website statistics
Jump to content

Ufilov

Totallympics Professional
  • Content Count

    328
  • Joined

  • Last visited

 Content Type 

Forums

Calendar

Totallympics International Song Contest

Totallympics News Service

Qualification Tracker

Everything posted by Ufilov

  1. [hide] Tour De France - Week 3 - Stages 16-21 Stage Top 3 Riders La Tour-Du-Pin - Villard-De-Lans Stage 16 September, 15th 1st: Julian Alaphilippe 2nd: Marc Hirschi 3rd: Thibaut Pinot Egan Bernal Daniel Felipe Martínez Nairo Quintana Richard Carapaz Julian Alaphilippe Emanuel Buchmann Adam Yates
  2. [hide] Tour De France - Week 2 - Stage 10-15 Stage Top 3 Riders Île D'Oléron - Île De Ré Stage 10 September, 8th 1st: Caleb Ewan 2nd: Sam Bennett 3rd: Wout Van Aert Caleb Ewan Oliver Naesen Wout Van Aert Bryan Coquard Hugo Hofstetter André Greipel Sam Bennett Sonny Colbrelli
  3. [hide] Men's Singles Round of 16 Quarterfinals Semifinals N. Djokovic [1] X P. Carreno Busta [20] 1 P. Carreno Busta [20] 1 P. Carreno Busta [20] X D. Shapovalov [12] X D. Shapovalov [12] 3 D. Goffin [7] X B. Coric [27] X B. Coric [27] 2 A. Zverev [5] 3 J. Thompson X A.
  4. [hide] Men's Singles - Round of 128 to Round of 32 Round of 128 Round of 64 Round of 32 SECTION 1 N. Djokovic [1] 3 N. Djokovic [1] 3 N. Djokovic [1] 3 D. Dzumhur 1
  5. [hide] Tour De France - Week 1 - Stage 1-9 Stage Top 3 Riders Nice - Nice Stage 1 August, 29th 1st: Caleb Ewan 2nd: Giacomo Nizzolo 3rd: Wout Van Aert Caleb Ewan Thomas De Gendt Philippe Gilbert Wout Van Aert Greg Van Avermaet Giacomo Nizzolo Matteo Trentin Cees Bol
  6. [hide] UEFA Champions League - Final August 23rd, 2020 Date & Time (GMT +1) Club 1 T1 T2 Club 2 August 23rd 2020, h. 20:00 Paris 1 2 Bayern [/hide]
  7. [hide] UEFA Europa League - Final August 21st, 2020 Date & Time (GMT +2) Club 1 T1 T2 Club 2 August 21st 2020, h. 21:00 Sevilla 1 2 Internazionale [/hide]
  8. [hide] UEFA Champions League - Semifinals August 18th - August 19th, 2020 4 Clubs, 2 Clubs will qualify for the Final Date & Time (GMT +1) Club 1 T1 T2 Club 2 August 18th 2020, h. 20:00 Leipzig 1 2 Paris August 19th 2020, h. 20:00 Lyon 1 3 Bayern [/hide]
  9. [hide] UEFA Champions League - Quarterfinals August 12th - August 15th, 2020 8 Clubs, 4 Clubs will qualify for the Semifinals Date & Time (GMT +1) Club 1 T1 T2 Club 2 August 12th 2020, h. 20:00 Atalanta 1 2 Paris August 13th 2020, h. 20:00 Leipzig 1 3 Atlético August 14th 2020, h. 20:00 Barcelona 1
  10. [hide] UEFA Europa League - Round of 16 August 5th - August 6th, 2020 16 Clubs, 8 Clubs will qualify for the Quarterfinals Date & Time (GMT +2) Club 1 T1 T2 Club 2 August 5th 2020, h. 18:55 Shakhtar Donetsk 1 3 Wolfsburg August 5th 2020, h. 18:55 Copenhagen 0 1 Istanbul Basaksehir August 5th 2020, h. 21:00
  11. [hide] Round Robin March 14th - March 20th, 2020 13 Nations, 6 Groups, the 1st and 2nd Nations will qualify for the Semifinals, the 3rd, 4th, 5th and 6th ranked Nations wil qualify for the Qualification Games Date & Time (GMT -8) Nation 1 T1 T2 Nation 2 March 14th 2020, h. 14:00 Denmark 3 Germany March 14th 2020, h. 14:00 Sweden 5 Czech Repub
  12. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Women's Scratch Day 1 February 26th, 2020 Amber Joseph Jolien D'Hoore Franziska Brausse Elinor Barker X Martina Fidanza Olivija Baleisyte
  13. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Doubles' Sprint Luge Day 1 February 14th, 2020 Tristan Walker/Justin Snith Toni Eggert/Sascha Benecken X Robin Geueke/David Gamm Tobias Wendl/Tobias Arlt X Any Athletes from Italy
  14. [hide] Event & Date Athletes Gold Silver Bronze Mixed Relay 2x6km + 2.7.5kmDay 1February 13th, 2020 Austria Czech Republic France Germany X Italy Norway X Russia
  15. [hide] Knockout Round - Medal Matches January 24th - January 26th, 2020 4 Nations, Semifinals, Third Place Match and Final Third Place Match Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 25th 2020, h. 18:30 Slovenia Norway Final Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 26th 2020, h. 16:30 Spain 3
  16. [hide] Men's Tournament - Knockout RoundJanuary 20th - January 26th, 202012 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Third Place Match Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 26th 2020, h. 17:30 Montenegro 3 Croatia Final Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 26th 2020, h. 19:00
  17. [hide] Men's Tournament - Knockout RoundJanuary 20th - January 26th, 2020 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 24th 2020, h. 17:30 Montenegro 3 Hungary January 24th 2020, h. 19:00 Spain 2 Croatia [/hide]
  18. [hide] Knockout Round - Semifinals January 24th - January 26th, 2020 4 Nations, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 24th 2020, h. 18:00 Norway 4 Croatia January 24th 2020, h. 20:30 Spain 3 Slovenia [/hide]
  19. [hide] Women's Tournament - Knockout RoundJanuary 21th - January 25th, 2020 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Semifinals Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 21th 2020, h. 17:30 Hungary 5 Spain January 21th 2020, h. 19:00 Russia 4 Netherlands [/hide]
  20. [hide] Men's Tournament - Knockout RoundJanuary 20th - January 26th, 2020 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Quarterfinals Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 22th 2020, h. 16:00 Italy 5 Montenegro January 22th 2020, h. 17:30 Serbia 4 Spain January 22th 2020, h. 19:00 Hungary 4
  21. [hide] Women's Tournament - Knockout RoundJanuary 21th - January 25th, 2020 8 Nations, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Quarterfinals Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 21th 2020, h. 14:30 Slovakia 5 Netherlands January 21th 2020, h. 16:00 Russia 3 Italy January 21th 2020, h. 17:30 Greece
  22. [hide] Men's Tournament - Knockout RoundJanuary 20th - January 26th, 2020 12 Nations, Play-Offs, Quarterfinals, Semifinals, Third Place Match and Final Play-Offs Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 20th 2020, h. 14:30 Montenegro 7 Turkey January 20th 2020, h. 16:00 Germany 5 Spain January 20th 2020, h. 17:30 Russia 9
  23. [hide] Main Round January 16th - January 22nd, 2020 12 Nations, 2 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Semifinals Group 1 Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 16th 2020, h. 16:00 Spain 5 Czech Republic January 16th 2020, h. 18:15 Croatia 4 Austria January 16th 2020, h. 20:30 Belarus
  24. [hide] Women's Tournament - Preliminary Round January 12th - January 19th, 2020 12 Nations, 2 Groups, the 1st, 2nd, 3rd and 4th Nations from each Group will qualify for the Quarterfinals Group A Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 12th 2020, h. 11:30 Slovakia 7 Russia January 12th 2020, h. 13:00 Greece 2 Serbia January 12th 2020, h. 19:00
  25. [hide] Preliminary Round January 9th - January 15th, 2020 24 Nations, 6 Groups, the 1st and 2nd Nations from each Group will qualify for the Main Round Group A Date & Time (GMT +1) Nation 1 T1 T2 Nation 2 January 9th 2020, h. 18:15 Croatia 9 Montenegro January 9th 2020, h. 20:30 Belarus 11 Serbia January 11th 2020, h. 16:00 Montenegro
×
×
  • Create New...