website statistics
Jump to content

Croatia National Thread


dcro
 Share

Recommended Posts

On 28/03/2019 at 14:30, Rafoo said:
Sport Rio -/+ Tokio
Archery 0 +1 1
Athletics 10 +5 15
Badminton 0 +1 1
Basketball 12 +4 16
Boxing 2 +1 3
Canoeing 0 +2 2
Cycling 2 0 2
Diving 1 +1 2
Fencing 0 +1 1
Football 0 +18 18
Gymnastics 2 +2 4
Handball 14 0 14
Judo 1 +3 4
Karate 0 +2 2
Rowing 3 +4 7
Sailing 8 +2 10
Shooting 7 +1 8
Sport climbing 0 +1 1
Swimming 2 +4 6
Table tennis 1 +3 4
Taekwondo 3 +2 5
Tennis 4 +3 7
Water polo 13 0 13
Weightlifting 1 0 1
Wrestling 1 +2 3
Total 87 +63 150

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, prso1000 said:

Rugby 7: 

prosli vikend su bili u pf trophya , u Zagrebu, a samo dva idu na završni turnir. 

Sumnjam da to mogu nadoknadit idući vikend. Sve da i uspiju idu onda protiv deset realno puno boljih ekipa za jedno mjesto. Utopija. 

Ocekivao bih recimo puno vise od bejzbol ekipe jer znam da su godinama bili redovni na EP. A da je ragbi tim tako solidan nisam mogao ni da pretpostavim. Hrvatska je diviziju iznad Holandije (ako se ne varam). 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, prso1000 said:

Bas si realan

 

odbojkasice se ne mogu ni teoretski kvalificirat , Kao ni rugbijasi (oni barem imaju teoretsku šansu, ali nakon prošlog vikenda bas i ne) 

 

a o košarki sumnjam da ćemo dobit tu wild Card, jer HKS to treba lobirat 

a onaj smotani vrankovic se ne zna ni najest da valja. 

 

Princip kvantiteta licno preferiram ali u slucaju Hrvatske svaki tim ili pojedinac je sansa za medalju sto znaci da je kvalitet jedino mjerilo.

2016 skoro svaki pojedinac je imao sansu za medalju ili makar za visok plasman. Mislim da ce i ovog puta biti ista stvar.

Sansu za zensku odbojku zaista ne vidim jer je konkurencija paklena. Italija,Rusija, Holandija,Belgija,Turska,sve je bolja i Poljska.

A za kosarku je izvjesno da ce FIBA pozvati evropskog sampiona. Da li cemo da imamo 2 wild card iz Evrope,licno mislim tesko,mada nije nemoguce.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ChandlerMne said:

Princip kvantiteta licno preferiram ali u slucaju Hrvatske svaki tim ili pojedinac je sansa za medalju sto znaci da je kvalitet jedino mjerilo.

2016 skoro svaki pojedinac je imao sansu za medalju ili makar za visok plasman. Mislim da ce i ovog puta biti ista stvar.

Sansu za zensku odbojku zaista ne vidim jer je konkurencija paklena. Italija,Rusija, Holandija,Belgija,Turska,sve je bolja i Poljska.

A za kosarku je izvjesno da ce FIBA pozvati evropskog sampiona. Da li cemo da imamo 2 wild card iz Evrope,licno mislim tesko,mada nije nemoguce.

Mislim da će svaki kontinent dobiti dvije pozivnice za kval. Turnir.

nastupaju 16 sa SP plus 8 pozivnica. Znaci da sa SP prvih 23 ide dalje ( 7 u Tokio + 16 u kvale). 

 

Slažem se da je Slovenija kao EP sigurna, a druga pozivnica će ovisiti o mnogo toga, a prije svega kako će europske ekipe proći na SP. Idealno bi bilo da svi budu medju 23, iako kod Crna Gora, Češke i Poljska nisam siguran. 

Tada bi druga pozivnica išla ekipama koje nisu na SP (možda svakako) a tu bi u igri bila HR i npr Latvija. 

Ali kod Fibe nikad ne znaš, kriteriji nisu jasni, na kraju će biti ko bolje plati. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, prso1000 said:

Mislim da će svaki kontinent dobiti dvije pozivnice za kval. Turnir.

nastupaju 16 sa SP plus 8 pozivnica. Znaci da sa SP prvih 23 ide dalje ( 7 u Tokio + 16 u kvale). 

 

Slažem se da je Slovenija kao EP sigurna, a druga pozivnica će ovisiti o mnogo toga, a prije svega kako će europske ekipe proći na SP. Idealno bi bilo da svi budu medju 23, iako kod Crna Gora, Češke i Poljska nisam siguran. 

Tada bi druga pozivnica išla ekipama koje nisu na SP (možda svakako) a tu bi u igri bila HR i npr Latvija. 

Ali kod Fibe nikad ne znaš, kriteriji nisu jasni, na kraju će biti ko bolje plati. 

Koliko se sjecam, poslednji put nije bilo toliko timova u kvalifikacijama. To znaci 24 ukupno? Zaista nevjerovatan sistem. 

U tom slucaju, sanse svakako postoje. Hrvatska je po imenima najatraktivnija ekipa od jos nekvalifikovanih.

Edited by ChandlerMne
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ChandlerMne said:

Koliko se sjecam, poslednji put nije bilo toliko timova u kvalifikacijama. To znaci 24 ukupno? Zaista nevjerovatan sistem. 

U tom slucaju, sanse svakako postoje. Hrvatska je po imenima najatraktivnija ekipa od jos nekvalifikovanih.

Ako pogledaš ždrijeb većina europskih ekipa bi trebala biti medju ta 23, mislim da se Crnoj Gori loše piše. U grupi mislim da nemaju šanse a i poslije u križanju, tako da kod njih očekujem 25-28 mjesto :( 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, prso1000 said:

Ako pogledaš ždrijeb većina europskih ekipa bi trebala biti medju ta 23, mislim da se Crnoj Gori loše piše. U grupi mislim da nemaju šanse a i poslije u križanju, tako da kod njih očekujem 25-28 mjesto :( 

Sto se sansi tice,slazem se, mada Crna Gora u teoriji nije losa ekipa ( Dubljevic, Vucevic...), te bi mogli da iznenadimo, makar donekle. 

Ali u bilo kom scenariju, tesko da bi Crna Gora dobila pozivnicu prije Hrvatske. Ipak smo i mali i globalno nebitni, koliko god visoko mislili o sebi.

Hrvatska ima NBA igrace, ako se svi pojave bio bi to zanimljiv turnir. 

Ali sve ovo je samo teoretisanje.

Snaga Hrvatske se ovoga puta ogleda u individulnim sportovima. 

A sto se timova tice:

Rukometasi i vaterpolisti su skoro sigurni.

Za preostale sportove puno toga treba da se poklopi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...