web
analytics
Jump to content
Sign in to follow this  
Wanderer

Test Thread

Recommended Posts

Posted (edited)

 

scoreboardtop.png

GRAND FINAL SCOREBOARD

AFTER 0/38 JURIES

   :SLO SLOVENIA 0    :CRO CROATIA 0
   :TUN TUNISIA 0    :BUL BULGARIA 0
   :INA INDONESIA 0    :MEX MEXICO 0
   :CHI CHILE 0    :FIN FINLAND 0
   :ESP SPAIN 0    :GBR GREAT BRITAIN 0
   :NOR NORWAY 0    :LTU LITHUANIA 0
   :SRB SERBBIA 0    :ITA ITALY 0
   :CHN P.R. OF CHINA 0    :USA UNITED STATES 0
   :POL POLAND 0    :ALG ALGERIA 0
   :IND INDIA 0    :TUR TURKEY 0
   :ROU ROMANIA 0    :NZL NEW ZEALAND 0
   :RUS RUSSIA 0    :POR PORTUGAL 0
   :SVK SLOVAKIA 0    :VEN VENEZUELA 0
   :NED NETHERLANDS 0    :BRA  BRAZIL 0
   :FRA FRANCE 0    :DEN DENMARK 0
   :GER GERMANY 0    :COL COLOMBIA 0
   :ARG ARGENTINA 0    :EGY EGYPT 0
   :GRE GREECE 0    :IRL IRELAND 0
   :MLT MALTA 0    :AUS AUSTRALIA 0
LET'S

 

Edited by mrv86

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mrv86 said:

 

You don't have permission to view this hidden content

 

Hiding secrets are we


“Sport has the power to change the world. It has the power to inspire. Sport can create hope where once there was only despair” - Nelson Mandela

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

 

Team 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg
 Huichol  :CRO Croatia  :NZL New Zealand  :SLO Slovenia  :ROU Romania
 Tarahumara  :BUL Bulgaria  :POR Portugal  :TUN Tunisia  :RUS Russia
 Tapatio :INA Indonesia :MEX Mexico
 Huastec  :FIN Finland  :VEN Venezuela  :CHI Chile  :SVK Slovakia
 Otomi  :GBR Great Britain  :BRA Brazil  :ESP Spain  :NED Netherlands
 Purepecha  :LTU Lithuania  :DEN Denmark  :NOR Norway  :FRA France
 Totonac  :ITA Italy  :COL Colombia  :SRB Serbia  :GER Germany
 Maya  :USA United States  :EGY Egypt  :CHN P.R. of China  :ARG Argentina
 Mixtec  :ALG Algeria  :IRL Ireland  :POL Poland  :GRE Greece
 Yaqui  :TUR Turkey  :AUS Australia  :IND India  :MLT Malta



Edited by mrv86
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

 

< Greetings in national language >

 

Good morning Totallympics, this is Slovenia calling! These

are the results of the votes of the Slovene National Jury:


 

 

 

Edited by mrv86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

 

< Concluding message in national language >

 

These were the votes of Slovenia. Thank you all!


Edited by mrv86

Share this post


Link to post
Share on other sites

2019 Events

 

Start Date End Date Event Notes
6 July 7 July Weightlifting IWF Japan-China-Korea Friendship Tournament-Olympic Games Test Event 2019 Olympic Ranking Points
12 July 18 July Archery WA Olympic Games Test Event 2019  
18 July 21 July Surfing ISA Olympic Games Test Event 2019  
21 July 21 July Men's Road Cycling UCI Olympic Games Test Event 2019 Olympic Ranking Points
15 August 22 August Sailing WS Olympic Games Test Event 2019  
17 August 21 August Men's Field Hockey FIH 4 Nations Invitational Olympic Games Test Event 2019  
17 August 21 August Women's Field Hockey FIH 4 Nations Invitational Olympic Games Test Event 2019  
12 September 15 September Sprint Canoeing ICF Olympic Games Test Event 2019  
27 September 27 September Mountain Bike Cycling UCI Olympic Games Test Event 2019 Olympic Ranking Points
6 October 6 October Taekwondo WT Olympic Games Test Event 2019 Olympic Ranking Points
12 October 13 October BMX Racing UCI Olympic Games Test Event 2019 Olympic Ranking Points
25 October 27 October Slalom Canoeing ICF Olympic Games Test Event 2019  

 

 

2020 Events

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

 

 


scoreboardtop.png

Edited by mrv86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

mex.png

mex.png

mex.png

Edited by mrv86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spoiler
scoreboardtop.png

GRAND FINAL SCOREBOARD

AFTER 0/38 JURIES

   :SLO SLOVENIA 0    :CRO CROATIA 0
   :TUN TUNISIA 0    :BUL BULGARIA 0
   :INA INDONESIA 0    :MEX MEXICO 0
   :CHI CHILE 0    :FIN FINLAND 0
   :ESP SPAIN 0    :GBR GREAT BRITAIN 0
   :NOR NORWAY 0    :LTU LITHUANIA 0
   :SRB SERBIA 0    :ITA ITALY 0
   :CHN P.R. OF CHINA 0    :USA UNITED STATES  0
   :POL POLAND 0    :ALG ALGERIA 0
   :IND INDIA 0    :TUR TURKEY 0
   :ROU ROMANIA 0    :NZL NEW ZEALAND 0
   :RUS RUSSIA 0    :POR PORTUGAL 0
   :SVK SLOVAKIA 0    :VEN VENEZUELA 0
   :NED NETHERLANDS 0    :BRA BRAZIL 0
   :FRA FRANCE 0    :DEN DENMARK 0
   :GER GERMANY 0    :COL COLOMBIA 0
   :ARG ARGENTINA 0    :EGY EGYPT  0
   :GRE GREECE 0    :IRL IRELAND 0
   :MLT MALTA 0    :AUS AUSTRALIA 0

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

 

Note: in individual events 2 bronze medals are awarded, in team events 1.

 

Main tables start at 9:00 (GMT +2) on 18 July.

 

[ hide]

 

Event & Date Athletes Gold Silver Bronze

Women's Epee Individual

Day 1

July 18th 2019

:CHN SUN Yiwen      
:EST Any Athlete from Estonia      
:FRA VITALIS Coraline      
:FRA CANDASSAMY Marie-Florence      
:HKG KONG Man Wai Vivian      

:ITA NAVARRIA Mara

     
:ITA FIAMINGO Rossella      
:KOR KANG Young Mi      
:KOR CHOI Injeong      
:POL Any Athlete from Poland      
:ROU POPESCU Ana Maria      
:RUS KOLOBOVA Violetta      
:USA HURLEY Courtney      
:USA HURLEY Kelley      
:WHT Any Other Athlete      

Men's Sabre Individual

Day 1

July 18th 2019

:FRA APITHY Bolade      
:GEO BAZADZE Sandro      
:GER HARTUNG Max      
:HUN SZILAGYI Aron      
:IRI Any Athlete from Iran      
:ITA CURATOLI Luca      
:KOR OH Sanguk      
:KOR KIM Junho      
:KOR GU Bongil      
:RUS IBRAGIMOV Kamil      
:RUS RESHETNIKOV Veniamin      
:USA DERSHWITZ Eli      
:WHT Any Other Athlete      

Women's Foil Individual

Day 2

July 19th 2019

:FRA THIBUS Ysaora      
:GER EBERT Leonie      
:ITA DI FRANCISCA Elisa      
:ITA ERRIGO Arianna      
:ITA VOLPI Alice      
:JPN AZUMA Sera      
:KOR JEON Hee Sook      
:RUS DERIGLAZOVA Inna      
:RUS IVANOVA Anastasia      
:RUS KOROBEYNIKOVA Larisa      
:TUN BOUBAKRI Ines      
:USA KIEFER Lee      
:WHT Any Other Athlete      

Men's Epee Individual

Day 2

July 19th 2019

:ESP PEREIRA Yulen      
:FRA BOREL Yannick      
:HUN Any Athlete from Hungary      
:ITA SANTARELLI Andrea      
:JPN MINOBE Kazuyasu      
:JPN KANO Koki      
:KAZ ALEXANIN Dmitriy      
:KOR PARK Sangyoung      
:NED Any Dutch Athlete      
:RUS BIDA Sergey      
:SUI HEINZER Max      
:UKR NIKISHIN Bogdan      
:USA HOYLE Jacob      
:VEN LIMARDO GASCON Ruben      
:WHT Any Other Athlete      

Women's Sabre Individual

Day 3

July 20th 2019

:CHN QIAN Jiarui      
:CHN SHAO Yaqi      
:FRA BERDER Cecilia      
:FRA BRUNET Manon      
:HUN PUSZTAI Lisa      
:HUN MARTON Anna      
:ITA Any Athlete from Italy      
:KOR KIM Jiyeon      
:RUS EGORIAN Yana      
:RUS VELIKAYA Sofya      
:RUS POZDNIAKOVA Sofia      
:UKR KHARLAN Olga      
:USA Any Athlete from USA      
:WHT Any Other Athlete      

Men's Foil Individual

Day 3

July 20th 2019

:FRA LE PECHOUX Erwann      
:GBR KRUSE Richard      
:HKG CHEUNG Ka Long      
:ITA FOCONI Alessio      
:ITA GAROZZO Daniele      
:ITA AVOLA Giorgio      
:ITA CASSARA Andrea      
:JPN Any Athlete from Japan      
:KOR HEO Jun      

:RUS CHEREMISINOV Alexey

     
:RUS SAFIN Timur      
:USA IMBODEN Race      
:USA MEINHARDT Gerek      
:USA MASSIALAS Alexander      
:WHT Any Other Athlete      

Women's Epee Team

Day 4

July 21st 2019

:CHN China      
:EST Estonia      
:FRA France      
:GER Germany      
:HKG Hong Kong      
:ITA Italy      
:KOR Korea      
:POL Poland      
:RUS Russia      
:UKR Ukraine      
:USA USA      
:WHT Any Other Team      

Men's Sabre Team

Day 4

July 21st 2019

:FRA France      
:GER Germany      
:HUN Hungary      
:IRI Iran      
:ITA Italy      
:KOR Korea      
:ROU Romania      
:RUS Russia      
:USA USA      
:WHT Any Other Team      

Women's Foil Team

Day 5

July 22nd 2019

:FRAFrance      
:GER Germany      
:ITA Italy      
:JPN Japan      
:KOR Korea      
:POL Poland      
:RUS Russia      
:USA USA      
:WHT Any Other Team      

Men's Epee Team

Day 5

July 22nd 2019

:CHN China      

:DEN Denmark

     
:FRA France      
:HUN Hungary      
:ISR Israel      
:ITA Italy      
:JPN Japan      
:KOR Korea      
:SUI Switzerland      
:UKR Ukraine      
:RUS Russia      
:USA USA      
:WHT Any Other Team      

Women's Sabre Team

Day 6

July 23rd 2019

:CHN China      
:FRA France      
:HUN Hungary      
:ITA Italy      
:JPN Japan      
:KOR Korea      
:RUS Russia      
:UKR Ukraine      
:USA USA      
:WHT Any Other Team      

Men's Foil Team

Day 6

July 23rd 2019

:FRA France      
:GER Germany      
:HKG Hong Kong      
:ITA Italy      
:JPN Japan      
:KOR Korea      
:RUS Russia      
:USA USA      
:WHT Any Other Team      

 

[ /hide]

 

Edited by Dunadan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...