website statistics
Jump to content

Team Slovakia - Paríž 2024


 Share

Recommended Posts

Posted (edited)

:SVK SLOVENSKÁ REPUBLIKA :SVK 

Olympijský Tím - Paríž 2024

 

Počet Športovcov :  2

Muži :   0 , Ženy :  2

 

Počet Športov :  1

Počet Disciplín :  2, Muži :  0,  Ženy :  2, Miešané :  0

Edited by hckošice
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zuzana Rehák Štefečeková s bronzom z MS i s miestenkou do Paríža

29jul2021_tokio2020_stefecekova_trap_fin

 

Strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková získala na majstrovstvách sveta v streľbe z brokových zbraní v Osijeku bronzovú medailu v trape žien a zároveň sa stala prvou Slovenkou s miestenkou na olympijské hry do Paríža.

 

Olympijská víťazka z Tokia 2020 potvrdila aj v Chorvátsku, že v trape patrí medzi svetovú špičku. Trojdňovú kvalifikáciu vyhrala s výkonom 122 bodov, v posledných troch kolách trafila všetkých 75 terčov.

 

Čistú položku predviedla aj v prvom semifinále, z ktorého sa kvalifikovala do finálovej štvorky. Zuzana Rehák Štefečeková si postupom do záverečného boja o medaily vybojovala zároveň aj olympijskú miestenku do Paríža.

 

Vo finále sa jej už na čisté položky nepodarilo nadviazať. Minula tretí a piaty terč, potom netrafila ani 15., 19. a 23., a keďže Carole Cormenierová z Francúzska a Fatima Galvezová zo Španielska boli presnejšie, pripadol jej bronz. Majsterkou sveta sa napokon stala Carole Cormenierová.

 

článok prevzatý z SOŠV.sk

 

Edited by hckošice
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vanesa Hocková si 4. miestom na MS vystrieľala olympijskú miestenku

 

Image%205.jpg?itok=Zol3fgtt

 

Slovenská strelkyňa Vanesa Hocková obsadila na MS v brokových zbraniach v chorvátskom Osijeku štvrté miesto v skeete. V nedeľnom finále trafila 15 z 20 terčov. Medaila jej síce tesne unikla, ale vybojovala si miestenku na OH 2024 v Paríži.

 

Zlato získala Diana Bacosiová z Talianska. Do osemčlenného finále sa prebojovala aj druhá slovenská reprezentantka Danka Barteková, ktorá však nepostúpila do užšieho štvorčlenného finále.

 

Dvadsaťdvaročná Hocková sa premiérovo predstavila vo veľkom finále skeetu, do najlepšej osmičky postúpila z druhého miesta v kvalifikácii vďaka novému osobnému rekordu 122 terčov. V užšom štvorčlennom finále vypadla ako prvá, keď po sérii 20 terčov už ďalej nepokračovala. Bacosiová ukázala výbornú formu, keď minula iba jeden terč z 38. Na pódiu ju doplnili víťazka kvalifikácie - strieborná Britka Amber Hillová (31) a bronzová Samantha Simontonová z USA (24).

 

Barteková, ktorá skončila v kvalifikácii siedma, zostrelila v širšom finále 16 terčov, na postup do užšieho finále potrebovala trafiť 27. Tretia zo Sloveniek Martina Štibravá obsadila v kvalifikácii v konkurencii 61 pretekárok nepostupové 18. miesto.

 

článok prevzatý z SOŠV.sk

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...