiżową i twierdzą że nie ma co napychać i tak już wypełnionego po brzegi kalendarza zawodów. Ale do mnie ten argument nie trafia gdyż obydwie dyscypliny są w programie konkurencyjnej imprezy multisportowej "Mistrzostwach Europy". I to owym federacjom nie przeszkadza :facepalm: W tej imprezie odbywają się zawody w kolarstwie, golfie, gimnastyce, triathlonie i wioślarstwie. Nie widzę sensu organizacji tej imprezy skoro już są organizowane Igrzyska Europejskie. Organizatorzy tych imprezy powinni dojść do jakiegoś wspólnego porozumienia by to wszystko miało ręce i nogi, no ale to już nie od nas zależy...

 

A co do boksu to żenada totalna, nie wiem co się dzieje że w męskim boksie nie mamy dobrych rezultatów już od wielu lat. Może to kwestia zbyt ciężkich treningów, złego szkolenia, brak perspektyw na dalszy rozwój kariery, albo po prostu niechęć? Dobrze że dziewczyny ratują sytuację i powalczą o co najmniej dwie kwalifikacje na Igrzyska. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...