website statistics
Jump to content

Poland National Thread


rybak
 Share

Recommended Posts

Nie znam się na żeglarstwie kompletnie, co do 470 to faktycznie są tam podziały na lidera i wspomagacza? Jak Kusznierewicz poszedł z Życkim w duet to myślałem, że decyduje metryka tj. starsi nie mają już pary na łódkę solo. I tyle z mojego znawstwa tego sportu :old:

Link to comment
Share on other sites

Ja też się nie znam, ale wiem, że w załogach dwuosobowych (z olimpijskich - 470, Nacra 17, 49er, 49erFX) są stanowiska sternika i załoganta, więc hierarchia obowiązuje. Zgranie w załodze to jeden z najważniejszych czynników decydujących o powodzeniu. Każdy musi znać swoje miejsce, ale też okazywać szacunek dla partnera/partnerki.

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Monzanator napisał:

Już widzę ten szacunek... zresztą jak się baby pokłócą to już na amen IMO :p

Niestety u nas jak "baby" się pokłócą to potrafią wyciągać różne brudy z przed lat, tak było u panczenistek, siatkarek i biathlonistek. Te ostatnie zasłynęły z tego ze tuż przed sztafetą w Soczi Paulina Bobak przestawiła karabin Krystynie Guzik i ta spudłowała trzy razy zanim zorientowała się że coś jest nie tak :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, rybak napisał:

Niestety u nas jak "baby" się pokłócą to potrafią wyciągać różne brudy z przed lat, tak było u panczenistek, siatkarek i biathlonistek. Te ostatnie zasłynęły z tego ze tuż przed sztafetą w Soczi Paulina Bobak przestawiła karabin Krystynie Guzik i ta spudłowała trzy razy zanim zorientowała się że coś jest nie tak :facepalm:

 

To jest prawdziwa historia? Aż się nie chce w to wierzyć. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, suchyy7 said:

 

To jest prawdziwa historia? Aż się nie chce w to wierzyć. 

Chodziły takie podejrzenia, ale nigdzie nie widziałem ostatecznego potwierdzenia tej historii. O panczenistkach od dawna było wiadomo, zresztą same mówiły, że się nie lubią. A siatkarki... mieliśmy wtedy świetną drużynę, która zdobyła w 2009 brązowy medal ME i doskonale pamiętam, kto wrócił do kadry w 2010 i komu nie szło w World Grand Prix.  Dziwnym trafem to właśnie ona była jedną ze stron konfliktu i wcale mi nie było jej żal, że wypadła ze składu na MŚ (zwłaszcza, że w jej miejsce weszła Glinka). A to, co potem opowiadała w Przeglądzie Sportowym o treningach tylko pogłębiło moją niechęć do niej.

Link to comment
Share on other sites

Bobak to się niby zemściła, że ją do sztafety nie wzięli o ile pamiętam (albo że ją wycofali z 15 km?). Co siatkarek to publiczne było, że Barańska chciała mieć "1" z którą grała Skowrońska. Już nie pamiętam czy to Bosek czy Niemczyk publicznie powiedział żeby się głupotami nie zajmowały tylko grą.

 

Są jeszcze stare linki, a ten wywiad z eks-prezesem PZB to pamiętam, z tego cała telenowela made in Mexico się zrobiła :lol:  Inna sprawa, że Kołodziejczyk w końcu wyleciał na kopach...

 

https://sport.onet.pl/ofsajd/newsy/krystyna-palka-karabin-zostal-przekrecony/h82es

 

https://sport.onet.pl/zimowe/biathlon/paulina-bobak-nie-przestawilam-karabinu-krystyny-palki/pg0t1

 

http://www.biathlon.pl/aktualnosci/5252/wywiad-guzik-jest-pelen-klamstw-konfabulacji-i-bzdurnych-oskarzen.html

Edited by Monzanator
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Interesting interview with the ice hockey prospect Damian Tyczynski. The most productive player of this Slovak Ice Hockey Juniors League :yes

 

Here the interview. It is obviously in slovak, but I guess our languages are so similar that it should not be a problem to understand, if anyone interested and don´t understand something, feel free to ask me, I´ll translate the part.

 

I loved especially the part "most of all, I miss Polish meals" :p

 

https://sport.aktuality.sk/c/386761/kraluje-slovakom-a-zboznuje-charu-neviem-sa-tu-najest-tvrdi-polsky-junior-damian-tyczynski/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...