website statistics
Jump to content

Magyar éremesélyek, esélylatolgatások Road to Paris 2024


Vektor
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...

Terveztem, hogy a nyári sportesemények után leírom röviden, hogy miként látom  magyar éremesélyeket kevesebb, mint 2 évvel Párizs előtt.

 

2021-ben egész jól eltaláltam a várt érem és aranyszámot a magyar csapatnak. A felső, optimista becslésem 6 arany és 19 érem volt, a kevésbé optimista 5 arany és 15 érem. Végül 6 arany és 20 érem lett. 

 

5 különböző kategóriába soroltam a magyar sportolókat / olimpiai számokat:

  • L5 - Biztos magyar aranyesély, várt magyar arany, minden más eredmény csalódás
  • L4 - Biztos éremesély, csalódás, ha nincs érem
  • L3 - Talán érem, talán nem, kb. 50% esély az éremre
  • L2 - Csekély éremesély, pontszerző hely lehet
  • L1 - Örüljünk a kvótának

 

Optimista aranybecslés: Az összes L5 elhozza az aranyat, az L4 fele aranyérmes, az L3 egy tizede aranyérmes

Kevésbé optimista aranybecslés: Az összes L5 elhozza az aranyat, az L4 harmada aranyérmes, az L3 egy tizede aranyérmes

 

Optimista érembecslés: Az összes L5 érmes, az összes L4 érmes, az L3 fele érmes

Kevésbé optimista érembecslés: Az összes L5 érmes, az összes L4 érmes, az L3 harmada érmes

 

Ilyen volt a magyar érdekeltségű események lebontása a 2021-es Olimpiára (zárójelben a megszerzett aranyak és érmek):

  • L5 - 2 [2 arany]
  • L4 - 5 [2 arany, 2 ezüst, 2 bronz]
  • L3 - 25 [2 arany, 5 ezüst, 4 bronz]
  • L2 - 26 [1 bronz]
  • L1 - 58

 

Szóval nézzük, hogy szerintem jelenleg hogy állunk. Nem azt tippelem, hogy 2024-ben mi lesz, mert addig a sportolók formája sokat változhat, hanem azt, hogy jelenleg milyen állapotban van a magyar csapat. Csak az éremesélyes eseményeket fogom felsorolni.

 

L5

  • Kajak-kenu, férfi K1 1000m
  • Úszás, férfi 200m pillangó

 

L4

  • Kajak-kenu, férfi K2 500m
  • Vívás, férfi kard csapat
  • Vívás, női kard csapat
  • Úszás, férfi 100m pillangó

 

L3

  • Atlétika, férfi kalapácsvetés
  • Kajak-kenu, női C2 500m
  • Vívás, férfi párbajtőr egyéni
  • Vívás, férfi kard egyéni
  • Vívás, férfi párbajtőr csapat
  • Vívás, női kard egyéni
  • Cselgáncs, férfi 90kg
  • Cselgáncs, női 52kg
  • Öttusa, férfi egyéni
  • Öttusa, női egyéni
  • Sportlövészet, férfi 10m légpuska
  • Sportlövészet, férfi 50m puska összetett
  • Úszás, férfi 10km
  • Úszás, női 10km
  • Vízilabda, férfi
  • Vízilabda, női
  • Birkózás, férfi 65kg szabadfogás
  • Birkózás, férfi 97kg szabadfogás
  • Birkózás, férfi 77kg kötöttfogás
  • Birkózás, férfi 87kg kötöttfogás
  • Birkózás, férfi 97kg kötöttfogás

 

Optimista becslés: 6 arany, 16 érem

Kevésbé optimista becslés: 5 arany, 13 érem

 

Tehát jelenleg szerintem egy kicsit rosszabbul állunk, mint Tokió előtt. Remélhetően az esélyeink pozitívan fognak változni 2023-ban. 

Link to comment
Share on other sites

A női kard csapat esetében egy óriási meglepetés vb címből még nem vonnék le messzemenő következtetéseket, kicsit erősnek érzem a "csalódás ha nincs érem" besorolást, inkább 1-2 kajak-kenu egységet hoznék még fel az L4-be, vagy legalább az L3-ba (nem tudnám megnevezni hogy melyik számban)

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, varnoldr said:

A női kard csapat esetében egy óriási meglepetés vb címből még nem vonnék le messzemenő következtetéseket, kicsit erősnek érzem a "csalódás ha nincs érem" besorolást, inkább 1-2 kajak-kenu egységet hoznék még fel az L4-be, vagy legalább az L3-ba (nem tudnám megnevezni hogy melyik számban)

Egy világbajnok csapattól elvárás az érem az Olimpián, attól függetlenül, hogy mennyire kiegyensúlyozottan teljesítenek a versenyeken. Az oroszok nélkül eléggé gyenge az a mezőny, nem véletlen, hogy Márton nélkül is sikerült Vb-t nyerni.

 

A kajak-kenuban nem sikerült jól a generációváltás a nőknél kajakban, a Vb-n egy érem se volt az Olimpiai számokban. Fogalmam sincs, mire lesznek képesek jövőre, sokat kell még fejlődni. Plusz azt se tudom, hogy az öregedő Olimpiai bajnok generáció hogyan, milyen erőben fog visszatérni. 

Edited by Vektor
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/12/2022 at 11:11 AM, Vektor said:

Terveztem, hogy a nyári sportesemények után leírom röviden, hogy miként látom  magyar éremesélyeket kevesebb, mint 2 évvel Párizs előtt.

 

2021-ben egész jól eltaláltam a várt érem és aranyszámot a magyar csapatnak. A felső, optimista becslésem 6 arany és 19 érem volt, a kevésbé optimista 5 arany és 15 érem. Végül 6 arany és 20 érem lett. 

 

5 különböző kategóriába soroltam a magyar sportolókat / olimpiai számokat:

  • L5 - Biztos magyar aranyesély, várt magyar arany, minden más eredmény csalódás
  • L4 - Biztos éremesély, csalódás, ha nincs érem
  • L3 - Talán érem, talán nem, kb. 50% esély az éremre
  • L2 - Csekély éremesély, pontszerző hely lehet
  • L1 - Örüljünk a kvótának

 

Optimista aranybecslés: Az összes L5 elhozza az aranyat, az L4 fele aranyérmes, az L3 egy tizede aranyérmes

Kevésbé optimista aranybecslés: Az összes L5 elhozza az aranyat, az L4 harmada aranyérmes, az L3 egy tizede aranyérmes

 

Optimista érembecslés: Az összes L5 érmes, az összes L4 érmes, az L3 fele érmes

Kevésbé optimista érembecslés: Az összes L5 érmes, az összes L4 érmes, az L3 harmada érmes

 

Ilyen volt a magyar érdekeltségű események lebontása a 2021-es Olimpiára (zárójelben a megszerzett aranyak és érmek):

  • L5 - 2 [2 arany]
  • L4 - 5 [2 arany, 2 ezüst, 2 bronz]
  • L3 - 25 [2 arany, 5 ezüst, 4 bronz]
  • L2 - 26 [1 bronz]
  • L1 - 58

 

Szóval nézzük, hogy szerintem jelenleg hogy állunk. Nem azt tippelem, hogy 2024-ben mi lesz, mert addig a sportolók formája sokat változhat, hanem azt, hogy jelenleg milyen állapotban van a magyar csapat. Csak az éremesélyes eseményeket fogom felsorolni.

 

L5

  • Kajak-kenu, férfi K1 1000m
  • Úszás, férfi 200m pillangó

 

L4

  • Kajak-kenu, férfi K2 500m
  • Vívás, férfi kard csapat
  • Vívás, női kard csapat
  • Úszás, férfi 100m pillangó

 

L3

  • Atlétika, férfi kalapácsvetés
  • Kajak-kenu, női C2 500m
  • Vívás, férfi párbajtőr egyéni
  • Vívás, férfi kard egyéni
  • Vívás, férfi párbajtőr csapat
  • Vívás, női kard egyéni
  • Cselgáncs, férfi 90kg
  • Cselgáncs, női 52kg
  • Öttusa, férfi egyéni
  • Öttusa, női egyéni
  • Sportlövészet, férfi 10m légpuska
  • Sportlövészet, férfi 50m puska összetett
  • Úszás, férfi 10km
  • Úszás, női 10km
  • Vízilabda, férfi
  • Vízilabda, női
  • Birkózás, férfi 65kg szabadfogás
  • Birkózás, férfi 97kg szabadfogás
  • Birkózás, férfi 77kg kötöttfogás
  • Birkózás, férfi 87kg kötöttfogás
  • Birkózás, férfi 97kg kötöttfogás

 

Optimista becslés: 6 arany, 16 érem

Kevésbé optimista becslés: 5 arany, 13 érem

 

Tehát jelenleg szerintem egy kicsit rosszabbul állunk, mint Tokió előtt. Remélhetően az esélyeink pozitívan fognak változni 2023-ban. 

Kicsit módosítom az idei év végi előrejelzésemet. Már a VB előtt is úgy éreztem, hogy a sportlövőinktől túlzás érmet várni, hiszen az elmúlt Olimpiákon mindig csalódást hoztak ezek a számok az érmek helyett. A VB-n nem jönnek a jó eredmények, könnyen lehet, hogy magyar kvóta nélkül zárjuk az évet. Szóval úgy döntöttem, hogy kiveszem a sportlövő számokat az éremesélyek közül és kétlem, hogy az Olimpiáig vissza fogom rakni őket. Aztán ki tudja, lehet pont akkor lesz meg az első magyar sportlövő érem 2004 óta, amikor legkevésbé számítok rá...

 

L5

  • Kajak-kenu, férfi K1 1000m
  • Úszás, férfi 200m pillangó

 

L4

  • Kajak-kenu, férfi K2 500m
  • Vívás, férfi kard csapat
  • Vívás, női kard csapat
  • Úszás, férfi 100m pillangó

 

L3

  • Atlétika, férfi kalapácsvetés
  • Kajak-kenu, női C2 500m
  • Vívás, férfi párbajtőr egyéni
  • Vívás, férfi kard egyéni
  • Vívás, férfi párbajtőr csapat
  • Vívás, női kard egyéni
  • Cselgáncs, férfi 90kg
  • Cselgáncs, női 52kg
  • Öttusa, férfi egyéni
  • Öttusa, női egyéni
  • Úszás, férfi 10km
  • Úszás, női 10km
  • Vízilabda, férfi
  • Vízilabda, női
  • Birkózás, férfi 65kg szabadfogás
  • Birkózás, férfi 97kg szabadfogás
  • Birkózás, férfi 77kg kötöttfogás
  • Birkózás, férfi 87kg kötöttfogás
  • Birkózás, férfi 97kg kötöttfogás

 

Optimista becslés: 5 arany, 15 érem

Kevésbé optimista becslés: 4 arany, 12 érem

 

Nem a legbíztatóbb előrejelzés másfél évvel az Olimpia előtt, reméljük, hogy 2023 jobban fog alakulni. A jelenlegi magyar csapat a leggyengébb Peking óta.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Kedvem támadt frissíteni az előrejelzést az úszók és a vívók VB-je előtt, bár sajnos az összkép elég komor. A korábbi posztok alapján láthatjátok, hogy működik az előrejelzésem.

 

2022 októberében ez volt a helyzet:

 

Optimista becslés: 5 arany, 15 érem

Kevésbé optimista becslés: 4 arany, 12 érem

 

Mostanra szerintem eljutottunk idáig:

 

Optimista becslés: 3 arany, 12 érem

Kevésbé optimista becslés: 2 arany, 9 érem

 

Hát, igen... vannak problémák, nem is kicsik. A magyar olimpiai csapat visszaesése egyértelmű, sokat kell javulni a következő egy évben.

 

A negatív változások az elmúlt egy évben:

 

  • Milák Kristófot elveszítettük. Senki se tudja megmondani, mi lesz ennek a vége Párizsban. Jelenleg azt mondom, hogy ezzel oda 1 biztos arany és további 1 biztos érem. Reméljük, hogy pár hónap múlva vissza fog térni, különben esélytelen lesz, hogy jó formába lendüljön Párizsra.
  • Olasz Anna formája se bíztató, a női 10k-ben sincs már éremesély.
  • És ezzel jelenleg egyedül Rasovszky számít komoly éremesélyesnek az egész magyar úszócsapatban, ami jelentős visszaesés. Addig nem tekintem Kós Hubertet és Szabó Szebasztiánt komoly éremesélyesnek, amíg a VB-n nem produkálnak valami bíztatót.
  • Tóth Krisztiánt kivettem az éremesélyesek közül, szerintem már leszálló ágban van.
  • Női kardban visszaesés van, nem sikerült jól a szezon a lányoknak. Remélhetőleg a VB jobban alakul.
  • Szőke (birkózás) sérülése miatt kivettem az éremesélyesek közül

 

Pozitív változások az elmúlt egy évben:

 

  • Női párbajtőrben egyre jobban fejlődünk, Kun Annát már egyéniben éremesélyesnek tekintem (igazából már tavaly is így kellett volna tennem)
  • Özbas Szofi egyre jobban beérik, Pupp mellett ő a komolyabb éremesélyesünk cselgáncsban
  • Pekler bebizonyította az Európa Játékokon, hogy komolyan számolni kell vele, úgyhogy szerintem újra van éremesélyünk sportlövészetben
  • Márton Luana berobbant az elitbe taekwondóban, remélhetőleg ebből minimum érem lesz Párizsban

 

Tehát azért vannak pozitív fejlemények is, de Milák kiesésével elvesztettünk egy alappillért, reméljük, hogy csak ideiglenesen. És kajak-kenuban se jönnek az eredmények úgy, mint régen. Erős magyar úszás és magyar kajak-kenu nélkül nem fogunk jól szerepelni Pározsban.

 

L5

  • Kajak-kenu, férfi K1 1000m

 

L4

  • Kajak-kenu, férfi K2 500m
  • Vívás, férfi kard csapat

 

L3

  • Atlétika, férfi kalapácsvetés
  • Kajak-kenu, női C2 500m
  • Vívás, férfi párbajtőr egyéni
  • Vívás, férfi kard egyéni
  • Vívás, férfi párbajtőr csapat
  • Vívás, női párbajtőr egyéni
  • Cselgáncs, női 52kg
  • Cselgáncs, női 63kg
  • Öttusa, férfi egyéni
  • Öttusa, női egyéni
  • Sportlövészet, férfi 50m puska összetett
  • Úszás, férfi 10km
  • Taekwondo, női 57kg
  • Vízilabda, férfi
  • Vízilabda, női
  • Birkózás, férfi 65kg szabadfogás
  • Birkózás, férfi 97kg szabadfogás
  • Birkózás, férfi 77kg kötöttfogás
  • Birkózás, férfi 87kg kötöttfogás

 

Összességében érmek tekintetében jelenleg ez a realitás, jobb esetben:

 

Vívás - 3 érem

Cselgáncs - 1 érem

Birkózás - 2 érem

Vízilabda - 1 érem

Öttusa - 1 érem

Kajak-kenu - 2-3 érem

Egyéb (atlétika, úszás, sportlövészet, taekwondo) - 2 érem

Edited by Vektor
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ezen a héten (eddig) 4 olimpiai számban szerzett Magyarország világbajnoki aranyérmet. Milák nélkül, kajakosok, lövészek, birkózók stb. nélkül. Azt hiszem elfogadnánk jövő ilyenkor is, ha ez a 3 sportág hozná a 4 aranyérmet (esetleg Milákkal együtt 5-öt).

 

 

És azért a női kard csapat még versenyben van :)

Edited by varnoldr
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, varnoldr said:

Ezen a héten (eddig) 4 olimpiai számban szerzett magyarrszág világbajnoki aranyérmet. Milák nélkül, kajakosok, lövészek, birkózók stb. nélkül. Azt hiszem elfogadnánk jövő ilyenkor is, ha ez a 3 sportág hozná a 4 aranyérmet (esetleg Milákkal együtt 5-öt).

 

 

És azért a női kard csapat még versenyben van :)

Igen, ezen a héten extra teljesítményt nyújtanak a legjobb sportolóink. Sajnos kétlem, hogy Párizsban is ennyire ki fog majd jönni a lépés a vízilabdásoknak, vívóknak és Hubinak egyszerre, de ki tudja, Londonban is hasonlóan majdnem minden jól alakult. 

 

A jó hír az, hogy Hubi szereplése már gyakorlatilag "biztos érem" kategória, ha nem esik vissza a következő szezonban. Be kell menni 1:54 alá, azzal az érem garantált lenne.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
 Share

×
×
  • Create New...