website statistics
Jump to content

Hungary National Thread


Vektor
 Share

Recommended Posts

Szövetségi kapitányoknak nagy baja lesz, egyet a három remek öttusázók között kihúzni az olimpiából (azt hiszem, hogy mind a srácok, mind a hölgyek között legalább hárman bejutnak a magyarok). Most az a lényeg, hogy nem térne vissza az utóbbi eset - most Martinek Jánosnak kell mondani, hogy Bence biztos-e a tokiói olimpiára vagy jövőre még harcolnia kell Kaszával és Marosival (és talán a fiatalokkal is). A lányoknak nagy balszerencse van - Alekszejev megsérült, Földházi megsérült és kevesebb mint hónap a budapesti vb-hez. Reméltem a negyedik magyar aranyéremre sorban a női csapatban ott a Kincsem Parkban, nagyszerű dolog lenne ennek a lányoknak.

Link to comment
Share on other sites

Evezős világbajnokság, 08.25-09.01, Linz/Ottensheim.

 

Magyar indulók olimpiai számokban:

 

férfi egypárevezős (M1x): Pétervári-Molnár Bendegúz (9 kvóta)

férfi kormányos nélküli kettes (M2-): Juhász Adrián, Simon Béla (11 kvóta)

 

női kormányos nélküli kettes (W2-): Polivka Dóra, Krémer Eszter (11 kvóta)

női kétpárevezős (W2x): Preil Vivien, Gadányi Zoltána (11 kvóta)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kissé hosszú lesz.

Egy évvel Tokió előtt a tippjeim

 

 

 

Asztalitenisz: 2-3 fő részvétel
Atlétika: Létszámban a MOB 13-15 főt remél, ezzel nem tudok vitatkozni. Éremesélyes Márton Anita és Halász Bence. Pontszerzésre esélyes, Baji Balázs ha fel tud épülni a sérüléséből, Helebrandt Máté, Gyurátz Réka, Krizsán Xénia, Pars nagy talány. Ha összejönne egy érem és egy pontszerző tökéletes elégedett lennék.
Birkózás: 7-8 főben reménykedem, 4 kötöttfogásban, 1-2 szabad és 2 női. A Lőrincz testvérek és Barka Emes mindenképp éremesélyes, aki kijut az már pontszerzésre esélyes.
1 érem 1 helyezés
Evezés: Mob szerint 2 egység 3-4 fővel. Nem követem a sportágat, biztos így van.
Ijászat: Van egy Banda Árpádunk, aki szerintem nem fog kijutni az olimpiára
Judo: Csernoviczki, Pupp, Karakas és Tóth Krisztián biztos kijut. Ungvári Mikinek mostanában nem nagyon megy, testvére pont fordítva, talán megoldják a kvalit. Cirjenics ha egészséges jó esélye lehet az olimpiára. Gercsák Szabina sérült, nagyon kevés esélyt látok. Női 78 és +78 szintén csekély esély, így a csapatverseny sem lesz számunkra érdekes.
Tippem? 6. A biztos négyes valamelyik Ungvári és Cirjenics. Tóth éremesélyes, Csernoviczki kicsit mintha leszálló ágban lenne már, de pontszerző lehet, Karakassal együtt.
0-1 érem 0-1 helyezés.
Kajak-Kenu: Női-Férfi Kajak maximális kvóta, férfi kenu talán a páros  női kenuban meg egyértelműen a páros 14-17 fő Minden női 500as egység aranyesélyes, plusz a női kenu páros és Kopasz Bálint.  4-5 érem 3-4 helyezés
Szlalomban Potochni nem hiszem, hogy kvalifikál.
Karate: Kissé nekem túlságosan derűlátó a MOB reménye 1-2 fő, a szövetség 1-3 fője meg pláne. Brutális a kvalifikáció. Persze Martial VB ezüstérmes, Hárspataki meg nagyon jó helyen (de jelenleg nem kijutón) áll a kvali rangsorban. Legyen a MOBnak igaza. Aki oda kijut az már pontszerző és éremesélyes. Szerintem 0-1 fő és 0-1 pontszerző.
Kerékpár: nem vágom a sportágat, a MOB 2-4 főt remél, ámen.
Kézlabda: A női válogatott kvalifikációjával számolok, felszáló ágban vagyunk, a jövő pedig egészen rózsaszínnek tűnik. Meglátjuk. 15 fő 0-1 pontszerző
Kosárlabda: 3*3 női válogatott mégiscsak 2szeres VB ezüstérmes, 4 fő 0-1 pontszerző
Műugrás: nagyon talán valaki kijut, de nem reális
Ökölvívás: Szégyenszemre könnyen előfordulhat, hogy egy ökölvívónk se jut ki. Amit Csötönyi tönkretett azt Madár tovább rombolta.Harcsa talán kijut. 0-1 fő
Öttusa: maximális 4 fő. Itt aztán a 2 éremtől a nulla pontig bármi lehet. A realitás a női versenyben egy jó helyezés.
Sportlövészet: 5-6 fő. Sidi, Peni és Major bármire képes, pozitív és negatív értelemben is, meg itt aztán tényleg nüanszokon múlik minden. Én bízok 1 éremben és 1 helyezésben.
Súlyemelés: 2 fő
Szörf: MOB szerint 2 fő
Tenisz:3 fő. Ha Gálfi Dalma kicsit fel tudna nőni Babos Timihez még egy jó eredményt sem tartanék lehetetlennek női párosban, de az se biztos hogy Babos őt választja párnak. Fucsovics ott lesz. Próbálkoztak a vegyes párossal Timivel.
Tollaslabda: 0-1 fő
Torna: Nem hiszem, hogy a női csapat kijut: 2 fő. Nagyon szurkolok Berki kijutásának. Ha kijutna bármit összehozhat az olimpián. 0-1 érem 0-1 helyezés.
Triatlon: 4 fő. Bicsák Bence pontszerzése nem reménytelen ügy. 0-1 helyezés
Úszás: A húzó sportágunk
Éremesélyes:
Hosszú Katinka 200-400 vegyes, szerintem 100 és 200 hátat vállalja mellé.
Kapás Boglárka: 200 pillangó
Késely Ajna: 400 gyors
Kenderesi: 200 pillangó
Milák: 100 és 200 pillangó
Verrasztó 400 vegyes
Rasovszky: 10 km
5-6 érem
Pontszerző esély:
Kapás: 400 gyors
Késely: 800 és 1500 gyors
Szilágyi Lillana: 200 pillangó
Burian Kata: 200 hát
Bernek: 400 vegyes
Szabó Szebasztian: 100 pillangó
Cseh László: 200 vegyes
Kozma: 200 gyors
Németh Nándor 100 gyors
Telegdy 200 hát
4*100 férfi gyorsváltó
4*200 női gyorsváltó
4-100 férfi vegyesváltó (ha igaznak bizonyulnak a kósza pletykák Szilágyi Csaba honosításáról)
6-7 pontszerző
Vitorlázás: Szövetség és a MOB szerint is 3-5 fő, abból ugye 3 már megvan. Berecz világbajnok, Érdi Mária kezdi bizonyítani, hogy miért tartják nagy tehetségnek.
0-1 érem 0-1 helyezés
Vívás: A csapatkvalifikáció létfontosságú. Férfi kard gyakorlatilag ott van az olimpián, női kard és férfi párbajtőr csapatban reménykedhetünk, Ha tippelnem kellene előbbi ott lesz utóbbi nem. A MOB 8-13 főt tippel, szerintem a 8 a reális. Két csapat plusz Kreiss Fanni és Siklósi. 1-2 érem plusz plusz 1 helyezés
Vízilabda: Nőknél a kvali azért nem lesz egyszerű. 22 fő 0-2 érem 
Úgy összességében remélem túlszárnyaljuk a Rió-i katasztrófát.
160 fő 18 érem és 18 pontszerző azt mondom kicsit azért bizakodva de reális. Az aranyérmeknél Kozákon és  Hosszún rengeteg múlik. 8 is lehet, de 5-6 a realitás.
 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...