website statistics
Jump to content

Kvalifikacije Pariz 2024 (Hrvatska) Road to Paris 2024


Rafoo
 Share

Recommended Posts

16 hours ago, prso1000 said:

Ne. Sistem je jako kompliciran. 
Kvote će se znati tek 2024, ali moguće je da dobiješ kvotu preko SP 2022, iako za Europljane to i nije bas vjerovatna opcija. 

Ispravi me ako grijesim,te 2 kvote tu na sp dodjelit ce se onima koji ih ne ostvare na world cup series do 2024, znaci ako ne uzme preko toga kvotu,dodjelit ce mu onda iz ovog sp?

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Rafoo said:

Ispravi me ako grijesim,te 2 kvote tu na sp dodjelit ce se onima koji ih ne ostvare na world cup series do 2024, znaci ako ne uzme preko toga kvotu,dodjelit ce mu onda iz ovog sp?

Zavisi ko će biti medju 6 u WQS u 2024. 
za očekivati je da će tu bit neki Amerikanci, oni Francuz i Australci, mozda Rantes. 
 

Uglavnom kvote sa SP 2022 idu prvo kontinentima koji nisu dobili mjesto preko te serije 2024. Znaci jedna kvota ide vrlo vjerovatno u Afriku. Tek kad svi kontinenti dobiju kvotu onda dolazi renking sa SP u igru. Tako da su šanse male da se kvalificira preko SP 22. Veće šanse ima 23 i preko serije u 24. 
 

osim toga sumnjam da će bit visoko plasiran jer je prije 2 mjeseca operirao rame i ne može neke trikove još. 

Edited by prso1000
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Evo sad kad ulazimo u 2023 moja neka očekivanja za Pariz i kvote: 


 

Streljastvo: 0 ili 1

Nadam se da ćemo prvi put nastupati u ovom sportu. Mihalića nije bilo u zadnje vrijeme, Remar je vjerovatno naša jedina šansa 

 

Atletika: min 5, max 8 

Sigurni naravno ako ne bude ozljeda su Bjelac (već ima normu) Perkovic, Mihaljevic, Tolj i Parlov. 
medju mogućim kandidatima vidim: Pravdica, Ceko, Kolak, Šokota, Koscak, Gregurić i Marković

 

Boks (ako ga bude u Parizu):  1 do 3

slabo pratim ovi sport, pa i ne znam bas puno. Očekujem bar jednu ženu i možda dva muškaraca. 
 

Kanu: 2 do 3 

Marinic će valjda opet uspjet u slalomu 

Dvije žene na mirnim vodama 

 

Biciklizam: 1-2

Rantes ovaj put ulazi, i valjda uhvatimo jednu kvotu u cestovnoj utrci 

 

Macevanje: 0-1

minimalne šanse za Filesa

 

Nogomet: 0

muska U21 je još u igri , ali sumnjam da ćemo se kvalificirati. 
 

Gimnastika: 2-3 

Srbic i Ude će se valjda kvalificirat, ali bit će gusto. Možda Benovic. 
Ovaj put bez gimnastičarke. 
 

Rukomet: 0

i muškarci i žene su još u igri. Nakon poraza protiv Egipta šanse su minimalne, i ne vidim ih u Parizu. Žene mislim da nemaju kvalitetu za 1/4 finale na SP. 
 

Judo: 4 

Očekujem 4 žene, vjerovatno Matić (ili Cvjetko), Puljiz, Oberan i još jedna (Topolovec, Prodan)

 

Veslanje: 5-7 

Sinkovici, samac i sestre Jurković, mala šansa za Loncarice 


Jedrenje: 6-7 

Stipanovic (ili Jurišić), Fantele, zenski laser, Dolenc, Cargo, možda Mratovic, 

 

Streljastvo: 3-4

Kandidati su Gorsa i Maričić u puški, te braća Glasnovic i Cernogoraz u trapu. Kod žena i u pištolju nemamo nikoga. 
 

Plivanje:2-3 

tesko će neko do A norme. I novi izbornik je već izjavio cilj je LA 28. Naravno neko od mladih možda eksplodira ali teško, premalo je vremena do Pariza. 
 

 

Stolni Tenis: 2-3 

Nadam se muškoj ekipi, ako ne onda Gacina i Pucar bi trebali. Kod žena teško. 
 

Tenis: 8-10

uvjek zavisi ko želi uopće igrat. Kod muškaraca bi mogli imati punu kvotu Coric, Gojo, Čilić, Dodig, Mektic i Pavić. 
kod žena možda tri: Vekic, Martic i Marčinko. Možda upadne i Konjuh. Ali još je daleko 06/2024 u tenisu. 


Taekwondo: 3-4

Mislim da ćemo imati dvije žene i jednog možda dva muškarca. 
Trenutno najbolje stoje Sapina i Stojkovic. Mislim da nećemo gledati ni Jelić ni Kanaeta u Parizu. 
 

Vaterpolo: 11 

to bi trebalo biti prilično sigurno 

 

Hrvanje: 2

Maldi nadolaze a i ostali su još tu. 
Kamenjasevic i  Huklek su mi nekako najveći kandidati. 
 

u ostalim sportovima nemamo izgleda. 
Broj sportaša će biti još manji nego u Tokiju, ali to i ne čudi kad su se norme pojačale i kvalifikacije su u nekim sportovima brutalnije nego osvojit medalju na OI. 
Najvaznije je da kandidati za medalje koji imaju teške kvalifikacije prodju kao Srbic, Rantes, Taekwondo Itd. 
 

 


 

 


 


 

 

 

 

 

 


 


 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ariel Daniel Dinata naš novi badminton reprezentivac,dosao iz Indonezije i nastupat ce za nas i bk Dubrovnik,trenutno 576 igrac svijeta s time da je 2003 godiste

Prema riječima izbornika on je ozbiljan igrac i ulaze se dosta novaca u njegove treninge i turnire.

Kvalifikacije pocinju za 2 mjeseca,a prema izjava sigurni su da ce se nac u Parizu. Sretno 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

×
×
  • Create New...