website statistics
Jump to content

Serbia National Thread


DaniSRB
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, DaniSRB said:

a Blagojevic? :d

Могуће да је и она била а да нисам обратио пажњу. Али фора је била кад је рекао нешто као, част нама је када спортисти из Републике Српске освајају медаље за нашу земљу на великим такмичењима. Не треба ни помињати да "федералци" хистеришу на друштевним мрежама хаха

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, NikolaB said:

Могуће да је и она била а да нисам обратио пажњу. Али фора је била кад је рекао нешто као, част нама је када спортисти из Републике Српске освајају медаље за нашу земљу на великим такмичењима. Не треба ни помињати да "федералци" хистеришу на друштевним мрежама хаха

 

Samo neka oni drže turske zastave i navijaju za njih, daleko će dogurati :d 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Борислава Перић-Ранковић: Нема јачег мотива од медаље за Србију

 

Са две златне медаље на Европском параолимпијском шампионату у Лашком Борислава Перић Ранковић је најуспешнија српска представница у Словенији.

 

branislava-stoni-tenis.jpg

 

Параолимпијска шампионка Борислава Перић-Ранковић је у екипном делу са Надом Матић и Биљаном Убовић злату у синглу додала и злато у екипном делу.  У последњих десет година освојила је више од две стотине одличја на међународним такмичењима. Само 2017. има три злата, са екипног Светског шампионата , као и са екипног и појединачног Европског у Лашком. У Словенији није изгубила меч.

 

Куриозитет је и да је у два меча, прво руској репрезентативки, а затим и словеначкој, поклонила поен приликом вођства од 10:0. Зашто сте то урадили?

– Желим да те девојке са борилишта не оду потпуно поражене. Желим да оду уздигнутог чела и да знају да је испред њих прави спортиста. Осим тога хоћу да их мотивишем на нови рад и труд, јер само се тако долази до врхунских резултата – објашњава популарна Беба.

 

Како се постаје Борислава Перић Ранковић у спортском смислу?

– Веома лако, бар десетак година у континуитету тренирате два пута дневно. Ево само ове године најмање шет месеци нисам излазила из сале за тренинге. Одсуствовала сам од куће и била одвојена од породице због припрема и такмичења – објашњава кроз смех.

 

Шта вас мотивише да из године у годину будете све успешнија?

– Свако такмичење ми доноси нешто ново. Волим да напредујем, да изграђујем себе као човека и спортисту. Просто, осећам и верујем у себе. Још увек одлазим на велика такмичења да би својој земљи донела одличје. Богу хвала сада су она најсјајнија. Зар треба већи мотив од тога?

 

Ко вам је највећа подршка на том тешком путу?

– Златко Кеслер је свима нама узор. Он је од нас направио шампионе. Њему лично ја а и сви у репрезентацију дугујемо неизмерну захвалност. Златкова стручност, савет и реч подршке су неописива снага и вера свих нас. Да није Кеслера, плашим се да би ово све изгледало другачије. Али хвала Богу, ево из године у годину напредујемо, све је више и више одличја.

 

Да ли имате неки хоби?

– Све своје слободно време користим да проведем са ћерком и супругом тако да о хобију и не размишљам. Злато најлепше сија, али њихов загрљај је све – каже хероина нашег спорта.

 

Šta reći za ovu ženu? :d 

Edited by Майкл
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Майкл said:

Eh, spora igra nam je konačno došla glave :d 

 

Ja bih rekao ocekivan poraz. Nije realno da mi zavrsimo kvalifikacije bez poraza :d Ali opet je sve na nama. Ne zavisimo od drugih sto je retkost :lol:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dareza said:

 

Ja bih rekao ocekivan poraz. Nije realno da mi zavrsimo kvalifikacije bez poraza :d Ali opet je sve na nama. Ne zavisimo od drugih sto je retkost :lol:

 

Svakako je katastrofalna odluka 'stručnog' štaba da se meč dobije long pasovima :sick: Moralo je bolje. Dva gola su prejeftino primljena, moglo ih je biti i 4-5 da Stojke nije bio na nivou.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...